Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

On 19/3/2023 at 9:20 ΜΜ, nikosdoc said:

Έχει λίγο καιρό που ο native mail client δε συγχρονίζει σωστα τα email του yahoo. Αν ανοιξω και διαβασω ενα, και μετα παω μέσω υπολογιστή, φαινεται σαν αδιαβαστο. Αν σβησω όμως κάποιο, τοτε όντως διαγράφεται.

Το κάνει και σε κανεναν αλλον;

 

 

On 10/2/2023 at 1:02 ΠΜ, nikosdoc said:

Έχω το εξής θεμα:

όταν είμαι στον κρυφό φάκελο δεν μπορώ να γράψω σε κανενα αρχείο word. Η εφαρμογή ανοίγει το αρχείο αλλά όταν πάω να το επεξεργαστώ, τότε κρασάρει και κλείνει. Πρέπει να μεταφέρω το αρχείο από τον κρυφό φάκελο έξω στα γενικά αρχεία, να το επεξεργαστώ εκεί και μετά ξανά μέσα στον κρυφό φάκελο. Για τα αρχεία excel δεν συμβαίνει κάτι παρόμοιο και όλα ανοίγουν και επεξεργαζονται κανονικά, εντός και εκτός κρυφού φακέλου...

πως το διορθωνω;

 

Αναγκάζομαι να κάνω quote τον εαυτό μου, αλλά δεν πήρα απάντηση σε κανένα από τα ερωτήματά μου. Τα θέματα συνεχίζουν και με την 5.1. Συνεχίζει να μη συγχρονίζει σωστά ο mail client της samsung με το yahoo ενώ και το word στον κρυφό φάκελο αρνείται να δουλέψει και κρασάρει. Έχει κάποιος καμιά πρόταση τί να κάνω;

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

3 ώρες πριν, GMF80 said:

Δεν προσφερει απολυτως τιποτα η ram plus. Την ψευδαισθηση μονο οτι εχεις παραπανω ram.  

Μα δεν την πείραξα ποτέ απ ότι θυμάμαι. 

Τώρα την απενεργοποίησα! 

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, nikosdoc said:

 

 

 

Αναγκάζομαι να κάνω quote τον εαυτό μου, αλλά δεν πήρα απάντηση σε κανένα από τα ερωτήματά μου. Τα θέματα συνεχίζουν και με την 5.1. Συνεχίζει να μη συγχρονίζει σωστά ο mail client της samsung με το yahoo ενώ και το word στον κρυφό φάκελο αρνείται να δουλέψει και κρασάρει. Έχει κάποιος καμιά πρόταση τί να κάνω;

 

 

Αυτό με το word όντως το κάνει το δοκίμασα.αλλη εφαρμογή για αρχεία word???να δοκιμάσεις;;;έχω ένα αρχείο docx(αυτο δεν ειναι αρχειο word??)...με το google έγγραφα ανοίγει κανονικά από τον ασφαλή φακελο για επεξεργασία...σορρυ αν είπα κάποια βλακεια δε γνωρίζω περισσότερα να σου πω. 

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση.
Με την έξυπνη επιλογή από το spen αν επιλέξω αγγλικό κείμενο μπορώ να το κάνω αντιγραφή και επικόλληση.
Σε ελληνικό κείμενο όμως μου βγάζει ακαταλαβιστικα.
Υπάρχει κάποια λύση ή δεν εναγνβριζεται η ελληνική γλωσσα?

Το περίεργο είναι ότι το Note 10 Lote της γυναίκας , στα ελληνικά κείμενα γίνεται κανονικά! Άρα φαντάζομαι είναι κάποια ρύθμιση την οποία δεν μπορώ να βρω!

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, pank said:

Να κάνω μια ερώτηση.
Με την έξυπνη επιλογή από το spen αν επιλέξω αγγλικό κείμενο μπορώ να το κάνω αντιγραφή και επικόλληση.
Σε ελληνικό κείμενο όμως μου βγάζει ακαταλαβιστικα.
Υπάρχει κάποια λύση ή δεν εναγνβριζεται η ελληνική γλωσσα?

Το περίεργο είναι ότι το Note 10 Lote της γυναίκας , στα ελληνικά κείμενα γίνεται κανονικά! Άρα φαντάζομαι είναι κάποια ρύθμιση την οποία δεν μπορώ να βρω!
 

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ και κάποιοι άλλοι εδώ μέσα.. σε άλλους λειτουργεί σωστά..λύση δεν εχω βρει 

Link to comment
Share on other sites

Τα 60hz δεν παλεύονται με τίποτε...ένας ζελες η οθονη...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Konstantine73 said:

Τα 60hz δεν παλεύονται με τίποτε...ένας ζελες η οθονη...

sent from my S23Ultra 12/512
 

Έχεις ένα δίκιο.τωρα να σου πω το 24-60 το έχω μέσα από την εφαρμογη galaxy maxhz που έχω αγορασμένη κ μου φενεται ανεκτό...δε ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο η εφαρμογή αλλά όντως το 60 μέσα από τις ρυθμίσεις του κινητού δεν απλα. 

Screenshot_20230327_195926_Galaxy MaxHz.jpg

Screenshot_20230327_195953_Settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου έκανε εντύπωση η απάντηση σου το πέρασα και αμέσως το έσβησα.... πραγματικά κάνει την συσκευή των 50€ και ίσως να είπα και πολλά....

Έδωσες τόσα χρήματα για να μετατρέψεις τo κινητό σου σε μηχάνημα 20ετιας...

sent from my S23Ultra 12/512



Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Konstantine73 said:

Επειδή μου έκανε εντύπωση η απάντηση σου το πέρασα και αμέσως το έσβησα.... πραγματικά κάνει την συσκευή των 50€ και ίσως να είπα και πολλά....

Έδωσες τόσα χρήματα για να μετατρέψεις την συσκευή σε μηχάνημα 20ετιας...

sent from my S23Ultra 12/512
 

Σου είπα μου φενεται οκ στα δικά μου μάτια. Αν δω κάτι κ με χαλάει το παω 96 η 120.ειχα δοκιμάσει 60hz μέσα από τις ρυθμίσεις κ όντως ήταν τραγικό. Μου φάνηκε πιο αργό κ από το s9+ κ το ειχα αλλάξει αμεσως 

Link to comment
Share on other sites

Σου είπα μου φενεται οκ στα δικά μου μάτια. Αν δω κάτι κ με χαλάει το παω 96 η 120.ειχα δοκιμάσει 60hz μέσα από τις ρυθμίσεις κ όντως ήταν τραγικό. Μου φάνηκε πιο αργό κ από το s9+ κ το ειχα αλλάξει αμεσως 

είναι δυνατόν τα δικά σου μάτια να μη βλέπουν το χάλι που είδα εγώ?

Πραγματικά νόμιζα ότι είχα συσκευή του 50ευρου…αυτές που δεν είχαν ούτε capacitive οθόνη …


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Στα 60 hz ειμασταν μεχρι πριν μια 3 ετια και μια χαρα μας φαινοταν. Τωρα μετα απο τοσο καιρο ειναι καπως... Ο φιλος με το 10ωρο οθονης θα παει στο 8ωρο στα 120hz που παλι ειναι σουπερ. 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Konstantine73 said:


είναι δυνατόν τα δικά σου μάτια να μη βλέπουν το χάλι που είδα εγώ?

Πραγματικά νόμιζα ότι είχα συσκευή του 50ευρου…αυτές που δεν είχαν ούτε capacitive οθόνη …


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk

https://www.filefactory.com/file/4zkv2dhejjki/Screen_Recording_20230327_210435_Samsung Internet.mp4

https://www.filefactory.com/file/6w52mlo9wd8i/Screen_Recording_20230327_210601_Samsung Internet.mp4

Αν δε βαριέσαι ρίξε μια ματιά...γιατί εγώ ειλικρινά δε βλέπω διαφορά...εκτός αν γέρασα 😆😆

Link to comment
Share on other sites

Στα 60 hz ειμασταν μεχρι πριν μια 3 ετια και μια χαρα μας φαινοταν. Τωρα μετα απο τοσο καιρο ειναι καπως... Ο φιλος με το 10ωρο οθονης θα παει στο 8ωρο στα 120hz που παλι ειναι σουπερ. 
Έχε υπόψη σου ότι μία οθόνη η οποία φτάνει ως 120h στα 60 είναι πολύ χειρότερη από μια native 60αρα...

sent from my S23Ultra 12/512

https://www.filefactory.com/file/4zkv2dhejjki/Screen_Recording_20230327_210435_Samsung Internet.mp4
https://www.filefactory.com/file/6w52mlo9wd8i/Screen_Recording_20230327_210601_Samsung Internet.mp4
Αν δε βαριέσαι ρίξε μια ματιά...γιατί εγώ ειλικρινά δε βλέπω διαφορά...εκτός αν γέρασα
Το να πηγαίνεις τόσο γρήγορα πάνω κάτω δεν έχει καμία αξία και δεν δείχνει το πρόβλημα....

Εάν το πας λίγο πιο αργά τότε θα δεις πως τρεμει όλη η οθόνη του κινητού και πρακτικά είναι αδύνατο να διαβάσεις κάτι γιατί σε πιάνει πονοκέφαλος...

sent from my S23Ultra 12/512


Link to comment
Share on other sites

Μόνιμα 120 από s20+ και μετά...οτιδήποτε άλλο μου φαίνεται σαν χαλασμένο...τα realme μονάχα έχουν εξίσου καλή αίσθηση που έχω δουλέψει 90hz πολύ ομαλή λειτουργία, τα Samsung σε 60hz λειτουργία είναι σαν να δουλεύει μοτέρ αυτοκινήτου με ένα κύλινδρο λιγότερο... 😁

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Έχε υπόψη σου ότι μία οθόνη η οποία φτάνει ως 120h στα 60 είναι πολύ χειρότερη από μια native 60αρα...

sent from my S23Ultra 12/512

Το να πηγαίνεις τόσο γρήγορα πάνω κάτω δεν έχει καμία αξία και δεν δείχνει το πρόβλημα....

Εάν το πας λίγο πιο αργά τότε θα δεις πως τρεμει όλη η οθόνη του κινητού και πρακτικά είναι αδύνατο να διαβάσεις κάτι γιατί σε πιάνει πονοκέφαλος...

sent from my S23Ultra 12/512

 

Το γύρισα 120 κ το αφήνω έτσι τέλος. Ας καίει λίγο παραπάνω σιγά. Ταχυφορτιστη έχω πρίζες υπάρχουν παντού. Καλή είναι η μπαταρία γενικα απλώς όσο το περισσότερο τόσο το καλύτερο αλλά εντάξει. Δε λέει το 60

Link to comment
Share on other sites

Το γύρισα 120 κ το αφήνω έτσι τέλος. Ας καίει λίγο παραπάνω σιγά. Ταχυφορτιστη έχω πρίζες υπάρχουν παντού. Καλή είναι η μπαταρία γενικα απλώς όσο το περισσότερο τόσο το καλύτερο αλλά εντάξει. Δε λέει το 60
Τώρα μιλάς λογικά

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Andreaszel said:

Το γύρισα 120 κ το αφήνω έτσι τέλος. Ας καίει λίγο παραπάνω σιγά. Ταχυφορτιστη έχω πρίζες υπάρχουν παντού. Καλή είναι η μπαταρία γενικα απλώς όσο το περισσότερο τόσο το καλύτερο αλλά εντάξει. Δε λέει το 60

Λεει μονο σε περιπτωση αναγκης. Οτι εχεις χαμηλο ποσοστο και δεν εισαι κοντα σε πριζα....

Στο S20+ και εγω ξεκινησα στα 60. Μετα απο καιρο που εδωσα ευκαρια στα 120 δεν μπορουσα να γυρισω πισω...

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια καλή εφαρμογή για call Recording.. Εχώ κατεβάσει αλλά έχω θέμα. Ακούω μόνο τον εαυτό μου και όχι τον άλλον. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά 

Απο αύριο κάτοχος και εγώ της συσκευής. Μεταχειρισμένο 3 μηνών. 

Δεν παίζω παιχνίδια ανοιχτά δεδομένα για 9 ώρες χωρίς 5g και 2 sim

Ελπίζω να τα πάμε καλά με τη μπαταρία 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, patrik said:

Καλημέρα παιδιά 

Απο αύριο κάτοχος και εγώ της συσκευής. Μεταχειρισμένο 3 μηνών. 

Δεν παίζω παιχνίδια ανοιχτά δεδομένα για 9 ώρες χωρίς 5g και 2 sim

Ελπίζω να τα πάμε καλά με τη μπαταρία 

Καλοριζικο. Μια χαρά θα τα πας πιστεύω δε θα έχεις θεμα. Αυτά είναι με 9 ώρες δεδομενα στη δουλειά οι υπόλοιπες ώρες wifi,full HD οθόνη και 120hz, μια σιμ βέβαια 

Screenshot_20230329_114441_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά 

Απο αύριο κάτοχος και εγώ της συσκευής. Μεταχειρισμένο 3 μηνών. 

Δεν παίζω παιχνίδια ανοιχτά δεδομένα για 9 ώρες χωρίς 5g και 2 sim

Ελπίζω να τα πάμε καλά με τη μπαταρία 

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορώ να κάνω κατά το σεταρισμα για καλύτερη διαχείριση μπαταρίας; 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, patrik said:

Καλημέρα παιδιά 

Απο αύριο κάτοχος και εγώ της συσκευής. Μεταχειρισμένο 3 μηνών. 

Δεν παίζω παιχνίδια ανοιχτά δεδομένα για 9 ώρες χωρίς 5g και 2 sim

Ελπίζω να τα πάμε καλά με τη μπαταρία 

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορώ να κάνω κατά το σεταρισμα για καλύτερη διαχείριση μπαταρίας; 

Καλημέρα φίλε μου! Καλορίζικο! 🙂

Σίγουρα θα κόψεις τις ειδοποιήσεις από εφαρμογές που δε χρειάζεσαι και σίγουρα θα βάλεις σε αδράνεια όσες δε χρησιμοποιείς για να μην τρέχουν άδικα στο παρασκήνιο...μερικές βάλτες και σε πλήρη αδράνεια

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Καλημέρα φίλε μου! Καλορίζικο! 🙂

Σίγουρα θα κόψεις τις ειδοποιήσεις από εφαρμογές που δε χρειάζεσαι και σίγουρα θα βάλεις σε αδράνεια όσες δε χρησιμοποιείς για να μην τρέχουν άδικα στο παρασκήνιο...μερικές βάλτες και σε πλήρη αδράνεια

Μας λες δύο λέξεις πως μπαίνουν σε αδράνεια; ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, kostas197 said:

Μας λες δύο λέξεις πως μπαίνουν σε αδράνεια; ευχαριστώ 

Ρυθμίσεις/φροντίδα μπαταριας/μπαταρία/όριο χρήσης στο παρασκήνιο 

Screenshot_20230329_125726_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...