Jump to content

Ποιο είναι το καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας; (No2)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8 ώρες πριν, p_k said:

Ο όρος "Εθνικός πάροχος" δεν αναφέρεται κάπου επίσημα, δεν υπάρχει αυτή η ορολογία... τι να κάνουμε;

Να τη βρούμε εμείς και να την καθιερώσουμε; 

Τι εμμονή και αυτή με τον εθνικό πάροχο... 

 

Η όλη συζήτηση αναφερόταν στο τι εννοούσε ο μπάρμπας νομίζω. Οταν σηκώσει η nova δορυφόρο για δορυφορικές επικοινωνίες στρατού θα την ονομάσουμε κι αυτήν εθνικό πάροχο. Προς το παρόν είναι πάροχος αρπαχτής και περιμένουμε πότε θα αλλάξει όνομα ξανά.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

https://www.google.com/amp/s/www.euro2day.gr/amp/news/enterprises/article/2215799/vodafone-prosthetes-ependyseis-100-ekat-sthn-ellad.html

Δεν έγραφα ότι θα κερδίσω το Τζόκερ! Εισακούστηκα! Καλό για εμάς τους συνδρομητές! Άντε να δούμε και με αυτούς!

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι βαζεται κόκκινα χεράκια χωρίς να ξέρετε αν κάποιος αναφέρεται σε εσάς έχετε πολύ πλάκα. Αλλά όποιος έχει την μύγα μυγιάζεται 🤣🤣🤣🤣

Το καλύτερο δίκτυο θα είναι η νοντ σε μια 10ετια σας το λέω να ξέρετε. Με τόση μυθοπλασία που έχουμε διαβάσει εδώ μέσα θα τις αγοράσει τις άλλες και θα τις κλήσει έτσι για να μάθουν 🤣🤣🤣🤣🤣

 

Σοβαρά τώρα ποιος θέλει να προσφέρει στην κοινότητα ας το κάνει ενεργά.  Γίνονται πολλές αναβαθμίσεις σε πάρα πολλά σημεία και ευτυχώς βοηθάει ακόμα ο καιρός. Όποιος έχει νεότερα ας μας τα ανεβάσει .

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, p_k said:

Δεν είναι ωραίο όμως να αποσύρονται παίκτες από την αγορά, αυτό είναι κακό και για τους καταναλωτές και για τους εργαζόμενους ς στις εταιρείες.

Προφανώς και δεν είναι αλλά τι ακριβώς μπορούμε να κάνουμε εμείς?

Για ποιο λόγο νομίζεις πολλοί επιλέγουν/χρυσοπληρώνουν ΟΤΕ/Cosmote?

Γιατί στο παρελθόν, υπήρχαν πάρα πολλά παράπονα απο Vodafone και Wind/Tim κλπ.

Δεν ήταν πάντα η Vodafone, οσο καλή και σταθερή είναι τα τελευταία χρόνια, ούτε η πρώην Wind και οι προηγούμενες πριν από αυτήν.

Και στα ίδια τα κινητά, οι επιλογές πλέον είναι πολύ λίγες στην χώρα μας απο πλευράς επίσημης υποστήριξης και κυρίως τιμών.

Η αγαπημένη Xiaomi για παράδειγμα που την στήριξε ο κόσμος αντι για Samsung/Apple, μια ρημαδο αντιπροσωπεία στην χώρα μας δεν έχει ανοίξει μέχρι και σήμερα, μετά από τόσα χρόνια/πωλήσεις. Τις τιμές όμως τις ανέβασε στο Θεό.

Ο κόσμος θέλει πολλούς παίκτες και ανταγωνισμό στην αγορά, αρκεί να είναι όντως ανταγωνιστικοί.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, cmvr said:

Κάποιοι βαζεται κόκκινα χεράκια χωρίς να ξέρετε αν κάποιος αναφέρεται σε εσάς έχετε πολύ πλάκα. Αλλά όποιος έχει την μύγα μυγιάζεται 🤣🤣🤣

 

Το κόκκινο χεράκι γράφει από πάνω (not helpful).

Ταιριάζει δηλαδή απόλυτα στα τελευταία σου σχόλια συμφορουμίτη στο εδώ θέμα,σε όποιον και να αναφέρεσαι.

Ξέρεις στο ένα που μιλάς για παπαγαλάκια και στο άλλο που μιλάς για μπαρουφολογία. Εκτός αν κάνω λάθος 🙂

Τέλος, κάτι είχες γράψει πιο πίσω συμφορουμίτη, ότι στο εδώ θέμα βοηθάτε λέει πολύ κόσμο στο να κάνει την καλύτερη προσωπική επιλογή για το τι να διαλέξει, αλλά δεν βλέπω κάτι τέτοιο εδώ και πόσες σελίδες.

Να ξέρουμε ρε παιδί μου τελικά τι ρόλο βαράει πραγματικά αυτό το θέμα.

Γιατί ακόμα και στην πρώτη σελίδα του θέματος να ρίξουμε μια ματιά πίσω στο 2009, άλλοι λένε ότι καλύτερη είναι η Vodafone, άλλοι την Wind, άλλοι την Cosmote. 

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και εγώ μπαίνοντας στην κουβέντα σας.

Μετα απο ενα ακόμη κοινωνικό /κοινωνιολογικό πείραμα ' μεσα σε αυτό το Forum ανακάλυψα τα εξής.

 Υπάρχουν ακόμη και σήμερα ( 2023 2024 )  άτομα που έχουν non ethical συμπεριφορά με άγνωστους και γνωστούς τους χωρίς να αντιλαμβάνομαι οτι τραυματιζουν την δικη τους ίδιοσυγκρασια και ...ζωή. 

 ...και βεβαια και των υπολοίπων πολλές φορές.

 

Εαν διαβάσετε πως γράφουν στο εξωτερικό και πως ' επικοινωνούν ' σε 100x μεγαλύτερα Forums σε μέλη και επισκεψιμοτητα ( δεν θελω να μειώσω τα ' εξειδικευμένα ' topics εδω σε καμια περίπτωση.

Θέλω ομως να τονίσω πως στο εξωτερικό δεν γράφει ο κόσμος με 'ειρωνεία ' οπως εδω.

 

Πολύ κακία και κουτοπονηρία στην τέχνη του γραπτού λόγου για το ....

ΤΊΠΟΤΑ.

 

Ας διαβάσετε λιγο Reddit/ insomnia / και άλλα Forums για λίγη παραπάνω ΑΥΤΟΣΥΓΚΡΑΤΗΣΗ στον γραπτό λόγο.

 .

φαντάζομαι πως θα ειναι ο προφορικος οσων ειρωνεύονται ...γραπτώς με τόσο...Buffering σκέψης που μας ' χαρίζει ' άπλετα ο ...γραπτός !

 

Ελπίζω να βοήθησα

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

On 31/10/2023 at 12:34 ΠΜ, CaptainNickGR said:

και οι τρεις τα ίδια σκ@τά είναι 😃

Κατά τόπους 

Όπως το δελτίο καιρού, κατά τόπους βροχές, αν βρέξει έβρεξε, αν όχι... Κατά τόπους είπε 😂😂😂

21 ώρες πριν, mixtri said:

Τα προγράμματα των στρατιωτικών είναι σε όλες τις εταιρείες πλέον. 

Σε cosmote δεν έχω δει κάτι. Αν έχεις κάποια πληροφορία ρίξε, ίσως βολέψει για την γραμμή της συζύγου. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, cmvr said:

Κάποιοι βαζεται κόκκινα χεράκια χωρίς να ξέρετε αν κάποιος αναφέρεται σε εσάς έχετε πολύ πλάκα. Αλλά όποιος έχει την μύγα μυγιάζεται 🤣🤣🤣🤣

Το καλύτερο δίκτυο θα είναι η νοντ σε μια 10ετια σας το λέω να ξέρετε. Με τόση μυθοπλασία που έχουμε διαβάσει εδώ μέσα θα τις αγοράσει τις άλλες και θα τις κλήσει έτσι για να μάθουν 🤣🤣🤣🤣🤣

 

Σοβαρά τώρα ποιος θέλει να προσφέρει στην κοινότητα ας το κάνει ενεργά.  Γίνονται πολλές αναβαθμίσεις σε πάρα πολλά σημεία και ευτυχώς βοηθάει ακόμα ο καιρός. Όποιος έχει νεότερα ας μας τα ανεβάσει .

10ετία όχι! 2ετία ΝΑΙ!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fulgore1 said:

Το κόκκινο χεράκι γράφει από πάνω (not helpful).

Ταιριάζει δηλαδή απόλυτα στα τελευταία σου σχόλια συμφορουμίτη στο εδώ θέμα,σε όποιον και να αναφέρεσαι.

Ξέρεις στο ένα που μιλάς για παπαγαλάκια και στο άλλο που μιλάς για μπαρουφολογία. Εκτός αν κάνω λάθος 🙂

Τέλος, κάτι είχες γράψει πιο πίσω συμφορουμίτη, ότι στο εδώ θέμα βοηθάτε λέει πολύ κόσμο στο να κάνει την καλύτερη προσωπική επιλογή για το τι να διαλέξει, αλλά δεν βλέπω κάτι τέτοιο εδώ και πόσες σελίδες.

Να ξέρουμε ρε παιδί μου τελικά τι ρόλο βαράει πραγματικά αυτό το θέμα.

Γιατί ακόμα και στην πρώτη σελίδα του θέματος να ρίξουμε μια ματιά πίσω στο 2009, άλλοι λένε ότι καλύτερη είναι η Vodafone, άλλοι την Wind, άλλοι την Cosmote. 

Πω με ταπωσες τώρα πραγματικά δεν θα κοιμηθώ το βράδυ 🤣🤣🤣

Αυτοί που γνωρίζουν τι έχω προσφέρει πραγματικά στο φόρουμ μου φτάνουν. Οι υπόλοιποι ας κοιτάξουν να κάνουν το ίδιο από το να γράφουν θεωρίες και συνομοσιολογιες.

Δεν θέλω να αναφέρω αυτά που γράφεις γιατί με ενδιαφέρει να χρησιμοποιήσω τον χρόνο να κάνω κάτι πιο δημιουργικό.

 

 

15 minutes ago, Chrischal1908 said:

10ετία όχι! 2ετία ΝΑΙ!

Nond for ever 🤣

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Διαξιφισμοί (τεχνολογικοί) δεν λέγεται και είναι το θέμα του τόπικ ή κάνω λάθος;

Διαξιφισμοί: η ξιφομαχία, η ανταλλαγή χτυπημάτων με ξίφος. (μεταφορικά) η ανταλλαγή επικριτικών υπαινιγμών, δηκτικών λόγων...

Πάντα με βάση, επιχειρήματα και αποδείξεις!

Και ας "κερδίσει" ο καλύτερος!

* Κανονικά θα έπρεπε να υπάρχει ένα χεράκι ακόμη. Εκείνο με την έκταση του μεσαίου δαχτύλου.

 

Εναλλακτικά, στο τόπικ με παραμύθια από την Θεία Λένα, και χαρωπά τα δυο μου χέρια τα χτυπώ...

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Ας λήξουν οι άνευ λόγου και αιτίας λογομαχίες. 
Ειναι τουλάχιστον ανώριμο να ειρωνεύεται ο ένας τον άλλο για… τους παρόχους κινητης τηλεφωνίας. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, cmvr said:

Πω με ταπωσες τώρα πραγματικά δεν θα κοιμηθώ το βράδυ 🤣🤣🤣

Αυτοί που γνωρίζουν τι έχω προσφέρει πραγματικά στο φόρουμ μου φτάνουν. Οι υπόλοιποι ας κοιτάξουν να κάνουν το ίδιο από το να γράφουν θεωρίες και συνομοσιολογιες.

Δεν θέλω να αναφέρω αυτά που γράφεις γιατί με ενδιαφέρει να χρησιμοποιήσω τον χρόνο να κάνω κάτι πιο δημιουργικό.

 

 

Σε αυτό το φόρουμ, τη χώρα αλλά και τη ζωή αυτή, υπάρχουν 2 είδη ανθρώπων/χρηστών.

1. Οι real και off road users, πάντα ενεργοί, με χειροπιαστές καταγεγραμμένες μετρήσεις και άποψη όχι μόνο για ένα δίκτυο (αν αυτό είναι εφικτό), όπου βρεθούν και σταθούν, και συνήθως με αγάπη για το αντικείμενο (επαγγελματικά ή ερασιτεχνικά).

2. Οι offline users, που δεν έχουν πάει πουθενά εκτός από την πίσω πλευρά του σπιτιού τους, άντε και στο απέναντι τετράγωνο, αλλά επιμένουν και έχουν άποψη για όλα τα δίκτυα και για την γενική εικόνα του καθενός: Επιμένουν, αλλά δεν έχουν βάση, επιχειρήματα και αποδείξεις. Παραμένει σεβαστή άποψη, αλλά δυστυχώς λανθασμένη...

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, panos.k2 said:

Ας λήξουν οι άνευ λόγου και αιτίας λογομαχίες. 
Ειναι τουλάχιστον ανώριμο να ειρωνεύεται ο ένας τον άλλο για… τους παρόχους κινητης τηλεφωνίας. 

+1

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, panos.k2 said:

Ας λήξουν οι άνευ λόγου και αιτίας λογομαχίες. 
Ειναι τουλάχιστον ανώριμο να ειρωνεύεται ο ένας τον άλλο για… τους παρόχους κινητης τηλεφωνίας. 

Άνευ λόγου ίσως για κάποιες συγκεκριμένες περιπτώσεις.
Αν εγώ σου πω χθες έγινε αναβάθμιση και επιμένω καιρό τώρα για ένα συγκεκριμένο σημείο/περιοχή, εσύ περνάς από το σημείο όχι μία αλλά 3-4 συνεχόμενες φορές, το αναφέρεις ότι αναβάθμιση καπούτ και ο άλλος επιμένεις, τι θα κάνεις; Θα δεχτείς το άσπρο για μαύρο;

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, memoriesradio said:

Άνευ λόγου ίσως για κάποιες συγκεκριμένες περιπτώσεις.
Αν εγώ σου πω χθες έγινε αναβάθμιση και επιμένω καιρό τώρα για ένα συγκεκριμένο σημείο/περιοχή, εσύ περνάς από το σημείο όχι μία αλλά 3-4 συνεχόμενες φορές, το αναφέρεις ότι αναβάθμιση καπούτ και ο άλλος επιμένεις, τι θα κάνεις; Θα δεχτείς το άσπρο για μαύρο;

Εννοείται πως όχι. Οι ειρωνίες όμως σε προσωπικό επίπεδο για γενικά πράγματα είναι τουλάχιστον παιδικές. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, panos.k2 said:

Εννοείται πως όχι. Οι ειρωνίες όμως σε προσωπικό επίπεδο για γενικά πράγματα(του τύπου ο x ειναι καλύτερος παροχος από τον y) είναι τουλάχιστον παιδικές. 

Τα έχουμε πει τι είναι καλύτερο για τον καθένα. Αυτό το δίκτυο που τον βολεύει και τον εξυπηρετεί.

Από εκεί και πέρα δίκτυο καλύτερο παντού ΔΕΝ υπάρχει. Απλά αναφέρουμε (και έτσι πρέπει) ποιο είναι καλύτερο (χρησιμοποιώντας αυτή τη λέξη) στις περιοχές που κινούμαστε και μετράμε ή χρησιμοποιούμε το εκάστοτε δίκτυο.

Όσο για τις προσωπικές ειρωνείες, αν κάποιος επιμένει σθεναρά με λανθασμένη άποψη απέναντι σε επιχειρήματα και αποδείξεις άλλων μελών, τότε του τραβάς λίγο το αυτάκι έστω και με ειρωνεία, μπας και επανέλθει στην πραγματικότητα και αύριο μεθαύριο γίνει και λίγο καλύτερος άνθρωπος στη κοινωνία. Εξαιρούνται αυτοί που έχουν βλέψεις στην πολιτική, οπότε και καλά κάνουν διαδίδοντας ψευδείς και αναληθείς πληροφορίες, μιας και αυτό θα βοηθήσει στην μετέπειτα καριέρα τους...

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, VIPdriver said:

Εγώ περιμένω να πάρει θεση ο @Pppe .....

Δλδ τί; Ν'αρχίσω τις θεωρίες σε "οπαδούς" που:

1) Από οικογένειες, σχολειά και κοινωνία υφίστανται ΜΟΝΟ "αγωγή" ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ "αυτοσυνειδησία" {Να μαθαίνουν από τα λάθη τους και επιμένουν όσα και να παθαίνουν/βιώνουν και όσα και όσες φορές και να τα ακούνε;

2) Που σε ελάχιστους "πιάνει" ο εμπειρισμός , θα αρχίσει κανείς τον ορθολογισμό;

ΧΑΜΕΝΟΣ ΚΟΠΟΣ......Αναπόδραστες οι συνέπειες, πιθανόν και από επόμενες γενιές που θα "συλήσουν" τους τάφους μας όταν καταλάβουν "τι τους παίξαμε"....

ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ:

MMMMMMMMM

Ακόμα και "λεπτομέρειες"/αναλύσεις δε "πιάνουν", 

με "διαίσθηση" {Που προσωπικά είμαι ΠΑΝΤΑ αποτελεσματικός}: ΑΔΙΚΟΣ ΚΟΠΟΣ.

Συνεχίζουμε, έτσι κι αλλιώς έως.................................

Link to comment
Share on other sites

Η enb 2800 κοντά στην Αλίαρτο Βοιωτίας τι 5G Band παίζει????για vf μιλάω. Επίσης ξέρει κανείς τι 5G Band παίζει η 102223 της Cosmote;;;; @georgebadgeorgebad νομίζω την 102223 εσύ την είχες καταγράψει στο cellmaper

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, cmvr said:

Πω με ταπωσες τώρα πραγματικά δεν θα κοιμηθώ το βράδυ 🤣🤣🤣

Αυτοί που γνωρίζουν τι έχω προσφέρει πραγματικά στο φόρουμ μου φτάνουν. Οι υπόλοιποι ας κοιτάξουν να κάνουν το ίδιο από το να γράφουν θεωρίες και συνομοσιολογιες.

Δεν θέλω να αναφέρω αυτά που γράφεις γιατί με ενδιαφέρει να χρησιμοποιήσω τον χρόνο να κάνω κάτι πιο δημιουργικό.

Είχες μια ''απορία'' για το κόκκινο χερακι(γνωστό και σαν dislike), και απάντησα, ότι τέτοιες κουβέντες/χαρακτηρισμοί δεν είναι ότι το καλύτερο, αφού μόνο προκαλούν(αυτούς που απευθύνονται),και απέχουν από το σχόλιο που έκανες πριν 2 σελίδες περι επικοινωνιάς και βοήθειας.

Και αν όντως τον χρόνο σου τον χρησιμοποιούσες πιο δημιουργικά όπως λές, δεν θα έγραφες τα τελευταία σχόλια στα οποια αναφέρομαι.

6 ώρες πριν, memoriesradio said:

Διαξιφισμοί (τεχνολογικοί) δεν λέγεται και είναι το θέμα του τόπικ ή κάνω λάθος;

Διαξιφισμοί: η ξιφομαχία, η ανταλλαγή χτυπημάτων με ξίφος. (μεταφορικά) η ανταλλαγή επικριτικών υπαινιγμών, δηκτικών λόγων...

Πάντα με βάση, επιχειρήματα και αποδείξεις!

Το εδώ θέμα/topic λέγεται '''Ποιο είναι το καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας?'''

Η κατηγορία στην οποία ανήκει είναι οι διαξιφισμοί.

Μια κατηγορία όμως που έχει και πόσα άλλα θέματα, άσχετα με αυτό

https://myphone.gr/forum/forum/33-τεχνολογικοί-διαξιφισμοί/

Οπως μπορεί να δει κάποιος από τις πρώτες σελίδες που ανοίχτηκε το θέμα πίσω στο 2009, δεν ανοίχτηκε για να γίνουν συγκρίσεις/μετρήσεις σε 3G/4G/5G ή σήμα ή internet στο σπίτι/τιμές κλπ από τον κάθε πάροχο, για να βγει ο ''νικητης'', όπως λέει και ο τίτλος του θέματος.

Ούτε φυσικά ανοίχτηκε για να γράφεται κάθε 3 και λίγο ότι '''το καλύτερο δικτυο ειναι αυτό που βολεύει τον καθένα.''

Ούτε επίσης φτιάχτηκε σαν σύμβουλος αγοράς για όσους ψάχνουν πχ νέο συμβόλαιο. Υπάρχει τέτοιο θέμα ήδη.

Το συγκεκριμένο θέμα ανοίχτηκε απλά για να ανταλλαγη προσωπικές γενικής φύσεως απόψεις ο καθένας για τα 3 δίκτυα, και όχι για να βγει το καλύτερο δίκτυο ''νικητης'', κάτι που εξ αρχής ειναι σχεδόν αδύνατο να βγει.

Οσοι έχετε παραπάνω απαιτήσεις και θέλετε επιχειρήματα, νουμεράκια και μετρήσεις κλπ, μπορείτε να ανοίξετε ένα άλλο θέμα, αποκλειστικά πάνω σε αυτό, όπως πχ  κάνανε στην εδώ ενότητα άλλοι με τις φωτογραφίες.

Τότε να μιλάτε για real και offline users και να κουνάτε το δάκτυλο στους άλλους.

Τέλος, να σας υπενθυμίσω, ότι στο Myphone, η πλειοψηφία του κόσμου μπαίνει για να γράψει και να σχολιάσει για τις ίδιες τις συσκευές.

Ακόμα και για τα δίκτυα,ταχύτητες 5G και τους παρόχους, στα ξεχωριστά θέματα των κινητών τα γράφουν.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Fulgore1 said:

Είχες μια ''απορία'' για το κόκκινο χερακι(γνωστό και σαν dislike), και απάντησα, ότι τέτοιες κουβέντες/χαρακτηρισμοί δεν είναι ότι το καλύτερο, αφού μόνο προκαλούν(αυτούς που απευθύνονται),και απέχουν από το σχόλιο που έκανες πριν 2 σελίδες περι επικοινωνιάς και βοήθειας.

Και αν όντως τον χρόνο σου τον χρησιμοποιούσες πιο δημιουργικά όπως λές, δεν θα έγραφες τα τελευταία σχόλια στα οποια αναφέρομαι.

Το εδώ θέμα/topic λέγεται '''Ποιο είναι το καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας?'''

Η κατηγορία στην οποία ανήκει είναι οι διαξιφισμοί.

Μια κατηγορία όμως που έχει και πόσα άλλα θέματα, άσχετα με αυτό

https://myphone.gr/forum/forum/33-τεχνολογικοί-διαξιφισμοί/

Οπως μπορεί να δει κάποιος από τις πρώτες σελίδες που ανοίχτηκε το θέμα πίσω στο 2009, δεν ανοίχτηκε για να γίνουν συγκρίσεις/μετρήσεις σε 3G/4G/5G από τον κάθε πάροχο, για να βγει ο ''νικητης'', όπως λέει και ο τίτλος του θέματος.

Ούτε φυσικά ανοίχτηκε για να γράφεται κάθε 3 και λίγο ότι '''το καλύτερο δικτυο ειναι αυτό που βολεύει τον καθένα.''

Ούτε επίσης φτιάχτηκε σαν σύμβουλος αγοράς για όσους ψάχνουν πχ νέο συμβόλαιο. Υπάρχει τέτοιο θέμα ήδη.

Το συγκεκριμένο θέμα ανοίχτηκε απλά για να ανταλλαγη προσωπικές γενικής φύσεως απόψεις ο καθένας για τα 3 δίκτυα, και όχι για να βγει το καλύτερο δίκτυο ''νικητης'', κάτι που εξ αρχής ειναι σχεδόν αδύνατο να βγει.

Οσοι έχετε παραπάνω απαιτήσεις και θέλετε επιχειρήματα, νουμεράκια και μετρήσεις κλπ, μπορείτε να ανοίξετε ένα άλλο θέμα, αποκλειστικά πάνω σε αυτό, όπως πχ  κάνανε στην εδώ ενότητα άλλοι με τις φωτογραφίες.

Τότε να μιλάτε για real και offline users και να κουνάτε το δάκτυλο στους άλλους.

Τέλος, να σας υπενθυμίσω, ότι στο Myphone, η πλειοψηφία του κόσμου μπαίνει για να γράψει και να σχολιάσει για τις ίδιες τις συσκευές.

Ακόμα και για τα δίκτυα,ταχύτητες 5G και τους παρόχους, στα ξεχωριστά θέματα των κινητών τα γράφουν.

 

Καταρχάς είναι εμφανές ότι δεν έχεις μπει στην διαδικασία να καταλάβεις ούτε ποτέ κάνουμε χιούμορ ούτε ποτέ δίνουμε και βοηθάμε την κοινότητα και μας βγάζεις στον τάκο γιατί ενοχλούν τα στοιχεία που ανεβαίνουν σε όλα τα θέματα κάποιας εταιρίας που σε ενδιαφέρει.


Ο σκοπός σου είναι προφανώς να μας κρεμάσεις κουδούνια και να μας υποβιβάσεις και να μειώσεις την αξιοπιστία μας αλλά επειδή τα περισσότερα μέλη γνωριζόμαστε εδώ μέσα το μόνο που καταφέρνεις είναι το εντελώς ανάποδο.
 

 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, cmvr said:

 

Καταρχάς είναι εμφανές ότι δεν έχεις μπει στην διαδικασία να καταλάβεις ούτε ποτέ κάνουμε χιούμορ ούτε ποτέ δίνουμε και βοηθάμε την κοινότητα και μας βγάζεις στον τάκο γιατί ενοχλούν τα στοιχεία που ανεβαίνουν σε όλα τα θέματα κάποιας εταιρίας που σε ενδιαφέρει.


Ο σκοπός σου είναι προφανώς να μας κρεμάσεις κουδούνια και να μας υποβιβάσεις και να μειώσεις την αξιοπιστία μας αλλά επειδή τα περισσότερα μέλη γνωριζόμαστε εδώ μέσα το μόνο που καταφέρνεις είναι το εντελώς ανάποδο.
 

 

Να σημειώσω επίσης, ότι όπως ο Μιχάλης, εσύ, εγώ, και πιθανόν αρκετοί άλλοι εδώ μέσα, ασχολούμαστε με το αντικείμενο, είμαστε πολύ συχνά και πολλές ώρες την ημέρα έξω στο πεδίο, και βλέπουμε από πρώτο χέρι τα πράγματα για το πώς ή ποιο μπορεί να είναι το καλύτερο δίκτυο κινητής ή όχι.

ΔΕΝ θα δεχτώ μαθήματα ηθικής από gamers που πιθανόν να μην έχουν ουδεμία σχέση με το άθλημα (δίκτυα κινητής).

Επίσης το φόρουμ έχει άπειρα θέματα, αλλά ποτέ δεν έχω συμμετέχει σε κάποιο άλλο που δεν με ενδιαφέρει και δεν έχω και άποψη. Συμμετέχω και έχω άποψη μόνο στα θέματα που γνωρίζω και παρακολουθώ.

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Ο συμφορουμίτης έθιξε ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ, το θέμα της ειρωνείας ως τρόπο γραφής. 

Τα υπόλοιπα δεν τα αμφισβητεί κανείς. 

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...