Jump to content

Google Pixel 6a 5G


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 minutes ago, alex999 said:

Καλησπέρα, είμαι στη Δανία και έχω βρει σε προσφορά στα 200 ευρώ το 6α.

Ο μόνος μου ενδοιασμος είναι η φόρτιση γιατί το nova 5t μου των 4 χρόνων είχε ήδη 25w. Πόση ώρα θέλει περίπου για μια πλήρης φορτηγό;

2 ώρες παρά κάτι ψηλά. το φορτίζω με το καλώδιο που είχε η συσκευασία και με μπριζάκι του ipad 20w.

Keep it real, keep it true, keep it #Code_Blue

 

https://linktr.ee/frapesstoypogeio

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και γω το update χθες μια χαρα ολα σχετικα με το volte!

Πριν λιγα λεπτα ομως πηγα να κανω μια ηλεκτρονικη συναλλαγη με την εφαρμογη της alpha και μου εβγαλε μηνυμα οτι δεν υποστηριζεται το δακτυλικο αποτυπωμα για τη συσκευη.Μεχρι χθες παντως δουλευε κανονικα.
Το εχει παρατηρησει κανενας αλλος?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ane1989 said:

Εκανα και γω το update χθες μια χαρα ολα σχετικα με το volte!

Πριν λιγα λεπτα ομως πηγα να κανω μια ηλεκτρονικη συναλλαγη με την εφαρμογη της alpha και μου εβγαλε μηνυμα οτι δεν υποστηριζεται το δακτυλικο αποτυπωμα για τη συσκευη.Μεχρι χθες παντως δουλευε κανονικα.
Το εχει παρατηρησει κανενας αλλος?

ναι πρόβλημα της ALPHA BANK με την τελευταία αναβάθμιση. Συμβαίνει και σε άλλες συσκευές, αναμονή μέχρι να το διορθώσει η τράπεζα.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, ane1989 said:

Εκανα και γω το update χθες μια χαρα ολα σχετικα με το volte!

Πριν λιγα λεπτα ομως πηγα να κανω μια ηλεκτρονικη συναλλαγη με την εφαρμογη της alpha και μου εβγαλε μηνυμα οτι δεν υποστηριζεται το δακτυλικο αποτυπωμα για τη συσκευη.Μεχρι χθες παντως δουλευε κανονικα.
Το εχει παρατηρησει κανενας αλλος?

Και εδώ τα ίδια με pixel 6 κ alpha bank

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Machete_ said:

Έχω μπερδευτεί.... κάποιοι έχουν VoLTE, τώρα με το updated Μαρτίου και άλλοι όχι. Τελικά στο 6a τι ισχύει?

Mπάχαλο φίλε....Και εγω με μαμά κινητο απείραχτο ουτε Volte ουτε τιποτα με NOVA

Edited by Nick_minos
:innocent:
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Nick_minos said:

Mπάχαλο φίλε....Και εγω με μαμά κινητο απείραχτο ουτε Volte ουτε τιποτα με NOVA

νομίζω οτι έχουν μόνο όσοι είναι με cosmote

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είμαι παλιό μέλος αλλά δεν γράφω συχνά. Πάντα είχα Nexus και τώρα  pixel 4a 5g. Έχω μια ερώτηση σχετικά με το fingerprint sensor.  Διαβάζω ότι έχει θέμα Γενικά...ισχύει αυτό η έχει διορθώθηκε μετά από κάποιο update. Σκέφτομαι αναβάθμιση σε pixel 6a 5g.

VasilisK
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω επηρεάζει η ποιότητα του γυαλιού. Εγώ είχα ένα το οποίο ήταν πολύ φτηνό με χάλια ποιότητα και αγόρασα ένα εμφανώς καλύτερο και από τότε δεν έχω πρόβλημα. Λειτουργεί καθε φορά. Βέβαια έχω σκανάρει το ίδιο δάχτυλο 3 φορές κιόλας αλλά γενικά πιάνει σχεδόν 100%

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, vasilios79 said:

Καλησπέρα παιδιά, είμαι παλιό μέλος αλλά δεν γράφω συχνά. Πάντα είχα Nexus και τώρα  pixel 4a 5g. Έχω μια ερώτηση σχετικά με το fingerprint sensor.  Διαβάζω ότι έχει θέμα Γενικά...ισχύει αυτό η έχει διορθώθηκε μετά από κάποιο update. Σκέφτομαι αναβάθμιση σε pixel 6a 5g.

Μια χαρά δουλεύει το fingerprint sensor εδω και 3 μηνες που έχω την συσκευη, χωρις ομως tempered glass!!!

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, vasilios79 said:

Καλησπέρα παιδιά, είμαι παλιό μέλος αλλά δεν γράφω συχνά. Πάντα είχα Nexus και τώρα  pixel 4a 5g. Έχω μια ερώτηση σχετικά με το fingerprint sensor.  Διαβάζω ότι έχει θέμα Γενικά...ισχύει αυτό η έχει διορθώθηκε μετά από κάποιο update. Σκέφτομαι αναβάθμιση σε pixel 6a 5g.

Εγώ φίλε μου αγόρασα το pixel 6a και το αποτύπωμα δούλευε μια χαρά. Από όταν τοποθέτησα το tempered glass της spigen (αυτό με τα 2 γυαλιά στην συσκευασία) υπάρχει ταλαιπωρία μιας και για να ανοίξει το πατάω 3 φορές και παρότι ξαναρύθμισα το δαχτυλικό αποτύπωμα. Ίσως με κάποιο άλλο προστατευτικό να είναι καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Επίσης από ότι κατάλαβα οποίος έχει cosmote δουλεύει και το volte. 

VasilisK
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα κάτοχος κι εγώ του pixel 6a για 2ο κινητό, πρώτη φορά σε Pixel συσκευή. Με cosmote ενεργοποιήθηκε volte έκανα και κάποιες κλήσεις τους άκουγα και με άκουγαν μια χαρά. Πραγματικά αν γίνει άρση των περιορισμών στην χώρα μας άνετα κορυφαίο στην μεσαία κατηγορία δεν μπορώ να πιστέψω ότι έδωσα 380 και πήρα τέτοια συσκευή. Δακτυλικό αποτύπωμα δουλεύει άψογα αλλά ακόμη δεν του έχω περάσει κάποιο τζαμάκι, λογικά μετά θα μειωθεί η απόκριση.

Σε σχέση με το 14 προ το μόνο που μου έχει κακοφανεί η 60hz οθόνη που και πάλι είναι smooth και δεν το καταλαβαίνεις πολύ.

Μια ερώτηση προς τους εξοικειωμένους κατόχους pixel, έχει κάποια επιλογή για προφίλ? Κάτι σαν το focus στα αιφον όπου ανάλογα βάζεις το κινητό σε mode Εργασία, Προσωπικός χρόνος, Ύπνος κλπ

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, filipsyros said:

Από σήμερα κάτοχος κι εγώ του pixel 6a για 2ο κινητό, πρώτη φορά σε Pixel συσκευή. Με cosmote ενεργοποιήθηκε volte έκανα και κάποιες κλήσεις τους άκουγα και με άκουγαν μια χαρά. Πραγματικά αν γίνει άρση των περιορισμών στην χώρα μας άνετα κορυφαίο στην μεσαία κατηγορία δεν μπορώ να πιστέψω ότι έδωσα 380 και πήρα τέτοια συσκευή. Δακτυλικό αποτύπωμα δουλεύει άψογα αλλά ακόμη δεν του έχω περάσει κάποιο τζαμάκι, λογικά μετά θα μειωθεί η απόκριση.

Σε σχέση με το 14 προ το μόνο που μου έχει κακοφανεί η 60hz οθόνη που και πάλι είναι smooth και δεν το καταλαβαίνεις πολύ.

Μια ερώτηση προς τους εξοικειωμένους κατόχους pixel, έχει κάποια επιλογή για προφίλ? Κάτι σαν το focus στα αιφον όπου ανάλογα βάζεις το κινητό σε mode Εργασία, Προσωπικός χρόνος, Ύπνος κλπ

Καλοριζικο φιλε.Ψαξε στην ενοτητα ρυθμισεων Digital Wellbeing αν βρεις κατι αντιστοιχο να σε βολευει,γιατι ετοιμα προφιλ δεν εχει το 6Α και κανενα Pixel phone....Εγω και με τζαμακι περασμενο που του εχω απο την 1η μερα εξακολουθει να δουλευει μια χαρα το δακτυλικο ...

Edited by Nick_minos
:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το τζαμάκι, διέγραψα το δαχτυλικό αποτύπωμα ,το ξαναπέρασα και αποκρίνετε πολύ καλύτερα. Να δημιουργήσετε το δαχτυλικό αποτύπωμα  αφού τοποθετήσετε το τζαμάκι πρώτα. Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος χρησιμοποιεί αντάπτορα από usb c σε 3.5mm ώστε να χρησιμοποιεί τα ακουστικά που ήδη είχε. Θέλω να κρατήσω τα sony που έχω και μου λείπει αντάπτορας. Τον google αντάπτορα τον βρίσκω πλέον μόνο στην Αμερική και στην Αγγλία διαθέσιμο, δεν θέλω να περιμένω μήνες η να μπλέξω με τελωνεία. Έχει κάποιος δοκιμάσει κάποιον άλλον ? Βέβαια πάντα με την προϋπόθεση να λειτουργεί σωστά ήχος και μικρόφωνο ?

Link to comment
Share on other sites

On 18/3/2023 at 5:59 ΜΜ, alex999 said:

Καλησπέρα, είμαι στη Δανία και έχω βρει σε προσφορά στα 200 ευρώ το 6α.

Ο μόνος μου ενδοιασμος είναι η φόρτιση γιατί το nova 5t μου των 4 χρόνων είχε ήδη 25w. Πόση ώρα θέλει περίπου για μια πλήρης φορτηγό;

Στελνει Ελλαδα το μαγαζι; Αν ναι ενδιαφερομαι σοβαρα, στειλε μου ενα pm

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σκέφτομαι να πάω σε pixel 6a..Αν το πάρω απο Ελλάδα έχω 2 χρόνια εγγύηση καταστήματος; ή λέτε να το πάρω από αμαζον που έχω 2 χρονιά εγγύηση και είναι καλύτερα;Και έχω κοσμοτε διάβασα σε κριτικές στο Σκρουτζ ότι έχουν κανονικά volte + wi fi calling ισχύει;Το επιβεβαιώνετε όσοι έχετε κόσμοτε;Δεν με νοιάζει τόσο το 5g αλλά να μην χανω κλήσεις και να έχω ίντερνετ ενώ μιλάω στο τηλέφωνο υπάρχουν αυτά; Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Επειδή πήρα την απόφαση για αγορά του Pixel 6a, για πείτε από που το αγοράζουμε; Skroutz στα 350 και amazon από 322 με μια γρήγορη ματιά. Για εγγυήσεις κτλ φαντάζομαι ότι Amazon μας εξασφαλίζει καλύτερα από ενα Skroutzομαγαζο. Τέλος μια ερώτηση, στο Amazon Γαλλίας γράφει FR version, ξέρει κανείς τι είναι αυτό; Ευχαριστώ 

Edited by Lopos13
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Lopos13 said:

Καλησπερα. Επειδή πήρα την απόφαση για αγορά του Pixel 6a, για πείτε από που το αγοράζουμε; Skroutz στα 350 και amazon από 322 με μια γρήγορη ματιά. Για εγγυήσεις κτλ φαντάζομαι ότι Amazon μας εξασφαλίζει καλύτερα από ενα Skroutzομαγαζο. Τέλος μια ερώτηση, στο Amazon Γαλλίας γράφει FR version, ξέρει κανείς τι είναι αυτό; Ευχαριστώ 

Amazon εχεις εγγυηση επισημη, σκρουτζομαγαζα δινουν εγγυηση καταστηματος οποτε προφανως απο αμαζον.. για το FR version δεν ξερω καθολου αλλα φανταζομαι μπορεις να το ρωτησεις στην αμαζον κατευθειαν

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να διαφημίσω το μαγαζί απλά μεταφέρω όσα μου είπαν, εγώ που το πήρα απο το OneThing μου είπαν σε περίπτωση που πάθει κάτι αυτοί αναλαμβάνουν να το στείλουν Γερμανία. Σίγουρα είναι καλύτερα να το πάρεις από Αμαζον με επισημη εγγύηση ή αγορά μέσω σκρουντζ (όχι απευθείας απ'το μαγαζι) όπου σου παρέχει το ίδιο το σκρουντζ εγγύηση σύμφωνα με τα λεγόμενα τους.

Πέρασα προστασία οθόνης της Spigen, στην αρχή το δακτυλικό έπιανε με την δεύτερη ή την τρίτη, το ξανα σκάναρα και τώρα πιάνει κομπλέ

Edited by filipsyros

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, BOOM1 said:

Καλησπέρα παιδιά σκέφτομαι να πάω σε pixel 6a..Αν το πάρω απο Ελλάδα έχω 2 χρόνια εγγύηση καταστήματος; ή λέτε να το πάρω από αμαζον που έχω 2 χρονιά εγγύηση και είναι καλύτερα;Και έχω κοσμοτε διάβασα σε κριτικές στο Σκρουτζ ότι έχουν κανονικά volte + wi fi calling ισχύει;Το επιβεβαιώνετε όσοι έχετε κόσμοτε;Δεν με νοιάζει τόσο το 5g αλλά να μην χανω κλήσεις και να έχω ίντερνετ ενώ μιλάω στο τηλέφωνο υπάρχουν αυτά; Ευχαριστώ 

Volte ναι , wi fi calling όχι!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

On 27/3/2023 at 8:41 ΜΜ, guy_fawkes said:

Volte ναι , wi fi calling όχι!

Ευχαριστώ πολύ άρα έχουμε καλο σήμα δεν χάνουμε κλήσεις;Να ρωτήσω κάτι βασικό όταν μιλάς στο τηλέφωνο έχεις 4G internet παράλληλα;Δηλαδή να μιλάω και να βλέπω χάρτες ή να ψάχνω κάτι γίνεται;Και η φωτεινότητα είναι κομπλέ κάτω απο ήλιο;Και τελευταίο οι ειδοποιήσεις σε messenger,email έρχονται κανονικά;Σόρρυ αν σε επρηξα φίλε απλά πρόκειται να το πάρω θέλω να είμαι σίγουρος δεν παίζουν πολλά λεφτά για λάθος..κοσμοτε έχω ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, BOOM1 said:

Ευχαριστώ πολύ άρα έχουμε καλο σήμα δεν χάνουμε κλήσεις;Να ρωτήσω κάτι βασικό όταν μιλάς στο τηλέφωνο έχεις 4G internet παράλληλα;Δηλαδή να μιλάω και να βλέπω χάρτες ή να ψάχνω κάτι γίνεται;Και η φωτεινότητα είναι κομπλέ κάτω απο ήλιο;Και τελευταίο οι ειδοποιήσεις σε messenger,email έρχονται κανονικά;Σόρρυ αν σε επρηξα φίλε απλά πρόκειται να το πάρω θέλω να είμαι σίγουρος δεν παίζουν πολλά λεφτά για λάθος..κοσμοτε έχω ευχαριστώ 

έχω το 7 pro και έτσι δεν γνωρίζω τι φωτεινότητα διαθέτει η σειρά 6.

Αλλά αναφορικά με το volte ναι αν είσαι με cosmote έχεις lte και κλήσεις συγχρόνως!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...