Jump to content

Samsung Galaxy Watch5 / Watch5 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 714
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

19 ώρες πριν, doganos said:

Πώς βάζω το Google assistant? Δεν βρίσκω την εφαρμογή

στο δικο μου υπηρχε εγκατεστημενο ηδη . βοηθος το γραφει στις εφαρμογες

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, stelioz78 said:

στο δικο μου υπηρχε εγκατεστημενο ηδη . βοηθος το γραφει στις εφαρμογες

Δεν υπάρχει τέτοια εφαρμογή σε εμένα. Μόνο Bixby 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοια εφαρμογή σε εμένα. Μόνο Bixby 
Έχεις πάει στου ρολογιού τα Settings > Google > Assistant για να το ενεργοποιήσεις;


Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, qosmio said:

Έχεις πάει στου ρολογιού τα Settings > Google > Assistant για να το ενεργοποιήσεις;


Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Κάτι μου λες λάθος γιατί δεν υπάρχει Google στα settings στο κινητό στις ρυθμίσεις ρολογιού 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου λες λάθος γιατί δεν υπάρχει Google στα settings στο κινητό στις ρυθμίσεις ρολογιού 
Στα settings του ρολογιού.
Όχι του κινητού για το ρολόι.


Sent from my SM-G998B using Tapatalk
c247308ca3491ccb7d6c1460f1927c21.jpg99bcd635d21d3df52be847a210445e84.jpg296cd752bb65c9c347ff70dd7deb3bb1.jpg2cc173673d017dd7ddae473f44f6dea9.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μόνο λογαριασμοί γράφει σε εμένα. Και μετά έχει τον λογαριασμό google. Δεν έχει assistant μενού. 

Μήπως επειδή είναι στα ελληνικά;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μόνο λογαριασμοί γράφει σε εμένα. Και μετά έχει τον λογαριασμό google. Δεν έχει assistant μενού. 
Μήπως επειδή είναι στα ελληνικά;
Άρα μάλλον για κάποιο λόγο δεν το έχεις

Φαντάζομαι ούτε στα default apps στο έχει ?
(Settings > apps > Choose default apps > Digital assistant app > default app > Google Assistant)

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, qosmio said:

Άρα μάλλον για κάποιο λόγο δεν το έχεις emoji848.png

Φαντάζομαι ούτε στα default apps στο έχει ?
(Settings > apps > Choose default apps > Digital assistant app > default app > Google Assistant)

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Εκει το εχει, αν και να σου πω την αληθεια δεν το εχω χρησιμοποιησει και ποτε. Εννοω δεν ξερω πιο κουμπι πατας παρατεταμενα για να ανοιξει το google assistant. Αν χρειαστω κατι το κανω απο το μικροφωνο στην search bar... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εκει το εχει, αν και να σου πω την αληθεια δεν το εχω χρησιμοποιησει και ποτε. Εννοω δεν ξερω πιο κουμπι πατας παρατεταμενα για να ανοιξει το google assistant. Αν χρειαστω κατι το κανω απο το μικροφωνο στην search bar... 
Επιλέξτε το εφόσον το έχει εκεί, θα σου βγει στο μενού και θα μπορείς και να το χρησιμοποιήσεις.

Μετά θα σε βοηθήσουν εδώ όσοι το δουλεύουν, γιατι ούτε γω το δουλεύω για να σου πω

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, qosmio said:

Επιλέξτε το εφόσον το έχει εκεί, θα σου βγει στο μενού και θα μπορείς και να το χρησιμοποιήσεις.

Μετά θα σε βοηθήσουν εδώ όσοι το δουλεύουν, γιατι ούτε γω το δουλεύω για να σου πω emoji16.png

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

μα επιλεγμενο ειναι απο την αρχη....

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

google wallet, συνέχεια μου ζητάει pin μετά την προσπάθεια.

σε εμένα για να κάνω επιτυχημένη αγορά με google wallet, πρέπει να ανοίξω το google wallet, να επιλέξω κάρτα, να το βάλω πάνω απο το pos, να φάει άκυρο όπου τότε ζητάει το screen lock pin, βάζω το pin, ξεκλειδώνει, επιστρέφω στο wallet, επιλέγω κάρτα, το βάζω πάλι κοντά στο pos και γίνεται η πληρωμή.

έχω μιλήσει με samsung, με έστειλαν στο support του google wallet.

μιλάω με το support του google wallet, για τον π..., ότι νά 'ναι, τους έλεγα το παραπάνω, μου έλεγαν πόσο σημαντικό είναι το pin.

On 15/10/2022 at 3:16 ΜΜ, doganos said:

Πώς βάζω το Google assistant? Δεν βρίσκω την εφαρμογή

ούτε εμένα το είχε και εμφανίστηκε μετά από update, δε θυμάμαι τι update, από το store από όσο θυμάμαι

Edited by papdoux
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν το έχει γιατί δεν είναι διαθέσιμο Ελλάδα. Έτσι μου είπαν από Samsung

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, doganos said:

Τελικά δεν το έχει γιατί δεν είναι διαθέσιμο Ελλάδα. Έτσι μου είπαν από Samsung

ποιο δεν έχει; google assistanrt; αφού έχει

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, papdoux said:

ποιο δεν έχει; google assistanrt; αφού έχει

ΤΟ google assistant ειναι επισημα διαθεσιμο σε μερικες ευρωπαικες χωρες... δεν ειναι ΠΑΝΤΟΥ. Εμενα ειναι αγορασμενο απο Ελλαδα, οποτε δεν το εχει και για αυτο δεν εχει και την εφαρμογη για να την κατεβασω. 

 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, doganos said:

ΤΟ google assistant ειναι επισημα διαθεσιμο σε μερικες ευρωπαικες χωρες... δεν ειναι ΠΑΝΤΟΥ. Εμενα ειναι αγορασμενο απο Ελλαδα, οποτε δεν το εχει και για αυτο δεν εχει και την εφαρμογη για να την κατεβασω. 

 

σου απάντησα παραπάνω, και στο δικό μου δεν είχε μέχρι που έγινε update από το store, ύστερα εμφανίστηκε σαν app.

και εγώ από Ελλάδα το πήρα, από το you, με ελληνική εγγύηση, μέχρι και το δώρο από τη Samsung έλαβα λόγω προωθητικής ενέργειας 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, papdoux said:

σου απάντησα παραπάνω, και στο δικό μου δεν είχε μέχρι που έγινε update από το store, ύστερα εμφανίστηκε σαν app.

και εγώ από Ελλάδα το πήρα, από το you, με ελληνική εγγύηση, μέχρι και το δώρο από τη Samsung έλαβα λόγω προωθητικής ενέργειας 

 

Τι να σου πω.. εμενα αυτο μου ειπαν. Μπορει να εχει αλλαξει. Δεν θα κατσω να το ψαξω αλλο, γιατι δε θα το χρησιμοποιηουσα ετσι και αλλιως... οποτε αν ειναι να ερθει μονο του καλως... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, doganos said:

Τι να σου πω.. εμενα αυτο μου ειπαν. Μπορει να εχει αλλαξει. Δεν θα κατσω να το ψαξω αλλο, γιατι δε θα το χρησιμοποιηουσα ετσι και αλλιως... οποτε αν ειναι να ερθει μονο του καλως... 

άνοιξε το store στο ρολόι, πήγαινε στο manage apps, εκεί πρέπει να είναι και να θέλει update για να δουλέψει σωστά, είχε πρόβλημα στην αρχή και δεν εμφανιζόταν

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, doganos said:

ΤΟ google assistant ειναι επισημα διαθεσιμο σε μερικες ευρωπαικες χωρες... δεν ειναι ΠΑΝΤΟΥ. Εμενα ειναι αγορασμενο απο Ελλαδα, οποτε δεν το εχει και για αυτο δεν εχει και την εφαρμογη για να την κατεβασω. 

 

Το Google assistant ειναι παντου διαθέσιμο , απλα δεν ειναι σε όλες τις γλωσσες.

Αν επιλέξεις στο google assistant σαν γλωσσα τα αγγλικα δουλευει κανονικα και στην Ελλάδα .

Link to comment
Share on other sites

google wallet, συνέχεια μου ζητάει pin μετά την προσπάθεια.
σε εμένα για να κάνω επιτυχημένη αγορά με google wallet, πρέπει να ανοίξω το google wallet, να επιλέξω κάρτα, να το βάλω πάνω απο το pos, να φάει άκυρο όπου τότε ζητάει το screen lock pin, βάζω το pin, ξεκλειδώνει, επιστρέφω στο wallet, επιλέγω κάρτα, το βάζω πάλι κοντά στο pos και γίνεται η πληρωμή.
έχω μιλήσει με samsung, με έστειλαν στο support του google wallet.
μιλάω με το support του google wallet, για τον π..., ότι νά 'ναι, τους έλεγα το παραπάνω, μου έλεγαν πόσο σημαντικό είναι το pin.
ούτε εμένα το είχε και εμφανίστηκε μετά από update, δε θυμάμαι τι update, από το store από όσο θυμάμαι
Σήμερα έκανα πληρωμή με το ρολόι δεν με ζήτησε κωδικό.
Μέσα σε 1 ώρα έκανα αγορά από άλλο κατάστημα και εκει με έβγαλε το pin στο ρολοι.
Όσες φορές το έχω χρησιμοποιήσει δεν με έχει ξανα ζητησει pin.
Ίσως μετά από κάποιες αγορές ζητάει? Δεν ξέρω. Πάντως όταν ζήτησε κωδικό, κόλλησε το pos και ξανά πέρασε η υπάλληλος το ποσό.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι πρέπει να γίνεται

Στάλθηκε από το XQ-CT54 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

αν ζητάει πιν πριν τη συναλλαγή τότε είναι οκ.

να ζητάει πιν μετά όμως δεν έχει λογική

Link to comment
Share on other sites

αν ζητάει πιν πριν τη συναλλαγή τότε είναι οκ.
να ζητάει πιν μετά όμως δεν έχει λογική
Μια φορά μου το έκανε. Ο φίλος πιο πάνω αναφέρει ότι το κάνει συνέχεια.
Και εγώ πιστεύω ότι δεν είναι λογικό να ζητήσει pin αφού το πλησιάσεις στο pos!
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω κλήση από το watch 5 και λαμβάνω το μήνυμα ότι πρέπει να ενεργοποιήσω από τις ρυθμίσεις Bluetooth του κινητού τη δυνατότητα κλήσεων μέσω του watch. Το ενεργοποιώ όντως μέσω Bluetooth κινητού και σε μερικά δευτερόλεπτα απενεργοποιείται από μόνο του.

Μπορει να βοηθήσει κάποιος, μου φαίνεται κουφό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...