Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

είμαι πάντα προσεχτικός.

Αλλά δεν καταλαβαίνω τι σχέση μπορεί να έχει αυτό με το οτι η οθόνη μου φαίνεται σαν να μην "γλιστράει" το δάχτυλο πάνω?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites


Πάντως σπίτι με cosmote έχω καλύτερο σήμα από το 1iv

Αυτό που με χαλάει είναι η αίσθηση της οθόνης, λες και δεν "γλιστράει" το δάχτυλο πάνω της.

Σε ότι αφορά το σήμα, ανέκαθεν τα pixel είχαν πολύ δυνατή λήψη.
Βρίσκομαι σε γειτονιά με κάκιστο σήμα απ' όλες τις εταιρειες και το μοναδικό κινητό που πιανει σήμα στα μέσα δωμάτια, είναι το pixel.

Επίσης, επειδή η μετάβαση ήταν άμεση από το ένα κινητό στο άλλο, άφησα δηλαδή το 6Ρ κι έπιασα κατευθείαν το 7Ρ, μπορώ να πω ότι η ποιότητα κλήσης είναι κατά τι καλύτερη και πιο καθαρή.
Εξακολουθεί φυσικά να καθυστερεί να πραγματοποιήσει μια κλήση, αλλά ακούω τον συνομιλητή μου πιο καθαρά.

Για την αίσθηση της οθόνης, δεν παρατήρησα αυτό που λες.
Βέβαια την κράτησα μόνο λίγες ώρες χωρίς προστασία, αλλά φαντάζομαι θα το είχα προσέξει αν μου είχε κάνει εντύπωση.

Sent from my Pixel 7 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, jimteo said:


Σε ότι αφορά το σήμα, ανέκαθεν τα pixel είχαν πολύ δυνατή λήψη.
Βρίσκομαι σε γειτονιά με κάκιστο σήμα απ' όλες τις εταιρειες και το μοναδικό κινητό που πιανει σήμα στα μέσα δωμάτια, είναι το pixel.

Επίσης, επειδή η μετάβαση ήταν άμεση από το ένα κινητό στο άλλο, άφησα δηλαδή το 6Ρ κι έπιασα κατευθείαν το 7Ρ, μπορώ να πω ότι η ποιότητα κλήσης είναι κατά τι καλύτερη και πιο καθαρή.
Εξακολουθεί φυσικά να καθυστερεί να πραγματοποιήσει μια κλήση, αλλά ακούω τον συνομιλητή μου πιο καθαρά.

Για την αίσθηση της οθόνης, δεν παρατήρησα αυτό που λες.
Βέβαια την κράτησα μόνο λίγες ώρες χωρίς προστασία, αλλά φαντάζομαι θα το είχα προσέξει αν μου είχε κάνει εντύπωση.

Sent from my Pixel 7 Pro
 

Είσαι Αθήνα? Μπας και συναντιόμασταν να δω το δικό σου!

2 ώρες πριν, JimBlack said:

Αυτό που αναφέρεις το αναφέρουν και αλλού σε ξένα forum άρα μάλλον κάτι παίζει.

Αυτό που αναφέρουν τα ξένα forums είναι για την οθόνη όταν την γυρνάς στα 120hz και δείχνει να κολλάει όταν πας να κάνεις ελφρά scroll down. Αυτό θα λυθεί...ελπίζω!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ούτε εγώ πρόσεξα κάτι στην οθόνη.βεβαια τώρα έχω βάλει προστασία.ειναι δηλαδή σαν αν μην έχει αυτό που βάζουν για τις δαχτυλιες?

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, bikiapo said:

Πάντως ούτε εγώ πρόσεξα κάτι στην οθόνη.βεβαια τώρα έχω βάλει προστασία.ειναι δηλαδή σαν αν μην έχει αυτό που βάζουν για τις δαχτυλιες?

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

τι προστασία έβαλες?και που την έβαλες?

 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Zagg από irepair.
Πολύ καλή εφαρμογή κι εγγύηση εφόρου ζωής.

Sent from my Pixel 7 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

τι προστασία έβαλες?και που την έβαλες?
 
Εγώ Πετρούπολη σε ένα μαγαζί την κόβει επί τόπου αλλά νομίζω και το irepair την ίδια έχει .

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η zagg είναι ζελατίνα η τζαμάκι?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

ζελατίνα η τζαμάκι θα προτείνατε? Νομίζω θα πήγαινα σε τζαμάκι.

Ποια είναι τα καλύτερα τζαμάκια που μπορώ να παραγγείλω?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Domeglass... Όσο το δίνει (ακόμη) με 2 Pack.

Υπάρχει ένα σημείο αριστερά/δεξιά, εκεί όπου αρχίζει η κλίση, κ σε πολλές εταιρείες η αίσθηση αφής είναι λίγο πιο σκληρή από το κανονικό.

δεν ανταποκρίνεται σωστά... άμεσα.

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, guy_fawkes said:

η zagg είναι ζελατίνα η τζαμάκι?

Είχα και zagg ζελατίνα και τζαμακι  της Dome και ξεκάθαρα το τζάμι προσφέρει μεγαλύτερη ασφάλεια...

Η ζελατίνα από την άλλη δεν σου προσφέρει ουσιαστικά ασφάλεια,ακόμα και σε πολύ απλή επαφή...

Link to comment
Share on other sites

πολύ φοβάμαι οτι η oleophobic οθόνη έχει θέμα και το διάβασα και απο χρήστες στο reddit μόνο που αυτοί έχουν μεγαλύτερο θέμα. Καμία σχέση με το Sony και νομίζω οτι σε λίγο καιρό θα έχω θέμα.

 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Για κάποιο λόγο δε μπορώ να αναπαράγω το πρόβλημα που αναφέρετε με την οθόνη. Αν συμβαίνει απλά δε το καταλαβαίνω. Δε ξέρω αν παίζει ρόλο η μεμβράνη που έχω βάλει. Από την άλλη αυτό που παρατηρώ και δε το περίμενα είναι κάποια έως αρκετά hiccups στο scrolling.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,
Για κάποιο λόγο δε μπορώ να αναπαράγω το πρόβλημα που αναφέρετε με την οθόνη. Αν συμβαίνει απλά δε το καταλαβαίνω. Δε ξέρω αν παίζει ρόλο η μεμβράνη που έχω βάλει. Από την άλλη αυτό που παρατηρώ και δε το περίμενα είναι κάποια έως αρκετά hiccups στο scrolling.
Είναι ένα θέμα που πιθανολογείται ότι θα λυθεί με κάποια επόμενη αναβάθμιση.

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα την ζελατίνα από το irepair.
Έχει μια γραμμή στην μέση και κάτι φυσαλίδες πάνω πάνω αλλά μου είπανε θα φύγει με τη θερμοκρασία τής οθόνης, αληθεύει η το γυρίζω πίσω?

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι. Μην ανησυχείς καθόλου.
Και σε εμένα έφυγαν τελείως.

Sent from my Pixel 7 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ποια από τις δυο βάλατε? Με τα 10 ή τα 20 Ευρώ? Είχα δοκιμάσει των 10 στο προηγούμενο τηλέφωνο μου και ένιωθα σαν να μην γλιστράει αρκετά. Έχει δοκιμάσει κανείς την πιο ακριβή?

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Έχει 3 ποιότητες.
Μια των €10, μια UV των €15 (αυτή που και καλά ο άλλος δεν μπορεί να διαβάσει την οθόνη σου) και τη zagg στα €19,9 νομίζω.


Sent from my Pixel 7 Pro



Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Της zagg είναι τόσο καλή? θυμάμαι παλιά είχα βάλει και έκανε κάτι σαν νερά η οθόνη, βέβαια την είχα βάλει μόνος μου.

Sent from my V2178A using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εμένα ούτε που με ρώτησαν, την 10€ μου βάλανε

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Θεωρείτε απίθανο να ενεργοποιηθεί 5G και volte στο 7αρι?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...