Jump to content

Google Pixel 6a 5G


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να επιβεβαιώσω ότι το wificall έπαιξε  κανονικά me to shizuku μετά το patch Απριλίου.

το volte είναι έτσι και αλλιώς ενεργοποιημένο γιατί έχω cosmote !

 

Keep it real, keep it true, keep it #Code_Blue

 

https://linktr.ee/frapesstoypogeio

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, elias99 said:

να επιβεβαιώσω ότι το wificall έπαιξε  κανονικά me to shizuku μετά το patch Απριλίου.

το volte είναι έτσι και αλλιώς ενεργοποιημένο γιατί έχω cosmote !

 

Με ή χωρίς τη δημιουργία του IMS APN;

Link to comment
Share on other sites

Το shizuku δουλευει και σε beta ή μονο σε stable;

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, lykourgos said:

Με ή χωρίς τη δημιουργία του IMS APN;

το IMS APN το είχα περάσει στο προηγούμενο update Μαρτίου.

αυτή τη φορά δε πείραξα κάτι αλλά βλέπω το κράτησε αποθηκευμένο,οπότε ναι θέλει και APN

Keep it real, keep it true, keep it #Code_Blue

 

https://linktr.ee/frapesstoypogeio

Link to comment
Share on other sites

On 11/4/2023 at 4:06 ΜΜ, karanti said:

Το shizuku δουλευει και σε beta ή μονο σε stable;

Σε beta σίγουρα, για stable δεν ειμαι σιγουρος!!!

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερετε πως μπορω να κανω unlock του τηλεφωνου με ρολοι garmin, χωρις να χρησιμοποιω δακτυλικο αποτυπωμα ή pin;

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

On 13/4/2023 at 5:36 ΜΜ, kpetros said:

Σε beta σίγουρα, για stable δεν ειμαι σιγουρος!!!

Δοκίμασα και σε stable του Απριλη και δουλευει και το Volte και το Wifi calling με Cosmote.

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, kpetros said:

Δοκίμασα και σε stable του Απριλη και δουλευει και το Volte και το Wifi calling με Cosmote.

Το Wi-Fi calling πως το ενεργοποιήσει. Σου εμφάνισε επιλογή σε κάποιο menu?

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, panoszavra said:

Το Wi-Fi calling πως το ενεργοποιήσει. Σου εμφάνισε επιλογή σε κάποιο menu?

Φυσικά σου εμφανίζει επιλογή για wifi calling αφου πρώτα κάνεις της διαδικασια shizuku...

Screenshot_20230417-104545.png

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

On 16/4/2023 at 2:03 ΜΜ, kpetros said:

Δοκίμασα και σε stable του Απριλη και δουλευει και το Volte και το Wifi calling με Cosmote.

Άντε να δούμε πότε θα ακολουθήσει και η Vodafone 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Μία ερώτηση. Εμένα για κάποιο λόγο δε μου δουλεύει το Volte και ας έχω Cosmote.Μηπως βλέπετε κάτι λάθος εδώ?

 Screenshot_20230419-224345.thumb.png.9e072614c1177b86865f6221cf08b4a4.png

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

μήπως γιατί έχεις κλειστά τα δεδομένα? Και οι 2 κάρτες σου είναι χωρίς data...(εξού και το θαυμαστικό στα εικονίδια του σήματος κινητής)

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Nikos_s3 said:

μήπως γιατί έχεις κλειστά τα δεδομένα? Και οι 2 κάρτες σου είναι χωρίς data...(εξού και το θαυμαστικό στα εικονίδια του σήματος κινητής)

το volte ενεργοποιείται και χωρίς data.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στο reddit πως σε απλό 6 με latest beta Android 13 QPR3, άνοιξε 5G σε χώρες που δεν πωλέιται επίσημα (όπως στην προηγούμενη άνοιξε VoLΤΕ για Cosmote σε μας). Είναι κάποιος που να την έχει βάλει να μας πει αν ανοιξε και στην Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

On 24/4/2023 at 4:12 ΜΜ, hritso said:

Διάβασα στο reddit πως σε απλό 6 με latest beta Android 13 QPR3, άνοιξε 5G σε χώρες που δεν πωλέιται επίσημα (όπως στην προηγούμενη άνοιξε VoLΤΕ για Cosmote σε μας). Είναι κάποιος που να την έχει βάλει να μας πει αν ανοιξε και στην Ελλάδα?

 

Δεν έχει ανοίξει... Ισχύει πάντως ότι το δίνουν σε όλο και περισσότερες ευρωπαϊκές χώρες.

Edited by off_d
off / d.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,υπάρχει κάποιος που είχε samsung s21fe και μετά πήρε το pixel 6a να μου κάνει σύγκριση κάμερας;Γιατί το s21fe έχει πάρα πολύ καλή κάμερα και ένα βίντεο που είδα με σύγκριση δείχνει καλύτερο σε κάποια σημεία το samsung .Με ενδιαφέρει και θέλω να το πάρω το 6a.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,υπάρχει κάποιος που είχε samsung s21fe και μετά πήρε το pixel 6a να μου κάνει σύγκριση κάμερας;Γιατί το s21fe έχει πάρα πολύ καλή κάμερα και ένα βίντεο που είδα με σύγκριση δείχνει καλύτερο σε κάποια σημεία το samsung .Με ενδιαφέρει και θέλω να το πάρω το 6a.
Στο S21FE σίγουρα εχεις καλύτερο βίντεο. Σε φωτό θα δεις καλύτερα αποτελέσματα στο 6a παρόλο που έχει παλιό αισθητήρα.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, baiosss said:

Στο S21FE σίγουρα εχεις καλύτερο βίντεο. Σε φωτό θα δεις καλύτερα αποτελέσματα στο 6a παρόλο που έχει παλιό αισθητήρα.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

Το θέμα είναι έχει μεγάλη διαφορά στην φωτό;Η να κρατήσω το s21fe;Η μήπως να κοιτάξω το ποιο ακριβό pixel 7;Με ενδιαφέρει φώτο και βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, gjimmys said:

Το θέμα είναι έχει μεγάλη διαφορά στην φωτό;Η να κρατήσω το s21fe;Η μήπως να κοιτάξω το ποιο ακριβό pixel 7;Με ενδιαφέρει φώτο και βίντεο.

Γιατι δε περιμενεις το 7a? Ισως να μην εχει τοσο νοημα να πας στο 6a

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Tragos13 said:

Γιατι δε περιμενεις το 7a? Ισως να μην εχει τοσο νοημα να πας στο 6a

Το σκέφτηκα αλλά θα είναι ακριβό.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, gjimmys said:

Καλησπέρα σε όλους,υπάρχει κάποιος που είχε samsung s21fe και μετά πήρε το pixel 6a να μου κάνει σύγκριση κάμερας;Γιατί το s21fe έχει πάρα πολύ καλή κάμερα και ένα βίντεο που είδα με σύγκριση δείχνει καλύτερο σε κάποια σημεία το samsung .Με ενδιαφέρει και θέλω να το πάρω το 6a.

Νομίζω στην κάμερα δεν θα δεις τεράστια διαφορά για να το αλλάξεις + ότι στο s21fe έχεις καλύτερο βίντεο πιο πολλά χρόνια ενημερώσεις από το πιξελ και εγγύηση από Ελλάδα..ενώ το πιξελ όχι αν πάθει κάτι εντός εγγύησης μπλέκεις να το στείλεις έξω αν βγάλεις άκρη για αυτό και εγώ δεν πήρα ακόμα το πίξελ...αλλιώς περίμενα και πίξελ 7α αλλά λένε θα έχει 400€+ θα δείξει...Δεν θα δεις τεράστια διαφορά σε κάμερα στα δύο που είπες 

Link to comment
Share on other sites

Σύντομα θα έχω το 6α στα χέρια μου, ως δεύτερη συσκευή. Νομίζω θα είναι υπερ-αρκετό σε θέμα επιδόσεων και κάμερας. Από όσο κατάλαβα, για την Cosmote, το VoLTE δουλεύει κατευθείαν πλέον, ενώ για το WiFi calling και το 5G, θέλει κάποιες εξτρα ρυθμίσεις. 
Υπάρχει κάποιος γραμμένος οδηγός για αυτά? Δεν μπόρεσα να βρω κάτι ξεκάθαρο στο στυλ 1-2-3 στο φόρουμ

Edit: Βρήκα αυτόν τον οδηγό για wifi calling. Για 5G μάλλον χρειάζεται ροοτ, αλλά δεν βρήκα κάτι συγκεκριμέμο

Edited by tasosathan
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Παρατηρώ ότι κάποιες φορές που θα βγάλω το κινητό από την τσέπη και πατήσω την οθόνη για να ανάψει , δεν αποκρίνεται. Πρέπει να πατήσω το κουμπί για να ανοίξει. Αυτό συμβαίνει μόνο όταν το έχω στην τσέπη και όχι πάντα. Τζαμάκι δεν έχω τοποθετημένο.  

:D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...