Jump to content

iPhone 14 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8 ώρες πριν, Penny11 said:

Χαχαχαχαχαχχαα είναι αυτά τα τραγικά που γίνονται που μόνο να γελας μπορείς … εγω κοιτάω τις θήκες πάντως και γελαω κάθε φορά λέω νταξει … του τρελου 😂

Ψάξε να βρεις κανέναν γνωστό του γνωστού. Αν δουλεύει σε ένα τέτοιο κατάστημα πολύ πιθανόν να παραλάβεις νωρίτερα την συσκευή σου 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχεις κανείς εικόνα αυτές τις μέρες από infoquest? Παραγγελία 14 Pro Max DP στα 256 από 1/11 και ακόμα δεν ξέρουν τίποτα . Τελευταία επαφή με IOS με IPhone 4. 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα καλή υπομονή σε όλους που απλά ακόμα αναμένουν. ( Μην παρεξηγηθώ δεν το γράφω να τρολάρω). 
Στα 1Τ που έχει γίνει η παραγγελία για 40 τμχ και παραδόθηκαν 5 τους δόθηκε η απάντηση εάν θέλουν 3-6 /512 περίπου 3 εβδομάδα Δεκεμβρίου και ίσως άλλα 6-7 /256  την2 εβδομάδα του 23. Και αυτό σαν εναλλακτική λύση. Για τον φίλο που ρωτάει για τα 256. Για το μέλος παραπάνω που κοιτάει ίσως και αγορά από site αγγελιών   (όχι marketplace) παραδόξως έχουν σκάσει αρκετά 14 pro max Ελληνικά σφραγισμένα σε νορμαλ τιμές. Επειδή είδα όμως ότι ούτε τι είναι το imei δεν γνωρίζει ( δεν είναι κακό) για σίγουρη και ασφαλή τέτοια αγορά πας με τον πωλητή σε μαγαζί της apple και ζητάς την εγκυρότητα των στοιχείων. 
99 φορές τα παιδιά στα επίσημα καταστήματα βοηθάνε εκτός εάν πέσεις στον υπέρ μαλακα κομπλεξικό. Αυτό σαν πιο άμεση λύση στο να έχεις 14 πριν τα Χριστούγεννα. 
 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, pol2410 said:

Παίδες καλησπέρα καλή υπομονή σε όλους που απλά ακόμα αναμένουν. ( Μην παρεξηγηθώ δεν το γράφω να τρολάρω). 
Στα 1Τ που έχει γίνει η παραγγελία για 40 τμχ και παραδόθηκαν 5 τους δόθηκε η απάντηση εάν θέλουν 3-6 /512 περίπου 3 εβδομάδα Δεκεμβρίου και ίσως άλλα 6-7 /256  την2 εβδομάδα του 23. Και αυτό σαν εναλλακτική λύση. Για τον φίλο που ρωτάει για τα 256. Για το μέλος παραπάνω που κοιτάει ίσως και αγορά από site αγγελιών   (όχι marketplace) παραδόξως έχουν σκάσει αρκετά 14 pro max Ελληνικά σφραγισμένα σε νορμαλ τιμές. Επειδή είδα όμως ότι ούτε τι είναι το imei δεν γνωρίζει ( δεν είναι κακό) για σίγουρη και ασφαλή τέτοια αγορά πας με τον πωλητή σε μαγαζί της apple και ζητάς την εγκυρότητα των στοιχείων. 
99 φορές τα παιδιά στα επίσημα καταστήματα βοηθάνε εκτός εάν πέσεις στον υπέρ μαλακα κομπλεξικό. Αυτό σαν πιο άμεση λύση στο να έχεις 14 πριν τα Χριστούγεννα. 
 

Κατάλαβα κατάλαβα (για εμένα λες για το ΙΜΕΙ χαχαχαχα) .. δεν θα είναι προσβλητικό προς τον άνθρωπο που πουλάει το τηλέφωνο να του πω να πάμε σε κατάστημα της apple να το τσεκάρουμε ? Εννοώ, μην το πω και με βρίσει … (αλλά αν με βρίσει σημαίνει ότι κάποια μαλακια έχει κάνει) σωστά? Γιατί έτσι με βλέπω να το παίρνω αν λες ότι τα 256 θα έρθουν Δευτερη βδομάδα 2023 …. Καλά κρασιά !!! 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Penny11 said:

Κατάλαβα κατάλαβα (για εμένα λες για το ΙΜΕΙ χαχαχαχα) .. δεν θα είναι προσβλητικό προς τον άνθρωπο που πουλάει το τηλέφωνο να του πω να πάμε σε κατάστημα της apple να το τσεκάρουμε ? Εννοώ, μην το πω και με βρίσει … (αλλά αν με βρίσει σημαίνει ότι κάποια μαλακια έχει κάνει) σωστά? Γιατί έτσι με βλέπω να το παίρνω αν λες ότι τα 256 θα έρθουν Δευτερη βδομάδα 2023 …. Καλά κρασιά !!! 

Θα σου το θέσω διαφορετικά όταν πας να αγοράσεις ένα αυτοκίνητο δεν ζητάς εάν είναι δεκτός έλεγχος απο μηχανικό;; Όταν μιλάμε για τέτοια ποσά αλλά και λιγότερα εάν ο πωλητής που θα αγοράσεις δεν έχει πάνω απο 50+ θετικές αξιολογήσεις δεν ……

Τελος εάν είναι καθαρός και αφού το ποσό που θα δώσεις είναι μεγάλο εννοείτε ότι τρέχοντας θα έρθει για έλεγχο συσκευής.  

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, pol2410 said:

Θα σου το θέσω διαφορετικά όταν πας να αγοράσεις ένα αυτοκίνητο δεν ζητάς εάν είναι δεκτός έλεγχος απο μηχανικό;; Όταν μιλάμε για τέτοια ποσά αλλά και λιγότερα εάν ο πωλητής που θα αγοράσεις δεν έχει πάνω απο 50+ θετικές αξιολογήσεις δεν ……

Τελος εάν είναι καθαρός και αφού το ποσό που θα δώσεις είναι μεγάλο εννοείτε ότι τρέχοντας θα έρθει για έλεγχο συσκευής.  

Κατάλαβα κατάλαβα με βοήθησες παρά πολύ!!! Σε ευχαριστώ 🙏🙏🙏

Link to comment
Share on other sites

On 1/12/2022 at 11:22 ΠΜ, pol2410 said:

Παίδες καλησπέρα καλή υπομονή σε όλους που απλά ακόμα αναμένουν. ( Μην παρεξηγηθώ δεν το γράφω να τρολάρω). 
Στα 1Τ που έχει γίνει η παραγγελία για 40 τμχ και παραδόθηκαν 5 τους δόθηκε η απάντηση εάν θέλουν 3-6 /512 περίπου 3 εβδομάδα Δεκεμβρίου και ίσως άλλα 6-7 /256  την2 εβδομάδα του 23. Και αυτό σαν εναλλακτική λύση. Για τον φίλο που ρωτάει για τα 256. Για το μέλος παραπάνω που κοιτάει ίσως και αγορά από site αγγελιών   (όχι marketplace) παραδόξως έχουν σκάσει αρκετά 14 pro max Ελληνικά σφραγισμένα σε νορμαλ τιμές. Επειδή είδα όμως ότι ούτε τι είναι το imei δεν γνωρίζει ( δεν είναι κακό) για σίγουρη και ασφαλή τέτοια αγορά πας με τον πωλητή σε μαγαζί της apple και ζητάς την εγκυρότητα των στοιχείων. 
99 φορές τα παιδιά στα επίσημα καταστήματα βοηθάνε εκτός εάν πέσεις στον υπέρ μαλακα κομπλεξικό. Αυτό σαν πιο άμεση λύση στο να έχεις 14 πριν τα Χριστούγεννα. 
 

Για τα 128gb γνωρίζουμε τιποτα;

On 30/11/2022 at 7:39 ΜΜ, Penny11 said:

Καλησπέρα ρε παιδιά . Έχω παραγγειλει εδώ και 20 μέρες στο πλαίσιο το iPhone 14 pro max . Δεν το βλέπω να το παίρνω πριν το 2023 . Να ρωτήσω κάτι ? Επειδή γενικά ψάχνομαι και στο φβ και στο marketplace κτλ :.. όταν λέμε ελληνικα iPhone τι εννοουμε ? Αφού η apple δεν είναι ελληνική εταιρεία … πως καταλαβαίνω ότι είναι μουφα ένα τηλέφωνο ? 

Άστα να πάνε, εγώ από 28 Σεπτεμβρίου 128gb σε μαύρο από πλαίσιο και τίποτα απολύτως ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 ώρες πριν, Nikos.ts said:

Για τα 128gb γνωρίζουμε τιποτα;

Κανένας δε γνωρίζει για να δώσει απάντηση σε αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Nikos.ts said:

Για τα 128gb γνωρίζουμε τιποτα;

Άστα να πάνε, εγώ από 28 Σεπτεμβρίου 128gb σε μαύρο από πλαίσιο και τίποτα απολύτως ακόμα...

Μα καλά πως γίνεται αυτό ? Εγω το πρωί μίλησα με πλαίσιο για το 256 που υποτιθεται είναι και πιο δυσεύρετο από το 128 και μου είπαν ότι ξεκίνησαν να εξυπηρετούν παραγγελίες πελατών Οκτωβρίου … 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
42 minutes ago, Penny11 said:

Κατάλαβα δεν θα τα πάρουμε ποτε τα κινητα . Φλεβάρη έχω γενέθλια ελπίζω μέχρι τότε να έχει έρθει ! Χαχαχαχαχαχαχαχαχα

Δεν το λέω για να σε απογοητεύσω. Απλά μπορεί να σε πάρουν τηλέφωνο την ερχόμενη εβδομάδα να περάσεις να παραλάβεις, αλλά μπορεί και να σε πάρουν και ανήμερα των γενεθλίων σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάθε βράδυ κλείνω το WiFi και κάθε πρωί το βρίσκω ανοιχτό . τι διαολο?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, barcelonistas said:

Κάθε βράδυ κλείνω το WiFi και κάθε πρωί το βρίσκω ανοιχτό . τι διαολο?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Πρέπει να το κλείνεις μέσα από τις ρυθμίσεις και όχι από εκεί που το κάνεις γιατί το ανοίγει μετά από λίγο

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, barcelonistas said:

Κάθε βράδυ κλείνω το WiFi και κάθε πρωί το βρίσκω ανοιχτό . τι διαολο?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Έτσι είναι ρυθμισμένο 

Απο εκεί που το κανείς είναι προγραμματισμένο να σε αποσυνδέσει από τα δίκτυα και στις 07:00 να ξανά συνδεθεί αυτόματα 

Αν θέλεις να το κλείσεις εντελώς πρέπει να πας μέσα από τις ρυθμίσεις 


Να ρωτήσω όμως κάτι άλλο; 
Για ποιον λόγο να κλείσεις το Wi-Fi?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, Penny11 said:

Κατάλαβα δεν θα τα πάρουμε ποτε τα κινητα . Φλεβάρη έχω γενέθλια ελπίζω μέχρι τότε να έχει έρθει ! Χαχαχαχαχαχαχαχαχα

Εχθές είχα πάει για φαγητό χτυπάει το τηλέφωνο (το είχα πάνω στο τραπέζι )

έρχεται ο σερβιτόρος μου λέει συγνώμη έχετε το iPhone 14 pro max πως το πήρατε ….του γελάω μάλλον ήμουν από τους πρώτους τρία άτομα το είχα παραγγείλει από τον Οκτωβρίο και κανένας δεν είχε πάρει ακόμα .

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι ρυθμισμένο 
Απο εκεί που το κανείς είναι προγραμματισμένο να σε αποσυνδέσει από τα δίκτυα και στις 07:00 να ξανά συνδεθεί αυτόματα 
Αν θέλεις να το κλείσεις εντελώς πρέπει να πας μέσα από τις ρυθμίσεις 

Να ρωτήσω όμως κάτι άλλο; 
Για ποιον λόγο να κλείσεις το Wi-Fi?

Ε το βράδυ που πάω για ύπνο το κλείνω ρε συ! Αλλά κάθε πρωί στις 5 το βρίσκω ανοιχτό!
Οπότε θέλει να μπαίνεις στις ρυθμίσεις μάλιστα μάλιστα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, barcelonistas said:


Ε το βράδυ που πάω για ύπνο το κλείνω ρε συ! Αλλά κάθε πρωί στις 5 το βρίσκω ανοιχτό!
Οπότε θέλει να μπαίνεις στις ρυθμίσεις μάλιστα μάλιστα


Sent from my iPhone using Tapatalk

στις 5? μήπως το έχουν αλλάξει και δεν το ξέρω κι εγώ?

ήταν στις 07.00 παλαιοτερα

Για ποιο λόγο όμως να το κλείνεις πάλι δεν απαντας

Εννοώ ότι δεν υπάρχει λόγος να το κλείνεις...

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, barcelonistas said:


Ε το βράδυ που πάω για ύπνο το κλείνω ρε συ! Αλλά κάθε πρωί στις 5 το βρίσκω ανοιχτό!
Οπότε θέλει να μπαίνεις στις ρυθμίσεις μάλιστα μάλιστα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν υπάρχει λόγος να το κλείνεις. Ούτε από κατανάλωση μπαταρίας. Επίσης, και η ίδια η Apple προτείνει να μένει μόνιμα ανοιχτό.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bill_viper said:

Δεν υπάρχει λόγος να το κλείνεις. Ούτε από κατανάλωση μπαταρίας. Επίσης, και η ίδια η Apple προτείνει να μένει μόνιμα ανοιχτό.

για δικούς της λόγους όμως, παρακολούθησης, επικοινωνίας μεταξύ άλλων συσκευών και τέτοια πράγματα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείτε ρε παιδιά γιατί να κλείνει το WiFi? Όλη την ώρα να βαράει το κινητό γκλακα γκλακα από ειδοποιήσεις?

Το βράδυ και εγώ τα κλείνω όλα και το αφήνω στο δυνατό μόνο σε περίπτωση που με πάρει κάποιος από ανάγκη αν γίνει κάτι σημαντικο

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Vzoun said:

Τι εννοείτε ρε παιδιά γιατί να κλείνει το WiFi? Όλη την ώρα να βαράει το κινητό γκλακα γκλακα από ειδοποιήσεις?

Το βράδυ και εγώ τα κλείνω όλα και το αφήνω στο δυνατό μόνο σε περίπτωση που με πάρει κάποιος από ανάγκη αν γίνει κάτι σημαντικο

Μπορείς να το βάλεις Μην ενοχλείτε 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
10 ώρες πριν, barcelonistas said:


Ε το βράδυ που πάω για ύπνο το κλείνω ρε συ! Αλλά κάθε πρωί στις 5 το βρίσκω ανοιχτό!
Οπότε θέλει να μπαίνεις στις ρυθμίσεις μάλιστα μάλιστα

Μπορείς να φτιάξεις μια αυτοματοποίηση να κλείνει μόνο του και να ανοίγει μόνο του οποίες ώρες του καθορίσεις εσύ. 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, barcelonistas said:


Ε το βράδυ που πάω για ύπνο το κλείνω ρε συ! Αλλά κάθε πρωί στις 5 το βρίσκω ανοιχτό!
Οπότε θέλει να μπαίνεις στις ρυθμίσεις μάλιστα μάλιστα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελικά ναι πολύ σωστά το ανέφερες ότι στις 05:00 το βρίσκεις ανοιχτό 

Έχει αλλάξει η διαδικασία 

Πλεον αν κανείς αποσύνδεση από τα δίκτυα δηλαδή «κλείνοντας» το Wi-Fi από το control center, θα ξανά ανοίξει μόνο του:

εαν μετακινηθείς σε άλλη τοποθεσια

εαν πάει 05:00 

Εαν γίνει επανεκκίνηση της συσκευής 


Εγω πάντως ρε παιδιά την νύχτα δεν το βάζω αθόρυβο. Φοράω και το ρολόι επίσης 

Δεν ακούω ειδοποιήσεις. 
Νομιζω ότι αν έρθει μια ειδοποίηση και δεν το πειράζεις μετά έρχονται οι επόμενες όμως χωρίς να χτυπάνε μια μια απλά έρχονται αθόρυβα 

Ουτε από τον ήχο και την δόνηση του Apple Watch έχω ξυπνήσει ποτέ την νύχτα για ειδοποιήσεις 

Και ξυπνάω και εύκολα δεν μπορώ να πω οτι κοιμάμαι βαριά 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Vzoun said:

Τι εννοείτε ρε παιδιά γιατί να κλείνει το WiFi? Όλη την ώρα να βαράει το κινητό γκλακα γκλακα από ειδοποιήσεις?

Το βράδυ και εγώ τα κλείνω όλα και το αφήνω στο δυνατό μόνο σε περίπτωση που με πάρει κάποιος από ανάγκη αν γίνει κάτι σημαντικο

Focus. Και συγκεκριμένα Sleep Focus.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...