Jump to content

alany
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

22 ώρες πριν, thansof_7 said:

Έχει λάβει κανείς refund στη payzy? Είχα κάνει μια αγορά (μικρής αξίας) από aliexpress και είχα πληρώσει με payzy. Ζήτησα refund λόγω ελαττωματικου προϊόντος και μου εγκρίθηκε από 2/8. Έλεγε βέβαια 7-14 εργάσιμες για επιστροφή αλλά δεν έχω λάβει τίποτα ακομα... 

27/8 refund 29/8 εμφανίστηκαν στην κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα refunds μπορει να κανουν να ερθουν εως και 45 ημερες.
Ειναι σε ολες τις τραπεζες ετσι και αφορα την τραπεζα αλλα και τα δικτυα πληρωμων. 
Θελει να εχετε το νου σας για οποιοδηποτε refund περιμενετε σε οποιαδηποτε τραπεζα/ηλ. πορτοφολι 🙂 

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει η δυνατότητα να την ορίσεις μέσω της εφαρμογής. Πρέπει να δηλωθεί στον οργανισμό που θέλεις να κάνεις την πληρωμή. Για παράδειγμα η εθνική ασφαλιστική έχει δικό της portal για να διαχειρίζεσαι τις πληρωμές. Αν δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο με τον Ήρων, ίσως να μπορεί να γίνει τηλεφωνικά?

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, YanniZ said:

Ξέρει κανείς αν μπορώ να ορίσω πάγια εντολή ηλεκτρικής ενέργειας (ήρων)?

Στάλθηκε από το SM-A546B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Με χρέωση κάρτας μπορείς ναι, μετά την έκδοση του πρώτου λογαριασμού στο myηρων θα έχει επιλογή για ενεργοποίηση πάγιας 

Link to comment
Share on other sites

20% επιστροφή με payzy για αγορά λαπτοπ από cosmote και Γερμανός με μέγιστο ποσό cashback τα 200€ 

για αγορές από 399 και πάνω 

 

Στην ουσία συμφέρει πιο πολύ ακόμα και με απαλλαγή ΦΠΑ αν το έπαιρνες (χωρίς να υπερβείς το μέγιστο ποσό επιστροφής προφανώς)

Edited by Alex0077
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Alex0077 said:

20% επιστροφή με payzy για αγορά λαπτοπ από cosmote και Γερμανός με μέγιστο ποσό cashback τα 200€ 

για αγορές από 399 και πάνω 

 

Στην ουσία συμφέρει πιο πολύ ακόμα και με απαλλαγή ΦΠΑ αν το έπαιρνες (χωρίς να υπερβείς το μέγιστο ποσό επιστροφής προφανώς)

Αυτό που το βγάζει ακόμα για τους RF ισχύει;

Screenshot_2023-09-01-23-38-03-954_gr.payzy.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Το ότι ακόμη γράφει για τους RF 2% στην εφαρμογή είναι θέμα update της εφαρμογής ή τελικά δεν έληξε ακόμη;

Ισχύει μέχρι 30/9: https://support.payzy.gr/hc/el-gr/articles/16028647628177-2-payzy-cashback-με-πληρωμή-RF-λογαριασμού

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

On 28/8/2023 at 11:38 ΠΜ, thansof_7 said:

Έχει λάβει κανείς refund στη payzy? Είχα κάνει μια αγορά (μικρής αξίας) από aliexpress και είχα πληρώσει με payzy. Ζήτησα refund λόγω ελαττωματικου προϊόντος και μου εγκρίθηκε από 2/8. Έλεγε βέβαια 7-14 εργάσιμες για επιστροφή αλλά δεν έχω λάβει τίποτα ακομα... 

Κανονικα απο ali εγω.

Link to comment
Share on other sites

On 1/9/2023 at 11:04 ΜΜ, Alex0077 said:

20% επιστροφή με payzy για αγορά λαπτοπ από cosmote και Γερμανός με μέγιστο ποσό cashback τα 200€ 

για αγορές από 399 και πάνω 

 

Στην ουσία συμφέρει πιο πολύ ακόμα και με απαλλαγή ΦΠΑ αν το έπαιρνες (χωρίς να υπερβείς το μέγιστο ποσό επιστροφής προφανώς)

ειχα αυτη την απορια και πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι μπορεις να αγορασεις κανονικά με απαλλαγη φπα και με την εκπτωση που δινουν αλλα πρεπει να πας σε καταστημα γιατι σε αυτους απαλλαγη φπα γινεται μονο σε καταστημα 

Edited by dennis99
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αν κάταλαβαίνω σωστά, προσθήκη χρημάτων κάνω μέσω μεταφοράς από λογαριασμό συστημικής τράπεζας, σωστά;

Επομένως μιλάμε για ένα Α κόστος

Σκέφτομαι αν αξίζει το 1% επιστροφή, όταν θα χρειάζομαι 2+€ για κάθε "φόρτιση" που θα κάνω..

Εκτός αν η μεταφορά θα πρέπει να είναι τουλάχιστον 200€ για να είμαι στα "ίσα";..

Έχω καταλάβει κάτι λάθος;

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, user_one said:

Αν κάταλαβαίνω σωστά, προσθήκη χρημάτων κάνω μέσω μεταφοράς από λογαριασμό συστημικής τράπεζας, σωστά;

Επομένως μιλάμε για ένα Α κόστος

Κάτι κατάλαβες λάθος. 

Φόρτιση κάνεις από την κάρτα του λογαριασμού (όπως την revolut) αυτός ο τρόπος δεν έχει κόστος! 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

 

20 minutes ago, andreasomageiras said:

Κάτι κατάλαβες λάθος. 

Φόρτιση κάνεις από την κάρτα του λογαριασμού (όπως την revolut) αυτός ο τρόπος δεν έχει κόστος! 

Συμφωνώ, όμως πώς βάζω χρήματα στον λογαριασμό; Μέσω μεταφοράς από λογαριασμό άλλης τράπεζας;

Γιατί αν είναι έτσι, όλες οι τράπεζες χρεώνουν προμήθεια 2+€ για μεταφορά χρημάτων σε άλλη τράπεζα

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος φορτίζοντας την κάρτα είναι σαν να έχει χρήματα ο λογαριασμός στον οποίο είναι συνδεδεμένη η κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον στην περίπτωση της Εθνικής, η φόρτιση της payzy μέσω πιστωτικής κάρτας είναι δωρεάν και φαίνεται σαν αγορά (σα να αγοράζεις κάτι με τη πιστωτικής της Εθνικής δηλαδή).

Αυτό σημαίνει μηδενικό κόστος για τη φόρτιση της payzy. Δεν έχω δοκιμάσει φόρτιση μέσω λογαριασμού (αν γίνεται) γιατί δε με ενδιαφέρει.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον στην περίπτωση της Εθνικής, η φόρτιση της payzy μέσω πιστωτικής κάρτας είναι δωρεάν και φαίνεται σαν αγορά (σα να αγοράζεις κάτι με τη πιστωτικής της Εθνικής δηλαδή).
Αυτό σημαίνει μηδενικό κόστος για τη φόρτιση της payzy. Δεν έχω δοκιμάσει φόρτιση μέσω λογαριασμού (αν γίνεται) γιατί δε με ενδιαφέρει.
Δηλαδή το βλέπει σαν αγορά κ μετράει κ στο αφορολογητο??

Στάλθηκε από το RMX3771 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, user_one said:

 

Συμφωνώ, όμως πώς βάζω χρήματα στον λογαριασμό; Μέσω μεταφοράς από λογαριασμό άλλης τράπεζας;

Γιατί αν είναι έτσι, όλες οι τράπεζες χρεώνουν προμήθεια 2+€ για μεταφορά χρημάτων σε άλλη τράπεζα

σου εγραψε πως κανεις, μεταφερεις οσα χρηματα θες χωρις επιπλεον κοστος.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, user_one said:

 

Συμφωνώ, όμως πώς βάζω χρήματα στον λογαριασμό; Μέσω μεταφοράς από λογαριασμό άλλης τράπεζας;

Γιατί αν είναι έτσι, όλες οι τράπεζες χρεώνουν προμήθεια 2+€ για μεταφορά χρημάτων σε άλλη τράπεζα

Κάνεις σύνδεση, στην εφαρμογή payzy, την υπάρχουσα κάρτα από την τράπεζα σου και αυτή που λογικά έχεις χρήματα γιαννα α μεταφέρεις. 

Όταν τελειώσει η παραπάνω διαδικασία, σε πάει βήμα βήμα από χεράκι, τότε επιλέγοντας φόρτιση σου δίνει ως επιλογή την κάρτα που έχεις συνδέσει, αυτός ο τρόπος ΔΕΝ έχει προμήθεια έως τώρα τουλάχιστον. Εάν υπάρχει άλλος τρόπος δεν τον γνωρίζω γιατί δεν με ενδιέφερε. 

Edited by andreasomageiras

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, GTHOM said:

Δηλαδή το βλέπει σαν αγορά κ μετράει κ στο αφορολογητο??

Στάλθηκε από το RMX3771 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι, φαίνεται σαν αγορά και προφανώς μετράει στο αφορολόγητο.

Από την άλλη, οι συναλλαγές με την payzy δεν φαίνονται πουθενά και θα πρέπει να δηλωθούν χειροκίνητα στη δήλωση. Από την άλλη, αν φαίνονταν στη δήλωση ίσως υπήρχε πρόβλημα από τη στιγμή που τα ίδια χρήματα θα δηλώνονταν 2 φορές (π.χ. €100 φόρτιση της payzy μέσω κάρτας, άρα δαπάνη με την κάρτα και τα ίδια €100 αγορές με την payzy).

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...