Jump to content

iPhone 14 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και γιατί να μην πάρει τον αυθεντικό της Apple με 20€?

Έχεις παραπάνω watts με τον Anker. Συν ότι προϊόντα  μόνο από τους επισήμους διαύλους με μεγαλύτερη τιμή.
Από τα περισσότερα σκρουτζομάγαζα τρώνε .


Sent from my iPhone using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, bill_viper said:


Έχεις παραπάνω watts με τον Anker. Συν ότι προϊόντα  μόνο από τους επισήμους διαύλους με μεγαλύτερη τιμή.
Από τα περισσότερα σκρουτζομάγαζα τρώνε emoji529.png.


Sent from my iPhone using Tapatalk

και πολύ δύσκολα τα ξεχωρίζεις ακόμα και να τα βάλεις δίπλα δίπλα με ένα αυθεντικό 

καλά όχι ότι τα αυθεντικά αξεσουάρ της apple δεν έχουν προβλήματα, φορτιστές που ζηματανε, κάνουν θόρυβο, καλώδιο που χαλάνε επειδή ο Ερμής ήταν ανάδρομος, θήκες των 50 ευρώ που λιώνουν πιο γρήγορα κι από αυτές των 7 ευρώ και πάει λέγοντας 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μετά το update σε 16.1 τα air pods pro δεν συνδέονταν τα έκανα set up  

ξανα όλα οκ το τηλέφωνο δείχνει πιο smooth αυτό το βλέπεις κατευθείαν από της ρυθμίσεις στην οθόνη κλειδώματος μπαταρία το βράδυ έχασε 3% αλλά είναι νωρίς ακόμα .

Μετα από ένα μήνα συμβίωσης με το iPhone νιώθω ότι όλα λειτουργούν σωστά όπως πρέπει πολύ ευχαριστημένος από την αλλαγή μου από android.

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Evagelos_ said:

Καλημέρα μετά το update σε 16.1 τα air pods pro δεν συνδέονταν τα έκανα set up  

ξανα όλα οκ το τηλέφωνο δείχνει πιο smooth αυτό το βλέπεις κατευθείαν από της ρυθμίσεις στην οθόνη κλειδώματος μπαταρία το βράδυ έχασε 3% αλλά είναι νωρίς ακόμα .

Μετα από ένα μήνα συμβίωσης με το iPhone νιώθω ότι όλα λειτουργούν σωστά όπως πρέπει πολύ ευχαριστημένος από την αλλαγή μου από android.

Όσο περνάνε τα update θα δουλεύει και πιο σωστά 

Ακομα είναι νωρίς γενικά για το iOS 16

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Tasos19s said:

Όσο περνάνε τα update θα δουλεύει και πιο σωστά 

Ακομα είναι νωρίς γενικά για το iOS 16

Δεν ήξερα ότι τα update τα περνούμε day one global 🙂

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Evagelos_ said:

Καλημέρα μετά το update σε 16.1 τα air pods pro δεν συνδέονταν τα έκανα set up  

ξανα όλα οκ το τηλέφωνο δείχνει πιο smooth αυτό το βλέπεις κατευθείαν από της ρυθμίσεις στην οθόνη κλειδώματος μπαταρία το βράδυ έχασε 3% αλλά είναι νωρίς ακόμα .

Μετα από ένα μήνα συμβίωσης με το iPhone νιώθω ότι όλα λειτουργούν σωστά όπως πρέπει πολύ ευχαριστημένος από την αλλαγή μου από android.

Αν και λίγο κουλό αυτό με τα AirPods έχω τα ίδια ok μπορεί να έτυχε. 
Εννοειτε ότι όλα δουλεύουν όπως πρέπει στο μήλο και αν δεν δουλέψουν ΑΜΕΣΑ η εταιρεία στέλνει διορθωτικό iOS ( πχ κυκλοφορία 5 όχι του S το απλό όταν στο νέο iOS δεν είχανε εντάξει τα γράμματα < νομίζω τα Ελληνικά > στον κωδικό unlock και μετά το update πολλά μήλα μείνανε κλειδωμένα / σε λιγότερο από 12 ώρες διορθωτικό iOS) αυτό στο android ΠΟΤΕ. Ακόμα θα περίμενες!!!😜.  

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
31 minutes ago, Evagelos_ said:

Δεν ήξερα ότι τα update τα περνούμε day one global 🙂

Ναι, χρόνια τώρα σε όλους day one.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Evagelos_ said:

Δεν ήξερα ότι τα update τα περνούμε day one global 🙂

Ναι. Ίδια μέρα και ίδια ώρα σε όλο τον κόσμο. Ξεχνάς το Android που σε μια χώρα το δίνει σήμερα και στην άλλη μετά από 6 μήνες!

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είναι ιδέα μου ή φέτος πολύ λιγότερος κόσμος αγόρασε τη νέα σειρά? Τι αίσθηση έχετε?

Αν και δεν είναι ουσιαστική αναβάθμιση, κρίνοντας από τις παραδόσεις πάλι πολλοί το αγόρασαν..


Sent from my iPhone using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Vzoun said:

Είναι ιδέα μου ή φέτος πολύ λιγότερος κόσμος αγόρασε τη νέα σειρά? Τι αίσθηση έχετε?

Αφού όλοι περιμένουν εδώ και ένα μήνα πως να βγάλουμε συμπέρασμα; 
Σίγουρα δεν θα το πήραν τόσοι πολλοί λόγο της αύξησης της τιμής για τους γνωστούς λόγους 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, Vzoun said:

Είναι ιδέα μου ή φέτος πολύ λιγότερος κόσμος αγόρασε τη νέα σειρά? Τι αίσθηση έχετε?

Αν κρίνουμε από τη ζήτηση και τα αποθέματα των καταστημάτων, θα έλεγα ότι μάλλον είναι ιδέα σου. Οι συσκευές εξακολουθούν να μην είναι πουθενά ετοιμοπαράδοτες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και μένα το θηρίο προχθές (max pro 256 black), το είχα προπαραγγείλει σε Purple και επειδή είδα πως θα το έπαιρνα του ..... Αγίου, πέτυχα τυχαία ένα διαθέσιμο μαύρο σε ένα κατάστημα (Kotsovolos), το έκανα κράτηση με παραλαβή από εκεί και μετά κατόπιν συνεννόησης μου το έστειλαν σπίτι με κούριερ! (το είχα ήδη προπληρώσει)
Δεν έχω να πω πολλά για το εργαλείο, όλοι πάνω κάτω έχετε διαβάσει άπειρα reviews, το μόνο που θα προσθέσω είναι πως τελικά είναι μια χαρά στο χέρι παρ' όλο το μέγεθος/βάρος (σκεφτείτε πως του έβαλα και θήκη με ενισχυμένες άκρες), είναι πανέμορφο, είναι αστραπή σε ότι και αν κάνεις, smooth όσο δεν πάει, έκατσε μια χαρά η 16.1 και το βασικότερο ρε παιδιά.... Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΡΕ ΣΕΙΣ, δεν υπάρχει, το ξεσκίζω ΌΛΗ μέρα και 2 φορές που το φόρτισα ως τώρα μου έβγαλε για πλάκα την ημέρα με 20-30% υπόλοιπο! Και είναι ακόμα στο στρώσιμο, αλλά και στο λιώσιμο του αρχικού setup!
Τα έχω όλα ανοιχτά, όλα στο τέρμα, φουλ φωτεινότητα, ανοιχτά δεδομένα, να μετρά βήματα, να μετράει πόσες φορές τον τινάζω, όλες οι εφαρμογές ανοιχτές, ... επιτέλους ένα κινητό που δεν κοιτάς σαν κακομοίρης να κάνεις οικονομία στην μπαταρία κλείνοντας εφαρμογές, καθαρίζοντας την μνήμη, χαμηλώνοντας φωτεινότητες, κλείνοντας δεδομένα, βάζοντας εξοικονόμηση ενέργειας, να επιλέγεις μόνο 4G και κτλ ή να κοιτάς συνεχώς το ποσοστό της μπαταρίας να πέφτει σαν αντίστροφη μέτρηση και ν' αγχώνεσαι.

Έχω σχεδόν 10 χρόνια να χρησιμοποιήσω iPhone, αλλά επέστρεψα και μάλλον θα μείνω και πάλι ΓΙΑ ΚΑΙΡΟ!!
Το απίστευτο είναι πως ότι είχα αγοράσει από τότε (παιχνίδια/εφαρμογές) παίζουν μια χαρά και σήμερα (πλην μερικών που δεν υπάρχουν πλέον στο store, ωστόσο μου εμφανίζει το εικονίδιο ότι μπορώ να τα κατεβάσω, δεν το δοκίμασα ακόμα).

Όσοι έχετε ενδοιασμό με το χρώμα, σας πληροφορώ πως και το space black είναι γ@μάτο, δεν το λέω επειδή το πήρα (εξάλλου και γω ήθελα το μωβ, όπως και όλη Ελλάδα μου φαίνεται), αλλά το μαύρο αν το πιάσετε στα χέρια σας βγάζει μια απίστευτη premium κυρίλα! Με λίγα λόγια, όσο έχετε πάρει μωβ και δεν αντέχετε (όπως εγώ) την τεράστια αναμονή, αν πετύχετε το μαύρο να το πάρετε και θα με θυμηθείτε.
Και κάτι τελευταίο, όσοι το πάρετε και σας φανεί η οθόνη κάπως κίτρινη και σκοτεινή, απενεργοποιείστε το true tone, όπως και επίσης μπείτε Ρυθμίσεις -> Προσβασιμότητα -> Οθόνη και μέγεθος κειμένου --> αυτόματη φωτεινότητα  και απενεργοποιείστε την τελευταία που είναι ενεργοποιημένη! Θα γίνει λαμπάδα η οθόνη σε σημείο που δεν αντέχεται σε σκοτεινό δωμάτιο.
Φαντάζομαι το καλοκαιράκι στον ήλιο, καλό θα ήταν να ενεργοποιηθεί ξανά που θ' αυξάνει τη φωτεινότητα ακόμα παραπάνω!
Αυτά προς το παρόν...

Αρε Apple μας πήρες τα φράγκα και τα βρακιά, αλλά άξιζε ο κόπος! 😛

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, hasiotis_john said:

Μου ήρθε και μένα το θηρίο προχθές (max pro 256 black), το είχα προπαραγγείλει σε Purple και επειδή είδα πως θα το έπαιρνα του ..... Αγίου, πέτυχα τυχαία ένα διαθέσιμο μαύρο σε ένα κατάστημα (Kotsovolos), το έκανα κράτηση με παραλαβή από εκεί και μετά κατόπιν συνεννόησης μου το έστειλαν σπίτι με κούριερ! (το είχα ήδη προπληρώσει)
Δεν έχω να πω πολλά για το εργαλείο, όλοι πάνω κάτω έχετε διαβάσει άπειρα reviews, το μόνο που θα προσθέσω είναι πως τελικά είναι μια χαρά στο χέρι παρ' όλο το μέγεθος/βάρος (σκεφτείτε πως του έβαλα και θήκη με ενισχυμένες άκρες), είναι πανέμορφο, είναι αστραπή σε ότι και αν κάνεις, smooth όσο δεν πάει, έκατσε μια χαρά η 16.1 και το βασικότερο ρε παιδιά.... Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΡΕ ΣΕΙΣ, δεν υπάρχει, το ξεσκίζω ΌΛΗ μέρα και 2 φορές που το φόρτισα ως τώρα μου έβγαλε για πλάκα την ημέρα με 20-30% υπόλοιπο! Και είναι ακόμα στο στρώσιμο, αλλά και στο λιώσιμο του αρχικού setup!
Τα έχω όλα ανοιχτά, όλα στο τέρμα, φουλ φωτεινότητα, ανοιχτά δεδομένα, να μετρά βήματα, να μετράει πόσες φορές τον τινάζω, όλες οι εφαρμογές ανοιχτές, ... επιτέλους ένα κινητό που δεν κοιτάς σαν κακομοίρης να κάνεις οικονομία στην μπαταρία κλείνοντας εφαρμογές, καθαρίζοντας την μνήμη, χαμηλώνοντας φωτεινότητες, κλείνοντας δεδομένα, βάζοντας εξοικονόμηση ενέργειας, να επιλέγεις μόνο 4G και κτλ ή να κοιτάς συνεχώς το ποσοστό της μπαταρίας να πέφτει σαν αντίστροφη μέτρηση και ν' αγχώνεσαι.

Έχω σχεδόν 10 χρόνια να χρησιμοποιήσω iPhone, αλλά επέστρεψα και μάλλον θα μείνω και πάλι ΓΙΑ ΚΑΙΡΟ!!
Το απίστευτο είναι πως ότι είχα αγοράσει από τότε (παιχνίδια/εφαρμογές) παίζουν μια χαρά και σήμερα (πλην μερικών που δεν υπάρχουν πλέον στο store, ωστόσο μου εμφανίζει το εικονίδιο ότι μπορώ να τα κατεβάσω, δεν το δοκίμασα ακόμα).

Όσοι έχετε ενδοιασμό με το χρώμα, σας πληροφορώ πως και το space black είναι γ@μάτο, δεν το λέω επειδή το πήρα (εξάλλου και γω ήθελα το μωβ, όπως και όλη Ελλάδα μου φαίνεται), αλλά το μαύρο αν το πιάσετε στα χέρια σας βγάζει μια απίστευτη premium κυρίλα! Με λίγα λόγια, όσο έχετε πάρει μωβ και δεν αντέχετε (όπως εγώ) την τεράστια αναμονή, αν πετύχετε το μαύρο να το πάρετε και θα με θυμηθείτε.
Και κάτι τελευταίο, όσοι το πάρετε και σας φανεί η οθόνη κάπως κίτρινη και σκοτεινή, απενεργοποιείστε το true tone, όπως και επίσης μπείτε Ρυθμίσεις -> Προσβασιμότητα -> Οθόνη και μέγεθος κειμένου --> αυτόματη φωτεινότητα  και απενεργοποιείστε την τελευταία που είναι ενεργοποιημένη! Θα γίνει λαμπάδα η οθόνη σε σημείο που δεν αντέχεται σε σκοτεινό δωμάτιο.
Φαντάζομαι το καλοκαιράκι στον ήλιο, καλό θα ήταν να ενεργοποιηθεί ξανά που θ' αυξάνει τη φωτεινότητα ακόμα παραπάνω!
Αυτά προς το παρόν...

Αρε Apple μας πήρες τα φράγκα και τα βρακιά, αλλά άξιζε ο κόπος! 😛

Το μεγαλύτερο λάθος πάντως σε μια συσκευή είναι κάθε τρεις και λίγο να κλείνεις τις εφαρμογές δήθεν για να κερδίσεις αλλά βγαίνεις κατά πολύ χαμένος στο τέλος 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Tasos19s said:

Το μεγαλύτερο λάθος πάντως σε μια συσκευή είναι κάθε τρεις και λίγο να κλείνεις τις εφαρμογές δήθεν για να κερδίσεις αλλά βγαίνεις κατά πολύ χαμένος στο τέλος 

 

Γιατί τις κλείνεις, δεν χρειάζεται, τις διαχειρίζεται το λειτουργικό μια χαρά 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, eleco said:

Γιατί τις κλείνεις, δεν χρειάζεται, τις διαχειρίζεται το λειτουργικό μια χαρά 

Όχι εγώ αλλά οποίος το κάνει 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Ερώτηση στους βετεράνους του iPhone!

Στο Samsung Galaxy μπορώ να κατεβάσω αρχεία από το drive μου(video ή mp3) και να τα βάλω σε φακέλους όπως στο PC. Έχω ένα σεμινάριο πχ κατεβασμένο σε 30 μαθήματα(30 φάκελοι) και μέσα σε κάθε φάκελο έχω τα ηχητικά, τα pdf και τα video.

Μπορω να έχω το αντίστοιχο file management σε iPhone?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vzoun said:

Καλησπέρα παιδιά! Ερώτηση στους βετεράνους του iPhone!

Στο Samsung Galaxy μπορώ να κατεβάσω αρχεία από το drive μου(video ή mp3) και να τα βάλω σε φακέλους όπως στο PC. Έχω ένα σεμινάριο πχ κατεβασμένο σε 30 μαθήματα(30 φάκελοι) και μέσα σε κάθε φάκελο έχω τα ηχητικά, τα pdf και τα video.

Μπορω να έχω το αντίστοιχο file management σε iPhone?

Η διαχείριση αρχείων έχει διαφορετική φιλοσοφία από αυτό που έχεις στο μυαλό σου όσο μιλάμε για το iPhone 

Κάποιος σίγουρα θα σου απαντήσει όμως για έναν άλλον τρόπο που θα μπορείς να κανείς την δουλειά σου 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μετά από το update σε 16.1 το τηλέφωνο είναι πιο smooth καλύτερη μπαταρία απλά θέλει δυο μέρες να στρώσει περιττό να πω ότι νιώθω σαν να έχω πάθει πολιτισμικό σοκ από την μπαταρία του !!!

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Evagelos_ said:

Μετά από το update σε 16.1 το τηλέφωνο είναι πιο smooth καλύτερη μπαταρία απλά θέλει δυο μέρες να στρώσει περιττό να πω ότι νιώθω σαν να έχω πάθει πολιτισμικό σοκ από την μπαταρία του !!!

Έχει τεθεί σαν θετικό και από άλλους χρήστες όποτε βασίζουμε σε καλό δρόμο όπως φαίνεται 

Ηταν και αναμενόμενο έτσι κι αλλιώς αφού βαδίζουμε στον δεύτερο μήνα που είναι στα κινητά το iOS 16 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα στον δεύτερο μήνα, αναμονής...

ή θέση μου στην λίστα παραλαβής... έγινε 1ος..🚀... ίσως από εβδομάδα να παραλάβω το δέμα... 

Υπάρχουν διαθέσιμες μόνο οι συσκευές των 1 Τera. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, xabos said:

Πέρασα στον δεύτερο μήνα, αναμονής...

ή θέση μου στην λίστα παραλαβής... έγινε 1ος..🚀... ίσως από εβδομάδα να παραλάβω το δέμα... 

Υπάρχουν διαθέσιμες μόνο οι συσκευές των 1 Τera. 

Με τα δεδομένα που διαβάζουμε άρα ναι μέσα στην εβδομάδα θα παραλάβεις 

Αυτά δεν θυμάμαι να γίνονταν ούτε όταν ακόμα έστηναν σκηνές έξω από τα καταστήματα της apple για να παραλάβουν πρώτοι 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα εξαιτίας της μικρής το Roblox και έπαιξα κάνα τέταρτο/δεκάλεπτο, αλλά πήρε φωτιά η πλάτη και σταμάτησα!
Εντάξει, δεν είμαι gamer να το λιώνω το κινητό, να φανταστείτε κάνα doodle jump παίζω (είμαι της παλιάς σχολής), αλλά ξενέρωσα λίγο που με ένα 3d game (ομολογουμένως είχε γραφικάρες), δεν μπορείς να παίξεις πάνω από δέκα λεπτά!
Σταμάτησα γιατί άρχισε να μ' ενοχλεί στο χέρι και το έχω και σε θήκη, εκεί κάτω από την κάμερα ήταν η εστία φωτιάς.

Μπορεί να είναι γενικά έτσι και απλά επειδή δεν ασχολούμαι να μου φάνηκε φάουλ, αλλά τι να πω!

Το καταλαβαίνω πως παίζει ρόλο και το εκάστοτε παιχνίδι που με αναβαθμίσεις διορθώνουν πράγματα, μακάρι να έπεσα στην περίπτωση.

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...