Jump to content

iPhone 14 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
11 ώρες πριν, Penny11 said:

Ερωτησεις αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει …

απο το you.gr αν παραγγείλω το κινητό είναι εντάξει σαν σαιτ ? Ξέρουμε ? Επίσης … έχω ένα παλικάρι στην δουλειά κάθε μέρα με ρωταει αν ήρθε το κινητό και όταν του λέω όχι μου λέει πήγαινε σε συνοικιακό να το πάρεις . Τι γνώμη έχετε πάνω σε αυτό ? 

To you.gr είναι παρακλάδι της Infoquest και ένας από τους επίσημους Apple resellers στη χώρα μας, με ότι αυτό συνεπάγεται. Ωστόσο, επειδή εξυπηρετήθηκε γρήγορα μια προπαραγγελία όπως αναφέρει ο φίλος πιο πάνω, αυτό δε σημαίνει ότι εξυπηρετούνται όλες το ίδιο γρήγορα.

Και από συνοικιακό να το πάρεις, δεν αλλάζει κάτι, εκτός... του γεγονότος ότι ενώ από όπου και να το πάρεις έχεις ένα χρόνο εγγύηση από την Apple, το δεύτερο χρόνο θα σε εξυπηρετήσει σε θέματα εγγύησης το κατάστημα αγοράς (αν σε εξυπηρετήσει) και οι πιθανότητες είναι μεγαλύτερες να εξυπηρετηθείς ευκολότερα από γνωστό "μεγάλο" κατάστημα παρά από κάποιο συνοικιακό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To you.gr είναι παρακλάδι της Infoquest και ένας από τους επίσημους Apple resellers στη χώρα μας, με ότι αυτό συνεπάγεται. Ωστόσο, επειδή εξυπηρετήθηκε γρήγορα μια προπαραγγελία όπως αναφέρει ο φίλος πιο πάνω, αυτό δε σημαίνει ότι εξυπηρετούνται όλες το ίδιο γρήγορα.
Και από συνοικιακό να το πάρεις, δεν αλλάζει κάτι, εκτός... του γεγονότος ότι ενώ από όπου και να το πάρεις έχεις ένα χρόνο εγγύηση από την Apple, το δεύτερο χρόνο θα σε εξυπηρετήσει σε θέματα εγγύησης το κατάστημα αγοράς (αν σε εξυπηρετήσει) και οι πιθανότητες είναι μεγαλύτερες να εξυπηρετηθείς ευκολότερα από γνωστό "μεγάλο" κατάστημα παρά από κάποιο συνοικιακό.

Απλά να διορθώσω ότι δεν ήταν προπαραγγελια. Είδα στο skroutz να αναφέρει διαθέσιμο και απλά το παρήγγειλα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, athanaso77 said:

To you.gr είναι παρακλάδι της Infoquest και ένας από τους επίσημους Apple resellers στη χώρα μας, με ότι αυτό συνεπάγεται. Ωστόσο, επειδή εξυπηρετήθηκε γρήγορα μια προπαραγγελία όπως αναφέρει ο φίλος πιο πάνω, αυτό δε σημαίνει ότι εξυπηρετούνται όλες το ίδιο γρήγορα.

Και από συνοικιακό να το πάρεις, δεν αλλάζει κάτι, εκτός... του γεγονότος ότι ενώ από όπου και να το πάρεις έχεις ένα χρόνο εγγύηση από την Apple, το δεύτερο χρόνο θα σε εξυπηρετήσει σε θέματα εγγύησης το κατάστημα αγοράς (αν σε εξυπηρετήσει) και οι πιθανότητες είναι μεγαλύτερες να εξυπηρετηθείς ευκολότερα από γνωστό "μεγάλο" κατάστημα παρά από κάποιο συνοικιακό.

Κατάλαβα … καλά το θέμα της εγγύησης δεν με καίει και τόσο … απλά περιμένω ήδη σχεδόν 1 μήνα και μου είπαν πριν της 23 το πλαίσιο δν θα φέρει την παραγγελία μου όποτε «ψάχνομαι» …

 

Just now, Finn said:


Απλά να διορθώσω ότι δεν ήταν προπαραγγελια. Είδα στο skroutz να αναφέρει διαθέσιμο και απλά το παρήγγειλα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ναι κι εγω το έχω δει κατά καιρούς διαθέσιμο γι αυτό ρώτησα για το σαιτ …

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Just now, Finn said:


Απλά να διορθώσω ότι δεν ήταν προπαραγγελια. Είδα στο skroutz να αναφέρει διαθέσιμο και απλά το παρήγγειλα.

Α έτσι ναι... οι περισσότεροι με αυτό τον τρόπο έχουμε παραλάβει και προπαραγγελίες από τον Οκτώβριο ακόμα δεν έχουν εξυπηρετηθεί. Τι να πεις...

Just now, Penny11 said:

Ναι κι εγω το έχω δει κατά καιρούς διαθέσιμο γι αυτό ρώτησα για το σαιτ …

Στην Ελλάδα αυτός είναι ο πιο γρήγορος τρόπος για να πάρεις iPhone.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, athanaso77 said:

Α έτσι ναι... οι περισσότεροι με αυτό τον τρόπο έχουμε παραλάβει και προπαραγγελίες από τον Οκτώβριο ακόμα δεν έχουν εξυπηρετηθεί. Τι να πεις...

Στην Ελλάδα αυτός είναι ο πιο γρήγορος τρόπος για να πάρεις iPhone.

Ακριβώς γι αυτό ψάχνομαι κι εγω γιατί είναι και οι παραγγελίες Οκτώβρη όπως είπες κι εσυ που δν έχουν εξυπηρετηθεί όποτε θα παει καλό 2023 !!! Και πραγματικά δεν αξίζει. Εγω προσωπικά ξενερώσω με την τοση αναμονή. Αν είναι να περιμένω και μέχρι Χριστούγεννα η ακόμα χειρότερα αρχές του χρόνου ε θα αλλάξω γνώμη θα μου χει φύγει …. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κάνει παραγγελία στην infoquest 14 Pro Max 256 Μωβ από 01/11 και έτσι όπως το βλέπω θα παραλάβω μετά τον καινούριο χρόνο. Αυτή την στιγμή όμως έχει κάποια διαθέσιμα 14 και 14 Plus

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, N3tr1n0 said:

Εγώ έχω κάνει παραγγελία στην infoquest 14 Pro Max 256 Μωβ από 01/11 και έτσι όπως το βλέπω θα παραλάβω μετά τον καινούριο χρόνο. Αυτή την στιγμή όμως έχει κάποια διαθέσιμα 14 και 14 Plus

Φίλε υπάρχουν και χειρότερα ! Έχω κάνει την παραγγελία 8/11 χαχαχαχαχααχα ! Απλά επιμένω γιατί διαβάζω πολλοί έχουν πάρει που καναν παραγγελίες μετά από εμένα και επίσης πολλοί τα έχουν πάρει ετοιμοπαράδοτα κάτι που δν καταλαβαίνω πως γίνεται να είναι διαθεσιμα ενώ υπάρχουν τοσες παραγγελίες … όπως επίσης και στα συνοικιακά βλέπεις έχουν πολλά αλλά οι αλυσίδες δεν εξυπηρετούν ακόμα τους αρχικούς πελάτες … τι να πω μπάχαλο … 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Penny11 said:

Φίλε υπάρχουν και χειρότερα ! Έχω κάνει την παραγγελία 8/11 χαχαχαχαχααχα ! Απλά επιμένω γιατί διαβάζω πολλοί έχουν πάρει που καναν παραγγελίες μετά από εμένα και επίσης πολλοί τα έχουν πάρει ετοιμοπαράδοτα κάτι που δν καταλαβαίνω πως γίνεται να είναι διαθεσιμα ενώ υπάρχουν τοσες παραγγελίες … όπως επίσης και στα συνοικιακά βλέπεις έχουν πολλά αλλά οι αλυσίδες δεν εξυπηρετούν ακόμα τους αρχικούς πελάτες … τι να πω μπάχαλο … 

Από αυτά που διαβάζω τριγύρω, πρόβλημα έχουν οι παραγγελίες με τα Pro Max. Αλλά σίγουρα εξυπηρετούνται κάποιοι που έχουν κάποιον φίλο ή κάποιον γνωστό σε κάποιο μαγαζί και παρακάμπτει την σειρά προτεραιότητας. Οπότε μην σου φαίνεται περίεργο που κάποιοι έχουν παραλάβει συσκευές και ας έχουν παραγγείλει αργότερα από εσένα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Μπάχαλο ναι, είναι αλήθεια. Το θέμα είναι πως το ψάχνεις και αν το βρεις το χτυπάς. Προπληρωμένες προπαραγγελίες όμως δεν κάνουμε ποτέ, αυτό είναι νόμος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, N3tr1n0 said:

Από αυτά που διαβάζω τριγύρω, πρόβλημα έχουν οι παραγγελίες με τα Pro Max. Αλλά σίγουρα εξυπηρετούνται κάποιοι που έχουν κάποιον φίλο ή κάποιον γνωστό σε κάποιο μαγαζί και παρακάμπτει την σειρά προτεραιότητας. Οπότε μην σου φαίνεται περίεργο που κάποιοι έχουν παραλάβει συσκευές και ας έχουν παραγγείλει αργότερα από εσένα.

Ναι αυτό ακριβώς γνωστός γνωστού κτλ … όλο μαλακιες 😂😂😂 

9 minutes ago, athanaso77 said:

Μπάχαλο ναι, είναι αλήθεια. Το θέμα είναι πως το ψάχνεις και αν το βρεις το χτυπάς. Προπληρωμένες προπαραγγελίες όμως δεν κάνουμε ποτέ, αυτό είναι νόμος.

Καλά σίγουρα εγω δεν πληρωνω ποτε τίποτα αν δεν το παρω στα χέρια μου…. Άμα το βρεις εννοείται το χτυπάς … εγω γι αυτό μπαίνω κάθε μέρα στα σαιτ μπας και μου κάτσει καμμία καλή γιατί αν περιμένω από τις παραγγελίες (έχω κάνει σε δυο μαγαζια αν κάτσει κάποια νωρίτερα καλώς) … 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, athanaso77 said:

Μπάχαλο ναι, είναι αλήθεια. Το θέμα είναι πως το ψάχνεις και αν το βρεις το χτυπάς. Προπληρωμένες προπαραγγελίες όμως δεν κάνουμε ποτέ, αυτό είναι νόμος.

Η infoquest πάντως δεν μου ζήτησε προπληρωμή. Μου είπε θα πληρώσω όταν παραλάβω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
57 minutes ago, N3tr1n0 said:

Η infoquest πάντως δεν μου ζήτησε προπληρωμή. Μου είπε θα πληρώσω όταν παραλάβω.

Δεν είναι μόνο η infoquest, και άλλοι δέχονται προπαραγγελία χωρίς προπληρωμή. Έτσι την κάνεις και την αφήνεις να υπάρχει μέχρι και αν σε καλέσουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που διαβάζω τριγύρω, πρόβλημα έχουν οι παραγγελίες με τα Pro Max. Αλλά σίγουρα εξυπηρετούνται κάποιοι που έχουν κάποιον φίλο ή κάποιον γνωστό σε κάποιο μαγαζί και παρακάμπτει την σειρά προτεραιότητας. Οπότε μην σου φαίνεται περίεργο που κάποιοι έχουν παραλάβει συσκευές και ας έχουν παραγγείλει αργότερα από εσένα.

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο στις μεγάλες αλυσίδες καταστημάτων, έχω φίλο διευθυντή καταστήματος έχω παραγγείλει δυο pro max από τον Νοέμβριο & ακόμα περιμένω. Την σειρά την φτιάχνουν τα κεντρικά. Το μόνο που μπορεί να σου κάνει ο φίλος είναι από ακύρωση παραγγελίας που έχει φτάσει στο κατάστημα να στο κρατήσει και να το πάρεις. Θέλει υπομονή η όλη φάση. Εντωμεταξύ δεν ενυπάρχουν στα καταστήματα διαθέσιμα καθόλου μόνο 1tb & αυτά μην φανταστείς δυο τρία κομμάτια.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Hd1980 said:


Δεν ισχύει κάτι τέτοιο στις μεγάλες αλυσίδες καταστημάτων, έχω φίλο διευθυντή καταστήματος έχω παραγγείλει δυο pro max από τον Νοέμβριο & ακόμα περιμένω. Την σειρά την φτιάχνουν τα κεντρικά. Το μόνο που μπορεί να σου κάνει ο φίλος είναι από ακύρωση παραγγελίας που έχει φτάσει στο κατάστημα να στο κρατήσει και να το πάρεις. Θέλει υπομονή η όλη φάση. Εντωμεταξύ δεν ενυπάρχουν στα καταστήματα διαθέσιμα καθόλου μόνο 1tb & αυτά μην φανταστείς δυο τρία κομμάτια.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Καλά εννοείται πλέον δεν υπάρχει το βάζω μέσα και το πήρα . Το μόνο που μπορεί να κάνει ένα «μέσον» νομίζω είναι να σε ανεβάσει λίγο στην λίστα της αναμονής ….. αλλά κι αυτό πλέον δεν νομίζω πως έχει σημασία . Έγω σε δυο καταστήματα από Νοέμβριο παραγγελίες και μου είπα ΙΣΩΣ μεχρι 23 του μήνα …..

Link to comment
Share on other sites

Σε μεγάλο κατάστημα στο San Francisco και φέρνουν με το ζόρι 2-3 την μέρα 14 pro max σε ολες τις χωρητικότητες και πρέπει να είσαι τυχερός για να τα προλάβεις...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες ! Σήμερα 14/12 επικοινώνησα με πλαίσιο να δω σε τι στάδιο βρισκόμαστε και μου είπαν ότι ακόμα εξυπηρετούν τις παραγγελίες του Σεπτεμβρίου όποτε εγω που ειμαι Νοέμβρη θα παραλάβω σίγουρο από τον καινούργιο χρόνο μου είπε ο εκπρόσωπος στο τηλέφωνο. ΚΑΛΑ ΠΗΓΕ ΑΥΤΟ 😂

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Penny11 said:

Καλημέρα παίδες ! Σήμερα 14/12 επικοινώνησα με πλαίσιο να δω σε τι στάδιο βρισκόμαστε και μου είπαν ότι ακόμα εξυπηρετούν τις παραγγελίες του Σεπτεμβρίου όποτε εγω που ειμαι Νοέμβρη θα παραλάβω σίγουρο από τον καινούργιο χρόνο μου είπε ο εκπρόσωπος στο τηλέφωνο. ΚΑΛΑ ΠΗΓΕ ΑΥΤΟ 😂

Αναμενόμενο 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 minutes ago, Penny11 said:

Μόνο εγω τους βρίσκω δλδ υπερβολικούς αυτούς τους χρόνους για μια παραγγελία ? 😳😳😳

Όλοι υπερβολικούς τους βρίσκουμε αυτούς τους χρόνους. Και ο Τάσος ακριβώς από πάνω εννοεί αναμενόμενα υπερβολικούς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, athanaso77 said:

Όλοι υπερβολικούς τους βρίσκουμε αυτούς τους χρόνους. Και ο Τάσος ακριβώς από πάνω εννοεί αναμενόμενα υπερβολικούς.

Έγω πάντως έχω αρχίσει και ξενερώσω απίστευτα … έχουν έρθει θήκες λουρακια προστατευτικά και έχω μείνει και τα κοιτάω. Και θα κάνω και Χριστούγεννα και πρωτοχρονιά χωρίς κινητό … ωραία περναμε 😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Penny11 said:

Μόνο εγω τους βρίσκω δλδ υπερβολικούς αυτούς τους χρόνους για μια παραγγελία ? 😳😳😳

Όπως τα είπε ο από πάνω 

Αναμενόμενο σύμφωνα με όλα αυτά που ακούμε και γνωρίζουμε για τα εργοστάσια στην Κίνα 

Με τις αρνητικές συνέπειες αναμενόμενο φυσικά για τον πελάτη 

 

Ας τα ονομάσουν iPhone 15 καλύτερα μην έχουμε παρεξηγήσεις να είναι όλοι ευχαριστημένοι 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Tasos19s said:

Όπως τα είπε ο από πάνω 

Αναμενόμενο σύμφωνα με όλα αυτά που ακούμε και γνωρίζουμε για τα εργοστάσια στην Κίνα 

Με τις αρνητικές συνέπειες αναμενόμενο φυσικά για τον πελάτη 

 

Ας τα ονομάσουν iPhone 15 καλύτερα μην έχουμε παρεξηγήσεις να είναι όλοι ευχαριστημένοι 

Μη σου πω να κάνουμε προπαραγγελία από τώρα το 15 για να το πάρουμε όταν βγει … αι σιχτιρ 😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Penny11 said:

Μη σου πω να κάνουμε προπαραγγελία από τώρα το 15 για να το πάρουμε όταν βγει … αι σιχτιρ 😂😂😂

Όταν παραλάβεις βάφτισε το iPhone 15 και θα είσαι και 6 μήνες μπροστά από τους άλλους 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Tasos19s said:

Όταν παραλάβεις βάφτισε το iPhone 15 και θα είσαι και 6 μήνες μπροστά από τους άλλους 

Βρε ας παραλάβω επιτέλους και του κάνω και γαμο όχι μόνο βάφτιση ! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...