Jump to content

Sony Εricsson W900i


oxin_rain
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oxi,

ουτε το κανονικο εχει απενεργοποιηση του ηχου της καμερας. Η μονη λυση, ειναι αυτη που ειπε το παληκαρι λιγο πριν. Το βαζεις στο αθορυβο, κανεις τη δουλεια σου και μετα το "βγαζεις" απο το αθορυβο. Ειναι λιγο μπελας. Εκτος αν καποιος αλλος ξερει κανενα αλλο τρυκ...

 

Εεε , χμμ, εγώ το είχα πεί:D :p

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ok,

αν και το βρισκω λιγο χαζομαρα ή παραληψη απο την sony, να μην υπαρχει καποιος αλλος τροπος. Τελος παντων. Εστω κι ετσι, ειναι μια λυση.

Ευχαριστω παντως για τις απαντησεις.

 

Παλι καλα να λες! Εγω με το Sharp GX30 για "νομικους λογους" που αναφερθηκαν παραπανω δεν μπορω να απενεργοποιησω τον(εκνευριστικο) ηχο της καμερας ουτε καν οταν το εχω αθορυβο...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Hi all φανταστικο forum για αρχη.

Θελω να αγορασω και εγω το w900

αλλα εχω 3αποριες

1}εχει δονηση[παρα λιγο να την πατισω με το Ν90]

2]το hands free που δινει στο πακετο μας δινει την δυνατοτητα να βαλουμε οτι ακουστικα θελουμε{mini jack 3 mm]

3]τωρα εχω το 3230 και τις επαφες μου γραμμενες με κεφαλεα.Απο το κινητο λοιπον περασα στο outlook .Σε ορισμενες επαφεσ εχω 2 και 3 τηλεφωνα αυτα θα περαστουν κανονικα στο w900

Ποσα στοιχεια περνει καθε επαφη? Ειχα παντα nokia και λιγακι σκραπας με τα sony

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

1. Ναί

2. Ναί

3. Κανονικότατα.

 

Καλώς να έρθεις στο club. Εγώ ποτέ δεν είχα Nokia και ούτε το σκέφτομαι να πάρω ποτέ. Πάντα Sony-Ericsson και Siemens. Ομολογώ ότι μετά το SX1, αν και δεν είναι smartphone το W900, είμαι πολύ ευχαριστημένος που το πήρα. Τώρα το Πάσχα θα έρθουν αρκετές νέες συσκευές αλλά από τα ήδη υπάρχοντα στην αγορά το W900 θεωρώ ότι είναι κορυφαίο.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Ποσα στοιχεια περνει καθε επαφη?

 

Πολλά.

-4 τηλέφωνα+1 fax(=5 αριθμούς συνολικά)

ονοματεπώνυμο

-e-mail

-wap ή web site

-Ταχ.δ/νση(οδος, πόλη , χώρα , ταχ.κώδικας)

-Γενέθλια

-Κείμενο σημείωσης

-Φωτογραφία

-Ήχο κλήσης

-Φωνητική ετικέτα(για την φων.κλήση)

 

Ίσως ξέχασα και μερικά:O

Και όλα αυτά x1000 ονόματα:) :)

 

Συνεργασία με Outlook=ΑΨΟΓΗ

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

TS International sto city plaza της Γλυφάδας(επί της Βουλιαγμένης):)

 

Έχουμε τηλέφωνο για αυτούς μήπως; Thanx :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους έχω ένα ερώτημα να σας θέσω

Αξίζει τη διαφορά χρημάτων το w900 από το w800 ?

Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους έχω ένα ερώτημα να σας θέσω

Αξίζει τη διαφορά χρημάτων το w900 από το w800 ?

Νομιζω πως ναι,μονο η καταπληκτικη οθονη που εχει και το οτι ειναι και 3G αξιζει:)

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Ατυχία... ατυχία... ατυχία!

 

Εχθές είχα την τρομερή και εκπληκτική ιδέα να αναβαθμίσω το κινητό μου (ναι, υπάρχει καινούργια έκδοση διαθέσιμη στο SEUS).

 

Όλα πήγαιναν καλά... Συνέδεσα το κινητό, βρήκε αναβάθμιση, άρχισε να την κατεβάζει... και κατέβαζε, κατέβαζε, κατέβαζε...

 

Κάποια στιγμή η κίνηση στο δίκτυο σταμάτησε, αλλά αυτό ακόμα έλεγε ότι κατέβαζε... το άφησα αρκετή ώρα αλλα δεν έκανε τίποτα οπότε αναγκάστηκα να το κλείσω...

 

Ξαναπροσπάθησα να κάνω την αναβάθμιση αλλά το SEUS μου έβγαζε error και το κινητό δεν άναβε!!

 

Το πήγα σήμερα το πρωί στο service (συνόπης 14, δίπλα στον πύργο Αθηνών), προσπάθησε εκεί και ο τύπος να μου το αναβαθμίσει επί τόπου... τίποτα! το κρατήσαν και μάλλον θα πάει στα κεντρικα για αλλαγή από ότι μου είπαν! πάπαλα!

 

Υποψιάζομαι ότι δεν έφταιγε η αναβάθμιση αλλά ήταν συμπτωματικό, αν και δεν θα το μάθω ποτέ... θα μείνω 4 μέρες με 3 εβδομάδες με το Τ29s που ευτυχώς έχω ακόμα...

 

Γκαντεμιά!

Link to comment
Share on other sites

ΓΛΥΦΑΔΑ

 

ΓΛΥΦΑΔΑ

TELESERVICE

Λ. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 85 (CITY PLAZA)

210-9614540

 

Thanx αλλά είναι too late. Έτσι και αλλιώς δεν μπορούσα να το πάω εκεί κάτω λόγο δουλειάς...

Link to comment
Share on other sites

re paidia exw mia aporia exw to w900 me to menu tis vodafone kai to apexthanomai entelos thelw na to allaksw sto kanoniko menu tis ericsson pws mporw??

an kserete tipota links pou exoun to firmware gia download plz steilte to mou Email Ecsalos@in.gr

Eyxaristw poli me sozete...!!!

Link to comment
Share on other sites

re paidia exw mia aporia exw to w900 me to menu tis vodafone kai to apexthanomai entelos thelw na to allaksw sto kanoniko menu tis ericsson pws mporw??

an kserete tipota links pou exoun to firmware gia download plz steilte to mou Email Ecsalos@in.gr

Eyxa

istw poli me sozete...!!![/quote

 

ayto psaxnoyme kai emeis an kserei kapoios as mas pei ti na kanoyme

Link to comment
Share on other sites

hi, ηθελα να ρωτησω αν το κινητο (στην εκδοση ΧΩΡΙΣ το vodafone menu) μπορει να δουλεψει το vodafone 2gether;

στη vodafone που ρωτησα μου ειπαν οτι δουλευει αψογα αλλα με το κοκκινο μενου, με το απλο ομως;

σημ.: αν και εχω συνδεση voda θα το παρω χωρις το κοκκινο μενου

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

hi, ηθελα να ρωτησω αν το κινητο (στην εκδοση ΧΩΡΙΣ το vodafone menu) μπορει να δουλεψει το vodafone 2gether;

στη vodafone που ρωτησα μου ειπαν οτι δουλευει αψογα αλλα με το κοκκινο μενου, με το απλο ομως;

σημ.: αν και εχω συνδεση voda θα το παρω χωρις το κοκκινο μενου

ευχαριστω

Νομιζω δεν εχει καμια σχεση αν ειναι voda η οχι,το δουλευει κανονικα.

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι παραληψη της sony αυτο αν δεν κανω λαθος υπαρχει παραγραφος προς τους κατασκευαστες που απαγορευει το να μην υπαρχει ηχος στην ληψη φωτο,ειχε γινει θεμα παλαιοτερα.:happy:

Λαθος. Τα νοκια εχουν επιλογη για σιγαση των ηχων καμερας ανεξαρτητως προφιλ και εντασης ηχου. Αρα εινια παραλειψη της SE και υποχρεωνεσαι να ακολουθησεις την "μπακαλιστικη" μεθοδο.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Με το MyPhoneExplorer τα mp3 πως τα περνάτε στο κινητό? Υπάρχει κάτι σαν το "disk to phone" της SE?
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Κοίταγα στο site της Vodafone και σου δίνει την επιλογή να διαλέξεις το χρώμα της συσκευής Μαύρο ή Άσπρο!!!!!

 

Λέτε να το φέρουν και σε άσπρο τελικά?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/45941shmaia.gif

Στις χαρές και στις λύπες μαζί...

Link to comment
Share on other sites

Κοίταγα στο site της Vodafone και σου δίνει την επιλογή να διαλέξεις το χρώμα της συσκευής Μαύρο ή Άσπρο!!!!!

 

Λέτε να το φέρουν και σε άσπρο τελικά?

Νομιζω οτι το ασπρο δεν θα κυκλοφορησει στην ελλαδα ,παντως τα εχω δει και τα δυο και προσωπικα το ασπρο ειναι χαλια,το κανει πολυ ψευτικο.;)

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μήπως θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει?

Έχω το w900 όλα καλά και ωραία αλλά δεν μπορώ να το δω με το PC Suite. Και την καινούργια έκδοση κατέβασα την 1.20.175 και τίποτα. Δεν το βρίσκει. Όμως τις φωτογραφίες και ήχους μπορώ να βάλω και να πάρω. Κάποια ιδέα? Please!!!

Link to comment
Share on other sites

Λαθος. Τα νοκια εχουν επιλογη για σιγαση των ηχων καμερας ανεξαρτητως προφιλ και εντασης ηχου. Αρα εινια παραλειψη της SE και υποχρεωνεσαι να ακολουθησεις την "μπακαλιστικη" μεθοδο.

 

Ίσως εξαρτάται από τη νομοθεσία που υπάρχει σε κάθε χώρα.

Δλδ , στη Φιλανδία μπορεί να μην απαγορεύεται , ίσως όμως να απαγορεύεται στην Σουηδία(ή την Ιαπωνία)και φυσικά , δεν μπαίνουν στον κόπο να τροποποιούν το λογισμικό ανάλογα με την κάθε χώρα στην οποία εισάγεται το τηλέφωνο

 

Arwen , όταν συνδέεις το κινητό με το usb καλώδιο τι επιλέγεις???

Νομίζω(γιατί δεν το κάνω και κάθε μέρα)πρέπει να επιλέξεις "λειτουργία τηλεφώνου" και όχι "μεταφορά αρχείων"

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω κι εγώ το W900i και είμαι αρκετά ικανοποιημένος από την άποψη τιμής και υπηρεσιών που προσφέρει..Θα ήθελα να ρωτήσω εαν ξέρει κάποιος να μου πέι, εάν υπάρχει η δυνατότητα αλλαγής της πρόσοψης. Πιστεύω στο άσπρο είναι πολυ πιο ωραίο. Και θα ήταν καλό εάν κάποιος χρήστης έχει βρει ορισμένες εφαρμογές να τις ανεβάσει. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Εricsson W900i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...