Jump to content

Google Pixel 6a 5G


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, JimBlack said:

Είμαι εδώ και καιρό ανάμεσα σε αυτό και στο Realme GT2.

Το Realme φαίνεται η λογική λύση καθώς έχει πολύ καλύτερο hardware (οθόνη, γρήγορη φόρτιση κτλ) αλλά πάντα ήθελα να πάρω ένα Pixel λόγο software και κάμερας.

Ο συνδυασμός όμως της έλλειψης υποστήριξης στην Ελλάδα σε και αυτά που ακούω για χαμένες κλήσεις με κάνουν να είμαι πολύ προβληματισμένος.

Kι εγω  αυτες τις 2 επιλογες ειχα βρει συμφωνα με τα οικονομικα μου,αλλά τελικα κατεληξα προς το Πιξελ λογω καμερας και μεγαλυτερης υποστηριξης στις αναβαθμισεις.Τη Δευτερα παραλαμβάνω.

H νεκροψια θα δειξει,που λενε....

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ο μόνος γκαντέμης είμαι εγώ: Πήρα την εν λόγω συσκευή (304.5ευ καινούριο) γνωρίζοντας τα γνωστά θέματα από εδώ, τελικά δεν έτυχε τπτ από αυτά με φυσική Sim Vod CU. Αφού το ενεργοποίησα, όλα οκ, κάνω σεταρισμα κ φτάνω στα update, με μπαταρία 68 αν θυμάμαι καλά, με ζητάει φόρτιση για να κατεβάσει το update, το βάζω με motorola φορτιστή και δώ όλα οκ, αφού ολοκλήρωσα 3 update στο σύνολο, το κιν έφτασε 100 η μπαταρία όλα οκ πάλι... Περνάν 2 μέρες σχεδόν όλα άψογα. Φτάνοντας η μπαταρία στο 15 περίπου, αποφασίζω να το φορτίσω, το βάζω σε huawei φορτιστή αυτή τη φορά (το moto είχε κάποια προβλήματα η συσκευή κ το πήγα στο eshop για Service), βλέπω δε φορτίζει, αλλάζω 2-3 καλώδια όλα καλής ποιότητας (σηκώνουν μέχρι 5Α), αρνείται να φορτίσει πάλι, το συνδέω στο pc, ανοίγει το γνωστό μενού στο κιν, καμιά ένδειξη φόρτισης αλλά δεν άφηνε να επιλέξω τπτ, οπότε το έστειλα πίσω κ περιμένω ήδη μια εβδομάδα...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tragos13 said:

Μάλλον ο μόνος γκαντέμης είμαι εγώ: Πήρα την εν λόγω συσκευή (304.5ευ καινούριο) γνωρίζοντας τα γνωστά θέματα από εδώ, τελικά δεν έτυχε τπτ από αυτά με φυσική Sim Vod CU. Αφού το ενεργοποίησα, όλα οκ, κάνω σεταρισμα κ φτάνω στα update, με μπαταρία 68 αν θυμάμαι καλά, με ζητάει φόρτιση για να κατεβάσει το update, το βάζω με motorola φορτιστή και δώ όλα οκ, αφού ολοκλήρωσα 3 update στο σύνολο, το κιν έφτασε 100 η μπαταρία όλα οκ πάλι... Περνάν 2 μέρες σχεδόν όλα άψογα. Φτάνοντας η μπαταρία στο 15 περίπου, αποφασίζω να το φορτίσω, το βάζω σε huawei φορτιστή αυτή τη φορά (το moto είχε κάποια προβλήματα η συσκευή κ το πήγα στο eshop για Service), βλέπω δε φορτίζει, αλλάζω 2-3 καλώδια όλα καλής ποιότητας (σηκώνουν μέχρι 5Α), αρνείται να φορτίσει πάλι, το συνδέω στο pc, ανοίγει το γνωστό μενού στο κιν, καμιά ένδειξη φόρτισης αλλά δεν άφηνε να επιλέξω τπτ, οπότε το έστειλα πίσω κ περιμένω ήδη μια εβδομάδα...

Μηπως σου εκαψε καμμια πλακετα με τους διαφορετικους φορτιστές??

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Αμφιβάλω να έκαψε πλακέτα τόσο εύκολα... Αν χρησιμοποιούσα μαϊμού φορτιστές υπήρχε πιθανότητα... Εδώ με έβγαλε πρόβλημα το GT Neo 2 στο 6μηνο με τον αισθητήρα αφής, στην τσέπη ξεκλείδωνε κ έπερνε τηλ κ έκανε πάρτυ... (αυτό πάει k σαυτούς που θέλουν realme)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, δεν έχει αναφερθεί μέχρι τώρα ούτε στο διπλανό φόρουμ παρόμοιο πρόβλημα, παρόλα αυτά όσο αφορά το σήμα, την ποιότητα κ την αμεσότητα κλήσης λειτουργούσε υποδειγματικά. Σκρολάρισμα χωρίς ίχνος lag κ προβλήματα... Επιτέλους κάμερα, εκείνο το gt neo 2 ήταν σίχαμα τα απογεύματα κ μετά... Με προβλημάτισε μόνο το nfc που το έχει χωμένο μέσα στα bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, δεν έχει αναφερθεί μέχρι τώρα ούτε στο διπλανό φόρουμ παρόμοιο πρόβλημα, παρόλα αυτά όσο αφορά το σήμα, την ποιότητα κ την αμεσότητα κλήσης λειτουργούσε υποδειγματικά. Σκρολάρισμα χωρίς ίχνος lag κ προβλήματα... Επιτέλους κάμερα, εκείνο το gt neo 2 ήταν σίχαμα τα απογεύματα κ μετά... Με προβλημάτισε μόνο το nfc που το έχει χωμένο μέσα στα bluetooth.

Όταν πήγαινα να φορτίσω το πιξελ 5 με φορτιστή Huawei, λόγω διαφορετικού soc ειχα πολύ αργές ταχύτητες φόρτισης. Ενδεχομένως να υπάρχει και τώρα το ίδιο πρόβλημα απλά δε φορτίζει καθόλου.


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Huawei νομιζω εχει διαφορετικα voltage σε σχεση με τους αλλους φορτιστες, θελει νομιζω και το δικο του καλωδιο για να κανει γρηγορη φορτιση. Αλλα δεν νομιζω οτι σου εκαωε τη συσκευη ο φορτιστης...κριμα ευχομαι και εγω να το παρεις πισω γρηγορα

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Με τον 2Α Huawei που είχα από παλιότερη συσκευή δοκιμάστηκε, επίσης δοκιμάστηκε με LG φορτιστή (απο το G2), πάλι αρνήθηκε...

Edited by Tragos13
Link to comment
Share on other sites

On 17/12/2022 at 11:56 ΜΜ, Tragos13 said:

Με τον 2Α Huawei που είχα από παλιότερη συσκευή δοκιμάστηκε, επίσης δοκιμάστηκε με LG φορτιστή (απο το G2), πάλι αρνήθηκε...

Κοίτα μπορεί ο φορτιστής να μην φορτίζει την συσκευή...Εγώ στο 6 Pro χρησιμοποιώ τον φορτιστή του Pixel XL,του 4XL,και ένα Samsung,και φορτίζει μια χαρά...Ένας της 1+ dash charge δεν φορτίζει την συσκευή...Μπορεί να μην είχες συμβατό φορτιστή,και όχι να είχε κάποιο θέμα η συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό το δοκίμασα κ στο pc... κ μάλιστα δεν επέλεγε τπτ από το μενού που άνοιξε, το έκανα κ factory resset κ πάλι τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες τη βοηθεια σας παρακαλω για οποιον γνωριζει.Κατι πειραχτηκε στο κινητο και απο χτες δεν μπορω να λαβω αλλα ουτε και να στειλω γραπτο μυνημα γιατι απο οτι βλεπω ο αριθμος κεντρου μυνηματων ειναι λαθος και πρεπει να τον αλλαξω,αλλα δεν πατιεται για να τον διορθωσω με τον σωστο του παρόχου.Ειμαι με Wind..Καμμια ιδεα?

 

UPDATE:Διορθωθηκε.Μπηκα με τον κωδικο *#*#4636#*#* και το διορθωσα.Ολα ΟΚ

Μα καλα,τι κουλο ειναι αυτο να μην εχει εχει επιλογη αλλαγης κεντρου μυνηματων το κινητο,και να πρεπει να μπεις με κωδικους να το αλλαξεις?

Πρωτη φορα το συναντω αυτο

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση 

Αν κάποιος έχει συσκευή pixel έχει και απεριόριστο χώρο στη Google; και όχι μόνο 15 GB; 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, patrik said:

Ερώτηση 

Αν κάποιος έχει συσκευή pixel έχει και απεριόριστο χώρο στη Google; και όχι μόνο 15 GB; 

Όχι , τέλος αυτό από πέρσι 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, patrik said:

Ερώτηση 

Αν κάποιος έχει συσκευή pixel έχει και απεριόριστο χώρο στη Google; και όχι μόνο 15 GB; 

1.99e τα 100gb η χρεωση ανα μηνα,πλεον....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, patrik said:

Μια ερώτηση ακόμα. 

Το τηλέφωνο έχει nfc κάνει πληρωμές κανονικά με g pay; 

Ρυθμίσεις -Συνδεδεμενες συσκευές -Προτιμησεις σύνδεσης και εκεί είναι το NFC

Link to comment
Share on other sites

σε pixel 7 pro κανονικά.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, patrik said:

Όσοι το έχετε κάνετε κανονικά πληρωμές σε super market βενζινάδικα κτλ; 

Ναι κανονικά,εγω πληρωνω παντου με G wallet.Αρουτάριστη συσκευη και κλειδωμενο Bootloader

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Nikos_s3 said:

και εμείς με ξεκλείδωτη, ρουταρισμένη,  μιά χαρά...όλα κανονικά.. 😛

Eγω ειμαι εκ πεποιθησεως "μαμα" το κινητο συνωνόματε....Ποτέ δεν επεμβαινω στα τηλεφωνα μου...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα για την σύζυγο σε αντικατάσταση του xiaomi miA3 λόγω ίδιου (βολικού) μεγέθους. Ήδη παρατηρούμε χαμένες κλήσεις. Όσοι δεν το έχετε ρουταριαμένο το δουλεύετε 4g ή 5g; (Μήπως παίζει κάποιο ρόλο για τος χαμένες κλήσεις. )

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, panoszavra said:

Το πήρα για την σύζυγο σε αντικατάσταση του xiaomi miA3 λόγω ίδιου (βολικού) μεγέθους. Ήδη παρατηρούμε χαμένες κλήσεις. Όσοι δεν το έχετε ρουταριαμένο το δουλεύετε 4g ή 5g; (Μήπως παίζει κάποιο ρόλο για τος χαμένες κλήσεις. )

Αρουταριστο,με 5g,καμμία χαμένη κληση....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Αρουταριστο,με 5g,καμμία χαμένη κληση....

5G σε ποιον πάροχο;


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...