Jump to content

Sony Ericsson W800i


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

exei kali apodosi san mp3 ixo klisis?mporw na to parw san syskevi me epidotisi,kai na tou valw karta vodafone xwris na einai vodafone live?exei kalytero ixo klisis mp3 apo to k750i?
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η απάντησεις σε όλα σου τα ερωτήματα είναι ναι! :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

 

2.Πες μου σε παρακαλώ αν το myphonexplorer σου "βλέπει" ΚΑΙ τη μνήμη τηλεφωνου ΚΑΙ τη MStick με USB ή BT

 

Το δοκίμασα με bluetooth (της Gigabyte με τους drivers των windows) και μου βλέπει και τη μνήμη του τηλεφώνου και το memory stick.

Link to comment
Share on other sites

thx. vlepw na rxete i seira tou w800i...
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

kserei kaneis an yparxei periptwsh na pesei h timh toy w800i syntoma konta sta 300 h na koitaksw gia allo thlefwno

Άδικα θα περιμένεις, πρέπει να περάσει πολύς καιρός για να πέσει η τιμή του στα 300€. Κι αυτό σημαίνει αυτομάτως ότι το Κ750 θα έχει πέσει κάτω από το φράγμα των 300€. Οπότε κοίταξε για άλλο τηλέφωνο.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

 

 

 

Το δοκίμασα με bluetooth (της Gigabyte με τους drivers των windows) και μου βλέπει και τη μνήμη του τηλεφώνου και το memory stick.

OK τελικα το βρηκα.

με ΒΤ βλεπει και τη ΜStick και τη Μνημη τηλεφωνου

με USB μονο τη Μνημη τηλεφωνου

 

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: για μικρα αρχεια συμφερει το ΒΤ για μεγαλυτερα βαλτε USB

Φορτωνουν πιο γρηγορα

>Undead<
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθηστε, γιατι θα το σπασω...

Οταν του περναω αρχεια με το καλωδιο μου τα κανει ολα π()υΤ@ν@ εκει μεσα... Μου σβηνει αρχεια, μου αντικαταστει αρχεια, μου διπλογραφει αρχεια, μου κοβει αρχεια κτλ... ΘΑ ΤΟ ΣΠΑΣΩ ΤΟ γ@Μ!δ! ΜΟΥ ΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ... Την εχω κανει 3 φορες format την καρτα και παλι τα ιδια... Απο την αρχη μου το κανε αυτο...

κανεις καμια ιδεα? λετε να φταιει η Μνηνη? το κανει και σε αλλον?

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

παιδιά help μου έχει βγεί το πορτοκαλί πλαστικάκι του σταυρού κατεύθυνσης του κεντρικού κουμπιού του κινητου δηλαδή. Προσπάθησα να το βάλω αλλα μάταια!Μήπως υπάρχει κάποιο ειδικό εργαλείο που έχει η SE για να το βάλει;

Να του βάλω κόλλα? Δε θέλω να κάνω πατέντες στο κινητό..... και το θέμα είναι ότι έτσι το κουμπί είναι πιο δύσκολο στη χρήση του, δεν έχει καλή αίσθηση.

 

Επίσης εχω παρατηρήσει ότι όταν πάω στις κλήσεις και έχω την ώρα στο 12ωρο δεν εμφανίζει σωστα τα ελληνικά αλλά έχει άλλους χαραλτήρες "1/4" κτλπ.

Το firmware μου είναι R1L002 αν το αναβαθμίσω λύνεται το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά help μου έχει βγεί το πορτοκαλί πλαστικάκι του σταυρού κατεύθυνσης του κεντρικού κουμπιού του κινητου δηλαδή. Προσπάθησα να το βάλω αλλα μάταια!Μήπως υπάρχει κάποιο ειδικό εργαλείο που έχει η SE για να το βάλει;

Να του βάλω κόλλα? Δε θέλω να κάνω πατέντες στο κινητό..... και το θέμα είναι ότι έτσι το κουμπί είναι πιο δύσκολο στη χρήση του, δεν έχει καλή αίσθηση.

 

Επίσης εχω παρατηρήσει ότι όταν πάω στις κλήσεις και έχω την ώρα στο 12ωρο δεν εμφανίζει σωστα τα ελληνικά αλλά έχει άλλους χαραλτήρες "1/4" κτλπ.

Το firmware μου είναι R1L002 αν το αναβαθμίσω λύνεται το πρόβλημα;

Ναι βαλ' του κολλα, δεν παθαινει τιποτα... το ειχε παθει και ακομα ενας φιλος εδω μεσα και αυτο εκανε...

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το im too 3gp converter που κατεβασα θελει serial numper και codec για να δουλεψει υπαρχει κατι αλλο για να γυρισουμε τα video σε avi η 3gp κτλ ωστε να βλεπουμε και κανα fun video
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Υπάρχει κανείς με W800i και Cosmote που να έχει ρυθμίσει σωστά τις ρυθμίσεις του gprs και του wap? Πηγαίνοντας στο Internet Services -> settings δεν μου δείχνει την σελίδα και γενικά μου βγάζει error στο configuration.

 

Δοκίμασα και από το site της SE να τα λάβω και από την Cosmote αλλά δεν μου δουλεύουν σωστά.

 

Επίσης έχει καταφέρει κανείς να ρυθίσει το email του μέσω Cosmote στο συγκεκριμένο κινητό?:wacko:

 

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Σκοπεύω να αγοράσω ένα από τα W800 & K750 μέσα στο Νοέμβριο. Πήγα λοιπόν σε ένα Πλαίσιο για να τα δω από κοντά & να αποφασίσω.

 

Ο πωλητής με είπε οτι το W800 έχει παρουσιάσει πολλά προβλήματα & οτι έχει πάρα πολλές επιστροφές!!!

Αντίθετα μιλούσε για το K750 & έσταζε το στόμα του μέλι..! (ήταν & ο ίδιος κάτοχος)

 

Μου έκανε μεγάλη εντύπωση που έθαβε το W800, γιατί έχει 60 ευρώ περισσότερα από το K750.

 

Έχει αντιμετωπίσει κανένας κάτοχος του W800 προβλήματα?

Παρακαλώ πείτε μου γιατί τρόμαξε το μάτι μου!

:worry:

emena pados mou kolage kai ekane restart mono tou twra to edwsa gia na to doun kai na kanoun anavathmisi elpizo na min kolaei meta pados otan arhisa na to fortono tragoudia kai paihnidia tote arhise ligo na tarazetai :cry:

http://www.karaiskaki.gr/_img/olympiacos.jpg
Link to comment
Share on other sites

ki emena mou kolai, alla den me niazei.spania kolai.omos mpori se ligo kairo pou tha to paris na exoun antimetopisi ta provlimata. ego sou leo na to paris
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια προσπαθω να συνδεθω με το κιντο στο ιντερνετ και ειτε συνδεθω με το usb ειτε με υπηρυθρες η ταχυηττα που πιανω ειναι 9600.Εχω τσεκαρει παντου τις ταχυτητες (θυρες) και τις εχω ολες στα 115200

 

Υ.Γ απο σο κοιταξα δεν βρηκα καποιο παρομιο thread

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Υπάρχει κανείς με W800i και Cosmote που να έχει ρυθμίσει σωστά τις ρυθμίσεις του gprs και του wap? Πηγαίνοντας στο Internet Services -> settings δεν μου δείχνει την σελίδα και γενικά μου βγάζει error στο configuration.

 

Δοκίμασα και από το site της SE να τα λάβω και από την Cosmote αλλά δεν μου δουλεύουν σωστά.

 

Επίσης έχει καταφέρει κανείς να ρυθίσει το email του μέσω Cosmote στο συγκεκριμένο κινητό?:wacko:

 

Ευχαριστώ...

 

Έστειλες τα δύο μηνύματα 1) WAPA E και 2) MMS E στο 1651 της COSMOTE;

Θα λάβεις απαντήσεις με τις ρυθμίσεις και θα τις εγκαταστήσεις όταν στο ζητήσει το τηλέφωνο και έτσι θα ενεργοποιηθεί η σύνδεσή σου.

(Για το e-mail δεν έχω ασχοληθεί)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης εχω παρατηρήσει ότι όταν πάω στις κλήσεις και έχω την ώρα στο 12ωρο δεν εμφανίζει σωστα τα ελληνικά αλλά έχει άλλους χαραλτήρες "1/4" κτλπ.

Το firmware μου είναι R1L002 αν το αναβαθμίσω λύνεται το πρόβλημα;

Νομίζω ναι. Το πρόβλημα λύνεται με την νεώτερη έκδοση R1N και μετά στην εμφάνιση πμ/μμ που το εμφανίζει σαν 1/4 / 1/4.

Το μόνο πρόβλημα που παραμένει είναι στα μηνύματα που συνεχίζουν το ίδιο λάθος.!!!

Γενικότερα πάντως δεν έχεις κανένα λογο να κρατάς την R1L ακόμη.

Σκέψου ότι θα βελτιώσεις αρκετά το τηλέφωνο σε απόκριση και θα έχεις λιγότερ ακολλήματα και θα βελτιώσεις πάρα πολύ αναπαραγωγή και λήψη βίντεο κλιπ.

Link to comment
Share on other sites

Όντως κάνε την αναβάθμιση...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Έστειλες τα δύο μηνύματα 1) WAPA E και 2) MMS E στο 1651 της COSMOTE;

Θα λάβεις απαντήσεις με τις ρυθμίσεις και θα τις εγκαταστήσεις όταν στο ζητήσει το τηλέφωνο και έτσι θα ενεργοποιηθεί η σύνδεσή σου.

(Για το e-mail δεν έχω ασχοληθεί)

 

Καλημέρα,

 

Ναι τα έστειλα αλλά και πάλι τίποτα...στο wap.myphone.gr μπαίνει κανονικά, αλλά σε άλλες http διευθύνσεις δεν μπαίνει με τίποτα! Μαλλον θα χρειαστεί να τους πάρω κάποιο τηλέφωνο, αλλά και πάλι ποιους? Cosmote ή SE? Ιδού η απορία...:rolleyes:

 

Ευχαριστώ!;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθηστε, γιατι θα το σπασω...

Οταν του περναω αρχεια με το καλωδιο μου τα κανει ολα π()υΤ@ν@ εκει μεσα... Μου σβηνει αρχεια, μου αντικαταστει αρχεια, μου διπλογραφει αρχεια, μου κοβει αρχεια κτλ... ΘΑ ΤΟ ΣΠΑΣΩ ΤΟ γ@Μ!δ! ΜΟΥ ΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ... Την εχω κανει 3 φορες format την καρτα και παλι τα ιδια... Απο την αρχη μου το κανε αυτο...

κανεις καμια ιδεα? λετε να φταιει η Μνηνη? το κανει και σε αλλον?

:O :O μαγκες κ μενα τα ιδια σκατα μου κανει εχω χασει ολα τα αρχεια μ..΄... (ευτηχως π ειχα παρει backup) :cry: :cry: :cry: αυτο νομιζω το κανει οταν περναω μονο mp3 χυμα σε φακελους στο κιν κ μετα γινονται ολα μπαχαλο εκει μεσα..ενω οταν τα εχω βαλει σε φακελο κ μετα τ6α περναω μ σβηνει μερικες εικονες....α κ κατι αλλο παρατηρησα οτι αφου περναει τα mp3 χυμα κ αντικαταστει αλλα αρχεια η μνημη της καρτας π ειναι ελυθερη ειναι συγκεκριμενη (200000 kb).....δν ξερω τι μπορει να φταιει αλλα ΒΟΗΘΕΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το im too 3gp converter που κατεβασα θελει serial numper και codec για να δουλεψει υπαρχει κατι αλλο για να γυρισουμε τα video σε avi η 3gp κτλ ωστε να βλεπουμε και κανα fun video

 

 

EDW file mporis na vris oti prog thes gia to kin. sou.

Afto pou xrisimopio ego kai tha sou to protina ine to Mobile Media Maker..

 

pigene tsekare to link! ine pragmatika kali doulia... :cool:

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Χθες πήρα το W800 είχα και κ750 το οποίο πούλησα γιατί ήταν vl. Με το που άνοιξα το τηλέφωνο παρατήρησα ότι το τζοιστικ θέλει αρκετή δύναμη για να πάει προς τα πάνω. Πήγα στο μαγαζί που το πήρα και τους λέω το πρόβλημα και μου λένε ότι τα περισσότερα έτσι είναι. Πήγα και στην SE και μου λένε ότι να το δουλέψω λίγο και αν δεν διορθωθεί να το πάω να το ανοίξουν. Έχει κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα? Επίσης να ρωτήσω κάτι άλλο ο ήχος είναι καλύτερος από το 750 λόγο τον ακουστικών η λόγο τηλεφώνου? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...