Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, stamatis3133 said:

Το 14 pro max. Οκ, καταλαβαινω οτι δεν ειναι δικαιη συγκριση αλλα εχω την αισθηση οτι και με το 11 pro παλι μου ηταν πιο ευκολο να βγαλω ωραια φωτογραφια στο αυτοματο σε σχεση με το S21FE. 

Φίλε μου αν μου έλεγες για το 12,βγάζει καλύτερες το s21fe αν μου έλεγες για το 13 θα σου έλεγα σχεδόν ίδιο αλλά το 14 pro max😂😂😂 καθόλου δίκαιη σύγκριση!Πάντως θα στο επιβεβαιώσουν και άλλα παιδιά το s21fe βγάζει πάρα πολύ καλές φωτογραφίες!!

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, gjimmys said:

Φίλε μου αν μου έλεγες για το 12,βγάζει καλύτερες το s21fe αν μου έλεγες για το 13 θα σου έλεγα σχεδόν ίδιο αλλά το 14 pro max😂😂😂 καθόλου δίκαιη σύγκριση!Πάντως θα στο επιβεβαιώσουν και άλλα παιδιά το s21fe βγάζει πάρα πολύ καλές φωτογραφίες!!

Μπορω σε πμ να σου στειλω λινκ με τις φωτογραφιες να δεις. Δεν ξερω αν το εξηγω καλα, εχω την αισθηση οτι ολες οι φωτογραφιες βγηκαν πιο ψυχρες απο αυτο που εβλεπα ή ηθελα. Δεν λεω οτι ειναι χαλια, απλα οτι δεν εντυπωσιαζουν (τουλαχιστον εμενα). Τις βλεπω τωρα και στο photos.google.com στο laptop και ειναι χμ... 

update:
για να βαλω τα πραγματα στη θεση τους, μολις ειδα και του iPhone στο laptop της γυναικας. Και αυτες.. οοοκ ειναι. Δεν ειναι ολες τρομερες.

Edited by stamatis3133
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, stamatis3133 said:

Μπορω σε πμ να σου στειλω λινκ με τις φωτογραφιες να δεις. Δεν ξερω αν το εξηγω καλα, εχω την αισθηση οτι ολες οι φωτογραφιες βγηκαν πιο ψυχρες απο αυτο που εβλεπα ή ηθελα. Δεν λεω οτι ειναι χαλια, απλα οτι δεν εντυπωσιαζουν (τουλαχιστον εμενα). Τις βλεπω τωρα και στο photos.google.com στο laptop και ειναι χμ... 

update:
για να βαλω τα πραγματα στη θεση τους, μολις ειδα και του iPhone στο laptop της γυναικας. Και αυτες.. οοοκ ειναι. Δεν ειναι ολες τρομερες.

Στειλε μου και εμενα λινκς με τις φωτος , να τις δω ετσι απο περιεργεια.

Link to comment
Share on other sites

Το 14 pro max. Οκ, καταλαβαινω οτι δεν ειναι δικαιη συγκριση αλλα εχω την αισθηση οτι και με το 11 pro παλι μου ηταν πιο ευκολο να βγαλω ωραια φωτογραφια στο αυτοματο σε σχεση με το S21FE. 
14 pro max ??
Είπαμε να κάνουμε σύγκριση αγαπητέ...
Το κινητό βγάζει αξιοπρεπεστατες φωτό και απίστευτο βίντεο για τα 500€ που έχει

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Για νυχτερινές φωτο βγάζετε στο αυτόματο η επιλέγετε κάτι άλλο. Βασικά δεν ξέρω να χρησιμοποιώ την'επαγγελματικη"ρυθμιση. Γνωρίζει κάποιος να μου πει; 

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή μας Μία χαρά φωτογραφίες βγάζει και τη μέρα και τη νύχτα προσωπικά είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος...

Ο φίλος με το iPhone 14 pro max ας βγάλει μία φωτογραφία την σελήνη με όσο ζούμ αντέχει η συσκευή...

Προσωπικά έχω τραβήξει εκπληκτικές φωτογραφίες της Σελήνης σταθερές και καθαρές με 30 digital zoom... (με το χέρι χωρίς τρίποδα)

https://photos.app.goo.gl/rE2oybjDNhxUzzhk6

https://photos.app.goo.gl/vBMaVEHUvNqEXhe2A

Και ναι αυτό είναι ένα αστέρι που κατάφερα και τράβηξα με όσο πιο σταθερό χέρι γινόταν...

sent from my S21 FE 8/256






 

Edited by Konstantine73
Link to comment
Share on other sites

Να ανοιξουμε ενα θεμα με φωτογραφιες απο τα Galaxy S21FE μας, να μαθουμε και εμεις (εγω) πως να βγαζω καλυρερες φωτογραφιες;;;

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Η συσκευή μας Μία χαρά φωτογραφίες βγάζει και τη μέρα και τη νύχτα προσωπικά είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος...

Ο φίλος με το iPhone 14 pro max ας βγάλει μία φωτογραφία την σελήνη με όσο ζούμ αντέχει η συσκευή...

Προσωπικά έχω τραβήξει εκπληκτικές φωτογραφίες της Σελήνης σταθερές και καθαρές με 30 digital zoom... (με το χέρι χωρίς τρίποδα)

https://photos.app.goo.gl/rE2oybjDNhxUzzhk6

https://photos.app.goo.gl/vBMaVEHUvNqEXhe2A

Και ναι αυτό είναι ένα αστέρι που κατάφερα και τράβηξα με όσο πιο σταθερό χέρι γινόταν...

sent from my S21 FE 8/256






 

ΠΟΛΥ Ωραιες!με ποια ρύθμιση τις εβγαλες?

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, anastasiah said:

ΠΟΛΥ Ωραιες!με ποια ρύθμιση τις εβγαλες?

Αφου γραφει 30x zoom ειναι στο αυτοματο χωρις καμια ρυθμιση

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό βγάζει φοβερές φωτογραφίες!Είναι η πρώτη φορά που δεν χρειάζομαι gcam.Εγω χρησιμοποιώ πολύ την φωτογραφική του κάθε κινητού και αλλάζω πολύ συχνά τηλέφωνο.Αυτο το έχω κρατήσει 9 μήνες!!Τώρα σκέφτομαι να πάρω το pixel 6a αλλά το σκέφτομαι πολύ γιατί το s21fe έχει τα πάντα και το πολύ βασικό την υποστήριξη!!

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΛΥ Ωραιες!με ποια ρύθμιση τις εβγαλες?
Αυτό που είπε ο συμφορουμιτης επάνω...στο αυτόματο...έχω όμως από τι φαίνεται πολύ σταθερό χέρι...

sent from my S21 FE 8/256

Το κινητό βγάζει φοβερές φωτογραφίες!Είναι η πρώτη φορά που δεν χρειάζομαι gcam.Εγω χρησιμοποιώ πολύ την φωτογραφική του κάθε κινητού και αλλάζω πολύ συχνά τηλέφωνο.Αυτο το έχω κρατήσει 9 μήνες!!Τώρα σκέφτομαι να πάρω το pixel 6a αλλά το σκέφτομαι πολύ γιατί το s21fe έχει τα πάντα και το πολύ βασικό την υποστήριξη!!
Άσε που για την συσκευή μας η gcam δεν κάνει ιδιαίτερη δουλειά... η μανισια είναι καλύτερη.

Αυτό με την υποστήριξη είναι για μένα πολύ μεγάλο συν....για αυτό και θα παραμείνω στην συσκευή για αρκετό καιρό ίσως κάνα 2 χρόνια ακόμη

sent from my S21 FE 8/256


Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Konstantine73 said:

Αυτό που είπε ο συμφορουμιτης επάνω...στο αυτόματο...έχω όμως από τι φαίνεται πολύ σταθερό χέρι...

sent from my S21 FE 8/256

Άσε που για την συσκευή μας η gcam δεν κάνει ιδιαίτερη δουλειά... η μανισια είναι καλύτερη.

Αυτό με την υποστήριξη είναι για μένα πολύ μεγάλο συν....για αυτό και θα παραμείνω στην συσκευή για αρκετό καιρό ίσως κάνα 2 χρόνια ακόμη

sent from my S21 FE 8/256

 

Και εγώ βλέπω να κάθομαι αρκετό καιρό είδη έχω ρεκόρ 9 μήνες 😂 για μένα είναι φουλ ρεκόρ!!Το φοβάμαι το pixel 6a από θέμα υποστήριξης άσε που δεν έχει την φοβερή διαφορά από την κάμερα του δικού μας!!

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, nininikos said:

Ασε που το pixel 6a 5G εχει 5G μονο με ρουτ. Και παλι παιζεται αυτο.

Sent from my S21 FE 8/256
 

Αυτό δεν με νοιάζει γιατί έτσι και αλλιώς 4g  δουλεύω αλλά κάτι χαμένες κλήσεις λόγω χαμηλού σήματος και το ποιο βασικό αν χαλάσει που το πάω .....!

Edited by gjimmys
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!
Θέλω να πάρω μια θήκη για το S21 FE που να έχει καλό grip..να μην γλιστράει όταν το κρατάω.
Ξέρετε αν η συγκεκριμένη είναι ιδανική για να μην γλιστράει απο την παλάμη?

https://www.likebrands.gr/KW-Samsung-Galaxy-S21-FE-Silicone-TPU-Case-Caribbean-Blue-55484-224

Ευχαριστώ

Sent from my SM-G990B using Tapatalk


Καλησπέρα παιδιά!

Καμιά άποψη ?

Ευχαριστώ

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

To κινητό υποτίθεται είναι σφαιράτο, 5G υποτίθεται σήμα καμπάνα όταν είμαι σε κεντρικά σημεία. Αλλά γτ μερικές σελίδες έχουν λίγο lag να φορτώσουν? Είναι θέμα στησίματος του site? Οκ, ξέρω μπορεί η συζήτηση για το τι προσφέρει το 5G να είναι εκτός θέματος εδώ, αλλά προς το παρόν δεν έχω δει διαφορά σαν εμπειρία χρήσης από το να είχα 4G (και που να μην είχα και το S21FE).

Σχετικά με τις φώτο, μερικές φορές που θέλω να βγάλω κάτι πολύ κοντά, δεν εστιάζει καθόλου και βγαίνει μια θολούρα απλά. Πολύ εκνευριστικό, εκτός αν κάνω κάτι τόσο λάθος.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, costini said:

δεν έχω δει διαφορά σαν εμπειρία χρήσης από το να είχα 4G

Δηλαδη τι λες ? Οτι το 5g του κινητου δεν αποδιδει αυτα που πρεπει ? Τι πιθανοτητες δινεις να ισχυει κατι τετοιο και οχι οτι τα δικτυα των παροχων οσον αφορα το 5g ειναι χαλια ή τελοσπαντων δεν αποδιδουν την ταχυτητα που πρεπει σε καποιες περιοχες ? Με ο,τι 5g κινητο ειχα , όποτε ετρεξα speedtest σε 5g συνδεση , ποτε δεν ειδα 5g ταχυτητα... Δεν νομιζω οτι εφταιγαν τα κινητα. Εδω ρε αδελφε δεν εχω καν σημα μεσα στο σπιτι μου , στην Αθηνα ... και περιμενεις το 5g να αποδιδει σωστα ? Οσο για το λαγκ στις σελιδες , τι να σου πουμε ? Πες μας ποιες σελιδες ειναι αυτες να δουμε τι παιζει. Δοκιμασες απο αλλο κινητο και ανοιγαν αερα ? Στο ιδιο σημειο ? Με την ιδια καρτα/παροχο ? Με το ιδιο ειδος συνδεσης ? Δεν δινεις επαρκη στοιχεια σε οσα γραφεις , κοινως ειναι λιγο γενικολογα.

Επισης μην ξεχναμε και την παραμετρο "συμβατοτητα κινητου με παροχο - πιστοποιημενη συσκευη".
 

2 ώρες πριν, costini said:

Σχετικά με τις φώτο, μερικές φορές που θέλω να βγάλω κάτι πολύ κοντά, δεν εστιάζει καθόλου και βγαίνει μια θολούρα απλά. Πολύ εκνευριστικό, εκτός αν κάνω κάτι τόσο λάθος.

Ποσο κοντα ? Μολις δοκιμασα και εστιαζει μεχρι τα 10 εκατοστα περιπου. Για πιο κοντα θες macro φακο , που δεν εχει το κινητο αυτο.

ΥΓ : 4g ή 5g , στο ανοιγμα σελιδων δεν θα εχει μεγαλη διαφορα. Ποσο ογκο δεδομενων εχει ενα σαιτ δηλ ? Να ειμαστε λιγο λογικοι δηλ...

Edited by mphxt
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, costini said:

To κινητό υποτίθεται είναι σφαιράτο, 5G υποτίθεται σήμα καμπάνα όταν είμαι σε κεντρικά σημεία. Αλλά γτ μερικές σελίδες έχουν λίγο lag να φορτώσουν? Είναι θέμα στησίματος του site? Οκ, ξέρω μπορεί η συζήτηση για το τι προσφέρει το 5G να είναι εκτός θέματος εδώ, αλλά προς το παρόν δεν έχω δει διαφορά σαν εμπειρία χρήσης από το να είχα 4G (και που να μην είχα και το S21FE).

Το κινητό είναι σφαιράτο. Το 5G είναι θέμα της κάθε εταιρείας κινητής. Όπου υπάρχει σωστή κάλυψη, υπάρχει σαφής διαφορά στην εμπειρία χρήσης. Σε κάθε περίπτωση, όταν διαπιστώνεις προβλήματα, να τρέχεις speedtest να βλέπεις πού κυμαίνεται η ταχύτητα.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

@costini για τα δίκτυα τα έγραψαν οι από πάνω. Όσον αφορά τις κοντινές λήψεις επειδή η συσκευή έχει σχετικά μεγάλο αισθητήρα για κινητές συσκευές και δεν υποστηρίζει ταυτόχρονα macro- super macro λειτουργία καλό είναι όπως ανέφερε και παραπάνω να μην εστιάζεις σε πολύ κοντινή απόσταση, για παράδειγμα αν είχες προηγούμενη συσκευή s8, s9 σειρά μέχρι 10 επειδή είχαν μικρότερο αισθητήρα μπορούσαν και εστίαζαν σε πιο κοντινά σημεία και αντικείμενα. Εδώ δεν ισχύει από σειρά  s20 και μετά...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, costini said:

ξέρω μπορεί η συζήτηση για το τι προσφέρει το 5G να είναι εκτός θέματος εδώ, αλλά προς το παρόν δεν έχω δει διαφορά σαν εμπειρία χρήσης από το να είχα 4G (και που να μην είχα και το S21FE).

Έστω ότι κατεβάζεις μια ιστοσελίδα μερικών mb…

Πως θα μπορέσεις να καταλάβεις την όποια διαφορά;

Την Διαφορά θα την δεις όταν θέλεις να κατεβάσεις μεγάλο όγκο δεδομένων…

Διαφορετικό είναι να κατεβάζεις με 5mb/sec και άλλο με 15-20 mb/sec…

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρη Διαφορα στο 5G ουσιαστικα στην πλοηγηση αλλα κυριως στο Download  με ταχυτητες πανω απο 1G βλεπει καποιος μονο οταν κουμπωνει σε Ν78 μπαντα  η συσκευη τα υπαλοιπα 5G ειναι ψευτο-πατσαβουριες των δικτυων...

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα μπω και γω στην "ομάδα" σας και θα αποχωριστώ το αξιολογότατο XIAOMI Mi 8.

Ο ενδοιασμός μου έγκειται στο ποιό κατάστημα θα επιλέξω.

Βλέπω ότι υπάρχει διαφορά τιμής περίπου 20% μεταξύ γνωστών αλυσίδων καταστημάτων σε σχέση με άλλα στο skroutz & bestprice. Tο ερώτημα είναι υπάρχει εγγύηση? Η samsung δημιουργεί "θέμα" σε περίπτωση προβλήματος?  

Αν έχετε κάποια προσωπική εμπειρία θα ήμουν υπόχρεος αν την μοιραζόσασταν. 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites



Βλέπω ότι υπάρχει διαφορά τιμής περίπου 20% μεταξύ γνωστών αλυσίδων καταστημάτων σε σχέση με άλλα στο skroutz & bestprice. Tο ερώτημα είναι υπάρχει εγγύηση? Η samsung δημιουργεί "θέμα" σε περίπτωση προβλήματος?  
Αν έχετε κάποια προσωπική εμπειρία θα ήμουν υπόχρεος αν την μοιραζόσασταν. 
Ευχαριστώ.


Αν γραφει διπλα, EU, εισαι οκ


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ από bestprice, αγόρασα. Κανένα πρόβλημα και το έψαξα από όλες τις μεριές. Δηλαδή, εκτός της βεβαίωσης του πωλητή, έβαλα το imei στη σελίδα ελέγχου για συσκευές Samsung και παρότι μου έδειξε πως δεν υπάρχει πρόβλημα, πήρα τηλέφωνο και στη smartec και εκεί πλέον πείσθηκα, πως όλα είναι εντάξει. 

Σχετικά με τις φωτογραφίες Macro για όποιον ενδιαφέρεται, μπορεί να κάνει το εξής. Πλησιάζει τη συσκευή στην κοντινότερη απόσταση που η εικόνα είναι τέλεια, αυτό είναι περίπου στα 6 - 6,5 εκατοστά και μετά για να φέρει όσο κοντά επιθυμεί το θέμα κάνει χρήση του τηλεφακού, το αποτέλεσμα είναι άψογο. 

Σχετικά με το 5G μια φορά έκανα δοκιμή ταχύτητας και δε το ξανακάνω, μου ξόδεψε όλα τα δεδομένα σε λίγα δευτερόλεπτα. 

20221031-213133-Speedtest.jpg

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Κάθε μήνας που περνάει και καθυστερούν περισσότερο το security patch...

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...