Jump to content

Sony Ericsson W800i


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο το το καλοδειο που εχω για το κινητο με τον υπολογιστη δε μπορω να τα σωσω τα ονοματα;με το mp3 μερικα κομματια δεν τα ονομαζει αλλα δειχνει ????????? αντι τον τιτλο του mp3.

Λογικά δεν πρέπει να γίνεται γιατί το καλώδειο δουλεύει με το memory stick και τα τηλεφωνα αποθηκεύονται στη μνημη τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:) ΒΤ δεν εχω.αν κατι παθει η συσκευη την πατησα.αν κατεβασω εφαρμογη η παιχνιδια που οτι και να κανω δεν τα κατεβαζω με τιποτα σε ποιο φακελο στν καρτα θα τα βαλω;πρεπει να δημιουργησω νεο φακελο;πηγα να περασω ενα μα ουτε καν περασε τιποτα.ενω δειχνει ο υπολ οτι το περασε αν βγαλω το USB τιποτα.το πιχνιδι bobble bobble να ειναι ιδιο με το γνωστο που μπορω να το βρω;
Link to comment
Share on other sites

κανε μια επαναφορα να ερθει στα ισα του!!

οχι δεν χανεις καμια αναβαθμιση!

Παρόλο που έκανα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμισεων, εκλεισα και ανοιξα το κινητο, για μία ακομα φορά, δυστηχως το κινητο εξακολουθεί να χρησιμοποιεί σαν ήχο κλησης τον κλασικό ήχο(sony ericsson) παρόλο που εγω βαζω mp3 σαν επιλογή!Επαναλμβάνω οτι ακόμα και στο προφίλ αναφέρει σαν ηχο κλησης αυτον που επιλέγω εγω και όχι αυτον που ακουγεται!

Παρεπιπτόντος ο ήχος κλησης sony ericsson δεν διαγραφεται!Ξερει κανεις τι παιζει?Το κινητο μεχρι και πριν απο 2 βδομαδες ηταν μια χαρα και εξακολουθουν ολες οι λειτουργιες του να ειναι καλες!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν, καλωσήρθα στο w800i club :D :D

Το κινητό είναι απλά τέλειο!! :w00t:

απο το το καλοδειο που εχω για το κινητο με τον υπολογιστη δε μπορω να τα σωσω τα ονοματα;με το mp3 μερικα κομματια δεν τα ονομαζει αλλα δειχνει ????????? αντι τον τιτλο του mp3.

Και σε μένα δεν διαβάζει ελληνικά στο walkman, και έτσι αναγκάζομαι να αφαιρώ το id3 σε τραγούδια που έχουν ελληνικά. Ευτυχώς δεν έχω αλλάξει τα ονόματα σε ελληνικά, και έτσι βγάζω άκρη :p

Μήπως ξέρει κανείς αν σε κάποια επόμενη αναβάθμιση θα διορθωθεί αυτό το πρόβλημα? Έχω την R1L002! (είναι το τελευταίο firmware?)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν, καλωσήρθα στο w800i club :D :D

Το κινητό είναι απλά τέλειο!! :w00t:

 

Και σε μένα δεν διαβάζει ελληνικά στο walkman, και έτσι αναγκάζομαι να αφαιρώ το id3 σε τραγούδια που έχουν ελληνικά. Ευτυχώς δεν έχω αλλάξει τα ονόματα σε ελληνικά, και έτσι βγάζω άκρη :p

Μήπως ξέρει κανείς αν σε κάποια επόμενη αναβάθμιση θα διορθωθεί αυτό το πρόβλημα? Έχω την R1L002! (είναι το τελευταίο firmware?)

αυτο το f/w π λες ειναι αυτο π εχει απο την μανα του κανε την αναβαθμιση σε R1N005 κ θα στα διαβαζει τα ελληνικα (σε εμενα τουλαχιστον το κανει)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν, καλωσήρθα στο w800i club :D :D

Το κινητό είναι απλά τέλειο!! :w00t:

 

Και σε μένα δεν διαβάζει ελληνικά στο walkman, και έτσι αναγκάζομαι να αφαιρώ το id3 σε τραγούδια που έχουν ελληνικά. Ευτυχώς δεν έχω αλλάξει τα ονόματα σε ελληνικά, και έτσι βγάζω άκρη :p

Μήπως ξέρει κανείς αν σε κάποια επόμενη αναβάθμιση θα διορθωθεί αυτό το πρόβλημα? Έχω την R1L002! (είναι το τελευταίο firmware?)

το id3tag μια χαρά το διαβάζει! στο id3tag version 2 είναι που δεν διαβάζει ελληνικά! Χρησιμοποίησε απλό id3tag.

Link to comment
Share on other sites

το id3tag μια χαρά το διαβάζει! στο id3tag version 2 είναι που δεν διαβάζει ελληνικά! Χρησιμοποίησε απλό id3tag.

 

 

Τι εννωεις οτι τι id3tag το διαβαζει;ειμαι και λιγο ασχετος.Κατι αλλο χτες με μεγαλη απογοητευση πηγα στις φωτογραφειες που εχω απο καμερα και 7 απο αυτες εδειχνε μαυρο.πηγα πληροφ και ενω τα KB τα εδειχνε η αναλειση ελεγε 0*0 τι να κανω;αν αρχισει τετοια απο την καρτα μνημη τοτε φαβαμαι μην αργοτερα τα κανει ολα ετσι :(

Link to comment
Share on other sites

το id3tag μια χαρά το διαβάζει! στο id3tag version 2 είναι που δεν διαβάζει ελληνικά! Χρησιμοποίησε απλό id3tag.

ευχαριστώ πολύ για την διευκρίνηση.

χθες έβαλα το τελευταίο firmware. τώρα θα παίζει το v2?

επίσης, πως θα κάνω master reset?

επαφές έχω συγχρονίσει,αλλά μηνύματα μάλλον δύσκολο το κόβω να γίνεται να τα κάνω backup :)

Link to comment
Share on other sites

:mad: :mad: ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ 3G ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΚΑΙ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ.ΙΣΧΥΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΟΛΑ ΤΑ JAR ,SIS,JAVA ΤΩΝ ΚΙΝΗΤΩΝ ΝΟΚΙΑ???? :down: :down: :tease: :tease: :tease: :yahoo: :yahoo: :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

:mad: :mad: ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ 3G ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΚΑΙ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ.ΙΣΧΥΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΟΛΑ ΤΑ JAR ,SIS,JAVA ΤΩΝ ΚΙΝΗΤΩΝ ΝΟΚΙΑ???? :down: :down: :tease: :tease: :tease: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

.jar είναι η επέκταση των java apps άρα μπορεί.

.sis είναι η επέκταση των Symbian apps άρα δε μπορεί (δεν έχει λειτουργικό SYmbian).

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που έκανα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμισεων, εκλεισα και ανοιξα το κινητο, για μία ακομα φορά, δυστηχως το κινητο εξακολουθεί να χρησιμοποιεί σαν ήχο κλησης τον κλασικό ήχο(sony ericsson) παρόλο που εγω βαζω mp3 σαν επιλογή!Επαναλμβάνω οτι ακόμα και στο προφίλ αναφέρει σαν ηχο κλησης αυτον που επιλέγω εγω και όχι αυτον που ακουγεται!

Παρεπιπτόντος ο ήχος κλησης sony ericsson δεν διαγραφεται!Ξερει κανεις τι παιζει?Το κινητο μεχρι και πριν απο 2 βδομαδες ηταν μια χαρα και εξακολουθουν ολες οι λειτουργιες του να ειναι καλες!

Ίσως (ελπίζω) και να έχω τη λύση στο πρόβλημα σου. Αυτό που περιγράφεις μπορεί να συμβεί αν αφού επιλέξεις το ringtone που θες, του αλλάξεις όνομα χωρίς να το βγάλεις πρώτα σαν ringtone. Το κινητό κρατά το όνομα του αρχείου που του έχεις ορίσει να χτυπά και αν το αλλάξεις εσύ δε βρίσκει το αρχείο και χτυπά με το sony ericsson. Μου το έκανε και μένα αυτό εχθές το βράδυ, και αμέσως θυμήθηκα ότι είχα διαβάσει αυτό το μήνυμά σου εδώ! Αν έχεις κάνει κάτι τέτοιο, απλά κάνε "αλλαγή" του ήχου κλήσης και απλά δώσ'του πάλι το ίδιο με το νέο όνομα! Ελπίζω να σε βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Στο W800 όταν ανοίγει το κάλυμα του φακού,

ενεργοποιείται η φωτογραφική όπως στο K750?

Ευχαριστώ!

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Στο W800 όταν ανοίγει το κάλυμα του φακού,

ενεργοποιείται η φωτογραφική όπως στο K750?

Ευχαριστώ!

Καλημέρα, ναι. :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παιδία έχω μια ερώτηση. Μετά την τελευταία αναβάθμιση έχω παρατηρήσει πως τα μηνύματα έχουν μόνο 70 χαρακτήρες. Λυπήθηκα πολύ γιατί χρησιμοποιώ π[ολύ τα μυνήματα.Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος?

 

Αν ναι, υπάρχει τρόπος να επανέλθω σε κάποια παλιότερη έκδοση f/w?

Και αν μέσα από το κινητό μπορώ να αλλάξω κάπως αυτή τη ρύθμιση?

Ο καλύτερος τρόπος να βρείς διέξοδο είναι να περάσεις από μέσα.

 

Robert Frost

Link to comment
Share on other sites

Παιδία έχω μια ερώτηση. Μετά την τελευταία αναβάθμιση έχω παρατηρήσει πως τα μηνύματα έχουν μόνο 70 χαρακτήρες. Λυπήθηκα πολύ γιατί χρησιμοποιώ π[ολύ τα μυνήματα.Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος?

 

Αν ναι, υπάρχει τρόπος να επανέλθω σε κάποια παλιότερη έκδοση f/w?

Και αν μέσα από το κινητό μπορώ να αλλάξω κάπως αυτή τη ρύθμιση?

Έχεις απενεργοποιήσει τους εθνικούς χαρακτήρες;

Link to comment
Share on other sites

Κι εδώ μια απ΄τα ίδια.

 

 

 

1) kai emena paides ta idia.

Evala giro sta 400 mb peripou mp3 ftiaxnontas monos mou tous sostous ipikatalogous mesa sto mp3 folder kai ksafnika svinontai ta panta apo to ms ,paixnidia,mp3,ringtones,fotos,videos ta panta mesa sto ms kai mou afinei kenous tous ipokatalogous.

Xerei kaneis giati egine auto??

 

2)Gia na kanw format to ms mou zitaei kodiko asfaleias --- poios einai ??

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια χρειαζεται καμια ρυθμιση στον router για να γινει η αναβαθμιση?

ειναι κολλημενο στο 0% εδω και ωρα.. :cry:

Δεν χρειάζεται κάποια ρύθμιση στο router αλλά να κατεβάσεις τους update drivers.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Gia na kanw format to ms mou zitaei kodiko asfaleias --- poios einai ??

Είναι: 0000

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

kalimera paides...agorasa proxtes ena kainourio W800i apo ote-shop,exei thn teleutaia ekdosh firmware(R1N035) ki omws entelws 3afnika xtes svistikan oles oi fwto kai ta video pou eixa perasei apo to pc,oxi ta mp3 omws...3erei kaneis giati mporei na egine auto,mhpws na to paw sthn sonyericsson?!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω μια απορια. Μηπως τυχαινει να ξερει κανεις αν το w800 εχει quickshare δηλαδη να μπορει να βλεπει τα αρχεια του αλλο μεσο μπλε δοντιου? εχει το τ610 ενος φιλου μου αλλα δεν βρισκω πως γινεται στο δικο μου W800!!

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι εντελως απογοητευμενος, εχω παραγκειλει εδω και 1,5 μηνα το W800 απο τη Vadafone και ακομα ερχεται...δεν υπαρχει πουθενα εδω Θεσσαλονικη, και και κανεις δεν ξερει ποτε θα ερθει!

Ξερει κανεις κατι σχετικο?

Μου φαινεται οτι τελικα θα ανανγκαστω να παρω το k750i.

^^^HAVE NO FEAR Greg IS HERE^^^
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...