Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

34 minutes ago, djivo said:

Αν το έχεις σε 3g με κλειστο διακοπτη του volte, πως θες να έχεις νορμαλ κλήσεις?

3g η Cosmote πλεον δεν προσφέρει, οπότε οι κλήσεις σου περνάνε στο 2g δίκτυο.

Οποιο τηλ και να είχες, θα σου εκανε τα ίδια.

Αλήθεια, το 4g και το VoLTE γιατί τα έχεις κλειστά?

Και εγώ γι αυτό το έχω κλειστό το volte. Δε μπορώ να δεχτώ κλείσεις από forthnet. Βέβαια μπορώ να παραδεχτώ ότι δεν έχω και χαμένη κλήση εδώ και και ξανά μήνα. Απλά όταν μιλάω δεν έχω ίντερνετ. Μέχρι να αλλάξουν την έκδοση ρυθμίσεων κινητής τηλεφωνίας από 06-01-2023 εγώ θα το έχω κλειστό το volte. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, nikolasn80 said:

Έχω τηλέφωνα από forthnet που με καλούν

Δυστυχώς σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει να συνυπάρξεις με τα προβλήματα και τις αποσυνδέσεις που δημιουργεί το 2G.. 

Η αλλαγή συσκευής είναι μονόδρομος. 

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Έχεις ενεργοποιήσει στην cosmote το wifi calling; Αν ναι, και αν έχεις ενεργό το κουμπί το volte στη συσκευή, δε θα έπρεπε να στο κάνει. Μπορεί στην συσκευή να έχεις ενεργό το volte αλλά όχι στη γραμμή σου. Εγώ το έχω κλειστό για να μπορώ να δέχομαι κλήσεις απο κάποια σταθερά που με το volte δε μπορώ. 

Το volte είναι ενεργό στην συσκευή. Όταν έστειλα μήνυμα στην cosmote όμως για ενεργοποίηση στην γραμμή έλαβα απάντηση ότι η συσκευή μου δεν το υποστηρίζει.
Preferred network έχετε 5g(recommended) ή LTE;

19 ώρες πριν, nikolasn80 said:

επισης σημερα με κοσμοτε ξαφνικα εχασε τελειως το σημειο και δεν επανερχονταν το σημα

φτιαχτηκε μονο με επανεκκινηση του τηλεφωνου.

το εχω σε 3g με κλειστο διακοπτη volte

μια ερωτηση την αναζητηση δικτυου την εχετε στο αυτοματο ή σε χειροκινητο ?

Το έχω πάθει και εγώ 3 φορές σε 10 ημέρες με το 7a. Αν μπω σε χώρο χωρίς σήμα, μετά δεν το βρίκσει με τίποτα, μόνο με reboot.

Πάντως το VOLTE δεν μου λειτουργεί. Δηλαδή όταν είμαι σε κλήση δεν έχω internet.

Edited by harryharryharry
Link to comment
Share on other sites

Όποιος φοράει τη 14 beta μπορεί να μου επιβεβαίωσει ότι δουλεύει το shizuku;

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, harryharryharry said:

Το volte είναι ενεργό στην συσκευή. Όταν έστειλα μήνυμα στην cosmote όμως για ενεργοποίηση στην γραμμή έλαβα απάντηση ότι η συσκευή μου δεν το υποστηρίζει.
Preferred network έχετε 5g(recommended) ή LTE;

Το έχω πάθει και εγώ 3 φορές σε 10 ημέρες με το 7a. Αν μπω σε χώρο χωρίς σήμα, μετά δεν το βρίκσει με τίποτα, μόνο με reboot.

Πάντως το VOLTE δεν μου λειτουργεί. Δηλαδή όταν είμαι σε κλήση δεν έχω internet.

Πρέπει να βάλεις την κάρτα σου σε συμβατή συσκευή με το δίκτυο σου και να κάνεις την ενεργοποίηση του VOLTE εκεί.

Μετά θα σου δουλεύει και στο Pixel.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

On 8/6/2023 at 10:08 ΜΜ, djivo said:

Δυστυχώς σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει να συνυπάρξεις με τα προβλήματα και τις αποσυνδέσεις που δημιουργεί το 2G.. 

Η αλλαγή συσκευής είναι μονόδρομος. 

Δεν γίνεται αυτό 

η συσκευ αυτή δεν ξέρω αλλά μου αρέσει παρά πολύ με όλες τις παρά δοξολογίες της.είχα το s23 ultra και το έδωσα για οικονομικούς λόγους .το μόνο που μου λειπει είναι η τρομερή μπαταρία του αν η Google καποια στιγμή  επιλύσει όλη αυτήν την ομολογουμένως περιέργη πολιτική υποστήριξης που έχει και εμπορικής εννοείται νομίζω θα κυριαρχήσει .

ειναι κουφό που στην Ευρώπη τουλάχιστον κρατά απέξω τόσες πολλές χώρες και προσωπικά θεωρώ ότι δικό της είναι το πρόβλημα αφού λόγω της δύναμης που έχει θα. Μ-ουρούσε να επιβάλλει άνετα τα θέλω της στους παρόχους.

Και κάτι τελευταίο 

lte επιλεγμένο

κλειστός ο διακόπτης volte

δέχεται κλήσεις από παλιό σταθερό forthnet?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε πριν μισή ώρα για όλα. Εγώ το πέρασα στο pixel 6.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Στο 7 pro που έχω δεν έχει εμφανιστεί ακόμα.

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο 7 pro που έχω δεν έχει εμφανιστεί ακόμα.

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Κατέβασα το fastboot image εγώ λόγω root. Θα έρθει και στις συσκευές σιγά σιγά.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και στο 7pro
456 mb μέγεθος

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσέχετε όσοι είσαστε root όπως εγώ, με το patch Ιουνίου δεν δουλεύουν τα modules του magisk, το modem fix δεν περνάει και το SafetyNet που περνάει δεν δουλεύει.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

μας μαμησες....ήδη φλασάρει ...:(

edit: αν εξαιρέσω ότι θέλει, πάλι ,με το network signal guru, να το γυρίσω σε 5G, τα άλλα μια χαρά δείχνουν...

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση πέρασα την καινούργια έκδοση Pixel IMS,και μαζί με το Shizuku δουλεύουν πάλι VOLTE/WiFi calling, έχει ήδη βάλει καινούργιες λειτουργίες...

Σιγά σιγά θα ανοίξουν όλα...Πιστεύω μέσα στο καλοκαίρι θα δούμε 5G...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, baiosss said:

Βγήκε πριν μισή ώρα για όλα. Εγώ το πέρασα στο pixel 6.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

Φαίνεται ξεβαρέθηκαν και είπαν να ασχοληθούν ξανά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσέχετε όσοι είσαστε root όπως εγώ, με το patch Ιουνίου δεν δουλεύουν τα modules του magisk, το modem fix δεν περνάει και το SafetyNet που περνάει δεν δουλεύει.
Βρήκες καμία λύση?
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, guy_fawkes said:

Ήρθε και στο 7pro
456 mb μέγεθος

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Την πέρασα κι εγώ, αλλά... δεν βλέπω πουθενά τα νέα features - και εξηγούμαι: ενώ το Pixel Tips αναφέρει καλή ώρα το macro focus video mode και τα νέα wallpapers (δεν πρόσεξα αν παρουσιάζει και το selfie palm timer)... απλά δεν λειτουργούν / υπάρχουν ως επιλογές! 😛

Δεν είναι κάπως παράξενο (κυρίως επειδή αναφέρονται στο Pixel Tips);!; 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, NickNT said:

Την πέρασα κι εγώ, αλλά... δεν βλέπω πουθενά τα νέα features - και εξηγούμαι: ενώ το Pixel Tips αναφέρει καλή ώρα το macro focus video mode και τα νέα wallpapers (δεν πρόσεξα αν παρουσιάζει και το selfie palm timer)... απλά δεν λειτουργούν / υπάρχουν ως επιλογές! 😛

Δεν είναι κάπως παράξενο (κυρίως επειδή αναφέρονται στο Pixel Tips);!; 

επιβεβαιώνω, εκτός αν έχω στραβωθεί και δεν τα βλέπω 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alanthast0s said:

επιβεβαιώνω, εκτός αν έχω στραβωθεί και δεν τα βλέπω 

Thanks! Aπό ό,τι βλέπω, είναι γενικευμένο τελικά το φαινόμενο, βάσει κάποιων σχολίων στο ακόλουθο thread:

https://www.reddit.com/r/android_beta/comments/148kgtv/official_android_13_june_feature_drop_now/

Ίσως χρειάζεται να γίνουν (εν ευθέτω χρόνω;) updates και στα σχετικά apps...

Edited by NickNT
Link to comment
Share on other sites

επανέρχομαι...

και το safetynet περνάει μια χαρά με το αντίστοιχο module στο magisk...έκανα κανονικά contactless πληρωμή σήμερα με google wallet 🙂

οπότε όλα κομπλε! 🆙

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Nikos_s3 said:

επανέρχομαι...

και το safetynet περνάει μια χαρά με το αντίστοιχο module στο magisk...έκανα κανονικά contactless πληρωμή σήμερα με google wallet 🙂

οπότε όλα κομπλε! 🆙

Με το modem fix που αναφέρθηκε πιο πάνω τι παίζει τελικά? Δουλεύει?

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

και σε εμένα δεν φαίνονται τα νέα features

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...