Jump to content

Google Pixel 6a 5G


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

vowifi κι εδω με shizuku app και δημιουργια apn!

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, NikoSoti said:

vowifi κι εδω με shizuku app και δημιουργια apn!

Νομίζω ήδη με κοσμοτε πιάνει volte..Εσύ πιάνεις και volte + wi fi calling απλά με ένα app?Ρωτάω γιατί δεν έχω ιδέα από αυτά ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ομαδα, νεος χρηστης 6α εδω! Η δευτερη sim μεσω esim υποστηριζεται στην Ελλαδα ή θα δωσω τζαμπα 10€ στη βονταφον; 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, greg10 said:

Καλησπερα ομαδα, νεος χρηστης 6α εδω! Η δευτερη sim μεσω esim υποστηριζεται στην Ελλαδα ή θα δωσω τζαμπα 10€ στη βονταφον; 

μια χαρά υποστηρίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, 2 ερωτήσεις:

1. Ενώ έχω κάνει τη διαδικασία με shizuku και έχω volte και wificall (Vodafone) κάθε τόσο αποσυνδέεται η λειτουργία και θέλει επανεκκίνηση για να ξανά έχω. Τι έχετε δει και σεις;

2. Έχετε κάποια πρόταση για adaptor type c to usb A; Θέλω να συνδέσω usb dac γιατί ακούω μουσική από ενσύρματα ακουστικά. Ο ανταπτορας type c to 3.5mm jack δεν δουλεύει. Δεν έχει dac ο tensor chip; Περίεργο μου φαίνεται

Ευχαριστώ 

Edited by dditsios
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, greg10 said:

Volte οντως με Cosmote κανονικα απο την πρωτη μερα. Για 5g μονο με root ή χανω κατι;

Ναι...

9 ώρες πριν, dditsios said:

Καλημέρα, 2 ερωτήσεις:

1. Ενώ έχω κάνει τη διαδικασία με shizuku και έχω volte και wificall (Vodafone) κάθε τόσο αποσυνδέεται η λειτουργία και θέλει επανεκκίνηση για να ξανά έχω. Τι έχετε δει και σεις;

2. Έχετε κάποια πρόταση για adaptor type c to usb A; Θέλω να συνδέσω usb dac γιατί ακούω μουσική από ενσύρματα ακουστικά. Ο ανταπτορας type c to 3.5mm jack δεν δουλεύει. Δεν έχει dac ο tensor chip; Περίεργο μου φαίνεται

Ευχαριστώ 

1. Χθες έκανα την διαδικασία με shizuku για Cosmote και λειτουργεί κανονικά το wifi calling, δεν έχω παρατηρίσει καποιο προβλημα.

2. Δοκίμασε κάποιο άλλο adaptor που ειναι συμβατό με το Pixel(εχω παρει δυο απο amazon.de)

6 minutes ago, kpetros said:

Ναι...

1. Χθες έκανα την διαδικασία με shizuku για Cosmote και λειτουργεί κανονικά το wifi calling, δεν έχω παρατηρίσει καποιο προβλημα.

2. Δοκίμασε κάποιο άλλο adaptor που ειναι συμβατό με το Pixel(εχω παρει δυο απο amazon.de)

Δες το link https://www.amazon.de/-/en/dp/B0B7MXM4BC?psc=1&ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details

 

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σκέφτομαι να πάρω το κινητό άμεσα έχω κάποιες απορίες από όσους το έχετε να με βοηθήσετε γιατί δεν με παίρνει για λάθος επιλογή είναι ανάμεσα σε αυτό και realme gt2..Αρχικά όταν παίζετε παιχνίδια τύπου call of duty, απαιτητικά ζεσταίνεται το κινητό φουλ;Από θέμα φωτεινότητας με ήλιο φαίνεται καλά η οθόνη;και παίζει hdr Netflix?Και selfie τόσο κακία όσο λένε;Για τα υπόλοιπα ξέρω πόσο καλό είναι το βρίσκω απο amazon.de 330€ καλή τιμή νομίζω..Λέτε για μια 3 ετια με 6 ραμ.θα έχω θέμα με κολλήματα; Ευχαριστώ όποιον απαντήσει το εκτιμώ

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, BOOM1 said:

Καλησπέρα παιδιά σκέφτομαι να πάρω το κινητό άμεσα έχω κάποιες απορίες από όσους το έχετε να με βοηθήσετε γιατί δεν με παίρνει για λάθος επιλογή είναι ανάμεσα σε αυτό και realme gt2..Αρχικά όταν παίζετε παιχνίδια τύπου call of duty, απαιτητικά ζεσταίνεται το κινητό φουλ;Από θέμα φωτεινότητας με ήλιο φαίνεται καλά η οθόνη;και παίζει hdr Netflix?Και selfie τόσο κακία όσο λένε;Για τα υπόλοιπα ξέρω πόσο καλό είναι το βρίσκω απο amazon.de 330€ καλή τιμή νομίζω..Λέτε για μια 3 ετια με 6 ραμ.θα έχω θέμα με κολλήματα; Ευχαριστώ όποιον απαντήσει το εκτιμώ

Καλησπερα, για παιχνιδια δεν ξερω ειναι η αληθεια γιατι δεν παιζω, αλλα απο θεμα επεξεργαστη οθονης ειναι αλλο πραγμα, δεν υπαρχει στις κινεζιες αυτο με τιποτα.. Η σελφι ειναι μια απλη καμερα οντως οχι τιποτα ιδιαιτερο, αν εισαι φαν και θελεις τελειοτητα δες κατι αλλο.. Και ναι για μενα καλυτερα παρτο απο αμαζον, εγω το πετυχα αγγλικο 298€ τελικη πριν καμια βδομαδα, εχεις και επισημη εγγυηση ενω απο σκρουτζομαγαζα απλα εγγυηση καταστηματος. 3ετια πιστευω θα βγαλει ευκολα, εδω οι ενημερωσεις θα ερχονται μεχρι το 27. Τη ραμ μην την εχεις τοσο υποψη, ειχα κινητο με 12 ραμ και το πουλησα για το 6α η αισθηση ειναι πολυ καλυτερη. Αρα για μενα ο μονος μου ενδοιασμος ειναι τα παιχνιδια, αν εχει καποιος εμπειρια ας πει, στα αλλα θα εισαι φουλ καλυμμενος.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, greg10 said:

Καλησπερα, για παιχνιδια δεν ξερω ειναι η αληθεια γιατι δεν παιζω, αλλα απο θεμα επεξεργαστη οθονης ειναι αλλο πραγμα, δεν υπαρχει στις κινεζιες αυτο με τιποτα.. Η σελφι ειναι μια απλη καμερα οντως οχι τιποτα ιδιαιτερο, αν εισαι φαν και θελεις τελειοτητα δες κατι αλλο.. Και ναι για μενα καλυτερα παρτο απο αμαζον, εγω το πετυχα αγγλικο 298€ τελικη πριν καμια βδομαδα, εχεις και επισημη εγγυηση ενω απο σκρουτζομαγαζα απλα εγγυηση καταστηματος. 3ετια πιστευω θα βγαλει ευκολα, εδω οι ενημερωσεις θα ερχονται μεχρι το 27. Τη ραμ μην την εχεις τοσο υποψη, ειχα κινητο με 12 ραμ και το πουλησα για το 6α η αισθηση ειναι πολυ καλυτερη. Αρα για μενα ο μονος μου ενδοιασμος ειναι τα παιχνιδια, αν εχει καποιος εμπειρια ας πει, στα αλλα θα εισαι φουλ καλυμμενος.

Ευχαριστώ πάρα πολύ αν θες στείλε μου από που στην Αγγλία το πήρες να το έχω υπόψιν μου.2 χρόνια εγγύηση έχεις από εκεί;

 

Και κάτι άλλο αν ξέρεις σκέφτομαι να το πάρω από Amazon.de ξέρεις πόσα χρόνια έχω εγγύηση από αυτούς;

 

Σου φαίνεται οκ σου παραθέτω το link

https://www.amazon.de/Google-Pixel-6a-Smartphone-Megapixel/dp/B0B4DMBH5T/ref=mp_s_a_1_3?crid=16C30VUW0OIF8&keywords=google+pixel+6a&qid=1680776876&sprefix=googl+pixel%2Caps%2C269&sr=8-3

ευχαριστώ και παλι

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, BOOM1 said:

Ευχαριστώ πάρα πολύ αν θες στείλε μου από που στην Αγγλία το πήρες να το έχω υπόψιν μου.2 χρόνια εγγύηση έχεις από εκεί;

 

Και κάτι άλλο αν ξέρεις σκέφτομαι να το πάρω από Amazon.de ξέρεις πόσα χρόνια έχω εγγύηση από αυτούς;

 

Σου φαίνεται οκ σου παραθέτω το link

https://www.amazon.de/Google-Pixel-6a-Smartphone-Megapixel/dp/B0B4DMBH5T/ref=mp_s_a_1_3?crid=16C30VUW0OIF8&keywords=google+pixel+6a&qid=1680776876&sprefix=googl+pixel%2Caps%2C269&sr=8-3

ευχαριστώ και παλι

Απο το αγγλικο αμαζον το πηρα, παλι βλεπω στην ιδια τιμη περιπου (περιπου 302) ειναι αν πληρωσεις με revolut σε λιρες, σε € βγαινει 310 τελικη αν δεν εχεις ρεβολουτ.

https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B0B4DMBH5T?psc=1&ref=ppx_pop_mob_b_asin_title&th=1

Η εγγυηση ειναι 2ετης επισημης google και στην τιμη καλυπτονται εξοδα τελωνειου δασμοι κτλ.

Και στο γερμανικο 2 χρονια ειναι, αλλα αφου βγαινει στο αγγλικο 20€ φθηνοτερα αν θελεις παρτο απο εκει, εμενα σε 5 μερες ηρθε με standard delivery.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και γω πριν μερικές μέρες. Έχοντας και iphone 14 pro , μπορώ να πω ότι με χει εντυπωσιάσει η συσκευή! Εχω έναν ενδοιασμό για το να βάλω τζαμακι ή όχι. Δεν ξέρω πόσο καλά θα δουλεύει το αποτύπωμα. Κατά τα άλλα ,όλα δουλεύουν άψογα. 

:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα !!

Ήθελα να σας ρωτήσω :

Χθες παράγγειλα το pixel 6a από το Γαλλικό Amazon και δεν πρόσεξα ότι είναι FR Version.

Επειδή είμαι άσχετος με τις διάφορες εκδόσεις και τις διαφορές μεταξύ τους, υπάρχει περίπτωση να έχω κάποιο πρόβλημα με αυτή την έκδοση ή είναι όλα καλά ?

Σας ευχαριστώ.

 

Link to comment
Share on other sites

On 1/4/2023 at 10:20 ΜΜ, BOOM1 said:

Νομίζω ήδη με κοσμοτε πιάνει volte..Εσύ πιάνεις και volte + wi fi calling απλά με ένα app?Ρωτάω γιατί δεν έχω ιδέα από αυτά ευχαριστώ 

Με cosmote πιανει μονο volte. Απλα με το app δοκιμασα αν θα ειχα και vowifi. Εβαλα δανεικη sim για δοκιμες. Ολα καλα! Απο παιχνιδια εχω βαλει μονο clash of clans και το simplest rpg. Αυτα τα τρεχει χωρις ιδιαιτερο προβλημα και τωρα που ειναι χειμωνας δεν εχω παρατηρησει να ζεσταινεται, εκτος τις φορες που ανοιγω google maps για πλοηγηση στο αμαξι.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια βρίσκω ένα pixel 6a 2.5 μηνών άριστο λέει αγορασμενο από Ελλάδα από το karavasilis μαγαζί ..Πήρα τηλ το μαγαζι είπε έχει 2 χρόνια εγγύηση από google αλλά εγώ επικοινωνώ μαζί τους ..έχεις κάνεις εικόνα αν γίνεται αυτό;Είναι εύκολο αν ποτε χρειαστώ την εγγύηση αν θα βγάλω άκρη με Google ή μπα;Βοηθήστε sos μου το δίνει σε καλή τιμή 250€..Τι να κάνω το θέμα μου είναι με την εγγύηση αν χρειαστώ θα βγάλω άκρη ή μπα.. ευχαριστώ όποιον βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη με τη Google από Ελλάδα εκτός και αν έχεις κάποιον να το στείλεις σε χώρα που έχει επίσημη υποστήριξη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, athanaso77 said:

Δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη με τη Google από Ελλάδα εκτός και αν έχεις κάποιον να το στείλεις σε χώρα που έχει επίσημη υποστήριξη.

Εχω στην Δανία άκρη φίλε αλλά αν έχει αγοραστεί από εδώ Ελλάδα γίνεται μετά να το πάω στην αντιπροσωπεία της Δανίας και να ισχύει η εγγύηση;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
22 minutes ago, BOOM1 said:

Εχω στην Δανία άκρη φίλε αλλά αν έχει αγοραστεί από εδώ Ελλάδα γίνεται μετά να το πάω στην αντιπροσωπεία της Δανίας και να ισχύει η εγγύηση;

Δεδομένου ότι το 6a δεν πωλείται επίσημα στη Δανία, δε νομίζω ότι καλύπτουν εκεί τη συσκευή σε θέματα εγγύησης…

https://support.google.com/store/answer/2462844?hl=en

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, athanaso77 said:

Δεδομένου ότι το 6a δεν πωλείται επίσημα στη Δανία, δε νομίζω ότι καλύπτουν εκεί τη συσκευή σε θέματα εγγύησης…

https://support.google.com/store/answer/2462844?hl=en

Άρα εσύ δεν το έπαιρνες;Άλλη σκέψη είναι το realme gt2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 minutes ago, BOOM1 said:

Άρα εσύ δεν το έπαιρνες;Άλλη σκέψη είναι το realme gt2

Σε μια καλή τιμή, θα το έπαιρνα με το όποιο ρίσκο αυτό συνεπάγεται, αν το ήθελα τόσο πολύ. Αυτό όμως είναι προσωπική επιλογή.

Επίσης, καθαρίστηκε το thread που έκανες την ίδια ερώτηση παντού και έμεινε μόνο εδώ, που είναι και το σωστό θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, athanaso77 said:

Σε μια καλή τιμή, θα το έπαιρνα με το όποιο ρίσκο αυτό συνεπάγεται, αν το ήθελα τόσο πολύ. Αυτό όμως είναι προσωπική επιλογή.

Επίσης, καθαρίστηκε το thread που έκανες την ίδια ερώτηση παντού και έμεινε μόνο εδώ, που είναι και το σωστό θέμα.

Οκ ευχαριστώ και συγνώμη και πάλι..Το βρίσκω 250€ δύο μηνών είναι φαίνεται άριστο ..αρα αν χρειαστώ εγγύηση google την ξεχνάω;Δεν σου έχει χρειαστεί ποτέ; Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν είναι και τόσο σύνηθες να παρουσιάσει hardware πρόβλημα μια συσκευή , γιαυτο και κάποιοι δίνουν πολλά παραπάνω χρήματα για ένα Pixel χωρίς εγγύηση. Ρίξε μια μάτια στο παρόν θέμα και αποφάσισε αναλόγως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρίσκω αυτό καινούριο από Amazon ..επειδή δεν έχω ξαναπαρει ποτέ καινούριο;να προσέξω κάτι άλλο;Θα παίζει Ελλάδα;

https://www.amazon.com/Google-Pixel-6a-Smartphone-Megapixel/dp/B0B3Q23BT4/?_encoding=UTF8&ref_=navm_hdr_signin&

 

Αυτό είναι καινούριο γτ αν επιλέξω το μοντέλο το chalk λέει από κάτω 277$ ενω το πράσινο 33$..Σας βάζω φωτό μήπως είναι μεταχειρισμένα;

 

Screenshot_20230410-211322.png

Screenshot_20230410-211313.png

Screenshot_20230410-211422.png

Edited by BOOM1
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Η αγορά από Amazon έχει το μεγάλο πλεονέκτημα ότι έχεις εγγύηση Amazon που είναι ότι καλύτερο σε αυτό το θέμα. Αφού λέει unlocked, θα δουλεύει κανονικά Ελλάδα όπως και τα υπόλοιπα που βρίσκεις. 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...