Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Σας κανει επανεκκινησεις ακομα κατα τη ληψη κλησεων που παγωνει η οθονη, ή μονον το δικο μου το κανει ακομα?
Και εμένα δυστυχώς συνεχίζει και κάνει.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μετά την αναβάθμιση δεν βλέπω κάποιες λειτουργίες όπως έχουν κάποια άλλα άτομα εδώ. Πχ το Volte δεν μου το βγάζει 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, avgouleo2 said:

Μετά την αναβάθμιση δεν βλέπω κάποιες λειτουργίες όπως έχουν κάποια άλλα άτομα εδώ. Πχ το Volte δεν μου το βγάζει 

Αν έχεις κοσμοτε ναι δεν υπαρχει η επιλογή πλέον 

Edited by Andreaszel
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Cadfael said:

Και εμένα δυστυχώς συνεχίζει και κάνει.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 

Εμένα ευτυχώς ενώ ήταν να το πάω στην samsung με το που πήρε το update Δεκεμβρίου τέλος δεν μου το ξανακανε ποτέ ξανά.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Cadfael said:

Και εμένα δυστυχώς συνεχίζει και κάνει.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 

Χρήση της εγγύησης παιδιά..γι αυτό υπάρχει μη το αφήνετε. Από ότι λένε παιδιά εδώ μέσα το σέρβις είναι άψογο...

Link to comment
Share on other sites

Τι δίκτυο έχετε εσείς με τις επανεκκίνηση? Εγώ με Vodafone κανένα θέμα, πότε.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο δικτυο μηπως παιζει ρολο το csc? Λεω... Αν δεν ειναι Ελληνικο μηπως δημιουργειται καποιο κολλημα. 

Ουτε εγω εχω θεμα 10 μηνες τωρα με το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Σε cosmote τον τελευταίο καιρό 2 με 3 επανεκκινησεις και δυστυχώς με την τελευταία αναβάθμιση χάθηκε ο διακόπτης volte 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, spyros_mad_doc said:

Σε cosmote τον τελευταίο καιρό 2 με 3 επανεκκινησεις και δυστυχώς με την τελευταία αναβάθμιση χάθηκε ο διακόπτης volte 

Και εγω cosmote  αλλα δεν εχω θεμα.  Το Volte ομως εξαφανιστηκε και σε μενα;  τι παιζει;

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα εξαφανίστηκε, αλλά έχω κανονικά volte. Ίσως μετά την κατάργηση 3g να ενσωατώθηκε μόνιμα στο δίκτυο Cosmote

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, baspats said:

Και σε μένα εξαφανίστηκε, αλλά έχω κανονικά volte. Ίσως μετά την κατάργηση 3g να ενσωατώθηκε μόνιμα στο δίκτυο Cosmote

Και εγώ έχω volte,  βγαίνει το εικονίδιο επάνω αριστερά , αλλά έχει εξαφανιστεί η ρύθμιση αν θες να το απενεργοποιήσεις 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, johnnis said:

Και εγώ έχω volte,  βγαίνει το εικονίδιο επάνω αριστερά , αλλά έχει εξαφανιστεί η ρύθμιση αν θες να το απενεργοποιήσεις 

δεν ειναι θεμα μονο κοσμοτε , εγω εχω βονταφον και με το update φεβρουαριου εξαφανιστηκε ο διακοπτης . κατι κανει η σαμσουγκ. η μονη λυση για την ωρα το samsung band selection , πατας more network settings και σε παει σε ενα κρυφο μενου της σαμσουγκ οπου υπαρχει ο volte διακοπτης και ο wifi calling

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, stelioz78 said:

δεν ειναι θεμα μονο κοσμοτε , εγω εχω βονταφον και με το update φεβρουαριου εξαφανιστηκε ο διακοπτης . κατι κανει η σαμσουγκ. η μονη λυση για την ωρα το samsung band selection , πατας more network settings και σε παει σε ενα κρυφο μενου της σαμσουγκ οπου υπαρχει ο volte διακοπτης και ο wifi calling

Αν εννοείς αυτό εδώ που έχω μαρκάρει η vodafone δεν το έχει βγάλει. 

Screenshot_20230413_174358_Call settings.jpg

Edited by challenge143
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το είχαμε τόσο καιρό σα διακόπτη και δεν το πειράζαμε και τώρα που βγήκε έχουμε αγχωθεί ?

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Antwny said:

Δηλαδή το είχαμε τόσο καιρό σα διακόπτη και δεν το πειράζαμε και τώρα που βγήκε έχουμε αγχωθεί ?

Χάχα. Έλα μου ντε...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, challenge143 said:

Αν εννοείς αυτό εδώ που έχω μαρκάρει η vodafone δεν το έχει βγάλει. 

Screenshot_20230413_174358_Call settings.jpg

και ομως παω μια μερα να κλεισω το volte και δεν υπηρχε ο διακοπτης αυτος , δεν μπορω να το εξηγησω. καλα οχι πως το χρειαζομαι

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως εν γνώσει μου είχα απενεργοποιημενο και volte και Wifi calling και τώρα με ενοχλεί 

Το volte είναι εντελώς απαραίτητο….

Αλλιώς νοκια 3210…


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Όντως οι επιλογές "Volte" και "2G" δεν υπάρχουν στις ρυθμίσεις μετά την τελευταία αναβάθμιση (Cosmote). 

Ωστόσο, οι ρουτίνες που είχα φτιάξει για αυτόματη εναλλαγή σε "2G" και κλείσιμο "Volte" σε κάποια σενάρια λειτουργούν κανονικά. 

Επανεκκινήσεις δεν έχω. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και του χρονου το εχετε το τηλ 5G η στο 4G? Ποιες οι διαφορες αυτων των δυο?Μου τρωει περισσοτερα MB και καταναλωνει περισσοτερο μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

Εαν εννοειτε αυτο, με COSMOTE, φαινεται ενεργοποιημενο (κιτρινο βελακι) ενω το menu επιλογων φαινεται ετσι σε εμενα:

Screenshot_20230414_185059_Call settings~2.jpg

Edited by spinemm

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, setter61 said:

Παιδια καλησπερα και του χρονου το εχετε το τηλ 5G η στο 4G? Ποιες οι διαφορες αυτων των δυο?Μου τρωει περισσοτερα MB και καταναλωνει περισσοτερο μπαταρια?

Αναλόγως την περιοχή που είσαι. Εδώ που έχω έρθει εξοχικό κ δίνει 5g το έχω αφήσει 5g . Αν δεν δε καλύπτει η περιοχή είναι άσκοπο να το έχεις ενεργό κ να σου καταναλώνει μπαταρία.  Εγώ έχω απεριόριστα σε ίντερνετ στο συμβόλαιο . Δεν έχει να τρώει περισσότερα mb ,μια σελίδα αν θέλει πχ 10mb θα στην ανοίξει με ποιο γρήγορη ταχύτητα.  

Link to comment
Share on other sites

On 14/4/2023 at 12:40 ΜΜ, Konstantine73 said:


Το volte είναι εντελώς απαραίτητο….

Αλλιώς νοκια 3210…


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk

Μέχρι τώρα δεν μου είχε χρειαστεί 

Καλή Ανάσταση 

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα δεν μου είχε χρειαστεί 
Καλή Ανάσταση 
Δεν σου χρειάστηκε???

"Το VoLTE (Voice over LTE), είναι η τεχνολογία που υποστηρίζει την πραγματοποίηση μίας κλήσης κινητής τηλεφωνίας μέσω του 4G (LTE) δικτύου. Μέσω της τεχνολογίας VoLTE πραγματοποιείς ταχύτερα κλήσεις κινητής τηλεφωνίας με υψηλή ποιότητα ήχου, ενώ μπορείς ταυτόχρονα να πλοηγείσαι στο Internet με ταχύτητες 4G κατά τη διάρκεια μιας κλήσης."

Καλή Ανάσταση....

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...