Jump to content

Samsung Galaxy Watch5 / Watch5 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 714
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγω που ειμαι ακομα με το πρωτο  Galaxy Watch δεν ξερω αν αξιζει το απλο 5 σε σχεση με το 4 classic, που εχει πεσει αρκετα στην τιμη.

Το 5pro δεν το κοιταω μιας και δεν νομιζω η τιμη του να γινει δελεαστικη συντομα.

Δηλαδη ποση παραπανω μπαταρια αναμενεται να εχει το 5 σε σχεση με το 4? Γιατι απο mAh και τα δυο ειναι πιο κατω απο αυτο που εχω!

Και δεν βλεπω καποια αλλη ουσιωδη διαφορα για το 5, παντα σε σχεση με το 4.

 

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειμαι ακομα με το πρωτο  Galaxy Watch δεν ξερω αν αξιζει το απλο 5 σε σχεση με το 4 classic, που εχει πεσει αρκετα στην τιμη.
Το 5pro δεν το κοιταω μιας και δεν νομιζω η τιμη του να γινει δελεαστικη συντομα.
Δηλαδη ποση παραπανω μπαταρια αναμενεται να εχει το 5 σε σχεση με το 4? Γιατι απο mAh και τα δυο ειναι πιο κατω απο αυτο που εχω!
Και δεν βλεπω καποια αλλη ουσιωδη διαφορα για το 5, παντα σε σχεση με το 4.
 
Σε αυτό θα συμφωνήσω. Αν είναι να πάρεις το απλό 5, καλύτερα να έχεις το 4αρι. Δεν βλέπω κάτι παραπάνω εκτός από αισθητήρα θερμοκρασίας.
Το 5 pro με το gpx και την καθοδήγηση, πιστεύω αξίζει την αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Τόση διαφήμιση για το gpx; Σιγά το pro χαρακτηριστικό που έδωσε. Ρολόγια στο μισό, και λιγότερο της τιμής, το έχουν. Και track back; Άλλο κόλπο marketing. Αυτό το κάνουν ρολόγια χρόνια τώρα. Ζητάει κοντά στα 500 ευρώ για πράγματα που μπορεί να δώσει αύριο στο 4 με μια αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Τόση διαφήμιση για το gpx; Σιγά το pro χαρακτηριστικό που έδωσε. Ρολόγια στο μισό, και λιγότερο της τιμής, το έχουν. Και track back; Άλλο κόλπο marketing. Αυτό το κάνουν ρολόγια χρόνια τώρα. Ζητάει κοντά στα 500 ευρώ για πράγματα που μπορεί να δώσει αύριο στο 4 με μια αναβάθμιση.
Ξέχασες την μπαταρία!
Με αυτή τη λογική, δεν αγοράζεις ακριβά κινητά, γιατί υπάρχουν φθηνά τα οποία κάνουν την ίδια δουλειά!
Κάτι το οποίο εσένα μπορεί να μην σου αρέσει, σε κάποιον άλλο είναι χρήσιμο!
Δεν αγοράζεις το 5 pro μόνο για το gpx! Εννοείται!

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασες την μπαταρία!
Με αυτή τη λογική, δεν αγοράζεις ακριβά κινητά, γιατί υπάρχουν φθηνά τα οποία κάνουν την ίδια δουλειά!
Κάτι το οποίο εσένα μπορεί να μην σου αρέσει, σε κάποιον άλλο είναι χρήσιμο!
Δεν αγοράζεις το 5 pro μόνο για το gpx! Εννοείται!

Εκτός από την μπαταρία, που φυσικά είναι σημαντική, ποιος ο λόγος να πας από το 4 σε αυτό; Μιλάω για αυτήν την στιγμή που έχει 2,5 φορές τα χρήματα του 4. Και το gpx, όπως το έχει δώσει, στους περισσότερους άχρηστο είναι. Δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις σε running και trail running. Τέλος πάντων δεν θέλω να κουράζω το θέμα. Όποιος το πάρει καλά θα κάνει, κι εύχομαι να το χαρεί.
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από την μπαταρία, που φυσικά είναι σημαντική, ποιος ο λόγος να πας από το 4 σε αυτό; Μιλάω για αυτήν την στιγμή που έχει 2,5 φορές τα χρήματα του 4. Και το gpx, όπως το έχει δώσει, στους περισσότερους άχρηστο είναι. Δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις σε running και trail running. Τέλος πάντων δεν θέλω να κουράζω το θέμα. Όποιος το πάρει καλά θα κάνει, κι εύχομαι να το χαρεί.
Ίδιες απόψεις έχουν ακουστεί πολλές φορές, για όλα τα κινητά και τα νεότερα μοντέλα που βγαίνουν!
Όπως πχ. από το S20 Ultra στο S21 Ultra , από το S21 Ultra στο S22 Ultra κτλ. κτλ. κτλ.
Θα συμφωνήσω για τα χρήματα που είναι πολλά. Αλλά αυτό γίνεται και με τα κινητά που μέσα στη χρονιά πέφτουν. Όποιος θέλει και μπορεο το αγοράζει τωρα και όποιος θέλει αργότερα. Είναι τι αρέσει στον καθένα και φυσικά πόσα χρήματα διαθέτει!
Link to comment
Share on other sites

Λεω κι εγω πλέον μετά το Galaxy watch να κάνω την αλλαγή και να παω στο 5 pro

Με φοβίζει μόνο η αλλαγή του λογισμικού

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Έχει παραλάβει κάνεις; Ο κολλητός μου από public παρέλαβε την επόμενη εργάσιμη τα ακουστικά buds 2 pro. Λέω μήπως άρχισαν και τις αποστολές των watch 5 & 5 pro.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το πηρα στα χερια μου σημερα το μεσημερι.

Σε σχεση με το 4 classic που ειχα και εχω ακομα θεωρω οτι ειναι πιο ομορφο.

Συνδεθηκε και εκανε εγακατασταση χωρις να χρειαστει να κανω οτιδηποτε αλλο εκτος απο εγκρισεις που μου ζητησε.

Οταν το ανοιξα ειχε 75% μπαταρια και τωρα μετα απο 5 ωρες εχει φτασει στο 65%.

Δεν ειναι ενδειξη αυτη της μπαταριας φανταζομαι γιατι εμεινε καμποση ωρα ανοιχτο μεχρι να ρυθμιστει και να σεταριστει.

Καθεται καλυτερα στο χερι σε σχεση με το 4 και μου φαινεται ελαφρυτερο.

Εκανε και το πρωτο του μπανιο 2ωρες μετα την πρωτη του εκκινηση χωρις προβλημματα εννοειτε.

Περισσοτερα σε λιγες μερες.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το πηρα στα χερια μου σημερα το μεσημερι.
Σε σχεση με το 4 classic που ειχα και εχω ακομα θεωρω οτι ειναι πιο ομορφο.
Συνδεθηκε και εκανε εγακατασταση χωρις να χρειαστει να κανω οτιδηποτε αλλο εκτος απο εγκρισεις που μου ζητησε.
Οταν το ανοιξα ειχε 75% μπαταρια και τωρα μετα απο 5 ωρες εχει φτασει στο 65%.
Δεν ειναι ενδειξη αυτη της μπαταριας φανταζομαι γιατι εμεινε καμποση ωρα ανοιχτο μεχρι να ρυθμιστει και να σεταριστει.
Καθεται καλυτερα στο χερι σε σχεση με το 4 και μου φαινεται ελαφρυτερο.
Εκανε και το πρωτο του μπανιο 2ωρες μετα την πρωτη του εκκινηση χωρις προβλημματα εννοειτε.
Περισσοτερα σε λιγες μερες.
Watch 5 ή 5 pro? Bluetooth ή LTE?
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Cris4524 said:
22 minutes ago, gnkgr said:
Λοιπον το πηρα στα χερια μου σημερα το μεσημερι.
Σε σχεση με το 4 classic που ειχα και εχω ακομα θεωρω οτι ειναι πιο ομορφο.
Συνδεθηκε και εκανε εγακατασταση χωρις να χρειαστει να κανω οτιδηποτε αλλο εκτος απο εγκρισεις που μου ζητησε.
Οταν το ανοιξα ειχε 75% μπαταρια και τωρα μετα απο 5 ωρες εχει φτασει στο 65%.
Δεν ειναι ενδειξη αυτη της μπαταριας φανταζομαι γιατι εμεινε καμποση ωρα ανοιχτο μεχρι να ρυθμιστει και να σεταριστει.
Καθεται καλυτερα στο χερι σε σχεση με το 4 και μου φαινεται ελαφρυτερο.
Εκανε και το πρωτο του μπανιο 2ωρες μετα την πρωτη του εκκινηση χωρις προβλημματα εννοειτε.
Περισσοτερα σε λιγες μερες.

Watch 5 ή 5 pro? Bluetooth ή LTE?

5 PRO Bluetooth.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

5 PRO Bluetooth.
Καλορίζικο φίλε μου! Να μας πεις γενικά εντυπώσεις εφόσον είχες και το 4. Οπότε θα είσαι αντικειμενικος!
Δεν τα λέει καλά ο Αυστριακός...

Χαχαχα!!!! Τι Αυστριακος και τι Γερμανος! Από review έχω δει για το s22 ultra τα πάντα!!!!!
Αλλά το κινητό πετάει!!!!
Εσύ τι πιστεύεις? Ότι τα υπόλοιπα έξυπνα ρολόγια έχουν καλύτερες ενδείξεις?

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, pank said:
Χαχαχα!!!! Τι Αυστριακος και τι Γερμανος! Από review έχω δει για το s22 ultra τα πάντα!!!!!
Αλλά το κινητό πετάει!!!!
Εσύ τι πιστεύεις? Ότι τα υπόλοιπα έξυπνα ρολόγια έχουν καλύτερες ενδείξεις?
 

Καλημέρα. Φυσικά και υπάρχουν πολλά ρολόγια που έχουν πολύ καλό gps και παλμούς καρπού. Ο βασικός αντίπαλος του πχ το μηλορολόι. Άσε που έχει την κορυφαία εφαρμογή προπόνησης η οποία δουλεύει και με εξωτερική ζώνη παλμών. Workoutdoors για όποιον έχει απορία. Δεν βρήκα ούτε μια σοβαρή προπόνησης στο Wear OS. Και αυτή της samsung είναι για τα βασικά.

Edited by efbill
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Cris4524 said:

Έχει παραλάβει κάνεις; Ο κολλητός μου από public παρέλαβε την επόμενη εργάσιμη τα ακουστικά buds 2 pro. Λέω μήπως άρχισαν και τις αποστολές των watch 5 & 5 pro.

Εκανα προπαραγγελια την Κυριακη, χθες με ενημερωσαν πως είναι ετοιμο προς παραλαβη. Public.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Εκανα προπαραγγελια την Κυριακη, χθες με ενημερωσαν πως είναι ετοιμο προς παραλαβη. Public.
Ποια έκδοση και μοντέλο?
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Cris4524 said:
39 minutes ago, Prattein_Aloga said:
Εκανα προπαραγγελια την Κυριακη, χθες με ενημερωσαν πως είναι ετοιμο προς παραλαβη. Public.

Ποια έκδοση και μοντέλο?

5 Pro, Bluetooth. Ηρθε η ωρα να αλλάξω το Galaxy Watch μου, ειδικα αφου βγηκε knock out παλι το αλτιμετρο και είμαι εκτος εγγύησης.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ένα ενδιαφέρον βίντεο.



Καλημέρα. Φυσικά και υπάρχουν πολλά ρολόγια που έχουν πολύ καλό gps και παλμούς καρπού. Ο βασικός αντίπαλος του πχ το μηλορολόι. Άσε που έχει την κορυφαία εφαρμογή προπόνησης η οποία δουλεύει και με εξωτερική ζώνη παλμών. Workoutdoors για όποιον έχει απορία. Δεν βρήκα ούτε μια σοβαρή προπόνησης στο Wear OS. Και αυτή της samsung είναι για τα βασικά.


Σε λάθος θέμα είσαι τότε. Υπάρχει τοπικ για τα apple προϊόντα.
Link to comment
Share on other sites

Ένα ενδιαφέρον βίντεο.






Σε λάθος θέμα είσαι τότε. Υπάρχει τοπικ για τα apple προϊόντα.
Γιατί; Επειδή δεν σου άρεσε η απάντηση ή επειδή δεν έχεις κάτι να πεις;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάπου σε κάποια αλυσίδα - κατάστημα, δείγμα του watch 5 pro;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάπου σε κάποια αλυσίδα - κατάστημα, δείγμα του watch 5 pro;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Ξέρω στη microtech στην Θεσσαλονίκη.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω στη microtech στην Θεσσαλονίκη.
Ευχαριστώ
Μου πέφτει λίγο μακριά (είμαι Αθήνα )

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, efbill said:
25 minutes ago, pank said:
Ένα ενδιαφέρον βίντεο.






Σε λάθος θέμα είσαι τότε. Υπάρχει τοπικ για τα apple προϊόντα.

Γιατί; Επειδή δεν σου άρεσε η απάντηση ή επειδή δεν έχεις κάτι να πεις;

έτσι είναι δυστυχώς κάποιοι και εδώ!

 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...