Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 2/1/2023 at 1:59 ΠΜ, jimma1987 said:

Καλή χρονιά παιδιά! Το nfc δουλεύει κανονικά έτσι ;  

Είσαι ευχαριστημένος μέχρι τώρα ; έχω κ γω το p30pro κ σκέφτομαι για το pixel! 

Είμαι πολύ ικανοποιημένος. Το P30 pro μου φαινόταν υπερβολικά καλό κινητό και πίστευα ότι δεν θα βρω καλύτερο σύντομα για να το αλλάξω, ειδικά για την καμερα. Αλλά το pixel 7 pro το κατουράει στην κάμερα. Το μόνο πράγμα που δεν το ξεπερνάει είναι η φόρτιση που είναι πιο αργή και μου πήρε λίγο να το συνηθίσω. Επίσης, εγώ δεν χρησιμοποιώ volte ούτε 5G έτσι κιαλλιως, και επίσης έχω βονταφον και δεν έχω καθόλου χαμένες κλήσεις που κάποιοι από κοσμοτε έχουν αναφερει

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, randroyle said:

Είμαι πολύ ικανοποιημένος. Το P30 pro μου φαινόταν υπερβολικά καλό κινητό και πίστευα ότι δεν θα βρω καλύτερο σύντομα για να το αλλάξω, ειδικά για την καμερα. Αλλά το pixel 7 pro το κατουράει στην κάμερα. Το μόνο πράγμα που δεν το ξεπερνάει είναι η φόρτιση που είναι πιο αργή και μου πήρε λίγο να το συνηθίσω. Επίσης, εγώ δεν χρησιμοποιώ volte ούτε 5G έτσι κιαλλιως, και επίσης έχω βονταφον και δεν έχω καθόλου χαμένες κλήσεις που κάποιοι από κοσμοτε έχουν αναφερει

Ναι. Ζεσταίνεται η μπαταρία; Έχεις διαπιστώσει κάτι τέτοιο; Λεβρ ότι μόνο σε περίπτωση gaming συμβαίνει αρκετά συχνά. Εγώ δε κατεβάζω παιχνίδια. Διαβάζω κριτικές κλπ αυτές τις μέρες. Εγώ είμαι με wind αλλά δε χρησιμοποιώ έτσι κ αλλιώς 5g. Με 4g είμαι οκ. Δε θα το κάνω root τουλάχιστον αρχικώς. 

12 minutes ago, guy_fawkes said:

Το Google play γράφει ακόμα Νοέμβριος και τα apps έχουν να πάρουν update από 26/12 .

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Αυτό γιατί συμβαίνει; 

Link to comment
Share on other sites

@afilopouΕυχαριστώ για την απάντηση.... δυστυχώς όχι δεν δουλεύει....το είχα δοκιμάσει το WiFi calling είναι μια χαρά αλλά τ lte επιμένει....δν έχω 5g ενώ αν βάλω τ κάρτα σε άλλο κινητό δουλεύει κανονικά με 5g

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, jimma1987 said:

Ναι. Ζεσταίνεται η μπαταρία; Έχεις διαπιστώσει κάτι τέτοιο; Λεβρ ότι μόνο σε περίπτωση gaming συμβαίνει αρκετά συχνά. Εγώ δε κατεβάζω παιχνίδια. Διαβάζω κριτικές κλπ αυτές τις μέρες. Εγώ είμαι με wind αλλά δε χρησιμοποιώ έτσι κ αλλιώς 5g. Με 4g είμαι οκ. Δε θα το κάνω root τουλάχιστον αρχικώς. 

Αυτό γιατί συμβαίνει; 

προφανώς λόγω εορτών.

 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους.Προσπαθώ να χαμηλώσω την ένταση του ακουστικού ( ακούνε όλοι σαν να εχω ανοιχτή ακρόαση ) κατά τη διάρκεια μιας συνομιλίας και τα πλαϊνά κουμπιά της αυξομειώσης της έντασης δεν  το κάνουν (εμφανίζεται μια μπάρα  με μια καμπανούλα αλλά αυτή δεν κάνει τίποτα για να μειώσει την ένταση). Υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω ή έτσι λειτουργεί  η συσκευή ;

 
Link to comment
Share on other sites

σίγουρα δεν λειτουργεί έτσι η συσκευή. Δηλαδή είναι στο maximum και δεν κατεβαίνει?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, guy_fawkes said:

σίγουρα δεν λειτουργεί έτσι η συσκευή. Δηλαδή είναι στο maximum και δεν κατεβαίνει?

Η μπάρα  κινείται αλλά ο ήχος είναι πάντα το ίδιο δυνατός. Παραθέτω και screenshot. 

 

11 minutes ago, dtsatsanis said:

Η μπάρα  κινείται αλλά ο ήχος είναι πάντα το ίδιο δυνατός. Παραθέτω και screenshot. 

 

 

14 minutes ago, dtsatsanis said:

Η μπάρα  κινείται αλλά ο ήχος είναι πάντα το ίδιο δυνατός. Παραθέτω και screenshot. 

 

 

Δεν μπορώ να ανεβάσω το screenshot 

Edited by dtsatsanis
Link to comment
Share on other sites

To Google update security σε ποιο μήνα βρίσκεται σε εσάς?

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, guy_fawkes said:

Το Google play γράφει ακόμα Νοέμβριος και τα apps έχουν να πάρουν update από 26/12 .

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Προσπαθησε να το ενημερωσεις μεσα απο την εφαρμογη.

Play store-πατας πανω δεξια στο εικονιδιο προφιλ σου-ρυθμισεις-Σχετικα με-κατω κατω Ενημερωση play store

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησε να το ενημερωσεις μεσα απο την εφαρμογη.
Play store-πατας πανω δεξια στο εικονιδιο προφιλ σου-ρυθμισεις-Σχετικα με-κατω κατω Ενημερωση play store
Το κάνω, αλλά γράφει ότι θα ενημερωθεί και τίποτα άλλο.

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, guy_fawkes said:

Το κάνω, αλλά γράφει ότι θα ενημερωθεί και τίποτα άλλο.

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αν ξαναμπεις και δεις θα σου γραφει μετα οτι ειναι ενημερωμενο....Τωρα,για τις εγκατεστημενες εφαρμογες που δεν εχουν ερθει ακομα ενημερωσεις μεσω του store ισως ειναι λογω εορτων και θα στρωσει σιγα σιγα το πραγμα.....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Θα πω άλλο ένα αρνητικό 🙂

Όταν κρατάμε το κινητό συνήθως το μικρό μας δάχτυλο πάει στην βάση του κινητού για να μην μας φύγει προς τα κάτω, εγώ που δεν χρησιμοποιώ θήκες έχω σοβαρό θέμα γιατί μου κόβει το δάχτυλο η θύρα φόρτισης.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ομάδα
1) προτείνεται η αγορά από σκρουτζ ή μόνο από amazon.de?
2) αξίζει η αγορά του κινητού αν δεν σκοπεύει κάποιος να το κάνει ρουτ? (κυρίως για λόγους ασφαλείας πχ app τράπεζας)
Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ισχύει παιδιά ότι δεν σου επιτρέπει στην οθόνη είτε να μετακινήσεις ή να διαγράψεις το google search και weather εικονίδια; Υπάρχει κάποιος τρόπος αυτό να αλλάξει; Το είδα σε ένα YouTube video χτες κ μου έκανε εντύπωση. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, jimma1987 said:

Καλημέρα. Ισχύει παιδιά ότι δεν σου επιτρέπει στην οθόνη είτε να μετακινήσεις ή να διαγράψεις το google search και weather εικονίδια; Υπάρχει κάποιος τρόπος αυτό να αλλάξει; Το είδα σε ένα YouTube video χτες κ μου έκανε εντύπωση. 

Ναι δυστυχως ισχυει...Δεν σε αφηνει να αφαιρεσεις καν το widget Ρολοι και καιρου και εισαι αναγκασμενος να χρησιμοποιεις μονο αυτο!Να το μετακινησεις σε αφήνει.Βεβαια με καπoιον αλλο launcher αυτο διορθωνεται,αλλα δεν θελουν ολοι να φυγουν απο Pixel launcher

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, dim96 said:

Καλησπέρα ομάδα
1) προτείνεται η αγορά από σκρουτζ ή μόνο από amazon.de?
2) αξίζει η αγορά του κινητού αν δεν σκοπεύει κάποιος να το κάνει ρουτ? (κυρίως για λόγους ασφαλείας πχ app τράπεζας)
Ευχαριστώ 

Αν χρειαστείς service θα αναλάβει το κατάστημα του skroutz? Αν ναι τότε αξίζει η αγορά με τα παραπάνω χρήματα.

Ανάλογα τις ανάγκες του καθενός. Για εμένα το 2023 ένα κινητό χωρίς 5G, 4G, volte, wificall είναι για τα σκουπίδια και δεν θα το έπαιρνα ούτε τσάμπα.

 

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, konandrio said:

Αν χρειαστείς service θα αναλάβει το κατάστημα του skroutz? Αν ναι τότε αξίζει η αγορά με τα παραπάνω χρήματα.

Ανάλογα τις ανάγκες του καθενός. Για εμένα το 2023 ένα κινητό χωρίς 5G, 4G, volte, wificall είναι για τα σκουπίδια και δεν θα το έπαιρνα ούτε τσάμπα.

 

Σωστος!Με ρουτ ομως στρώνει και γουσταρεις.Παντα μιλαμε εφοσον γουσταρεις το κατι διαφορετικο αλλκως παιρνεις s22 ultra και εισαι άρχοντας...4 μερες με ρουτ παντως το εχω απολαύσει το τηλεφωνο ειναι αψογο 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, eddiedimitris said:

Σωστος!Με ρουτ ομως στρώνει και γουσταρεις.Παντα μιλαμε εφοσον γουσταρεις το κατι διαφορετικο αλλκως παιρνεις s22 ultra και εισαι άρχοντας...4 μερες με ρουτ παντως το εχω απολαύσει το τηλεφωνο ειναι αψογο 

Κάποιος πιο εύκολος τρόπος για root υπάρχει????

Εδώ στο forum μου έστειλαν αλλά είναι λίγο μπέρδεμα.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, eddiedimitris said:

Σωστος!Με ρουτ ομως στρώνει και γουσταρεις.Παντα μιλαμε εφοσον γουσταρεις το κατι διαφορετικο αλλκως παιρνεις s22 ultra και εισαι άρχοντας...4 μερες με ρουτ παντως το εχω απολαύσει το τηλεφωνο ειναι αψογο 

Με ρουτ όμως υπάρχουν θέματα ασφαλείας?

ή μπορείς να έχεις κανονικά εφαρμογές τράπεζας κτλ?

Edited by dim96
Link to comment
Share on other sites

Με ρουτ όμως υπάρχουν θέματα ασφαλείας?
ή μπορείς να έχεις κανονικά εφαρμογές τράπεζας κτλ?
Μπορείς να έχεις τράπεζες κανονικά,κανένα θέμα ασφαλείας

Στάλθηκε από το NE2213 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, nikaki71 said:

Ναι δυστυχως ισχυει...Δεν σε αφηνει να αφαιρεσεις καν το widget Ρολοι και καιρου και εισαι αναγκασμενος να χρησιμοποιεις μονο αυτο!Να το μετακινησεις σε αφήνει.Βεβαια με καπoιον αλλο launcher αυτο διορθωνεται,αλλα δεν θελουν ολοι να φυγουν απο Pixel launcher

Χάχα συζήτηση για τα αυτονόητα. Τα χρησιμοποιώ αλλά τα, έχω στη κορυφή της οθόνης γενικά. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, konandrio said:

Αν χρειαστείς service θα αναλάβει το κατάστημα του skroutz? Αν ναι τότε αξίζει η αγορά με τα παραπάνω χρήματα.

Ανάλογα τις ανάγκες του καθενός. Για εμένα το 2023 ένα κινητό χωρίς 5G, 4G, volte, wificall είναι για τα σκουπίδια και δεν θα το έπαιρνα ούτε τσάμπα.

 

Αν σου δώσουν κανένα pixel 7 pro και δεν το θέλεις πες μου. Το κινητό ΕΧΕΙ όλα αυτα που αναφέρεις, οπότε "για τα σκουπίδια" σίγουρα δεν είναι. Το ότι δεν σου τα παρέχει η Google ή οι πάροχοι επειδή ζεις Ελλάδα είναι άλλη συζήτηση. Έχει συζητηθεί πολλές φορές αν φταίει η Google ή οι πάροχοι. Εγώ νομίζω ότι φταίνε οι πάροχοι, εφόσον το κινητό τα υποστηρίζει και εφόσον με root τα ενεργοποιείς και δουλεύουν κανονικά. 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, klainmein said:

Αν σου δώσουν κανένα pixel 7 pro και δεν το θέλεις πες μου. Το κινητό ΕΧΕΙ όλα αυτα που αναφέρεις, οπότε "για τα σκουπίδια" σίγουρα δεν είναι. Το ότι δεν σου τα παρέχει η Google ή οι πάροχοι επειδή ζεις Ελλάδα είναι άλλη συζήτηση. Έχει συζητηθεί πολλές φορές αν φταίει η Google ή οι πάροχοι. Εγώ νομίζω ότι φταίνε οι πάροχοι, εφόσον το κινητό τα υποστηρίζει και εφόσον με root τα ενεργοποιείς και δουλεύουν κανονικά. 

Πως φταίνε οι πάροχοι από την στιγμή που λες ότι αν επέμβεις στο software λειτουργούν; Δεν φτιάχνουν οι πάροχοι το software των pixel 

Link to comment
Share on other sites

Με ρουτ όμως υπάρχουν θέματα ασφαλείας?
ή μπορείς να έχεις κανονικά εφαρμογές τράπεζας κτλ?
Προσωπικά ούτε κατά διάνοια δεν θα περνούσα τράπεζες σε ρουτ τηλέφωνο, θεωρώ εντελώς χαζό να αγοράσω πίξελ και να έχω όλα τα update στην ώρα τους και να το ξεκλειδώσω.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Η google είναι ξεκάθαρη σε αυτά που δηλώνει, αν εμείς θέλουμε να το αγοράσουμε σε χώρα που δεν υποστηρίζει, τότε το φταίξιμο δεν είναι της εταιρίας. Οσο για το σκουπίδι το αντιπαρέρχομαι!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...