Jump to content

Sony Ericsson W800i


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απ'οτι εχω δει πρεπει να παιζει MPEG 4

 

Το θεμα ειναι αν ξερει κανενας καποιο προγραμμα που να κανει convert σε βιντεο μορφης avi,mpeg,wmv,σε MPEG 4 ετσι ωστε να μπορει να παιζει στο κινητο ανετα

 

Ευχαριστω

δηλαδη με το smartmovieconverter που ειχα για το 6600 δεν θα παιζουν τα avi video στο w800i
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δυστηχως δεν μπορω να σε βοηθησω σε αυτο και εγω οπως βλεπεις περιμενω να μας πουν τι ειδους βιντεακια παιζει αν ειναι μονο MPEG 4
Link to comment
Share on other sites

δυστηχως δεν μπορω να σε βοηθησω σε αυτο και εγω οπως βλεπεις περιμενω να μας πουν τι ειδους βιντεακια παιζει αν ειναι μονο MPEG 4 ή κατι αλλο και με πιο προγραμμα μετατρεπεις απο εναν οποιοδηποτε τυπο αρχειου σε MPEG 4 :worry:
Link to comment
Share on other sites

Πέδες θα ήθελα μια πληροφορία το W800 παίζει καλύτερα τα τραγούδια σε σχέση με το Nokia 6230 όταν είναι σε ανοιχτή ακρόαση ή χειροτέρα το λέω γιατί έχω το 6230 και όταν το έχω στο δυνατό και ανοιχτή ακρόαση μένω πολύ ευχαριστημένος σε σχέση με άλλα κινητά που έχω ακούσει. Σκέπτομαι να αγοράσω το W800 εσείς τι λέτε;
Link to comment
Share on other sites

δυστηχως δεν μπορω να σε βοηθησω σε αυτο και εγω οπως βλεπεις περιμενω να μας πουν τι ειδους βιντεακια παιζει αν ειναι μονο MPEG 4 ή κατι αλλο και με πιο προγραμμα μετατρεπεις απο εναν οποιοδηποτε τυπο αρχειου σε MPEG 4 :worry:

μπορειτε να μετατρεψετε τα βιντεακια σας με πολυ καλη ποιοτητα και να τα δειτε στο κινητο σας με τα εξης προγρ.

 

1.xilisoft-3gp converter(ευκολο και απλο)

2.NERO recode 2 (ειδικα με αυτο, σε καποιο βιντεακι απεφυγα τα καρε-καρε που εκανε το xilisoft)

 

***ξαναρωταω:

 

αν ξερει καποιος να μου πει απο που θα κατεβασω softw για να παιζει games/εφαρμογες jar,jad στο pc?

>Undead<
Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να μετατρεψετε τα βιντεακια σας με πολυ καλη ποιοτητα και να τα δειτε στο κινητο σας με τα εξης προγρ.

 

1.xilisoft-3gp converter(ευκολο και απλο)

2.NERO recode 2 (ειδικα με αυτο, σε καποιο βιντεακι απεφυγα τα καρε-καρε που εκανε το xilisoft)

 

***ξαναρωταω:

 

αν ξερει καποιος να μου πει απο που θα κατεβασω softw για να παιζει games/εφαρμογες jar,jad στο pc?

και που θα τα βρουμε αυτα τα δυο προγραμματα να τα κατεβασουμε φιλε μου???
Link to comment
Share on other sites

@ rerresv:

1. to xilisoft tha to breis edo

2. oso gia to nero, an psakseis ligo kapou edo mesa tha to breis ki auto...

pantos tha sou proteina to xilisoft...

 

@ c.a.D.J.:

ap' oti eida parapano ennoeis tin R1NA005 kai oxi tin R1N005 (pou einai gia k750);

loipon... s' emena douleuei apsoga... den kollaei katholou... einai i pio "grigori" ap' oles...

Oso gia ta kollimata pou les, emena mou ta ekane i proigoumeni ekdosi (R1N035)

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

Απο την μερια μου θα ευχαριστησω ολους σας για τις απαντησεις οταν εχω νεοτερα θα σας πω

 

 

;)

Link to comment
Share on other sites

Mp3 παιζει κανονικα και παιρνεις και μια καρτα 512 δωρο μεσα στο κουτι και εισαι αρχηγος

φυσικα και οι ηχοι μπαινουν και σαν ηχοι κλησης τωρα για το Νοκια που ρωτας δεν μπορω να σου πω εγω ας πει καποιος που το ξερει καλα

Link to comment
Share on other sites

@ c.a.D.J.:

ap' oti eida parapano ennoeis tin R1NA005 kai oxi tin R1N005 (pou einai gia k750);

loipon... s' emena douleuei apsoga... den kollaei katholou... einai i pio "grigori" ap' oles...

Oso gia ta kollimata pou les, emena mou ta ekane i proigoumeni ekdosi (R1N035)

ευχαριστω πολυ για τα φωτα σ κ ξαναρωτω αφου σε εσενα παει πιο γρηγορα μηπως να ξανακανω την αναβαθμιση σε R1NA005 ????

Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις/διασαφηνίσεις από υποψήφιο αγοραστή:

 

1. Στο PC φαίνονται και τα δύο ως σκληρός ή μόνο το W800? Έχουν διαφορά σε αυτό?

 

2. Πόσες επαφές χωράνε? 'Εχουν μεταξύ τους σε αυτό το θέμα διαφορές? Υπόψιν ότι στο 3230 που έχω τώρα, έχω πάνω από 1000 πολλαπλών πεδίων και δεν υπάρχει περιορισμός...

 

3. Eνδιαφέρομαι για το Ν91 που όμως αργεί πολύ, με έχει εντυπωσιάσει το N70 αλλά έχει πρόβλημα με το ραδιόφωνο και ποτέ δεν είχα SE... να το πάρω???

 

Thnx in advance :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τα φωτα σ κ ξαναρωτω αφου σε εσενα παει πιο γρηγορα μηπως να ξανακανω την αναβαθμιση σε R1NA005 ????

an exeis idi tin R1NA005, den nomizo na mporeis na ksanakaneis anabathmisi, giati tha sou bgalei ena minima oti i syskeyi sou einai idi enimeromeni...

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις/διασαφηνίσεις από υποψήφιο αγοραστή:

 

1. Στο PC φαίνονται και τα δύο ως σκληρός ή μόνο το W800? Έχουν διαφορά σε αυτό?

 

2. Πόσες επαφές χωράνε? 'Εχουν μεταξύ τους σε αυτό το θέμα διαφορές? Υπόψιν ότι στο 3230 που έχω τώρα, έχω πάνω από 1000 πολλαπλών πεδίων και δεν υπάρχει περιορισμός...

 

3. Eνδιαφέρομαι για το Ν91 που όμως αργεί πολύ, με έχει εντυπωσιάσει το N70 αλλά έχει πρόβλημα με το ραδιόφωνο και ποτέ δεν είχα SE... να το πάρω???

 

Thnx in advance :)

 

1. kai ta 2

2. den ksero/den me noiazei

3. an exeis ta lefta gia to n91 kai den ponaei i kardia sou na ta doseis, xalara na pareis ekeino. (ws xristis tou w800 eimai euxaristimenos, alla merikes fores spazome pou den mporo na "to kano oti thelo" logo elleipsis symbian...)

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

Σκοπεύω να αγοράσω ένα από τα W800 & K750 μέσα στο Νοέμβριο. Πήγα λοιπόν σε ένα Πλαίσιο για να τα δω από κοντά & να αποφασίσω.

 

Ο πωλητής με είπε οτι το W800 έχει παρουσιάσει πολλά προβλήματα & οτι έχει πάρα πολλές επιστροφές!!!

Αντίθετα μιλούσε για το K750 & έσταζε το στόμα του μέλι..! (ήταν & ο ίδιος κάτοχος)

 

Μου έκανε μεγάλη εντύπωση που έθαβε το W800, γιατί έχει 60 ευρώ περισσότερα από το K750.

 

Έχει αντιμετωπίσει κανένας κάτοχος του W800 προβλήματα?

Παρακαλώ πείτε μου γιατί τρόμαξε το μάτι μου!

:worry:

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να δω από τον υπολογιστή την μνήμη του τηλεφώνου (όχι το memory stick) και να διαγράψω, περάσω αρχεία κτλ.;

Αν ναι πως γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

1. kai ta 2

2. den ksero/den me noiazei

3. an exeis ta lefta gia to n91 kai den ponaei i kardia sou na ta doseis, xalara na pareis ekeino. (ws xristis tou w800 eimai euxaristimenos, alla merikes fores spazome pou den mporo na "to kano oti thelo" logo elleipsis symbian...)

 

Σ' ευχαριστώ BMW_Ε36... άλλος που να ξέρει για τις επαφές;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να δω από τον υπολογιστή την μνήμη του τηλεφώνου (όχι το memory stick) και να διαγράψω, περάσω αρχεία κτλ.;

Αν ναι πως γίνεται;

-Κατεβασε το mypnoneexplorer v1.2.12

-βλεπει τη μνημη του τηλ. και μπορεις να κανεις οτι διαχείριση αρχειων θες.

-τη MStick δεν τη βλέπει(παλιοτερα νομιζω οτι κατι εκανα και την εβλεπε κι αυτη)-αρα πας στο "αφαιρούμενος δίσκος"

>Undead<
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ BMW_Ε36... άλλος που να ξέρει για τις επαφές;;;

500 επαφες με πεντε τηλεφωνα η καθε μια καθως κ.α. (email, διευθυνση, γενεθλια κ.λ.π.).

Link to comment
Share on other sites

500 επαφες με πεντε τηλεφωνα η καθε μια καθως κ.α. (email, διευθυνση, γενεθλια κ.λ.π.).

 

Ευχαριστώ... αντίο w800... :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ bau_05. Έχω το MyPhoneExplorer v.1.2.13 αλλά μου βγάζει επιλογές για σύνδεση με COM1 COM2 COM3 ενώ το bluetooth χρησιμοποιεί την COM4. Αν δουλεύει με bluetooth, ποια θύρα πρέπει να επιλέξω και τι πρέπει να κάνω; Με καλώδιο ποια θύρα πρέπει να επιλέξω;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ bau_05. Έχω το MyPhoneExplorer v.1.2.13 αλλά μου βγάζει επιλογές για σύνδεση με COM1 COM2 COM3 ενώ το bluetooth χρησιμοποιεί την COM4. Αν δουλεύει με bluetooth, ποια θύρα πρέπει να επιλέξω και τι πρέπει να κάνω; Με καλώδιο ποια θύρα πρέπει να επιλέξω;

 

1.πας

αρχειο/επιλογες/ρυθμισεις/συνδεση

βγαζει σειριακη πορτα: COM1

COM3 W800i USB-Port

COM4 W800i USB-Port

COM5

COM6

(εγω τοσες εχω) όλες δουλευουν, εκτος απο την com1 και το καταλαβαινεις πατωντας μετα το εικονίδιο "ανανέωση", οποτε φορτωνει τον τηλ.καταλογο/ή οχι και σου βγαζει συγχρονισμος/ή error

επισης ρυθμίζεις baud=921600, OBEX=4096

με ΒΤ (ΜΑ720- Mob.Action)το δουλεψα στο παρελθον ΟΚ, αλλα μετα απο μια επανεγκατασταση δεν τα καταφερα να ξαναστησω το ΒΤ. Πιστεύω οτι αν δοκιμασεις ολες τις com θα βρεις ποια ειναι τελικά, εκτος αν δεν εστησες καλα τους BT drivers. (Σημ. με το ΒΤ ευρισκα ευκολότερα την COM απ'οτι με USB)

 

2.Πες μου σε παρακαλώ αν το myphonexplorer σου "βλέπει" ΚΑΙ τη μνήμη τηλεφωνου ΚΑΙ τη MStick με USB ή BT

>Undead<
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...