Jump to content

iPhone 14 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 minutes ago, Evagelos_ said:

7:30 ώρες οθόνη μια  και μισή ημέρα χωρις φόρτιση και υπόλοιπο 27 % not bad …

5g χρησιμοποιείς???

 

Σε ένα βίντεο εδώ με λίγα λόγια παίρνει 2 ολοκαίνουργιες συσκευές και απλά κάνει τράμπα τις μητρικές για να δει εάν όλα δουλεύουν σωστά ή εάν έχουν προβλημα

Δυστυχώς τα νέα για τα όλο και πιο καινούργια iPhone είναι άσχημα γιατί πλέον δεν θα μπορούμε να αλλάξουμε ότι χαλάει παρά μόνο με κάτι αυθεντικό από την apple και ολοι γνωριζουμε οτι το τιμημα για αυτο ειναι παρα πολυ μεγαλο.

Ένα δικό μου παράδειγμα προσωπικό είναι όταν πήραμε τηλέφωνο στην αθηνα για αλλαγή ακουστικού σε ένα 11 pro max. Ξαφνιασμενος ο κατοχος της συσκευης ακουσε οτι δεν αλλαζει μονο του το ακουστικο αλλα παει μαζι με την οθονη και τους αισθητηρες της και το κοστος ηταν 500 ευρω 

Στην τελική πήρα εγώ ένα ακουστικό με 10 ευρώ και το άλλαξα αλλά γενικά όσο περνάνε τα χρόνια η apple δυσκολεύει παρά πολύ τις επισκευές από τρίτους και αυτό είναι μεγάλο μείον για τον καταναλωτή. 

Ότι χαλάει λόγο της μεγάλης τιμής επισκευής θα οδηγεί τον καταναλωτή να το αφήνει στο ράφι και να αγοράζει νέο μοντέλο. 

https://www.youtube.com/watch?v=K2WhU77ihw8

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Tasos19s said:

5g χρησιμοποιείς???

 

Σε ένα βίντεο εδώ με λίγα λόγια παίρνει 2 ολοκαίνουργιες συσκευές και απλά κάνει τράμπα τις μητρικές για να δει εάν όλα δουλεύουν σωστά ή εάν έχουν προβλημα

Δυστυχώς τα νέα για τα όλο και πιο καινούργια iPhone είναι άσχημα γιατί πλέον δεν θα μπορούμε να αλλάξουμε ότι χαλάει παρά μόνο με κάτι αυθεντικό από την apple και ολοι γνωριζουμε οτι το τιμημα για αυτο ειναι παρα πολυ μεγαλο.

Ένα δικό μου παράδειγμα προσωπικό είναι όταν πήραμε τηλέφωνο στην αθηνα για αλλαγή ακουστικού σε ένα 11 pro max. Ξαφνιασμενος ο κατοχος της συσκευης ακουσε οτι δεν αλλαζει μονο του το ακουστικο αλλα παει μαζι με την οθονη και τους αισθητηρες της και το κοστος ηταν 500 ευρω 

Στην τελική πήρα εγώ ένα ακουστικό με 10 ευρώ και το άλλαξα αλλά γενικά όσο περνάνε τα χρόνια η apple δυσκολεύει παρά πολύ τις επισκευές από τρίτους και αυτό είναι μεγάλο μείον για τον καταναλωτή. 

Ότι χαλάει λόγο της μεγάλης τιμής επισκευής θα οδηγεί τον καταναλωτή να το αφήνει στο ράφι και να αγοράζει νέο μοντέλο. 

https://www.youtube.com/watch?v=K2WhU77ihw8

 

80% Wi-Fi 20% 5g με hotspot γιατί είχε πέσει το ρεύμα 😁

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Evagelos_ said:

80% Wi-Fi 20% 5g με hotspot γιατί είχε πέσει το ρεύμα 😁

Τότε πολύ καλό νούμερο νομίζω έβγαλες 

Οι υπόλοιποι τι έχουν να πουν;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Tasos19s said:

5g χρησιμοποιείς???

 

Σε ένα βίντεο εδώ με λίγα λόγια παίρνει 2 ολοκαίνουργιες συσκευές και απλά κάνει τράμπα τις μητρικές για να δει εάν όλα δουλεύουν σωστά ή εάν έχουν προβλημα

Δυστυχώς τα νέα για τα όλο και πιο καινούργια iPhone είναι άσχημα γιατί πλέον δεν θα μπορούμε να αλλάξουμε ότι χαλάει παρά μόνο με κάτι αυθεντικό από την apple και ολοι γνωριζουμε οτι το τιμημα για αυτο ειναι παρα πολυ μεγαλο.

Ένα δικό μου παράδειγμα προσωπικό είναι όταν πήραμε τηλέφωνο στην αθηνα για αλλαγή ακουστικού σε ένα 11 pro max. Ξαφνιασμενος ο κατοχος της συσκευης ακουσε οτι δεν αλλαζει μονο του το ακουστικο αλλα παει μαζι με την οθονη και τους αισθητηρες της και το κοστος ηταν 500 ευρω 

Στην τελική πήρα εγώ ένα ακουστικό με 10 ευρώ και το άλλαξα αλλά γενικά όσο περνάνε τα χρόνια η apple δυσκολεύει παρά πολύ τις επισκευές από τρίτους και αυτό είναι μεγάλο μείον για τον καταναλωτή. 

Ότι χαλάει λόγο της μεγάλης τιμής επισκευής θα οδηγεί τον καταναλωτή να το αφήνει στο ράφι και να αγοράζει νέο μοντέλο. 

https://www.youtube.com/watch?v=K2WhU77ihw8

 

Μακάρι το παρακάτω πρόγραμμα να φτάσει και προς τα μέρη μας. 
https://www.apple.com/newsroom/2022/04/apples-self-service-repair-now-available/

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, panoszavra said:

Μακάρι το παρακάτω πρόγραμμα να φτάσει και προς τα μέρη μας. 
https://www.apple.com/newsroom/2022/04/apples-self-service-repair-now-available/

μακάρι για εμάς που ασχολούμαστε θα είναι πολύ καλο

τόσα χρόνια μια οθόνη να σπάσει και το κινητό πάει στα Β ποιότητας αφού οι οθόνες τις αγοράς είναι μόνο για να το δώσεις μετά στην μάνα σου η στον πατέρα σου το κινητό δεν είναι για πολλά πολλά 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να γράφω στο σωστό νήμα... Σκέφτομαι μετά από χρόνια να επιστρέψω σε iphone αλλά έχω μάθει με το adguard στο android να μην έχω διαφημίσεις. Θα λειτουργεί το ίδιο στο iPhone?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, YanniZ said:

Ελπίζω να γράφω στο σωστό νήμα... Σκέφτομαι μετά από χρόνια να επιστρέψω σε iphone αλλά έχω μάθει με το adguard στο android να μην έχω διαφημίσεις. Θα λειτουργεί το ίδιο στο iPhone?

Μια χαρά θα λειτουργήσει, μην ξεχνάς ότι πρώτο φτιάχτηκε για Apple συσκευές.

Εγώ αυτό έχω σε iPhone, iPad και MacBook Pro 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Tasos19s said:

μακάρι για εμάς που ασχολούμαστε θα είναι πολύ καλο

τόσα χρόνια μια οθόνη να σπάσει και το κινητό πάει στα Β ποιότητας αφού οι οθόνες τις αγοράς είναι μόνο για να το δώσεις μετά στην μάνα σου η στον πατέρα σου το κινητό δεν είναι για πολλά πολλά 

Αυτά ισχύουν μόνο σε τρίτες χώρες όπως η δικιά μας !! Στης περισσότερες υπάρχει το apple care που είτε πληρώνεις μια φορά την ασφάλεια είτε μήνα μήνα !!! Και την κρατάς όσο θες !! Με 99 ευρώ στο κάνουν καινούργιο , εάν πέσει η μπαταρία κατω από κάποιο ποσοστό στην αλλάζουν δωρεάν !! Όπως αν το χάσεις η στο κλέψουν στο αντικαθιστούν με νέο !! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Dimitris_w said:

Αυτά ισχύουν μόνο σε τρίτες χώρες όπως η δικιά μας !! Στης περισσότερες υπάρχει το apple care που είτε πληρώνεις μια φορά την ασφάλεια είτε μήνα μήνα !!! Και την κρατάς όσο θες !! Με 99 ευρώ στο κάνουν καινούργιο , εάν πέσει η μπαταρία κατω από κάποιο ποσοστό στην αλλάζουν δωρεάν !! Όπως αν το χάσεις η στο κλέψουν στο αντικαθιστούν με νέο !! 

τέτοιες πολυτελειες εδώ δεν έχουμε ναι πολυ σωστά τα λες

https://techblog.gr/mobile/iphone-14-pro-pro-max-megales-kathysteriseis-evgale-deltio-typoy-apple/

όπως έγραψα και σε άλλο forum και δεν με πιστευαν

δυστυχώς για όσους περιμένουν δεν είναι πολύ καλά τα νέα αφού λογο covid έχει πέσει παρά πολύ η παραγωγή στα 2 εργοστάσια που φτιάχνουν το νέο iPhone 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ που το έχω 2 εβδομάδες υπάρχει κάποια ασφάλεια που μπορώ να κάνω ή τώρα είναι αργά !!(?)
Βέβαια πάντα τα προσέχω τα κινητά μου σε βαθμό ψυχανάλυσης, αλλά με το κόστος του ρημαδιού με πιάνει ένας κρύος ιδρώτας. 😛

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα 

Παρατηρω πολλές φορές όταν μου στέλνουν μήνυμα στο Viber ενώ έρχεται η ειδοποίηση δεν ακούγεται ο ήχος …Δε το κάνει πάντα σας έχει τύχει;

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, eddiedimitris said:

Παιδιά καλησπέρα 

Παρατηρω πολλές φορές όταν μου στέλνουν μήνυμα στο Viber ενώ έρχεται η ειδοποίηση δεν ακούγεται ο ήχος …Δε το κάνει πάντα σας έχει τύχει;

Ευχαριστώ 

έχει θέματα το viber κι εμενα εχει μερες που μου κανει κουφα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

γιος και γυναικα έχουν iphone. εγώ android . καλώ τον γιο. καπάκι βλέπω κλήση από γυναικα ενώνω τις κλήσεις και λέω μιλήστε και μεταξυ σας έμειναν κάγκελο. πήγαν να το κάνουν από τα iPhone τους και δεν γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ilka71 said:

γιος και γυναικα έχουν iphone. εγώ android . καλώ τον γιο. καπάκι βλέπω κλήση από γυναικα ενώνω τις κλήσεις και λέω μιλήστε και μεταξυ σας έμειναν κάγκελο. πήγαν να το κάνουν από τα iPhone τους και δεν γίνεται;

Τι έκανες ακριβώς ; 🤔 

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

γιος και γυναικα έχουν iphone. εγώ android . καλώ τον γιο. καπάκι βλέπω κλήση από γυναικα ενώνω τις κλήσεις και λέω μιλήστε και μεταξυ σας έμειναν κάγκελο. πήγαν να το κάνουν από τα iPhone τους και δεν γίνεται;

Το iPhone ήταν η πρώτη συσκευή το 2007 που έδειξε live το merge (conference call) εύκολα με ένα κουμπί, μαζί με άλλες εκατοντάδες λειτουργίες που σήμερα έχουν όλοι.
Μάλλον δεν έχουν ιδέα η γυναίκα και ο γιος ή έχουν κάνα θέμα με τον πάροχο;
Link to comment
Share on other sites


Το iPhone ήταν η πρώτη συσκευή το 2007 που έδειξε live το merge (conference call) εύκολα με ένα κουμπί, μαζί με άλλες εκατοντάδες λειτουργίες που σήμερα έχουν όλοι.
Μάλλον δεν έχουν ιδέα η γυναίκα και ο γιος ή έχουν κάνα θέμα με τον πάροχο;
το δοκίμασα και εγώ πάτησα το κουμπί merge και δεν έκανε τίποτα σε iPhone. wind έχουμε όλοι
Link to comment
Share on other sites

το δοκίμασα και εγώ πάτησα το κουμπί merge και δεν έκανε τίποτα σε iPhone. wind έχουμε όλοι

Κάντε ένα τηλέφωνο στη wind γιατί ακόμα και το iMessage που έπρεπε αυτόματα να είναι default, είχε θέματα με τη wind παλιότερα.
Link to comment
Share on other sites

και εμένα μια φορά με έβαλε κάποιος σε μια συνομιλία που ήμασταν 3 ατομα

αυτό δεν γίνεται από όσο θυμάμαι με το iPhone 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nikos523 said:

Μέχρι 5 άτομα, εδώ και 15 χρόνια ακριβώς.

https://support.apple.com/en-us/HT211110

γίνεται με Cosmote?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! επιβεβαιωνω και γω οτι γίνονται merge Κλησεις ανεξερτητου παροχου. Το χρησιμοποιω συχνα με 3 φιλους (2 voda - 1 cosmote) 

Link to comment
Share on other sites

35 μερούλες! Ήρθαν ακόμα και οι θήκες από το aliexress. Το κινητό ακόμα αγνοείται η τύχη του. Αγορά 5/10 από πορτοκαλί αλυσίδα

Στάλθηκε από το IN2025 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, barcelonistas said:

35 μερούλες! Ήρθαν ακόμα και οι θήκες από το aliexress. Το κινητό ακόμα αγνοείται η τύχη του. Αγορά 5/10 από πορτοκαλί αλυσίδα

Στάλθηκε από το IN2025 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Υπομονή 

Μονο από τύχη οποίος παραλαμβάνει πλέον 

Εχουν κατεβάσει ταχύτητες τα εργοστάσια στην ξινά λόγο καραντίνας και ζορίζουν τα πράγματα πολύ 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...