Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα έρθουν όλα σιγά σιγά η με side server updates. Τα emoji wallpapers πχ μου ήρθαν σήμερα μέσω playstore. Το feature της κάμερας με την παλάμη και το timer, νομίζω χρειάζεται update της Google camera σε 8.9.... έκδοση.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Nikos2k5 said:
18 ώρες πριν, ampelift said:
Παιδιά προσέχετε όσοι είσαστε root όπως εγώ, με το patch Ιουνίου δεν δουλεύουν τα modules του magisk, το modem fix δεν περνάει και το SafetyNet που περνάει δεν δουλεύει.

Βρήκες καμία λύση?

Με αυτό το module μου δούλεψε κομπλέ.

Το modem fix δεν θέλει με τπτ.

safetynet-fix-v2.4.0-MOD_1.2.zip

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Με αυτό το module μου δούλεψε κομπλέ.
Το modem fix δεν θέλει με τπτ.
safetynet-fix-v2.4.0-MOD_1.2.zip
Ποιο αρχείο του model fix χρησιμοποιείς?
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά και εδώ.Οπως ειπώθηκε μόνο το 5g που ήθελε τον guru του .Αυτό όμως συμβαίνει ούτως ή άλλως στις τελευταίες αναβαθμίσεις.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Nikos2k5 said:
3 ώρες πριν, ampelift said:
Με αυτό το module μου δούλεψε κομπλέ.
Το modem fix δεν θέλει με τπτ.
safetynet-fix-v2.4.0-MOD_1.2.zip

Ποιο αρχείο του model fix χρησιμοποιείς?

 

universalmdmfix_1.7.zip

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

6 ώρες πριν, Nikos2k5 said:

Για δοκίμασε το volte.zip από αυτό το νήμα:

https://forum.xda-developers.com/t/volte-and-5g-pixel-7-on-none-supported-countries.4500165/post-87536003

Καλημέρα, σαν module πέρασε αλλά χωρίς να δώσει 5g.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

On 14/6/2023 at 12:26 ΠΜ, jimlost said:

Μετά την αναβάθμιση πέρασα την καινούργια έκδοση Pixel IMS,και μαζί με το Shizuku δουλεύουν πάλι VOLTE/WiFi calling, έχει ήδη βάλει καινούργιες λειτουργίες...

Σιγά σιγά θα ανοίξουν όλα...Πιστεύω μέσα στο καλοκαίρι θα δούμε 5G...

Έχεις Volte σε Nova? Πέρασα shizuku/ims όλα δείχνουν OK αλλά στην πράξη όταν δέχομαι κλήση δεν έχω ίντερνετ. Είμαι στην τελευταία ενημέρωση κι αναρωτιέμαι αν έχω κάνει κάτι λάθος

about.me/mckriss
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, McKriss said:

Έχεις Volte σε Nova? Πέρασα shizuku/ims όλα δείχνουν OK αλλά στην πράξη όταν δέχομαι κλήση δεν έχω ίντερνετ. Είμαι στην τελευταία ενημέρωση κι αναρωτιέμαι αν έχω κάνει κάτι λάθος

Δεν έχω Nova, αλλά ξανά κάνε τη διαδικασία και μετά επανεκκίνηση. 

Ίσως χρειάζεται πλέον και σε Nova να κάνεις την επιπρόσθετη διαδικασία με τη δημιουργία APN που κάνουμε στις ρυθμίσεις όσοι έχουμε Cosmote.

Edited by djivo
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...
Καλημέρα, σαν module πέρασε αλλά χωρίς να δώσει 5g.
Εμένα, στην έκδοση του Μαΐου, με απενεργοποιημένο το UNIVERSAL MODEM FIX 1.7 και ενεργοποιημένο το VOLTE.ZIP, μου συνδέεται στο 5G

91f007923e298208470a1de32295d0c1.jpg
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikos2k5 said:

Εμένα, στην έκδοση του Μαΐου, με απενεργοποιημένο το UNIVERSAL MODEM FIX 1.7 και ενεργοποιημένο το VOLTE.ZIP, μου συνδέεται στο 5G

91f007923e298208470a1de32295d0c1.jpg

Ναι στου Μαίου δούλευε, κάτι άλλαξε στο patch Ιουνίου.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Όταν παίρνω τηλ ακούγεται ένα μικρό παράσιτο από το ακουστικό. Είναι ενοχλητικό. Με ακουστικά δεν ακούω κάτι. Έτσι είναι σε όλους; 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, petraan said:

Όταν παίρνω τηλ ακούγεται ένα μικρό παράσιτο από το ακουστικό. Είναι ενοχλητικό. Με ακουστικά δεν ακούω κάτι. Έτσι είναι σε όλους; 

 Όχι, αντιθέτως - έχει την καλύτερη ποιότητα κλήσης από κάθε άλλο τηλέφωνο που είχα. Κάτι που επίσης ισχύει τόσο για το μικρόφωνο, όσο και για το bluetooth στο αμάξι, αν πιστεψω τη συνήθως γκρινιάρα με αυτά σύντροφο μου, 😛

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι είδα με ένα update εφαρμογής emoji που ήρθε τώρα και με μια επανεκκίνηση προστέθηκαν τα wallpapers.

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, griniaris said:

Απ' ότι είδα με ένα update εφαρμογής emoji που ήρθε τώρα και με μια επανεκκίνηση προστέθηκαν τα wallpapers.

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θέλει android 14 beta για να δουλέψει?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι είδα με ένα update εφαρμογής emoji που ήρθε τώρα και με μια επανεκκίνηση προστέθηκαν τα wallpapers.

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Τι wallpapers είναι?

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Όχι δε φοράω beta. Wallpapers emoji Τίποτα ενδιαφέρον για μένα.

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, guy_fawkes said:

Τι wallpapers είναι?

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aν εννοεί αυτό που νομίζω ο φίλος, ουσιαστικά κάνεις κάποιες ήδη υπάρχουσες φωτογραφίες σου να μοιάζουν με 3D και τις βάζεις wallpaper.

Link to comment
Share on other sites

άλλο το cinematic wallpapers και άλλο τα emoji....τα δεύτερα είναι ξεχωριστή κατηγορία στο μενού αλλαγής wallpaper....τα πρώτα επιλέγεις φωτογραφία σου στην οποία με edit σου βγάζει το εικονίδιο να τα κάνεις "cinematic".

επιπλέον το module "volte properties for pixel 6 pro" παίζει κανονικά εδώ και μήνες για volte/5G...απλά για το 5G θέλει και "κάρφωμα" από το signal guru

Link to comment
Share on other sites

με κοσμοτέ ναι, παίζει κανονικά το volte , από τον περασμένο μήνα, χωρίς ρουτ.

 

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς ρουτ παίζει κομπλέ το volte ? Cosmote έχω. Χαμένες κλήσεις έχουμε η θέλουμε ρουτ απαραιτητα
Παίζει αλλά θα πρέπει πρώτα να βάλεις την SIM σε πιστοποιημένη συσκευή και να στείλεις SMS για ενεργοποίηση του στην κάρτα σου. Εκτός αν το είχες ενεργοποιημένο σε προηγούμενη συσκευή που υποστήριζε αυτή την υπηρεσία.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, akizaki said:

Χωρίς ρουτ παίζει κομπλέ το volte ? Cosmote έχω. Χαμένες κλήσεις έχουμε η θέλουμε ρουτ απαραιτητα

Παίζει σε όλα, αρκεί να μη δέχεσαι κλήσεις από παλιό σταθερό forthnet. 

Link to comment
Share on other sites

On 15/6/2023 at 9:36 ΠΜ, djivo said:

Δεν έχω Nova, αλλά ξανά κάνε τη διαδικασία και μετά επανεκκίνηση. 

Ίσως χρειάζεται πλέον και σε Nova να κάνεις την επιπρόσθετη διαδικασία με τη δημιουργία APN που κάνουμε στις ρυθμίσεις όσοι έχουμε Cosmote.

Αυτό ήταν! όλα δουλεύουν άψογα!

about.me/mckriss
Link to comment
Share on other sites

Παίδες υπάρχει κάπου ένας καλός οδηγός για root που να τα έχει όλα σε ένα νοικοκυρεμένα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...