Jump to content

iPhone 14 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

22 minutes ago, Rania95 said:

Hellooo

 Είμαι φουλ απογοητευμένη.. Έχω το 6σ (ακόμα, ναι, δεν μου αρέσει να αλλάζω συσκευή αν δε υπάρχει λόγος, γιατί δέχομαι συναισθηματικά) 

Πάντα είχα Android, πριν το 6ς και αγάπησα το Ios! 

Ήρθε ο καιρός να αλλάξω συσκευή (και πολύ που άντεξε απ το 2015)

Εχω προπαραγγειλει από Vodafone κατάστημα νησιού, με προπληρωμή, από 20/09!!!! 

Σχεδόν τρεισ μήνες μετά τίποτα... Μου λένε ότι δεν εχει παραλάβει το κατάστημα καμία συσκευή και δεν γνωρίζουν κάτι. 

Τι να κάνω??? Να ακύρωσω τη πληρωμή και παραγγελία και να παραγγείλω απ αλλού??? Αλλά πάλι θα περιμένω τουλάχιστον 2 μήνες!!! 

Σκεφτομαι τι μ*** έκανα και δεν παράγγειλα από istorm online!!! 

Και στο istorm τόσο θα περίμενες ίσως και περισσότερο! Πολλοί εδώ μέσα έχουν γράψει ότι έχουν παραγγειλει εκεί και ακόμα περιμένουν … προσωπικά περιμένω λίγο ειμαι από 17 Νοέμβρη αλλα νομίζω έκανα βλακεία που περίμενα τόσο να το παραγγείλω έχοντας και εγω όπως και εσυ παλιό κινητό … (7plus) πλέον στην ιδέα ότι θα έρθει το άλλο , το παλιό μου σπάει τα νεύρα συνεχώς … αλλά την Δευτέρα που πήρα τηλέφωνο στην αλυσίδα μου είπαν ότι ξεκίνησαν να εξυπηρετούν τις παραγγελίες από αρχές Οκτώβρη όποτε κάτι είναι αυτό … απλά επειδή είσαι σε νησί … νομίζω θα περιμένεις ακόμα περισσότερο απ ότι εμείς εδώ Αθήνα …. Απλά να ξέρεις δεν έχει διαφορά μεγάλη istorm πλαίσιο Κωτσόβολος κτλ … (νομίζω) ! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, doganos said:

Ναι και εγω που παραγγειλα istorm online εχει τοσους μηνες με εχουν γραψει.... τωρα βεβαια το αφηνω ετσι να δω αν θα με παρουν ποτε η οχι... (αντικαταβολη)

😭 Δειχνει διαθέσιμο Promax 128gb,μωβ που θέλω στο MedCosmos Θεσ/νίκη. Δν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται η Προτεραιότητα . Σε άλλο φόρουμ διάβαζα άλλους που τυχαίνε  να μπαίνουν σε κατάστημα και να παραλαμβάναν κατευθείαν κάποιο που βρισκόταν διαθέσιμο γιατί κάποιος άλλος δεν το πήρε... Δεν θα έπρεπε η διαθέσιμη αυτή συσκευή να πηγαίνει στον επόμενο σε αναμονή??? 🤔 Ήταν κάτι που διάβασα πολλές φορές. 

Επίσης άλλοι που έχουν παραγγείλει μέσα Οκτωβρίου ξανά παρέλαβαν 

Δυστυχώς βλέπω ότι δεν υπάρχει Προταιρετοτητα 

1 hour ago, koutsis said:

Το 6s! Αλήθεια τώρα;!

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Περιμένεις. Πάντα υπάρχει καθυστέρηση στα καινούργια μοντέλα. Ει αι γνωστό αυτό...

Ναι το κακόμοιρο δεν έπαθε τίποτα τόσα χρόνια.τωρα απλά δεν τραβάει άλλο η χωρητικοτητα και έχω διαγράψει άπειρες εφαρμογές 

47 minutes ago, Penny11 said:

Και στο istorm τόσο θα περίμενες ίσως και περισσότερο! Πολλοί εδώ μέσα έχουν γράψει ότι έχουν παραγγειλει εκεί και ακόμα περιμένουν … προσωπικά περιμένω λίγο ειμαι από 17 Νοέμβρη αλλα νομίζω έκανα βλακεία που περίμενα τόσο να το παραγγείλω έχοντας και εγω όπως και εσυ παλιό κινητό … (7plus) πλέον στην ιδέα ότι θα έρθει το άλλο , το παλιό μου σπάει τα νεύρα συνεχώς … αλλά την Δευτέρα που πήρα τηλέφωνο στην αλυσίδα μου είπαν ότι ξεκίνησαν να εξυπηρετούν τις παραγγελίες από αρχές Οκτώβρη όποτε κάτι είναι αυτό … απλά επειδή είσαι σε νησί … νομίζω θα περιμένεις ακόμα περισσότερο απ ότι εμείς εδώ Αθήνα …. Απλά να ξέρεις δεν έχει διαφορά μεγάλη istorm πλαίσιο Κωτσόβολος κτλ … (νομίζω) ! 

Και δεν θέλω να πάρω προηγούμενο μοντέλο γιατί έχω φάει κόλλημα με το μωβ, είναι το χρώμα μου το λατρεύω και είναι κάτι που θα το κρατήσω ξανά για χρόνια εκτός απροόπτου 

Edited by Rania95
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Έχει χιλιοειπωθεί και στο παρελθόν. Καταρχάς δεν προπληρώνουμε σε προπαραγγελίες για τους προφανείς πλέον λόγους. Δεύτερον, αν δεν μπούμε σε καλή σειρά προπαραγγελιών (χωρίς προπληρωμή πάντα), παρακολουθούμε τα γνωστά μεγάλα καταστήματα για τυχόν διαθέσιμα κομμάτια στο site και τα χτυπάμε αμέσως. Οι πιο πολλοί έτσι έχουμε παραλάβει εδώ και πολύ καιρό. Ναι… θα έπρεπε να μπαίνουν αυτά τα κομμάτια σε σειρά προπαραγγελιών, όχι όμως… τα περισσότερα καταστήματα όπως ο Γερμανός, ο Κωτσόβολος κτλ. δεν το κάνουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, athanaso77 said:

Έχει χιλιοειπωθεί και στο παρελθόν. Καταρχάς δεν προπληρώνουμε σε προπαραγγελίες για τους προφανείς πλέον λόγους. Δεύτερον, αν δεν μπούμε σε καλή σειρά προπαραγγελιών (χωρίς προπληρωμή πάντα), παρακολουθούμε τα γνωστά μεγάλα καταστήματα για τυχόν διαθέσιμα κομμάτια στο site και τα χτυπάμε αμέσως. Οι πιο πολλοί έτσι έχουμε παραλάβει εδώ και πολύ καιρό. Ναι… θα έπρεπε να μπαίνουν αυτά τα κομμάτια σε σειρά προπαραγγελιών, όχι όμως… τα περισσότερα καταστήματα όπως ο Γερμανός, ο Κωτσόβολος κτλ. δεν το κάνουν.

Επειδη είχα χρόνια να αλλάξω συσκευή δεν ήξερα ότι είχα αλλάξει η κατάσταση. Το `15 είχα προπαραγγειλει κ με το που βγήκε το είχα. 

Και δυστυχώς δεν έκατσα να ψάξω τι γίνεται κ απλά πήγα στο κατάστημα, δεχθηκα να προπληρωσω και τώρα είμαι εδώ όπου είμαι. Σε λίγες μέρες θα είμαι Αθήνα, επομένως θα κάνω κ γω μια βόλτα απ τα μαγαζιά όπως και άλλοι και αν το βρω το άρπαξα και απλά ζητώ επίστροφη χρημάτων απ τη vod. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Rania95 said:

😭 Δειχνει διαθέσιμο Promax 128gb,μωβ που θέλω στο MedCosmos Θεσ/νίκη. Δν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται η Προτεραιότητα . Σε άλλο φόρουμ διάβαζα άλλους που τυχαίνε  να μπαίνουν σε κατάστημα και να παραλαμβάναν κατευθείαν κάποιο που βρισκόταν διαθέσιμο γιατί κάποιος άλλος δεν το πήρε... Δεν θα έπρεπε η διαθέσιμη αυτή συσκευή να πηγαίνει στον επόμενο σε αναμονή??? 🤔 Ήταν κάτι που διάβασα πολλές φορές. 

Επίσης άλλοι που έχουν παραγγείλει μέσα Οκτωβρίου ξανά παρέλαβαν 

Δυστυχώς βλέπω ότι δεν υπάρχει Προταιρετοτητα 

Ναι το κακόμοιρο δεν έπαθε τίποτα τόσα χρόνια.τωρα απλά δεν τραβάει άλλο η χωρητικοτητα και έχω διαγράψει άπειρες εφαρμογές 

Και δεν θέλω να πάρω προηγούμενο μοντέλο γιατί έχω φάει κόλλημα με το μωβ, είναι το χρώμα μου το λατρεύω και είναι κάτι που θα το κρατήσω ξανά για χρόνια εκτός απροόπτου 

Σε ποιο κατάστημα στην Θεσσαλονίκη ? 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Penny11 said:

Σε ποιο κατάστημα στην Θεσσαλονίκη ? 

Istorm Mediterranean Cosmos. Αυτή τη στιγμή στο site της istorm δείχνει χαλημη διαθεσιμότητα στο συγκεκριμένο κατάστημα

2 minutes ago, Rania95 said:

Istorm Mediterranean Cosmos. Αυτή τη στιγμή στο site της istorm δείχνει χαλημη διαθεσιμότητα στο συγκεκριμένο κατάστημα

Προσπαθησα να πάρω τηλ να δω αν ισχύει και αν το παραγγείλω αν θα μου έρθει αμέσως αλλά έπεφτε η γραμμή 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Rania95 said:

Istorm Mediterranean Cosmos. Αυτή τη στιγμή στο site της istorm δείχνει χαλημη διαθεσιμότητα στο συγκεκριμένο κατάστημα

Προσπαθησα να πάρω τηλ να δω αν ισχύει και αν το παραγγείλω αν θα μου έρθει αμέσως αλλά έπεφτε η γραμμή 

Πήρα εγω δεν υπάρχει έχει κολλήσει το σαιτ τους λέει 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Rania95 said:

Istorm Mediterranean Cosmos. Αυτή τη στιγμή στο site της istorm δείχνει χαλημη διαθεσιμότητα στο συγκεκριμένο κατάστημα

Προσπαθησα να πάρω τηλ να δω αν ισχύει και αν το παραγγείλω αν θα μου έρθει αμέσως αλλά έπεφτε η γραμμή 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Rania95 said:

Istorm Mediterranean Cosmos. Αυτή τη στιγμή στο site της istorm δείχνει χαλημη διαθεσιμότητα στο συγκεκριμένο κατάστημα

Προσπαθησα να πάρω τηλ να δω αν ισχύει και αν το παραγγείλω αν θα μου έρθει αμέσως αλλά έπεφτε η γραμμή 

Γιατί δε παίρνεις το 13 pro max και μια μωβ θήκη; 🤔 

1CE910C7-D920-4199-A10B-8251BF2E3A54.png

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rania95 said:

Update: κατάφερα να επικοινωνήσω και πριν προλάβω να ολόκληρων την ερώτησή μου είπε ότι είναι λάθος του συστήματος 

Same here ! Κι εγω το ίδιο με το που το έγραψες πήρα τηλ αλλά δεν … λάθος το σαιτ … μόνο και μόνο για να καρδιοχτυπησουμε χαχαχαχαχαχα

2 minutes ago, koutsis said:

Γιατί δε παίρνεις το 13 pro max και μια μωβ θήκη; 🤔 

1CE910C7-D920-4199-A10B-8251BF2E3A54.png

Από τις πιο άσχημες θήκες … 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, koutsis said:

Γιατί δε παίρνεις το 13 pro max και μια μωβ θήκη; 🤔 

1CE910C7-D920-4199-A10B-8251BF2E3A54.png

Δεν είναι το ίδιο... Αφού θα πάρω που θα πάρω, θέλω το 14... Αν έπαιρνα το 13 είμαι σίγουρη ότι θα με έτρωγε που δεν έκανα υπομονη κ θα το μετανιωνα

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Penny11 said:

Same here ! Κι εγω το ίδιο με το που το έγραψες πήρα τηλ αλλά δεν … λάθος το σαιτ … μόνο και μόνο για να καρδιοχτυπησουμε χαχαχαχαχαχα

Από τις πιο άσχημες θήκες … 

Εντάξει, αν θες με glitter και πεταλουδιτσες αυτή μπορεί να σου φαίνεται άσχημη. Τι να πω, γούστα είναι αυτά...

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, koutsis said:

Εντάξει, αν θες με glitter και πεταλουδιτσες αυτή μπορεί να σου φαίνεται άσχημη. Τι να πω, γούστα είναι αυτά...

Χαχαχαχαχαχαχαχα δεν θέλω με γκλιτερ και πεταλουδιτσες αλλά σκληρές . Έμε γω προσωπικά έχω πάρει θήκες 7 κιόλας… κινητό δν έχω χαχαχαχαχααχαχα 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Rania95 said:

Δεν είναι το ίδιο... Αφού θα πάρω που θα πάρω, θέλω το 14... Αν έπαιρνα το 13 είμαι σίγουρη ότι θα με έτρωγε που δεν έκανα υπομονη κ θα το μετανιωνα

Οκ. Επειδή είπες ότι το θες για το χρώμα μόνο...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, koutsis said:

Οκ. Επειδή είπες ότι το θες για το χρώμα μόνο...

Όχι απλά τρώω σκάλωματα. Πχ ακόμα μετανιώνω που δεν είχα πάρει το rosegold το '15.

Εε και όπως και να το κάνουμε είναι το πιο καινούργιο, λιγο καλύτερα features απ το προηγούμενο και βελτιωμένο... 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Rania95 said:

Όχι απλά τρώω σκάλωματα. Πχ ακόμα μετανιώνω που δεν είχα πάρει το rosegold το '15.

Εε και όπως και να το κάνουμε είναι το πιο καινούργιο, λιγο καλύτερα features απ το προηγούμενο και βελτιωμένο... 

Ε ναι. Αν έχεις την οικονομική δυνατότητα το καλύτερο είναι να πάρεις το τελευταίο.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν και πλέον όλοι οι μεγάλοι στην οικογένεια έχουμε iPhone και αργότερα και τα παιδιά, επομένως το μήλο έχει ριζώσει στο σπίτι, δεν μπορώ να καταλάβω και να δικαιολογήσω τον χαμό που γίνεται κάθε χρόνο να τρέξουμε να αγοράσουμε το νέο iPhone ιδίως σε όσους έχουν το προηγούμενο μοντέλο.

Προσωπικά φέτος είχα στόχο το PM 256, εννοείται ότι δεν μπήκα στη διαδικασία προπαραγγελίες κτλ. Ήθελα να το δω από κοντά πρώτα, να διαβάσω τις πρώτες εντυπώσεις και μετά να προβώ στην αγορά, όταν ομαλοποιηθεί η διαθεσιμότητα.

Καλώς κακώς το παλιό μου κινητο τα έπαιξε όποτε ήταν άμεση η ανάγκη η αγορά νέου κινητού όποτε αναγκαστικά πήρα ένα 14 απλό 256 και μέχρι στιγμής είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Εννοείται ότι κουμάντο κάνει ο καθένας στην τσέπη του και πέρνει ότι θέλει αλλά τα 500€ παραπάνω που θα ήθελα για το PM τα θεωρώ υπερβολικά. Με τα λεφτά αυτά αγόραζα και 12mini.

Του χρόνου βέβαια πάλι τα ίδια θα γίνονται με το 15 ultra (PM) και το βλέπω να ξεκινάει στα 2k.

Ένα πολύ καλό τηλέφωνο είναι. Τίποτα παραπάνω που να δικαιολογεί αυτή τη φρενίτιδα ζήτησης.

Με το καλό όλοι να το παραλάβετε έγκαιρα και να το χαρείτε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

nokia....., nokia N8, nokia 808, lumia 950.
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, elias74gr said:

Αν και πλέον όλοι οι μεγάλοι στην οικογένεια έχουμε iPhone και αργότερα και τα παιδιά, επομένως το μήλο έχει ριζώσει στο σπίτι, δεν μπορώ να καταλάβω και να δικαιολογήσω τον χαμό που γίνεται κάθε χρόνο να τρέξουμε να αγοράσουμε το νέο iPhone ιδίως σε όσους έχουν το προηγούμενο μοντέλο.

Προσωπικά φέτος είχα στόχο το PM 256, εννοείται ότι δεν μπήκα στη διαδικασία προπαραγγελίες κτλ. Ήθελα να το δω από κοντά πρώτα, να διαβάσω τις πρώτες εντυπώσεις και μετά να προβώ στην αγορά, όταν ομαλοποιηθεί η διαθεσιμότητα.

Καλώς κακώς το παλιό μου κινητο τα έπαιξε όποτε ήταν άμεση η ανάγκη η αγορά νέου κινητού όποτε αναγκαστικά πήρα ένα 14 απλό 256 και μέχρι στιγμής είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Εννοείται ότι κουμάντο κάνει ο καθένας στην τσέπη του και πέρνει ότι θέλει αλλά τα 500€ παραπάνω που θα ήθελα για το PM τα θεωρώ υπερβολικά. Με τα λεφτά αυτά αγόραζα και 12mini.

Του χρόνου βέβαια πάλι τα ίδια θα γίνονται με το 15 ultra (PM) και το βλέπω να ξεκινάει στα 2k.

Ένα πολύ καλό τηλέφωνο είναι. Τίποτα παραπάνω που να δικαιολογεί αυτή τη φρενίτιδα ζήτησης.

Με το καλό όλοι να το παραλάβετε έγκαιρα και να το χαρείτε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Υπάρχει μερίδα ανθρώπων που το θέλουν τι να κάνουμε 

Και τα αυτοκίνητα είναι σε έλλειψη και λένε για παράδοση μετά από ένα χρόνο αλλά ο κόσμος περιμένει 

Ο καθένας όπως του αρέσει δεν μπορούμε να πούμε τίποτα 

Η μόνη μας ένσταση είναι να μην προπληρώνει ΚΑΝΕΝΑΣ για κάτι που δεν ξέρει ποτέ θα παραλάβει και μετά μπαίνει εδώ και γκρινιάζει για όλους και για όλα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάλεσα νωρίτερα την istorm να ρωτήσω που βρίσκονται οι παραγγελίες. Τον Σεπτέμβρη δεν τον έχουν τελειώσει ακόμα

Στάλθηκε από το IN2023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερωτησεις αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει …

απο το you.gr αν παραγγείλω το κινητό είναι εντάξει σαν σαιτ ? Ξέρουμε ? Επίσης … έχω ένα παλικάρι στην δουλειά κάθε μέρα με ρωταει αν ήρθε το κινητό και όταν του λέω όχι μου λέει πήγαινε σε συνοικιακό να το πάρεις . Τι γνώμη έχετε πάνω σε αυτό ? 

Link to comment
Share on other sites

Ερωτησεις αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει …
απο το you.gr αν παραγγείλω το κινητό είναι εντάξει σαν σαιτ ? Ξέρουμε ? Επίσης … έχω ένα παλικάρι στην δουλειά κάθε μέρα με ρωταει αν ήρθε το κινητό και όταν του λέω όχι μου λέει πήγαινε σε συνοικιακό να το πάρεις . Τι γνώμη έχετε πάνω σε αυτό ? 

Εγώ από το you το πήρα χωρίς προπαραγγελια αρχές Οκτώβρη.


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σε πόσες μέρες σου ήρθε ?

Σε μια βδομάδα από την ημέρα της παραγγελίας. Έμπλεξα λίγο στα τηλέφωνα γιατί είχε κολλήσει στη συλλογή προϊόντων αλλά εν τέλει το έστειλαν στις 6 ημέρες και την 7η το είχα. Το πήρα με αποφορολογηση αν αυτό λέει κάτι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Finn said:


Σε μια βδομάδα από την ημέρα της παραγγελίας. Έμπλεξα λίγο στα τηλέφωνα γιατί είχε κολλήσει στη συλλογή προϊόντων αλλά εν τέλει το έστειλαν στις 6 ημέρες και την 7η το είχα. Το πήρα με αποφορολογηση αν αυτό λέει κάτι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αααααα έλα ρε Τσακ μπαμ! Με βλέπω να παραγγέλνω εκεί τελικά γιατί ήδη περιμένω ένα μήνα … (ναι είναι λίγο αν το συγκρίνεις με άλλους που περιμένουν από τον Σεπτέμβρη/Οκτώβρη αλλα νομίζω για ένα προϊόν είναι πολύς καιρός τοση αναμονή) … 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...