Jump to content

Ποιο είναι το καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας; (No2)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα fake profile ζουν και βασιλεύουν.

Απλά για να ξεκαθαρίσουμε κάτι ότι και να πουν ότι και να  κάνουν όσοι έχουν συμφέροντα στο να προωθούν κάποιες εταιρίες όσοι λεμέ αλήθεια φαίνεται ξεκάθαρα με αυτοψία στα σημεία.  Το να αραδιάζει κάποιος ένα καράβι ψέματα δεν του φέρνει πελάτες στο δίκτυο αλλά πετυχαίνει ακριβώς το αντίθετο.

Πόσες μα πόσες φορές βλέπαμε ταχύτητες τούμπανο ή πολύ κακές μέσα στην Αθηνά και την επαρχία ανεξαρτήτως δικτύου περνούσαμε από την περιοχή συμπωματικά εμείς ή φίλοι και συνεργάτες μας και ήταν όλα fake news.

Το θέμα είναι ότι ότι γράφουμε κάποιοι έχει πραγματικό αντίκρισμα και  κάποιοι από την άλλη έχουν ένα πολύ μικρό δείγμα της περιοχής τους και ζουν στην ψευδαίσθηση ότι είναι έτσι παντού είτε είναι πολύ καλο ένα δίκτυο εκεί είτε πολύ κακό.

Ξέρετε παλικαριά όταν οι πελάτες μας έχουν πχ ένα κεντρικό και 3 υποκαταστήματα εντός και εκτός μεγάλων πόλεων το να πέσει το vpn από σταθερή και κινητή έχει αντίκτυπο στο ότι δεν μπορούνε να τιμολογήσουν ή να κάνουν κάποια άλλη εργασία ή απλά να δώσουν Internet στους πελάτες τους αν είναι τουριστικό κατάλυμα. Στις περισσότερες περιπτώσεις δεν μπορούν να δουλέψουν και είναι ζωτικής σημασίας η επικοινωνία μέσω internet.

Πρέπει να κατανοήσουμε ότι είναι πολύ διαφορετική η επαγγελματική χρήση των υπηρεσιών επικοινωνίας από την ιδιωτική χρήση για να βλέπουμε  video και social για χαβαλέ.

 

 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Αρχίσανε τα όργανα και σε tethering. Εντάξει ξέφυγε το πράγμα.
Τα λέω με τις extrasim τόσο καιρό αλλά κάποιοι δεν με πιστεύουν στην κόσμοτε.

Δείτε τι γίνεται στα Γερμανικά Magenta S M L XL συμβόλαια οπου ναι έχεις το δίκτυο 5G της σούπερ τελεκεκομ για 80 ευρώ το μήνα στο αντίστοιχο δικό μας unlimited… με όριο downstream μέχρι 300mbps και 58 gib data limit σε περιαγωγή και θα δείτε που θα πάει το πράγμα και εδω.
Πολλά πράγματα που θεωρούνται δεδομένα μπορεί και να μην είναι σε λιγο καιρό.

2bba2c217fca48a79f3433d40d279772.jpg



Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk06b69c326f23c6f12a12576c189879b8.jpg
ecebb0b321fc2be421fd1d6c9d8ca709.jpg
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, zerokill said:


Δείτε τι γίνεται στα Γερμανικά Magenta S M L XL συμβόλαια οπου ναι έχεις το δίκτυο 5G της σούπερ τελεκεκομ για 80 ευρώ το μήνα στο αντίστοιχο δικό μας unlimited… με όριο downstream μέχρι 300mbps και 58 gib data limit σε περιαγωγή και θα δείτε που θα πάει το πράγμα και εδω.
Πολλά πράγματα που θεωρούνται δεδομένα μπορεί και να μην είναι σε λιγο καιρό.


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk

Θα μείνουν σε κάποιες business συνδέσεις με το αντίστοιχο τίμημα.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 300 αλλά μπαίνει κόφτης; 

Δεν είναι λίγα τα 300

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως βλέπω ότι και επαρχία οι εξτρασιμ μέσα στις πόλεις πεθαμένες είναι. Τελικά δοκίμασα και το tethering και κάνει πάνω κάτω τα ίδια. 
Σε εμένα με αλλαγή IP δεν αλλάζει το πρόβλημα με το throttling. 
Καλημέρα. Πρέπει να γίνετε throttle σε πολύ συγκεκριμένα σημεία. Καλλικρατεια Χαλκιδικής με τον τρελό τουρισμό φέτος κάποιες μέρες σαν να έπαιζε πιο χαμηλά αλλά όχι τα 3 4mb που έχετε αναφέρει. Απλά από το 1gb έπαιζα στα 300 400. Τώρα χειμωνα είναι σταθερά στο 1gb όλη μέρα από τις πιο δυνατές Ν78 που έχω δει.
Αν φύγεις από το σημείο που έχεις κόφτη και πας σε κεραία που είναι άδεια συνεχίζεις να έχεις κόφτη η σου γίνει φουλ ταχύτητα? Δεν είναι ότι κάνεις κατάχρηση ούτε 2tb δεν χρησιμοποιείς το μήνα οπότε σίγουρα κάτι συμβαίνει με συγκεκριμένες extra sim η συγκεκριμένες κεραίες που εφαρμόζουν καθολικο throttle μόλις δουν συγκεκριμένη κίνηση δεδομένων.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, king2009 said:

Καλημέρα. Πρέπει να γίνετε throttle σε πολύ συγκεκριμένα σημεία. Καλλικρατεια Χαλκιδικής με τον τρελό τουρισμό φέτος κάποιες μέρες σαν να έπαιζε πιο χαμηλά αλλά όχι τα 3 4mb που έχετε αναφέρει. Απλά από το 1gb έπαιζα στα 300 400. Τώρα χειμωνα είναι σταθερά στο 1gb όλη μέρα από τις πιο δυνατές Ν78 που έχω δει.
Αν φύγεις από το σημείο που έχεις κόφτη και πας σε κεραία που είναι άδεια συνεχίζεις να έχεις κόφτη η σου γίνει φουλ ταχύτητα? Δεν είναι ότι κάνεις κατάχρηση ούτε 2tb δεν χρησιμοποιείς το μήνα οπότε σίγουρα κάτι συμβαίνει με συγκεκριμένες extra sim η συγκεκριμένες κεραίες που εφαρμόζουν καθολικο throttle μόλις δουν συγκεκριμένη κίνηση δεδομένων.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εκεί που είσαι, είσαι πολύ τυχερός.

Αθήνα έχω θέμα και εγώ και πελάτες στο 90% των περιοχών. Το δίκτυο γέμισε σε πολλά σημεία και αυτές δεν είναι οι καλές παλιές ταχύτητες που είχε το δίκτυο. Όπως και αττική εκτός Αθήνας. Ανατολική Μακεδονία και Θράκη που έχω πελάτες Ξανθή, Καβαλά, Κομήτη και Αλεξανδρούπολη, Δράμα έχουν θέματα με τις εξτρά σιμ. Θεσσαλονίκη αντίστοιχα που έχουμε εξοπλισμό σε πελάτες σε δύσκολα σημεία και προς το αεροδρόμιο. Πάτρα κέντρο όπως και Καλαμάτα και μην ξεχάσω και την στερεά Ελλάδα μέσα σε πόλεις. 

Σε κάτι ξεκάρφωτα χωριά που είναι άδεια παίζει με νορμάλ ταχύτητες αλλά τι να το κάνεις μας είναι άχρηστο αν δεν είναι με πλήρη ταχύτητα στα σημεία που κινούμαστε.

Το κακό είναι ότι ούτε με tethering όπως το δοκίμασα μετρά την αναφορά που έκανε ο συμμορίτης δουλειά δεν γίνεται.

Εύχομαι και αυτοί στις business συνδέσεις να το κάνουν όπως η vodafone που δεν έχει όριο αλλά εκπτώσεις εκεί δεν παίρνεις στα unlimited πακέτα και είναι πολύ πιο ακριβά.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που είσαι, είσαι πολύ τυχερός.
Αθήνα έχω θέμα και εγώ και πελάτες στο 90% των περιοχών. Το δίκτυο γέμισε σε πολλά σημεία και αυτές δεν είναι οι καλές παλιές ταχύτητες που είχε το δίκτυο. Όπως και αττική εκτός Αθήνας. Ανατολική Μακεδονία και Θράκη που έχω πελάτες Ξανθή, Καβαλά, Κομήτη και Αλεξανδρούπολη, Δράμα έχουν θέματα με τις εξτρά σιμ. Θεσσαλονίκη αντίστοιχα που έχουμε εξοπλισμό σε πελάτες σε δύσκολα σημεία και προς το αεροδρόμιο. Πάτρα κέντρο όπως και Καλαμάτα και μην ξεχάσω και την στερεά Ελλάδα μέσα σε πόλεις. 
Σε κάτι ξεκάρφωτα χωριά που είναι άδεια παίζει με νορμάλ ταχύτητες αλλά τι να το κάνεις μας είναι άχρηστο αν δεν είναι με πλήρη ταχύτητα στα σημεία που κινούμαστε.
Το κακό είναι ότι ούτε με tethering όπως το δοκίμασα μετρά την αναφορά που έκανε ο συμμορίτης δουλειά δεν γίνεται.
Εύχομαι και αυτοί στις business συνδέσεις να το κάνουν όπως η vodafone που δεν έχει όριο αλλά εκπτώσεις εκεί δεν παίρνεις στα unlimited πακέτα και είναι πολύ πιο ακριβά.
Γενικά βλέπω ότι σχεδόν σε όλες τις μεγάλες πόλεις αν όχι όλες με πολύ κόσμο μπαίνει κόφτης για πλάκα με αποτέλεσμα να αχρηστεύουν πρακτικά την extra sim γιατί τα 3 4 mb δεν είναι ταχύτητα για τίποτα. Αν πέφτει σε τέτοιες τακτικές η εταιρεία που προωθείτε ως η καλύτερη στην Ελλάδα τι γίνεται με τις άλλες? Θα πρέπει σε κάθε πολη να είσαι και με άλλη εταιρία. Αυτο είναι το τρομερό δίκτυο που γράφουν στα άρθρα τους? Όπως λες κυκλοφορείς παντού στην Ελλάδα λόγο δουλειάς και το πρόβλημα είναι γενικό. Δεν το βλέπουν αυτό στα κεντρικά τι περιμένουν για να το διορθώσουν? Και πάλι δεν είναι ότι κάνεις κατάχρηση. 100tb έχουν όριο και το μήνα θες το πολυ 2tb όπως είπες και αυτοί σε βάζουν κόφτη από τα 300gb δεν είναι ότι έφαγες 20 30tb και μετά μπήκε κόφτης. Τρομερό δίκτυο εφόσον μπαίνει κόφτης τόσο εύκολα σε όσα σημεία ανέφερες.
Με κανονική κάρτα με απεριόριστα whats up η συμβόλαιο συνεχίζει να μπαίνει κόφτης σε αυτά τα σημεία η είναι αποκλειστικότητα των extra sim ο κόφτης?

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω πιο χαμηλές πτήσεις Cosmote στο 4G/4G+. Από το min 60 Mbps είμαστε στο min 40 Mbps και max 70-80 Mbps.

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, aektzhs 1 said:

Επιβεβαιώνω πιο χαμηλές πτήσεις Cosmote στο 4G/4G+. Από το min 60 Mbps είμαστε στο min 40 Mbps και max 70-80 Mbps.

Εσείς θέλατε και extrasims! Δεν γίνεται και τέρμα τα γκάζια και απεριόριστα σε πολλές sim/χρήστη.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι η cosmote έχει το πιο γρήγορο δίκτυο που σίγουρα έχει και αυτή κάποια μέρη που δε τα πάει καλά. Προσωπικά μόνο στη Σίφνο είχα παρατηρήσει ότι η nova (τότε wind) έπιανε καλύτερα από την cosmote. Πουθενά αλλού. Επίσης η cosmote έχει το πιο πυκνό δίκτυο. Οι άλλες δύο είναι ανάλογα το που βρίσκεσαι. Προσωπικά τώρα έχω nova όχι επειδή με κέρδισε άλλα επειδή λειτουργεί καλά στο pixel που έχω. Εννοείται ότι θέλω να γυρίσω στην cosmote. Έπαθα σοκ όταν έφυγα από την cosmote και είδα πόσο υποδεέστερες είναι και οι άλλες δύο σε θέμα κάλυψης και ταχύτητας (και μιλάω για Αθήνα κυρίως). 

Τώρα για το tethering και τις extra sim που λέτε, δεν έχω εικόνα γιατί δεν έχω, αλλά από την άλλη θεωρώ ότι οι περισσότεροι το θέλουν σαν έξτρα στο σπίτι για να βλέπουν κάνα youtube και απλός για να κόψουν το σταθερό. Σίγουρα κάποια στιγμή θα φορτώσουν κάτι αλλά οι περισσότεροι δε θα το κάνουν μόνιμα. Άρα και το κλείδωμα της ταχύτητας δε νομίζω να επιρρεασει τους περισσότερους. Εγώ πχ που είχα απεριόριστα στην Nova τώρα για ένα μήνα και κατέβαζα και καμία ταινιούλα (και την ανέβαζα στο cloud) κατανάλωσα 110 120 GB. Θεωρώ ότι οι εταιρίες θέλουν να κόψουν αυτούς που αρμεγουν. Ακόμα και το καλοκαίρι που η vodafone είχε κόφτει τα 200gb δε νομίζω να επιρρεασε πολλούς. 

Edited by _NikitaS_
Link to comment
Share on other sites

Η ευκολία της extra sim είναι ότι σου δίνει και τεράστιο upload. Εδω που είμαι πάνω από 50αρα δεν θα έρθει ποτέ. Αυτο σημαίνει 5.5mb upload της κακιάς ώρας. Με τη sim παίζω από 80 μέχρι 120 όλη μέρα. Χαοτική διαφορά που μου γλιτώνει τεράστιο χρόνο. Και στο κατέβασμα με τα 4Κ άλλο να έχεις 300 350 άλλο να έχεις 55. Καλό είναι να υπάρχουν ευκολίες για όσους δεν έχουμε κανονικά πρόσβαση σε μεγάλες ταχύτητες όλα τα χρόνια μας κοροϊδεύουν με το 10% του upload και με τα 35αρια 40αρια που δίναμε 15 χρόνια ας έχουμε και εμείς μια φορά κάτι καλό. Τόσα χρόνια τους κάναμε πλούσιους με το χαλκό τον 50 χρόνων.

Φιλος σε Καλλικράτεια είχε μέχρι 24αρα ενώ όλη η πόλη πιάνει 100αρες ο κεντρικός δρόμος πάνω έχει 24αρα το πολύ που πιάνει 16. Βρήκε την υγεία του μόλις του είπα για την extra sim πιάνει 1gb όλη μέρα. Τους βαρέθηκα όλα τα χρόνια να μας κοροϊδεύουν πραγματικά.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, cmvr said:

Πάντως βλέπω ότι και επαρχία οι εξτρασιμ μέσα στις πόλεις πεθαμένες είναι. Τελικά δοκίμασα και το tethering και κάνει πάνω κάτω τα ίδια. 

Σε εμένα με αλλαγή IP δεν αλλάζει το πρόβλημα με το throttling. 

Λες να φτιάχνει με αλλαγή ttl; Εμένα ο φίλος μου προσωρινά το θέλει για κάνα μήνα μέχρι να του βάλουν την οπτική αλλά όσοι χρησιμοποιούν συχνά tethering ή extra sim έχουν πρόβλημα με τους κόφτες.

Edit: μπορεί να ξανά έπεσες και σε ip με κόφτη

Άρα δε με βλέπω για cosmote από Απρίλιο. Ή nova θα κάτσω ή θα ψάξω για εταιρικό vodafone. 

Edited by dasnowy

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Σπίτι μου στη Νέα Σμύρνη πολυ κοντα στο άλσος της περιοχης

Nova 5G(λέμε τώρα)IMG_9545.thumb.png.a4113ee593693352353f9d88715ede95.png

Cosmote 5GIMG_9546.thumb.png.066c04430d8bcad8b133575656667591.png

Vodafone μη λειτουργικό Ίντερνετ, μόνο κλήσεις και αυτές με κακή ποιότητα. 
 

Η μόνη που πιάνει κανονικό σημα 4G/5G σε όλο το σπίτι είναι η Cosmote. Η Nova ανάλογα το σημείο, είτε είναι λειτουργικη είτε δυσκολεύεται, αλλά το εικονίδιο το δείχνει συνεχώς (1-2 μπαρες 5G) και βγάζει κλήσεις VoLTE απ όσο ειδα από το κινητό του αδερφού μου.
Η Vodafone ντροπή. Κακή περιοχή για το δίκτυο εδώ, ενώ γενικά φημίζεται για τα Νοτια Προάστια. Καλύτερη ειναι εδώ συγκριτικά με το Κολωνάκι πάντως. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, panos.k2 said:

Σπίτι μου στη Νέα Σμύρνη πολυ κοντα στο άλσος της περιοχης

Nova 5G(λέμε τώρα)IMG_9545.thumb.png.a4113ee593693352353f9d88715ede95.png

Cosmote 5GIMG_9546.thumb.png.066c04430d8bcad8b133575656667591.png

Vodafone μη λειτουργικό Ίντερνετ, μόνο κλήσεις και αυτές με κακή ποιότητα. 
 

Η μόνη που πιάνει κανονικό σημα 4G/5G σε όλο το σπίτι είναι η Cosmote. Η Nova ανάλογα το σημείο, είτε είναι λειτουργικη είτε δυσκολεύεται, αλλά το εικονίδιο το δείχνει συνεχώς (1-2 μπαρες 5G) και βγάζει κλήσεις VoLTE απ όσο ειδα από το κινητό του αδερφού μου.
Η Vodafone ντροπή. Κακή περιοχή για το δίκτυο εδώ, ενώ γενικά φημίζεται για τα Νοτια Προάστια. Καλύτερη ειναι εδώ συγκριτικά με το Κολωνάκι πάντως. 

Στείλε μια το πρόβλημα στην φόρμα επικοινωνίας στο τεχνικό πρόβλημα. Γράψε αναφορά και περίμενε απάντηση. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, king2009 said:

Η ευκολία της extra sim είναι ότι σου δίνει και τεράστιο upload. Εδω που είμαι πάνω από 50αρα δεν θα έρθει ποτέ. Αυτο σημαίνει 5.5mb upload της κακιάς ώρας. Με τη sim παίζω από 80 μέχρι 120 όλη μέρα. Χαοτική διαφορά που μου γλιτώνει τεράστιο χρόνο. Και στο κατέβασμα με τα 4Κ άλλο να έχεις 300 350 άλλο να έχεις 55. Καλό είναι να υπάρχουν ευκολίες για όσους δεν έχουμε κανονικά πρόσβαση σε μεγάλες ταχύτητες όλα τα χρόνια μας κοροϊδεύουν με το 10% του upload και με τα 35αρια 40αρια που δίναμε 15 χρόνια ας έχουμε και εμείς μια φορά κάτι καλό. Τόσα χρόνια τους κάναμε πλούσιους με το χαλκό τον 50 χρόνων.

Φιλος σε Καλλικράτεια είχε μέχρι 24αρα ενώ όλη η πόλη πιάνει 100αρες ο κεντρικός δρόμος πάνω έχει 24αρα το πολύ που πιάνει 16. Βρήκε την υγεία του μόλις του είπα για την extra sim πιάνει 1gb όλη μέρα. Τους βαρέθηκα όλα τα χρόνια να μας κοροϊδεύουν πραγματικά.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Ναι μαζί σου. Αυτό είπα πριν. Άλλο να χρειαστείς κάποια στιγμή να κάνεις upload. Εδώ άλλοι το έχουν και παίζει συνέχεια. Θεωρώ ότι αυτούς πάει να χτυπήσει. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Chrischal1908 said:

Στείλε μια το πρόβλημα στην φόρμα επικοινωνίας στο τεχνικό πρόβλημα. Γράψε αναφορά και περίμενε απάντηση. 

Όχι δεν καθομαι να μπλέξω με εταιρίες ποσο μάλλον για ένα πρόβλημα που δεν με επηρεάζει.
Vodafone είναι το εταιρικό μου που χρησιμοποιούσα στα Γιάννενα επειδη δούλευα εξ αποστασεως. 
Τωρα που δουλεύω δια ζωσης, το χρησιμοποιώ απο ανάγκη επειδή το κύριο μου νούμερο δεν λειτουργεί μέχρι να γίνει η φορητότητα στην Cosmote από Nova. Όταν ολοκληρωθεί θα χρησιμοποιώ μόνο Cosmote. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Η αλήθεια είναι ότι η cosmote έχει το πιο γρήγορο δίκτυο που σίγουρα έχει και αυτή κάποια μέρη που δε τα πάει καλά. Προσωπικά μόνο στη Σίφνο είχα παρατηρήσει ότι η nova (τότε wind) έπιανε καλύτερα από την cosmote. Πουθενά αλλού. Επίσης η cosmote έχει το πιο πυκνό δίκτυο. Οι άλλες δύο είναι ανάλογα το που βρίσκεσαι. Προσωπικά τώρα έχω nova όχι επειδή με κέρδισε άλλα επειδή λειτουργεί καλά στο pixel που έχω. Εννοείται ότι θέλω να γυρίσω στην cosmote. Έπαθα σοκ όταν έφυγα από την cosmote και είδα πόσο υποδεέστερες είναι και οι άλλες δύο σε θέμα κάλυψης και ταχύτητας (και μιλάω για Αθήνα κυρίως). 

Τώρα για το tethering και τις extra sim που λέτε, δεν έχω εικόνα γιατί δεν έχω, αλλά από την άλλη θεωρώ ότι οι περισσότεροι το θέλουν σαν έξτρα στο σπίτι για να βλέπουν κάνα youtube και απλός για να κόψουν το σταθερό. Σίγουρα κάποια στιγμή θα φορτώσουν κάτι αλλά οι περισσότεροι δε θα το κάνουν μόνιμα. Άρα και το κλείδωμα της ταχύτητας δε νομίζω να επιρρεασει τους περισσότερους. Εγώ πχ που είχα απεριόριστα στην Nova τώρα για ένα μήνα και κατέβαζα και καμία ταινιούλα (και την ανέβαζα στο cloud) κατανάλωσα 110 120 GB. Θεωρώ ότι οι εταιρίες θέλουν να κόψουν αυτούς που αρμεγουν. Ακόμα και το καλοκαίρι που η vodafone είχε κόφτει τα 200gb δε νομίζω να επιρρεασε πολλούς. 

Εγώ Καλαμάτα βλέπω, ότι η WIND είναι πιο πάνω από Cosmote. Η Vodafone 3η, αλλά όλες έχουν μικρή διαφορά. 

Link to comment
Share on other sites

Άλσος Μοσχοποδίου(από κινητό φίλου που πήγε γιατί εγώ είμαι με ίωση από χτες):

Screenshot_20231022_193938_Speedtest.thumb.jpg.a7e4d534897f241e8714898cf13889cd.jpg

Cosmote(εταιρικό κινητό):Μου είπε γύρω στα 80 Mbps. Όταν θυμηθεί και στείλει σκριν θα ανεβάσω 

Link to comment
Share on other sites

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, dasnowy said:

Το vhcn που είδα στο broadband assist τι είναι; 

BEREC Guidelines on Very High Capacity Networks. (VHCN) Among the criteria there are:

  • Downlink data rate ≥ 1000 Mbps,
  • Uplink data rate ≥ 200 Mbps,
  • IP packet loss ratio ≤ 0.005%...

Διασύνδεση με τους σταθμούς με οπτικές ίνες και όχι μικροκυματικά αλλά όχι μόνο εκεί, γενικά η χρήση οπτικών ινών για τη διασύνδεση με το Ίντερνετ.

Edited by waeo
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, MitsosDaBest13 said:

Εγώ Καλαμάτα βλέπω, ότι η WIND είναι πιο πάνω από Cosmote. Η Vodafone 3η, αλλά όλες έχουν μικρή διαφορά. 

Όταν πέρυσι βρέθηκα Καλαμάτα δεν έκανα καμία μέτρηση. Για να το λες ισχύει. Οκ να και ένα δεύτερο μέρος. Σίγουρα όμως τα στατιστικά λένε άλλα σε πανελλήνιες μετρήσεις. Ή ακόμα και από το cell mapper. Και ξαναλέω, εγω έχω nova. 

Edited by _NikitaS_
Link to comment
Share on other sites

το cell mapper δουλεύει σωστά η μια από τα ίδια?? κατι κεραιες που έχουν μπει στα φαναρια διασταύρωση προς ασβεστοχώρι ,ρετζίκι και σε γεφυρες στον περιφερειακό στη θεσσαλονίκη ποιας εταιρείας είναι?? ξερει κανεις καμια καλη εφαρμογη netmonitor για android?? εγώ χρησιμοποιώ  cellular-pro και G-mon pro.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...