Jump to content

Sony Ericsson W800i


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ερωτησούλες στα γρήγορα μιας και δεν βρήκα απάντηση μετά από το -σύντομο είναι η αλήθεια- ψάξιμο που εκανα:

 

1) To Infotimealarm δεν με καλύπτει αφού κάνει ότι θέλει με τα πολλαπλα αλάρμ που του βάζω και είναι αναξιόπιστο... υπάρχει κάτι καλύτερο?

 

2) Μπορώ να βλέπω πόση διάρκει είχανε οι κλήσεις μου, ή αυτό ισχύει μόνο για την τελευταία μου? Αν θυμάμαι καλά στο Τ68 είχα αυτή τη δυνατότητα... παίζει να κάνω και λάθος βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μα εγω αποτι εχω ρωτησει και εχω διαβασει απο το φορουμ το Κ750 εχει αρκετα προβλματα σαν λογισμικο.δε ειναι δλδ και πολυ σταθερο τηλ.ειναι οντως ετσι???μπορουν καποιοι κατοχοι του 800 να μου πουν αν εχουν προβληματα με το λογισμικο??

 

Το ζήτημα των προβλημάτων που παρουσιάζουν κάποια τηλέφωνα εκτός από ουσιαστικό (αντικειμενικό) είναι και στατιστικό (υποκειμενικό).

Η "βάση" των χρηστών του Κ750 είναι σαφώς μεγαλύτερη από αυτή των χρηστών του W800 γιατί απλά κυκλοφορεί περισσότερο καιρό. Έτσι οι αναφορές για προβλήματα με το Κ750 είναι σαφώς περισσότερες από ότι για το W800. Αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα οτι το Κ750 είναι χειρότερο του W800 ! Αυτό συμβαίνει γιατί το Κ750 έχει φορέσει στο παρελθόν ασταθέστατα firmwares που το έχουν, είναι αλήθεια, δυσφημίσει στην αγορά. Το W800 κινήται "εκ του ασφαλούς" με δοκιμασμένα firmwares "στου κασιδιάρη το κεφάλι" (βλ. Κ750 !)

Στην πράξη τα δυό τηλέφωνα είναι απολύτως ίδια και οι διαφορές τους είναι ΜΟΝΟ στο εξειδικευμένο firmware (που άλλωστε μπορεί κάποιος να το βάλει και στο Κ750) και την πρόσοψη (και αυτή αλλάζει). Όλα τα υπόλοιπα έχουν να κάνουν με το γούστο και την τσέπη του καθενός μας.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά help!!! το κινητό απο χτές δεν βλέπει την κάρτα μνήμης εντελώς ξαφνικά...την έβγαλα,την έβαλα ξανά,έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων...τίποτε!!! τι μπορώ να κάνω?!!!
Link to comment
Share on other sites

βγαλτην φυσα μεσα στο κιν κ καθαρισε την καρτα (δν ειναι αναγκη να την βαλεις στο πλυντηριο :p )ισως απο την σκονη π μαζευει να μην ακουμπανε καλα οι ακροδεκτες της καρτας αν δν γινει τπτ βαλε την καρτα να δοκιμασεις αν την διαβαζει κανα ms reader κλπ αλλιως νομιζω(ΧΩΡΙς ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟς)ΟΤΙ ΧΡΕΙΖΕΣΑΙ FORMAT
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση να σας κάνω...

Μπορείς στο W800 να βάλεις επαναλαμβανόμενες υπενθυμίσεις στο ημερολόγιο (όπως επετείους) ή μόνο ότι κάνει και το Κ750;

Link to comment
Share on other sites

βγαλτην φυσα μεσα στο κιν κ καθαρισε την καρτα (δν ειναι αναγκη να την βαλεις στο πλυντηριο :p )ισως απο την σκονη π μαζευει να μην ακουμπανε καλα οι ακροδεκτες της καρτας αν δν γινει τπτ βαλε την καρτα να δοκιμασεις αν την διαβαζει κανα ms reader κλπ αλλιως νομιζω(ΧΩΡΙς ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟς)ΟΤΙ ΧΡΕΙΖΕΣΑΙ FORMAT

file mou ta ekana ola auta pou les alla dystyxws den egine tipote...evala mia allh 256 enos filou oute auth th blepei alla kai thn dikh mou den thn blepei to K750i tou kollitou...etsi prin ligo to piga sthn SE kalli8eas kai mou eipan oti to parousiasan arketes syskeues ths teleutaias partidas.to afhsa ekei kai 8a paw aurio kai pou eipan mallon 8a to antikatasthsoun

:D ....kai koroideuta ta kollimata twn nokia!!! :X

Link to comment
Share on other sites

παιδιά help!!! το κινητό απο χτές δεν βλέπει την κάρτα μνήμης εντελώς ξαφνικά...την έβγαλα,την έβαλα ξανά,έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων...τίποτε!!! τι μπορώ να κάνω?!!!

ΒΑΛΤΗΝ ΣΕ CARD READER KANE ENA ΒΑCK UP STO PC KANE FORMAT STHN KAPTA KAI ΞΑΝΑΠΕΡΝΑΤΑ ΟΛΑ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΒΑΛΤΗΝ ΝΑ ΞΑΝΑΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΤΗΛ :O :O :O :O :O :O :kill: :kill: :kill:

Link to comment
Share on other sites

file mou ta ekana ola auta pou les alla dystyxws den egine tipote...evala mia allh 256 enos filou oute auth th blepei alla kai thn dikh mou den thn blepei to K750i tou kollitou...etsi prin ligo to piga sthn SE kalli8eas kai mou eipan oti to parousiasan arketes syskeues ths teleutaias partidas.to afhsa ekei kai 8a paw aurio kai pou eipan mallon 8a to antikatasthsoun

:D ....kai koroideuta ta kollimata twn nokia!!! :X

Γιαυτό βγάλανε και την εγγύηση. Φαντάσου να μην στην αντικαταστούσαν, τι θα έλεγες για τα κολλήματα των SE ? :D

Πάντως άλλο τα κολλήματα/προβλήματα των τηλεφώνων, και άλλο τα κολλήματα/προβλήματα των καρτών και άλλο το ότι είμαι ..... κολλημένος με τα SE ή την ΝΟΚΙΑ :lol:

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΥΗΣΤΕ ΜΕ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΟ ΣΠΑΣΩ. ΤΡΑΒΑΕΙ ΒΙΝΤΕΟ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΟ ΟΣΟ ΤΑ Κ750 ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ ΜΟΥ ΠΟΥ ΥΠΟΤΗΘΕΤΕ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΜΕΡΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ? ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ.
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΥΗΣΤΕ ΜΕ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΟ ΣΠΑΣΩ. ΤΡΑΒΑΕΙ ΒΙΝΤΕΟ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΟ ΟΣΟ ΤΑ Κ750 ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ ΜΟΥ ΠΟΥ ΥΠΟΤΗΘΕΤΕ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΜΕΡΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ? ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ.

Ποιάν έκδοση έχεις ? Αν έχεις την R1N , τότε είναι η τελευταία , πρέπει να τραβάει αρκετά καλό video (εννοείται πως έχεις επιλέξει την υψηλή ποιότητα). Διαφορετικά πρέπει να κάνεις αναβάθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΜΟΥΛΕΕΙ ΟΤΙ Η ΕΚΔΟΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΚΑΜΕΡΑΣ-ΚΑΜΕΡΑ ΤΡΕΧΟΥΣΑ4.4 ΚΑΙ ΤΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΕΙΝΑΙ R1L002.ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΗΣΗ?ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΥΨΗΛΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια περασα την τελευταια εκδοση την R1NA005 η οποια εχει τις εξης διαφορες...ακουγεται το κινητο οταν σε καλουν η εχεις μηνυμα και μεσα στα ακουστικα οταν ακους μουσικη,καλυτερη ποιοτητα φωτο και video,ομως δυστυχως οταν λαμβανεις μηνυμα δεν βγαζει ποιος το στελνει παρα εμφανιζεται μονο ενας φακελος στην πανω σειρα της οθονης κα8ως και στην αναφορα ακουγεται ο ηχος της παραδοσης ομως δεν γραφει οτι παραδο8ηκε...αυτα:-) :-(
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δείχνει ποιός έστειλε μήνυμα και στην αναφορά δείχνει σε ποιόν στάλθηκε..Έχω την R1NA005 και εγώ.Μήπως πρέπει να κάνεις κάποια ρύθμιση??
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δείχνει ποιός έστειλε μήνυμα και στην αναφορά δείχνει σε ποιόν στάλθηκε..Έχω την R1NA005 και εγώ.Μήπως πρέπει να κάνεις κάποια ρύθμιση??

Τι ρυθμιση φιλε μου Lotus?Ενεργοποιησα ξανα την αναφορα παραδοσης απο τις ρυ8μισεις οπως παντα...αλλα πως γινεται να μην βγαζει καν ποιος στελνει?!!!

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΥΛΕΕΙ ΟΤΙ Η ΕΚΔΟΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΚΑΜΕΡΑΣ-ΚΑΜΕΡΑ ΤΡΕΧΟΥΣΑ4.4 ΚΑΙ ΤΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΕΙΝΑΙ R1L002.ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΗΣΗ?ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΥΨΗΛΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ.

μπες εδω κ κανε αναβαθμιση...... ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδία παρατήρησα οτι για να φαίνεται η φωτογραφία από όποιον με καλεί ή μου στέλνει μύνημα πρέπει να πάω στην επάφη και μέσα εκεί να βάλω την φωτογραφία και να την αποθηκεύσω,αλλιώς αν παω σε οποιδήποτε φωτογραφία και πάω στις επιλογές και την κάνω χρήση ως εικόνα επαφης δεν θα μου βγάζει τη φωτογραφία σε κλήση ή σε μύνημα.
Link to comment
Share on other sites

geia sas!tha paro mallon to w800i kai thelo na rotiso ean axizei na to paro....

EXEI DINATO HXO,KAI KALH POIOTHTA????EXEI KALH CAMERA?TI GINETE ME TO FIRMWARE?PERNEI ANAVATHMISH TO FIRMWARE?MOU PROTINETE KATI KALITERO ME TA IDIA LEFTA?THA EPERNA TO K750i ALLA 3 FILOI MOU POU TO EXOUN TOUS PAROUSIAZEI PROVLIMA,KOLAH KAI DEN KANEI TIPOTA...KAI GIA NA EPIDIORTHOTHEI THELEI ANAVATHMISEI.

??????? :O :blink: :wacko: :cry: :w00t: :(

svig
Link to comment
Share on other sites

geia sas!tha paro mallon to w800i kai thelo na rotiso ean axizei na to paro....

EXEI DINATO HXO,KAI KALH POIOTHTA????EXEI KALH CAMERA?TI GINETE ME TO FIRMWARE?PERNEI ANAVATHMISH TO FIRMWARE?MOU PROTINETE KATI KALITERO ME TA IDIA LEFTA?THA EPERNA TO K750i ALLA 3 FILOI MOU POU TO EXOUN TOUS PAROUSIAZEI PROVLIMA,KOLAH KAI DEN KANEI TIPOTA...KAI GIA NA EPIDIORTHOTHEI THELEI ANAVATHMISEI.

??????? :O :blink: :wacko: :cry: :w00t: :(

 

Έχει αρκέτα καλό (ένταση και ποιότητα) αλλά δεν είναι και mp3 player! Επίσης έχει καλή κάμερα αλλά δεν είναι ψηφιακή φωτογραφική μηχανή! Απ' όσο ξέρω το firmware επιδέχεται αναβάθμιση. Έδω μιλάμε για το w800 για άλλο μπορείς να ψάξεις και μόνος σου! Όσο για τους φίλους σου θα μπορούσαν να το πάνε σε κάποιο SE service center...

Link to comment
Share on other sites

Re paides na rwthsw sthn anava8mish einai stande oti xanodai ta arxeia p exei mesa to kinhto?DLd na perasw pics videos epafes klp klp sto pc prin kanw thn anava?
FuTuRe TaKeS PlAcE DeEp In SpAcE......
Link to comment
Share on other sites

Re paides na rwthsw sthn anava8mish einai stande oti xanodai ta arxeia p exei mesa to kinhto?DLd na perasw pics videos epafes klp klp sto pc prin kanw thn anava?

Κάποιες φορές χάνονται , κάποιες όχι . Για να είσαι σίγουρος , κάνε ένα back-up πρώτα στο PC των σημαντικών αρχείων, τηλ καταλόγου κτλ , κ μετά κάνε την αναβάθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει αρκέτα καλό (ένταση και ποιότητα) αλλά δεν είναι και mp3 player! Επίσης έχει καλή κάμερα αλλά δεν είναι ψηφιακή φωτογραφική μηχανή! Απ' όσο ξέρω το firmware επιδέχεται αναβάθμιση. Έδω μιλάμε για το w800 για άλλο μπορείς να ψάξεις και μόνος σου! Όσο για τους φίλους σου θα μπορούσαν να το πάνε σε κάποιο SE service center...

e pos den einai mp3 player! einai kai para einai kai poly kalitero apo arketa mp3 player tis agoras stin kathgoria me mnimi. kai kalh poiohthta hxoy exei kai dunato kai euxristo player kai ola se auta se mia tromerh othonh!ti allo thelei kaneis? ektos apo perissotero xoro...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηγα χθες το πρωι στο καταστημα οπου εχω παραγκειλει το (εδω και 1,5μηνα) W800 και μου λενε οτι μαλον τον αλλο μηνα παιζει να ερθει, ξερει κατι σχετικο, ή τηλεφωνο κεντρικης Vodafone για να με εξηπηρετισουν απο Αθηνα γιατι εδω Θεσ/νικη δεν ξερουν τιποτα!
^^^HAVE NO FEAR Greg IS HERE^^^
Link to comment
Share on other sites

eho steilei to kinito mou gia anavathmisi kai pi8anon servise kai mou to kratane edw kai 25 meres 8elo to kinito mou piso !!! kai ola ayta giati den katafera na kano tin anava8misi meso internet :cry:
http://www.karaiskaki.gr/_img/olympiacos.jpg
Link to comment
Share on other sites

eho steilei to kinito mou gia anavathmisi kai pi8anon servise kai mou to kratane edw kai 25 meres 8elo to kinito mou piso !!! kai ola ayta giati den katafera na kano tin anava8misi meso internet :cry:

25 μερες!!! αυριο πηγαινε και απαιτησε να το παρεις,εστω και με την παλια σου version!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρουσιαστεί σε κανέναν το εξής πρόβλημα: (?)

 

Κάποιες φορές πηγαίνοντας στο κεντρικό μενού (με τα 12 εικονίδια) παρουσιάζεται ένα μαύρο περίγραμμα γύρω τους και ότι και αν θέλω να κάνω απλά δεν εκτελείται και μετά θέλει κλείσιμο και ξανά άνοιγμα. Πρώτη φορά μου το παρουσίασε 1 μέρα αφότου είχα βάλει ένα original theme του W550. Από τότε όποτε ξαναέβαλα animated theme του W550 ή γενικά κάποιο βαρύ σε μέγεθος μου παρουσιάζει τα ίδια. Έχω κάνει φορμάτ σε ότι είχα στην μνήμη και επαναφορά ρυθμίσεων και αναρωτιέμαι αν είναι κάποιο bug του firmware R2L.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...