Jump to content

iPhone 14 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 ώρες πριν, Dimitris_w said:

Λοιπόν όσον αφορά το πρόβλημα που είχα που δε φόρτιζε πάνω από το 90 τοις 100 λόγω θερμοκρασίας. Τελικά λύθηκε το πρόβλημα με τον απενεργοποιήσω την επιλογή που έχει για την προστασία της μπαταρίας. Πλέον η διάρκεια έχει στρώσει και βγάζω άνετα μιάμιση μέρα!!!

Στη θέση σου δε θα το απενεργοποιούσα αν όντως ανεβάζει θερμοκρασία. 

Link to comment
Share on other sites

Hρθε και το δικο μου 256αρι deep purple.
1 πραγμα μου εκανε μεγαλη εντυπωση: η φωτεινοτητα της οθονης κατω απο τον ηλιο. Δεν εχω ξαναδει κατι τοσο μα τοσο καλο.
Μπαταρια κλασσικα κορυφαια, ηχειαρες.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, megatr0n said:

Hρθε και το δικο μου 256αρι deep purple.
1 πραγμα μου εκανε μεγαλη εντυπωση: η φωτεινοτητα της οθονης κατω απο τον ηλιο. Δεν εχω ξαναδει κατι τοσο μα τοσο καλο.
Μπαταρια κλασσικα κορυφαια, ηχειαρες.

2000nits μπορεί να πιάσει γι αυτό 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πόσοι κάθεστε και το δουλεύετε κάτω από ντάλα ήλιο ρε παιδιά που και με το 13αρι εάν τύχαινε να χρειαστεί να δω κάτι κάτω από τον ήλιο πάλι έβλεπα τέλεια! 

Δεν το θεωρώ καθόλου χρήσιμο κάτι τέτοιο σαν χαρακτηριστικό γιατί ποτέ δεν κάνει καλό στις συσκευές να τις δουλεύουμε κάτω από ντάλα ήλιο ειδικά το καλοκαίρι καθώς αρχίζουν και ψήνονται εντός ολίγων λεπτών. 

Εκτός και αν απαιτεί η δουλειά κάποιου κάτι τέτοιο αλλά και πάλι δεν ξέρω το κατά πόσο έχει κάποιος κέρδος σε κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Πόσοι κάθεστε και το δουλεύετε κάτω από ντάλα ήλιο ρε παιδιά που και με το 13αρι εάν τύχαινε να χρειαστεί να δω κάτι κάτω από τον ήλιο πάλι έβλεπα τέλεια! 
Δεν το θεωρώ καθόλου χρήσιμο κάτι τέτοιο σαν χαρακτηριστικό γιατί ποτέ δεν κάνει καλό στις συσκευές να τις δουλεύουμε κάτω από ντάλα ήλιο ειδικά το καλοκαίρι καθώς αρχίζουν και ψήνονται εντός ολίγων λεπτών. 
Εκτός και αν απαιτεί η δουλειά κάποιου κάτι τέτοιο αλλά και πάλι δεν ξέρω το κατά πόσο έχει κάποιος κέρδος σε κάτι τέτοιο.

Θα συμφωνήσω μαζί σου! Σε αυτό το μοντέλο το upgrade είναι σε κάμερα και στο «νησί».
Τώρα έτσι όπως βλέπω στα βίντεο υπάρχει ένα θέμα όταν βλέπεις βίντεο και το νησί επιπλέει στην άκρη σε full screen αλλά ίσως να είναι και θέμα συνήθειας μετά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, vtag said:

Πόσοι κάθεστε και το δουλεύετε κάτω από ντάλα ήλιο ρε παιδιά που και με το 13αρι εάν τύχαινε να χρειαστεί να δω κάτι κάτω από τον ήλιο πάλι έβλεπα τέλεια! 

Δεν το θεωρώ καθόλου χρήσιμο κάτι τέτοιο σαν χαρακτηριστικό γιατί ποτέ δεν κάνει καλό στις συσκευές να τις δουλεύουμε κάτω από ντάλα ήλιο ειδικά το καλοκαίρι καθώς αρχίζουν και ψήνονται εντός ολίγων λεπτών. 

Εκτός και αν απαιτεί η δουλειά κάποιου κάτι τέτοιο αλλά και πάλι δεν ξέρω το κατά πόσο έχει κάποιος κέρδος σε κάτι τέτοιο.

Δεν είναι ότι κάποιος θα καθίσει να κάνει δουλειά κάτω από τον ήλιο 

Το βγάζεις από την τσέπη και κάτι θέλεις να δεις, εκεί καλά είναι να δείχνει αυτό που θέλεις όχι να βάζεις το χέρι μπροστά να κάνει σκιά όπως κάναμε παλιά για να βλέπουμε 

Θυμαμαι τα πιο παλιά κινητά ακόμα, κάποιος σε έπαιρνε τηλέφωνο και το έβγαλες από την τσέπη, άμα είχε πολύ ήλιο δεν έβλεπες καλά ποιος σε καλεί. 
Ενταξει τώρα δεν είμαστε σε αυτό το επίπεδο αλλά καλά είναι να έχει φωτεινή οθόνη 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, vtag said:

Πόσοι κάθεστε και το δουλεύετε κάτω από ντάλα ήλιο ρε παιδιά που και με το 13αρι εάν τύχαινε να χρειαστεί να δω κάτι κάτω από τον ήλιο πάλι έβλεπα τέλεια! 

Δεν το θεωρώ καθόλου χρήσιμο κάτι τέτοιο σαν χαρακτηριστικό γιατί ποτέ δεν κάνει καλό στις συσκευές να τις δουλεύουμε κάτω από ντάλα ήλιο ειδικά το καλοκαίρι καθώς αρχίζουν και ψήνονται εντός ολίγων λεπτών. 

Εκτός και αν απαιτεί η δουλειά κάποιου κάτι τέτοιο αλλά και πάλι δεν ξέρω το κατά πόσο έχει κάποιος κέρδος σε κάτι τέτοιο.

Δεν το δουλευω νταλα ηλιο, αλλα οταν βγω προαυλιο και θελω να τσεκαρω κατι στο κινητο, εκεινο το λετπο ειναι πολυ σημαντικο να βλεπω οθονη χωρις να ζοριζομαι.
Εξαλλου οταν πληρωνεις καλα ενα κινητο περιμενεις να κανει μια διαφορά γενικα σε δυσκολα σεναρια.
 

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπήρχε ποτέ θέμα ηλίου στο 13 pm


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπήρχε ποτέ θέμα ηλίου στο 13 pm


Sent from my iPhone using Tapatalk

To καλοκαίρι στην παραλία υπήρχε θέμα. Όπως και με όλα τα κινητά βέβαια.
Το throttling στην οθόνη γινόταν πολύ γρήγορα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, bill_viper said:


To καλοκαίρι στην παραλία υπήρχε θέμα. Όπως και με όλα τα κινητά βέβαια.
Το throttling στην οθόνη γινόταν πολύ γρήγορα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Γιατί τώρα δεν θα γίνεται?? 

Ίσα ίσα εγώ θεωρώ πως θα γίνεται πιο γρήγορα το throttling καθώς με την Max φωτεινότητα που θα βγάζει θα ζεσταίνεται και πιο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Τα thermals του Α16 είναι πολύ καλύτερα από τον Α15. Θα δείξει στην πράξη βέβαια. Χθες εδώ είχαμε 35 βαθμούς. Βέβαια παραλία δεν ήμουν. Αλλά σε περίπατο στην παραλιακή δεν έκανε throttling ούτε μία φορά το 14 Pro.


Sent from my iPhone using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, bill_viper said:

Τα thermals του Α16 είναι πολύ καλύτερα από τον Α15. Θα δείξει στην πράξη βέβαια. Χθες εδώ είχαμε 35 βαθμούς. Βέβαια παραλία δεν ήμουν. Αλλά σε περίπατο στην παραλιακή δεν έκανε throttling ούτε μία φορά το 14 Pro.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Το έχεις καταλάβει ότι έτσι τους τσακίζεις την μπαταρία έτσι? 

Να φανταστώ σε ένα χρόνο σου φτάνει γύρω στο 90% η υγεία μπαταρίας? 

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις καταλάβει ότι έτσι τους τσακίζεις την μπαταρία έτσι? 
Να φανταστώ σε ένα χρόνο σου φτάνει γύρω στο 90% η υγεία μπαταρίας? 

Σε 10 μήνες πούλησα χθες το 13 PM με 100% health. c74837e98aa887e21939b67deef1500a.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε σχέση με το s21 ultra που είχα έχει διαφορά στην φωτεινότητα και αυτό μόνο καλό είναι ανάλογα με την ανάγκη του καθενός .

Ειχα παραγγείλει 2 θήκες spigen ..μια ultra  hybrid crystal clear δεν ξέρω αν έπεσα σε προβληματική αλλά ήταν πολύ σφιχτή στο πάνω και κάτω μέρος και στο πλάι είχε ελαφρύ κενό έβαλα την δεύτερη 

Ultra hybrid matte black πολύ καλή και όμορφη .

Κρύσταλλο έβαλα την x2 glas tr align master πανεύκολα και τέλεια εφαρμογή.

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, vtag said:

Το έχεις καταλάβει ότι έτσι τους τσακίζεις την μπαταρία έτσι? 

Να φανταστώ σε ένα χρόνο σου φτάνει γύρω στο 90% η υγεία μπαταρίας? 

γιατί να χαλάσει την μπαταρία τι κακό έκανε?

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Tasos19s said:

γιατί να χαλάσει την μπαταρία τι κακό έκανε?

 

Ε αφου έτσι θέλει γιατί του το χαλας;;;;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, aenaos15 said:

Ε αφου έτσι θέλει γιατί του το χαλας;;;;;;

Να δούμε που στηρίζεται το όλο σκεπτικό 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Tasos19s said:

γιατί να χαλάσει την μπαταρία τι κακό έκανε?

 

Δηλαδή η υπερβολικές θερμοκρασίες κάνουν καλό στην μπαταρία και εάν το χρησιμοποιείς στην παραλία όπως λέει ο φίλος με τον ήλιο να βράζει την συσκευή όπως και όταν το αφήνεις μέσα στο αμάξι και σβήνει από υπερβολική θερμοκρασία? 

Εάν κάνει καλό τότε μάλλον κάτι δεν πάει καλά με εμένα και αυτά που γνωρίζω τόσα χρόνια.

11 ώρες πριν, bill_viper said:


Σε 10 μήνες πούλησα χθες το 13 PM με 100% health. c74837e98aa887e21939b67deef1500a.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Πόσο το έδωσες εάν επιτρέπεται? 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, vtag said:

Δηλαδή η υπερβολικές θερμοκρασίες κάνουν καλό στην μπαταρία και εάν το χρησιμοποιείς στην παραλία όπως λέει ο φίλος με τον ήλιο να βράζει την συσκευή όπως και όταν το αφήνεις μέσα στο αμάξι και σβήνει από υπερβολική θερμοκρασία? 

Εάν κάνει καλό τότε μάλλον κάτι δεν πάει καλά με εμένα και αυτά που γνωρίζω τόσα χρόνια.

Πόσο το έδωσες εάν επιτρέπεται? 

Δεν είπε αυτό

Για περπάτημα είπε πήγε και είχε 35 βαθμούς. Άμα έχει πάνω από 30 δηλαδή να μην βγαίνουμε από το σπίτι μήπως χαλάσει η μπαταρία του iPhone? 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πόσο το έδωσες εάν επιτρέπεται? 

1050€ το 256.
Δεν είπε αυτό
Για περπάτημα είπε πήγε και είχε 35 βαθμούς. Άμα έχει πάνω από 30 δηλαδή να μην βγαίνουμε από το σπίτι μήπως χαλάσει η μπαταρία του iPhone? 

Ακριβώς αυτό.


Sent from my iPhone using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, bill_viper said:


To καλοκαίρι στην παραλία υπήρχε θέμα. Όπως και με όλα τα κινητά βέβαια.
Το throttling στην οθόνη γινόταν πολύ γρήγορα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

1 ώρα πριν, Tasos19s said:

Δεν είπε αυτό

Για περπάτημα είπε πήγε και είχε 35 βαθμούς. Άμα έχει πάνω από 30 δηλαδή να μην βγαίνουμε από το σπίτι μήπως χαλάσει η μπαταρία του iPhone? 

Δεν έλεγα για αυτό το μήνυμα αλλά για το πιο πάνω που έλεγε ότι στην παραλία έχει θέμα. 

Τεσπά ο καθένας ας κάνει ότι θέλει με τις συσκευές του.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vtag said:

 

 

Δεν έλεγα για αυτό το μήνυμα αλλά για το πιο πάνω που έλεγε ότι στην παραλία έχει θέμα. 

Τεσπά ο καθένας ας κάνει ότι θέλει με τις συσκευές του.

Ε θα τύχει να πάμε και παραλία τι να κάνουμε; 
Αμα ζεσταθεί σταματάς να το χρησιμοποιείς 

Το αφήνεις στην άκρη. 
Οποιος θέλει να το ταλαιπωρεί είναι δικαίωμα του τι να κάνουμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εχω αποφασισει εδω και χρονια να "ταλαιπωρω" τα τηλεφωνα μου γιατι δεν αξιζει το κερδος που εχεις "προστατευοντας" τα. Το χειροτερο που μπορει να παθουν ειναι να εχει πεσει λιγο περισσοτερο η μπαταρια στα 2-3 χρονια. Οκ, θα αλλαξω μπαταρια στα 2-3 χρονια ή θα εχει πουληθει μεχρι τοτε.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, marlboro man said:

Εχω αποφασισει εδω και χρονια να "ταλαιπωρω" τα τηλεφωνα μου γιατι δεν αξιζει το κερδος που εχεις "προστατευοντας" τα. Το χειροτερο που μπορει να παθουν ειναι να εχει πεσει λιγο περισσοτερο η μπαταρια στα 2-3 χρονια. Οκ, θα αλλαξω μπαταρια στα 2-3 χρονια ή θα εχει πουληθει μεχρι τοτε.

Μπορεί να κάψεις την οθόνη 

Χαλαει η μπαταρία 

Μπορει ένα μέρος της μητρικής να καεί λόγο υπερθέρμανσης 

Μπορει να ξεκολλήσει το πλαίσιο της οθόνης 

Για εμένα αξίζει να την προσέχω λίγο για να μην πάθω κάτι από αυτά 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

τιποτα απο αυτα δεν μπορει να συμβει γιατι πολυ απλα η οθονη θα μειωσει τη φωτεινοτητα της μολις ανεβει η θερμοκρασια & ο επεξεργαστης θα μειωσει την ταχυτητα του. Οκ, προφανως δεν μιλαω να το αφησεις για 2 ωρες στον ηλιο σε 45 βαθμους υπο σκια.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...