Jump to content

Samsung Galaxy Watch5 / Watch5 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 714
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

3 ώρες πριν, papdoux said:

σήμερα βρήκα ένα software update για το προ

Περισσότερες λεπτομέρειες? Τι περιλαμβάνει?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Σε εισερχόμενη κλήση με viber.... υπάρχει μονο το κουμπί (x) να απορριφθεί .

Δεν μπορούμε να μιλήσουμε/απαντησουμε από το ρολόι ??

 

Link to comment
Share on other sites

On 8/9/2022 at 7:16 ΜΜ, pank said:

Την πίεση πάντως μια χαρά την μετράει. Εδώ κάνεις με ακριβό πιεσόμετρο 3 μετρήσεις, οι οποίες και οι 3 είναι διαφορετικές. Στο εγχειρίδιο αναφέρει ότι από τις 3, κρατάς τον μέσο όρο για να έχεις μια εικόνα. Και μιλάω για πιεσόμετρο 80€.
Οπότε ναι μια χαρά μετράει και το ρολόι!
Για πιο εξειδικευμένο που αναφέρθηκε πηγαίνεις στο νοσοκομείο και παρακολουθούν και άλλα!
Τώρα για το ηλεκτροδιογραφημα δεν έχω προσωπική εμπειρία. Ένας καρδιολόγος ίσως μας πει. Αν τύχει και κάνω σε καρδιολόγο, ταυτόχρονα θα μετρήσω με το κινητό και θα δω τι θα μου πει.

Ασχέτως τιμής, στα πιεσόμετρα που έχουμε στο σπίτι κάνεις πάντα 3 μετρήσεις και κρατάς μέσο όρο για πολλούς λόγους που δεν θέλω να αναπτύξω. 

Τα πιεσόμετρα καρπού που έχει στην αγορά δεν αφορούν ασθενείς αλλά αθλητές που μετρούν την πίεση για συγκεκριμένους λόγους πάλι.

Οι ιατροί συνήθως προτιμούν αναλογικά πιεσόμετρα, κάνουν επίσης 2 μετρήσεις συνήθως και δεν κοστίζουν 80 και 120€. εκεί βλέπεις τιμές ύψους 200-250€.

Link to comment
Share on other sites

Σε εισερχόμενη κλήση με viber.... υπάρχει μονο το κουμπί (x) να απορριφθεί .
Δεν μπορούμε να μιλήσουμε/απαντησουμε από το ρολόι ??
 
Όχι δυστυχώς! Για αυτή την δουλειά θα πρέπει να υπάρξει εφαρμογή του Viber για wear os. Δυστυχώς το viber σταμάτησε την ανάπτυξη της εφαρμογής...

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μια ερώτηση. Όταν λαμβάνω ειδοποίηση για email στο ρολόι, υπάρχει δυνατότητα να κάνω delete το email από το ρολόι ή πρέπει να το διαγράψω στο κινητό? Ρωτάω επειδη δεν μπορώ να βρω τέτοια δυνατότητα, στο Apple Watch μπορούσα να το κάνω από το ρολόι. Ακόμη ψάχνομαι παίδες, κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη. 

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιείς το outlook για email client, αν εγκαταστήσεις την εφαρμογή και στο ρολόι μπορείς να κάνεις διαγραφή.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RUSH said:

Αν χρησιμοποιείς το outlook για email client, αν εγκαταστήσεις την εφαρμογή και στο ρολόι μπορείς να κάνεις διαγραφή.

Όχι χρησιμοποιώ τη μαμίσια εφαρμογή, ευχαριστώ πάντως. 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, KLEO67 said:

Καλησπερα, μια ερώτηση. Όταν λαμβάνω ειδοποίηση για email στο ρολόι, υπάρχει δυνατότητα να κάνω delete το email από το ρολόι ή πρέπει να το διαγράψω στο κινητό? Ρωτάω επειδη δεν μπορώ να βρω τέτοια δυνατότητα, στο Apple Watch μπορούσα να το κάνω από το ρολόι. Ακόμη ψάχνομαι παίδες, κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη. 

Με το Nine που έχω εγώ, μπορώ να διαγράψω, να το επισημάνω ως αναγνωσμένο, ή να απαντήσω.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ioterl said:

Με το Nine που έχω εγώ, μπορώ να διαγράψω, να το επισημάνω ως αναγνωσμένο, ή να απαντήσω.

 

14 minutes ago, ioterl said:

Με το Nine που έχω εγώ, μπορώ να διαγράψω, να το επισημάνω ως αναγνωσμένο, ή να απαντήσω.

Εννοείς με το Note 9; Ποια εφαρμογή email εχεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά υπάρχει δυνατότητα στο ρολόι όταν σου στέλνουν φωτό από το Facebook Messenger να βλέπεις την φωτογραφία;

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

On 25/9/2022 at 6:59 ΜΜ, KLEO67 said:

Καλησπερα, μια ερώτηση. Όταν λαμβάνω ειδοποίηση για email στο ρολόι, υπάρχει δυνατότητα να κάνω delete το email από το ρολόι ή πρέπει να το διαγράψω στο κινητό? Ρωτάω επειδη δεν μπορώ να βρω τέτοια δυνατότητα, στο Apple Watch μπορούσα να το κάνω από το ρολόι. Ακόμη ψάχνομαι παίδες, κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη. 

αν χρησιμοποιείς το gmail app στο phone τότε μπορείς από το ρολόι να κάνεις delete ένα email.

πρέπει όμως να έχεις ορίσει στο gmail app στο κινητό στο notification να σου δίνει επιλογή για delete αντί για archive (νομίζω είναι η default επιλογή)

Edited by papdoux
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, papdoux said:

αν χρησιμοποιείς το gmail app στο phone τότε μπορείς από το ρολόι να κάνεις delete ένα email.

πρέπει όμως να έχεις ορίσει στο gmail app στο κινητό στο notification να σου δίνει επιλογή για delete αντί για archive (νομίζω είναι η default επιλογή)

Ευχαριστω πολυ φίλε.

Link to comment
Share on other sites

On 26/9/2022 at 6:45 ΜΜ, nikosz75013 said:

Καλησπέρα παιδιά υπάρχει δυνατότητα στο ρολόι όταν σου στέλνουν φωτό από το Facebook Messenger να βλέπεις την φωτογραφία;

Δεν έχει κανείς δει αν γίνεται Ε;

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, nikosz75013 said:

Δεν έχει κανείς δει αν γίνεται Ε;

Δεν γίνεται δυστυχώς 

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Prattein_Aloga said:

Δεν γίνεται δυστυχώς 

Έχω γράψει αναφορά  στο galaxy wearable! Βάλτε και εσείς παιδιά μήπως μας ακούσουν 

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό ΣΚ. Ξέρει κανείς πως απενεργοποιείται η εκνευριστική δόνηση του ρολογιού όλη την ώρα, όταν απομακρύνεται εκτός εμβέλειας Bluetooth?

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, KLEO67 said:

Καλημέρα και καλό ΣΚ. Ξέρει κανείς πως απενεργοποιείται η εκνευριστική δόνηση του ρολογιού όλη την ώρα, όταν απομακρύνεται εκτός εμβέλειας Bluetooth?

στο ρολοι ρυθμισεις - συνδεσεις - ειδοποιησεις αποσυνδεσης - κανενα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, stelioz78 said:

στο ρολοι ρυθμισεις - συνδεσεις - ειδοποιησεις αποσυνδεσης - κανενα

Να σαι καλά.  

Link to comment
Share on other sites

Παιδες θυμόμουν πως οταν ανοιγα το Play store απο το ρολόι, μου έβρισκε εφαρμογες που ειχα στο κινητο και μπορούσα να τις περάσω και στο ρολοι.

Πλεον δεν το κανει. Εχω κανει εγω καποια βλακεια ή εγινε κανενα update?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Prattein_Aloga said:

Παιδες θυμόμουν πως οταν ανοιγα το Play store απο το ρολόι, μου έβρισκε εφαρμογες που ειχα στο κινητο και μπορούσα να τις περάσω και στο ρολοι.

Πλεον δεν το κανει. Εχω κανει εγω καποια βλακεια ή εγινε κανενα update?

ούτε εγώ το βλέπω, μάλλον έγινε κάποιο update εκτός αν εξαφανίστηκε επειδή όλες οι εφαρμογές περάστηκαν στο watch

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κάποιος να προσθέσει κάρτα της πειραιώς στο google wallet στο ρολόι?
Ναι μπαίνουν κανονικά όλες οι κάρτες της Πειραιώς και στο 4 και στο 5.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

βρηκα στο apk mirror το viber για wear os , εκδοση 7 οκτωβρη 2021 . το εχει βαλει καποιος , δουλευει ?

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...