Jump to content

Samsung Galaxy Watch5 / Watch5 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

19 minutes ago, gnkgr said:

Εξαρτάτε απο την ηλικια σου... Αν εισαι ανω των 55-60 μαλλον το χρειαζεσαι καθημερινα. Αν τωρα εισαι ως 35-40 μαλλον το θες για να παιζεις με τους φιλους σου. Στις ενδιαμεσες ηλικιες μπορει και να το χρειαζεσαι αλλα μπορει και οχι....

Αν χρειάζεσαι για λογούς υγείας ή ηλικίας να μετράς καθημερινά την πίεση τότε σιγουρά μην εμπιστεύεσαι το ρολόι. Χρειάζεσαι εξειδικευμένο εξοπλισμό  

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 714
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αν χρειάζεσαι για λογούς υγείας ή ηλικίας να μετράς καθημερινά την πίεση τότε σιγουρά μην εμπιστεύεσαι το ρολόι. Χρειάζεσαι εξειδικευμένο εξοπλισμό  
Συμφωνώ. Αλλά σε μια δύσκολη κατάσταση κάτι θα δεις. Εξάλλου δεν μπορείς να κουβαλάς όλη μέρα μαζί σου το πιεσόμετρο το ρολόι όμως μπορείς.

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Την πίεση πάντως μια χαρά την μετράει. Εδώ κάνεις με ακριβό πιεσόμετρο 3 μετρήσεις, οι οποίες και οι 3 είναι διαφορετικές. Στο εγχειρίδιο αναφέρει ότι από τις 3, κρατάς τον μέσο όρο για να έχεις μια εικόνα. Και μιλάω για πιεσόμετρο 80€.
Οπότε ναι μια χαρά μετράει και το ρολόι!
Για πιο εξειδικευμένο που αναφέρθηκε πηγαίνεις στο νοσοκομείο και παρακολουθούν και άλλα!
Τώρα για το ηλεκτροδιογραφημα δεν έχω προσωπική εμπειρία. Ένας καρδιολόγος ίσως μας πει. Αν τύχει και κάνω σε καρδιολόγο, ταυτόχρονα θα μετρήσω με το κινητό και θα δω τι θα μου πει.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα εγκατάσταση την εφαρμογή ecg στο κινητό κάνοντας την διαδικασία,  εύκολα... την βρίσκεις στο YouTube άμα βάλεις "ecg for watch 5 pro". (Δεν αφήνει εδώ να βάλω το link)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς ασύρματο φορτιστή 2 ή 3 σε 1 που να κάνει και για το pro;

δεν εννοώ να το φορτίζει αλλά να κάθεται σωστά για να φορτίσει χωρίς να υπάρχει θέμα με το λουράκι

Edited by papdoux
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Μια ερώτηση, όταν έχω την εφαρμογή για περπάτημα, καταγράφει συνέχεια τους παλμούς της καρδιάς? Γιατί στην ρύθμιση του health  το έχω ανά 10 λεπτά 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

ελληνικά σε πληκτρολόγιο υπάρχει σε qwerty;

επειδή βλέπω μόνο 3χ4

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, papdoux said:

καλησπέρα,

ελληνικά σε πληκτρολόγιο υπάρχει σε qwerty;

επειδή βλέπω μόνο 3χ4

Κατέβασε το Gboard το πληκτρολόγιο της Google γιατί το πληκτρολόγιο της Samsung δεν έχει ελληνικά σε qwerty

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

πρωί - πρωί με τον αγιασμό, εκεί που περιμέναμε τον παπά, μου ήρθε email από samsung για το δώρο, σε 20 μέρες λέει.

Καλή σχολική χρονιά σε όλους 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, papdoux said:

πρωί - πρωί με τον αγιασμό, εκεί που περιμέναμε τον παπά, μου ήρθε email από samsung για το δώρο, σε 20 μέρες λέει.

Καλή σχολική χρονιά σε όλους 🙂

 

Σε 3 - 4 μέρες λογικα θα σου ερθει 😄

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, papdoux said:

πρωί - πρωί με τον αγιασμό, εκεί που περιμέναμε τον παπά, μου ήρθε email από samsung για το δώρο, σε 20 μέρες λέει.

Καλή σχολική χρονιά σε όλους 🙂

 

Εμενα πεμπτη είχε έρθει το email , παρασκευή τα παρελαβα , σαββατο τα πουλησα. 

Link to comment
Share on other sites

με το ρολόι σε viva pos σας δουλεύει οκ;

το Σάββατο πήγα να πληρώσω σε viva pos και ούτε που το διάβαζε, τρεις φορές το προσπάθησα.

από την άλλη με viva pos και το alpha wallet πάντα δεν γινόταν η συναλλαγή αλλά όχι να μην επικοινωνούν τα nfc

Link to comment
Share on other sites

Επειδή προτίμησα το 4 classic 42μμ λόγω bezel και μεγέθους (έχω μικρό καρπό) αλλα τελικά η μπαταρία του ειναι άθλια και δε βγάζει καν 1 μερα, μπορεί κάποιος κάτοχος του 5 44μμ να μου γράψει πως παει η μπαταρία?


Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, margaritagr said:

Επειδή προτίμησα το 4 classic 42μμ λόγω bezel και μεγέθους (έχω μικρό καρπό) αλλα τελικά η μπαταρία του ειναι άθλια και δε βγάζει καν 1 μερα, μπορεί κάποιος κάτοχος του 5 44μμ να μου γράψει πως παει η μπαταρία?


Sent from my iPad using Tapatalk

Συνολικά 3 ημέρες.  Με την οθόνη always on 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, xabos said:

Συνολικά 3 ημέρες.  Με την οθόνη always on 

3 μέρες συνέχεια  always on; bluetooth, wifi ανοικτά; με ή χωρίς battery saving;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, papdoux said:

3 μέρες συνέχεια  always on; bluetooth, wifi ανοικτά; με ή χωρίς battery saving;

επειδη εχω το 5 44mm , 3 ημερες βγαζει με touch to wake , wifi off , power saving και flight τη νυχτα . μεχρι το 25% περιπου δεν το αφηνω πιο κατω.

αυτη τη στιγμη ειμαι στο 37% μετα απο 2ημ. 11 ωρες και μου δειχνει 1 ημ. 8 ωρες ακομη

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω το 5 44mm , 3 ημερες βγαζει με touch to wake , wifi off , power saving και flight τη νυχτα . μεχρι το 25% περιπου δεν το αφηνω πιο κατω.
αυτη τη στιγμη ειμαι στο 37% μετα απο 2ημ. 11 ωρες και μου δειχνει 1 ημ. 8 ωρες ακομη
Φίλος με τη χρήση που γράφω εγώ παραπάνω πιστεύεις θα μου βγάζει 2 μέρες?
Μόνο που εγώ το θελω να ξυπνάει με το σήκωμα του χεριού και δεν το φοράω στον ύπνο. Ε και χωρίς power saving.


Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, margaritagr said:

Φίλος με τη χρήση που γράφω εγώ παραπάνω πιστεύεις θα μου βγάζει 2 μέρες?
Μόνο που εγώ το θελω να ξυπνάει με το σήκωμα του χεριού και δεν το φοράω στον ύπνο. Ε και χωρίς power saving.


Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

το έχω δουλέψει και με raise to wake ,και power μόνο τη νύχτα . το φορτιζα κάθε δεύτερο βράδυ , όπου έφτανε με 30-35% . οπότε ναι

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολυ, αν κάποιος έχει δει το 44αρι σε κάποιο κατάστημα Αθήνα ως demo παρακαλώ ας το γράψει


Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω το 5 44mm , 3 ημερες βγαζει με touch to wake , wifi off , power saving και flight τη νυχτα . μεχρι το 25% περιπου δεν το αφηνω πιο κατω.
αυτη τη στιγμη ειμαι στο 37% μετα απο 2ημ. 11 ωρες και μου δειχνει 1 ημ. 8 ωρες ακομη
Με allways on display βγάζει 2 ημέρες;;

Στάλθηκε από το V2145 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Da_rudakos said:

Με allways on display βγάζει 2 ημέρες;;

Στάλθηκε από το V2145 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

δεν το εχω δοκιμασει , αφου γραφω touch to wake = 3 ημερες . τωρα το εβγαλα απο φορτιση και το εβαλα για δοκιμη raise to wake μονο , αναγκαστικα χωρις power save ,  να δω ποσο θα βγαλει .

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το 5 pro μου αρέσει πάρα πολύ επίσης είναι ένας σημαντικός παράγοντας η μπαταρία!
Το 4αρι στο συγκεκριμένο θέμα ήταν χάλια! Αλλά είναι πανάκριβο δεν νομίζω ότι αξίζει.

Έχω το galaxy watch και βλέπουμε!!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

μου ήρθαν τα ακουστικά μετά από μία εβδομάδα, καλύτερα να έδιναν φορτιστή 😄

το google wallet ότι να 'ναι, το ανοίγω, μου βγάζει κάρτα, το πάω κοντά στο pos, τρώω άκυρο, βλέπω την οθόνη, ζητάει pin

Link to comment
Share on other sites

On 17/9/2022 at 9:18 ΜΜ, Da_rudakos said:

Με allways on display βγάζει 2 ημέρες;;

Στάλθηκε από το V2145 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν αφορά το Pro......(μην  γενικεύεται)...αλλά το 5.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...