Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

15 minutes ago, _NikitaS_ said:

Με το update της σταθερής έκδοσης του Ιουνίου παρατήρησα ότι η cosmote έχασε το 5g ενώ η vodafone το έχει κανονικά. Χρήστες σε ομάδα στο facebook λένε ότι η nova έδωσε και wifi calling. Οι άλλες δύο δεν έχουν δώσει. Επίσης ξαναχαλασε και χάνει κλήσεις αν έχω δεδομένα στην esim της vodafone και με καλούν στην πρώτη την φυσική sim της cosmote. 

Εμένα επιτέλους μετά το update AP31.240426.023.B4 (beta) έχει έρθει το 5G σε COSMOTE. Τώρα όλα λειτουργούν άψογα!

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, ispithash said:

Εμένα επιτέλους μετά το update AP31.240426.023.B4 (beta) έχει έρθει το 5G σε COSMOTE. Τώρα όλα λειτουργούν άψογα!

Μήπως μπερδεύτηκαν και άλλαξαν την stable με την beta και το ανάποδο?

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι με Cosmote και εκδωση λειτουργικού AP2A.240605.024 (carrier settings 2024-02-28), μόνο LTE/4G, χωρίς WiFi calling αλλα με VoLTE/4G calling να εξακολουθεί να δουλεύει.

Ώρα να γίνουμε beta testers της Google πάλι, μου φαίνεται!

Αραγε κανανε το ίδιο και στα Pixel 8?

Edited by gi_viper
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, gi_viper said:

Πράγματι με Cosmote και εκδωση λειτουργικού AP2A.240605.024 (carrier settings 2024-02-28), μόνο LTE/4G, χωρίς WiFi calling αλλα με VoLTE/4G calling να εξακολουθεί να δουλεύει.

Ώρα να γίνουμε beta testers της Google πάλι, μου φαίνεται!

Αραγε κανανε το ίδιο και στα Pixel 8?

Στο 8αρι έχουν αφήσει το 5g κανονικά (λένε άλλοι χρήστες) 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Vagath said:

Καλησπέρα.

Μπορώ να το αγοράσω απο Αμερική ( Amazon com). Θα είναι λειτουργικά εντάξει Ελλάδα? Πιστεύετε αξίζει?

Ευχαριστώ!!

 

To μοντέλο που πωλείται στην Αμερικη υποστηριζει διαφορετικες συχνοτητες 4G/5G οπότε θέλει προσοχή. Φαντάζομαι οτι οι βασικές είναι ίδιες αλλά δεν ξέρω. Δες εδώ τις πληροφοριες για συχνοτητες των διαφορετικων μοντέλων. https://www.gsmarena.com/google_pixel_7_pro-11908.php

 

Link to comment
Share on other sites

Σε 8 pro (cosmote), μια χαρά παίζει το 5G/volte μετά το update Ιουνίου. 

VoWifi όχι ακόμα!

carrier settings version :  telekom_gr-56000000008.10  2024-02-28

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Nikos_s3 said:

Σε 8 pro (cosmote), μια χαρά παίζει το 5G/volte μετά το update Ιουνίου. 

VoWifi όχι ακόμα!

carrier settings version :  telekom_gr-56000000008.10  2024-02-28

Ναι τα 8αρια δεν επιρρεάστηκαν. Τα 7αρια χάλασαν στην cosmote. Vodafone τα ίδια. Nova λένε έβαλαν και wifi calling. 

Link to comment
Share on other sites

Στο Pixel 7 μου [Android 14 (AP21.240305.005)] ακόμα δεν ήρθε το update. Είχα βγει από τη beta γιατί το 5G είχε κοπεί εδώ και 2-3 μήνες ενώ πριν λειτούργησε για κάποιες εκδόσεις. Τζάμπα περίμενα τόσο καιρό τη stable..

Cosmote/carrier settings version: telekom_gr-56000000008.20 2024-02-28

Τι μπορεί να κάνουν κάθε φορά και τα φτιάχνουν/χαλάνε; Έλεος!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, lykourgos said:

Στο Pixel 7 μου [Android 14 (AP21.240305.005)] ακόμα δεν ήρθε το update. Είχα βγει από τη beta γιατί το 5G είχε κοπεί εδώ και 2-3 μήνες ενώ πριν λειτούργησε για κάποιες εκδόσεις. Τζάμπα περίμενα τόσο καιρό τη stable..

Cosmote/carrier settings version: telekom_gr-56000000008.20 2024-02-28

Τι μπορεί να κάνουν κάθε φορά και τα φτιάχνουν/χαλάνε; Έλεος!

Ισως καποιο τεχνικο προβλημα, καθως διαβασα σημερα πως ανακοινωθηκε το 5g+ η αλλιως 5g SA απο την cosmote...

Το αναφερω επειδη το διαβασα μηπως εχει καποια σχεση...

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, FoT1s said:

Ισως καποιο τεχνικο προβλημα, καθως διαβασα σημερα πως ανακοινωθηκε το 5g+ η αλλιως 5g SA απο την cosmote...

Το αναφερω επειδη το διαβασα μηπως εχει καποια σχεση...

Το πρόβλημα είναι του update και όχι της cosmote. Στα 8αρια δεν έχουν θέμα. Στα 7αρια το έχασαν. Ελπίζω να δώσουν σε καμία βδομάδα κάνα fix όπως κάνει η apple (αν και δε το νομίζω) και να μη πάει σε ένα μήνα ξανά το update. Δυστυχώς τα έχουμε ξαναπεί. Όταν παίρνεις συσκευή που επίσημα δεν υποστηρίζεται, αυτά έχεις. Και εμένα με ξενερώνει, αλλά... 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Το πρόβλημα είναι του update και όχι της cosmote. Στα 8αρια δεν έχουν θέμα. Στα 7αρια το έχασαν. Ελπίζω να δώσουν σε καμία βδομάδα κάνα fix όπως κάνει η apple (αν και δε το νομίζω) και να μη πάει σε ένα μήνα ξανά το update. Δυστυχώς τα έχουμε ξαναπεί. Όταν παίρνεις συσκευή που επίσημα δεν υποστηρίζεται, αυτά έχεις. Και εμένα με ξενερώνει, αλλά... 

Ενδεχομένως ολα αυτα τα "προβληματα" να μην υπαρχουν στην 15αρα που σε λιγους μηνες θα βγει. Ισως βεβαια απο την αλλη, να υπαρχει η υποστηριξη μονο στην σειρα 8, καθως μονο αυτο αλλωστε εγινε και επισημη πωληση απο τις μεγαλες αλυσιδες.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, FoT1s said:

Ενδεχομένως ολα αυτα τα "προβληματα" να μην υπαρχουν στην 15αρα που σε λιγους μηνες θα βγει. Ισως βεβαια απο την αλλη, να υπαρχει η υποστηριξη μονο στην σειρα 8, καθως μονο αυτο αλλωστε εγινε και επισημη πωληση απο τις μεγαλες αλυσιδες.

Από μια αλυσίδα που το έφερε μόνη της εισαγωγή. Όχι από μεγάλες. Επίσης αν ήταν επίσημη εισαγωγή θα είχε και επίσημο σέρβις. Τεσπα. 

Άλλοι χρήστες που έχουν beta είχαν αναφέρει ότι για κάνα 3μηνο είχαν χάσει το 5g και στο τελευταίο τους update τους το ξαναεδωσε. Άρα θα το ξαναδώσει σίγουρα στα 7αρια. Απλά κατ εμέ, αυτά είναι άσχημα λάθη που ακόμα και στο τελευταίο κινέζικο κινητό δε γίνονται. 

Edited by _NikitaS_
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο με τα 5g αλλά έχετε παρατηρήσει στις ρυθμίσεις της κάμερας το κουτάκι "pro"?

 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, guy_fawkes said:

Ασχετο με τα 5g αλλά έχετε παρατηρήσει στις ρυθμίσεις της κάμερας το κουτάκι "pro"?

 

Όχι. Που είναι; 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Όχι. Που είναι; 

 

vuncdzjdf76d1.png

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έχεις πάρει από τους πρώτους κάποιο νέο update της κάμερας!

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Δεν έχω κάτι τέτοιο στη δικιά μου κάμερα. 

https://9to5google.com/2024/06/14/pixel-camera-9-4-update/

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, NickNT said:

Άμα σου πω ότι κατέβασα το apk που λέει το άρθρο και μου έκανε κανονικά update αλλά μετά δεν άνηγε η εφαρμογή τι θα πεις 😂😂😂

Έκανα κατάργηση εγκατάστασης και έκανα κανονικά update από το play store για να λειτουργήσει. 

Πάντως εμένα δεν έχει βγάλει ακόμα το Pro. 

Link to comment
Share on other sites

πως γίνεται ρε παιδιά?

έχεις stable έκδοση?

Εγω το έχω απο την ώρα που ήρθε η ενημέρωση Ιουνίου

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Εϊμαι σε αναζήτηση νέου κινητού και βρίσκομαι ανάμεσα στο realme 12 pro plus και στο pixel 7 pro όπου βρίσκω την 128 έκδοση στα 337 ευρώ από ευρώπη. Με ενδιαφέρει όσο το δυνατόν καλύτερες κάμερες και γνωρίζω πως η Pixel σε αυτά δεν παιζει. 3 θέματα μα κρατάνε πίσω όμως. Το πρώτο η μπαταρία του. Βγάζει άμεσα μέρα; 3 η χωρητιότητα είναι αρκετή και τέλος τι παιζει με το δίκτυο διότι είμαι επαγγελματίας που μιλάω πολύ με το κινητό και θέλω οπωσδήποτε να μην έχω θέμα με cosmote και internet.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα. Υπάρχει τρόπος στη συσκευή να δούμε υγεία μπαταρίας και κύκλους φόρτισης; Αν ναι, πως; Αν όχι, υπάρχει κάποια εφαρμογή; 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, azuli said:

τελικα τι εγινε με τελευταιο update,χανει οντως το 5g σε cosmote?

 

Για το stable μιλαω παντα.

Σε 7αρια ναι. 

Σε 8αρια όχι. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...