Jump to content

alany
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

30 minutes ago, Teiresias_ said:

Οκ τέλος καλό όλα καλά και μάλιστα Κυριακάτικα!

Τέτοια μερα τέτοια λόγια 😂

Link to comment
Share on other sites

On 31/8/2024 at 7:59 ΜΜ, Teiresias_ said:

Παιδιά προχθές έκανα μία συναλλαγή και μου ακυρώθηκε. Αμέσως μετά τη δέχτηκε.

Όμως μου δέσμευσε δύο φορές το ποσό.

Στο πορτοφόλι google δείχνει πως ακυρώθηκε.

Ο μαγαζάτορας μου είπε πως έχει χρεωθεί μία φορά.

Μίλησα και με εξυπηρέτηση.

Υπάρχει λόγος να αγχωθώ;

 

Για να αναφέρει πως ακυρώθηκε, θα σου επιστραφεί η χρέωση εντός 5-10 εργάσιμων. Και σε εμένα έγινε 2 φορές αλλά με άλλη κάρτα.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, zurabi_97 said:

Για να αναφέρει πως ακυρώθηκε, θα σου επιστραφεί η χρέωση εντός 5-10 εργάσιμων. Και σε εμένα έγινε 2 φορές αλλά με άλλη κάρτα.

Διορθώθηκε ήδη μέσα σε δύο μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά 

για μεταφορά από PAYZY σε τράπεζα ALPHABSNK 

χρεώνεται αυτός που στέλνει από την PAYZY 2  ευρώ και αυτός που τα λαμβάνει στην ALPHABANK χρεώνεται 4 ευρώ 

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από τον λογαριασμό. Αν έχεις alpha benefit σου έχει κάποιες δωρεάν μεταφορές εισερχόμενες ανά μήνα 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, paanos said:

Εξαρτάται από τον λογαριασμό. Αν έχεις alpha benefit σου έχει κάποιες δωρεάν μεταφορές εισερχόμενες ανά μήνα 

Καλά δεν θα το ξανακάνω απλά το ανέφερα για όσους τύχει και το κάνουν. 

Link to comment
Share on other sites

Αν πληρώσω μέσω της εφαρμογής e-bill της ΔΕΗ έναν λογαριασμό με Payzy (όχι με πάγια εντολή), η πληρωμή θα γίνει κανονικά και θα πάρω και coins;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, spyrdano said:

Αν πληρώσω μέσω της εφαρμογής e-bill της ΔΕΗ έναν λογαριασμό με Payzy (όχι με πάγια εντολή), η πληρωμή θα γίνει κανονικά και θα πάρω και coins;

Ναι κανονικά 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mol said:

Δηλαδή γλυτώνεις τα 0.40€???

Σαφώς

1 hour ago, JOHN_ONLY said:

Η χρέωση 0.40 ευρω υπάρχει και στην πάγια εντολή και στην πληρωμή μέσω ιστοσελίδας της ΔΕΗ;

Μέσω ιστοσελίδας όχι. Για την πάγια εντολή, δεν είμαι σίγουρος

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, sou_d said:

Σαφώς

Μέσω ιστοσελίδας όχι. Για την πάγια εντολή, δεν είμαι σίγουρος

Δεν υπάρχει έξτρα χρέωση με την πάγια εντολή έτσι το έχω με payzy και πάγια εντολή 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, JOHN_ONLY said:

Η χρέωση 0.40 ευρω υπάρχει και στην πάγια εντολή και στην πληρωμή μέσω ιστοσελίδας της ΔΕΗ;

Τα €0,40 τα χρεώνεσαι όταν πληρώσεις το λογαριασμό με τη χρήση του κωδικού RF μέσω της εφαρμογής.

Αν πληρώσεις το λογαριασμό απευθείας με την κάρτα payzy μέσα από τις σελίδα της ΔΕΗ τότε δεν θα χρεωθείς τίποτα περισσότερο από το πόσο του λογαριασμού.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να φορτίσω payzy από debit card VISA Πειραιώς, και έφαγα μια σφαλιάρα ...... δεν ζήτησε επαλήθευση με push, δεν ζήτησε PIN, τίποτα. Αμέσως "Απέτυχε" και καπάκι μήνυμα SMS στο κινητό οτι η κάρτα κλειδώθηκε και να πάρω τηλέφωνο και να δώσω κάποιο κωδικό που ήταν στο SMS. Μετά με κάλεσαν και από την Πειραιώς και την ξεκλείδωσαν. 🤣 😂 🤐

Κάποιους έχει αρχίσει να ενοχλεί η Payzy. Ελπίζω να μπορέσει η Payzy να βάλει IRIS εύκολη και δωρεάν φόρτιση μέσω IRIS από άλλες τράπεζες.

Link to comment
Share on other sites

Νέο ερωτηματολόγιο στο cosmote app,που αφορά την payzy

Screenshot_2024-09-23-20-42-40-83_f366175fd211a9b31eaf788c453d42dc.jpg

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

On 21/9/2024 at 9:04 ΜΜ, tifozif1 said:

Πήγα να φορτίσω payzy από debit card VISA Πειραιώς, και έφαγα μια σφαλιάρα ...... δεν ζήτησε επαλήθευση με push, δεν ζήτησε PIN, τίποτα. Αμέσως "Απέτυχε" και καπάκι μήνυμα SMS στο κινητό οτι η κάρτα κλειδώθηκε και να πάρω τηλέφωνο και να δώσω κάποιο κωδικό που ήταν στο SMS. Μετά με κάλεσαν και από την Πειραιώς και την ξεκλείδωσαν. 🤣 😂 🤐

Κάποιους έχει αρχίσει να ενοχλεί η Payzy. Ελπίζω να μπορέσει η Payzy να βάλει IRIS εύκολη και δωρεάν φόρτιση μέσω IRIS από άλλες τράπεζες.

Κι εμένα από εθνική. Έπεσα λέει σε δικλείδα ασφαλείας και μου το μπλόκαρε το σύστημα χωρίς να ξέρουν το λόγο.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Teiresias_ said:

Κι εμένα από εθνική. Έπεσα λέει σε δικλείδα ασφαλείας και μου το μπλόκαρε το σύστημα χωρίς να ξέρουν το λόγο.

Σε βάλανε σε Τειρεσία; 🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

Ίσως η payzy έχει αρχίσει να δημιουργεί θέματα στη συστημικές τράπεζες και αυτές με τη σειρά τους προκαλούν δυσκολίες στην payzy... Θεωρία συνομωσίας; 😉

Πάντως τόσο καιρό δεν είχα ακούσει για τέτοια προβλήματα με τη φόρτιση της payzy.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μπορεί να το προκάλεσα κι εγώ.. επειδή αύξησα το όριο στα 1000€ από 400 και πήγα να περάσω 800. Σου λέει "πάει τον κλέβουν! Ας τον μπλοκάρουμε"

Link to comment
Share on other sites

On 24/9/2024 at 5:58 ΜΜ, Teiresias_ said:

Πάντως μπορεί να το προκάλεσα κι εγώ.. επειδή αύξησα το όριο στα 1000€ από 400 και πήγα να περάσω 800. Σου λέει "πάει τον κλέβουν! Ας τον μπλοκάρουμε"

Εμένα μου την μπλόκαρε η Πειραιώς για 100Ευρώ!!

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, tifozif1 said:

Εμένα μου την μπλόκαρε η Πειραιώς για 100Ευρώ!!

μόλις πέρασα 300€ από πειραιώς χωρίς κανένα θέμα. 

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ParafronGR said:

μόλις πέρασα 300€ από πειραιώς χωρίς κανένα θέμα. 

Εντάξει δεν θα μπλοκάρουν και όλες τις συναλλαγές με την payzy...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήγα να φόρτισω με εθνικη

Μπλοκ και τις 5 φορές με διαφορετικα ποσα...

 

Δίνω έγκριση απ' το app της Εθνικής, επιστρέφω στην payzy και εμφανίζεται ειδοποίηση απ' την εθνική ότι δε μπορεί να ολοκληρωθεί η συναλλαγή.

 

Κάθε φορά αυτό θα έχουμε??????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...