Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

2 ώρες πριν, avgouleo2 said:

Καλησπέρα μια καλή εφαρμογή για call Recording.. Εχώ κατεβάσει αλλά έχω θέμα. Ακούω μόνο τον εαυτό μου και όχι τον άλλον. 

Δοκίμασε την Cude ACR αλλά δεν ηχογραφεί με Bluetooth. 

Edited by mips

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα μια καλή εφαρμογή για call Recording.. Εχώ κατεβάσει αλλά έχω θέμα. Ακούω μόνο τον εαυτό μου και όχι τον άλλον. 
Δοκίμασε την Cude ACR αλλά δεν ηχογραφεί με Bluetooth. 
Ναι αυτή είναι που κάπως τη παλεύει και χωρίς ανοιχτή ακρόαση αλλά όχι σπουδαία πράγματα.
Με ανοιχτή ακρόαση όμως κάνει πολύ καθαρή ηχογράφηση

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, manan69t said:

Ναι αυτή είναι που κάπως τη παλεύει και χωρίς ανοιχτή ακρόαση αλλά όχι σπουδαία πράγματα.
Με ανοιχτή ακρόαση όμως κάνει πολύ καθαρή ηχογράφηση

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Την είχα αυτή την εφαρμογή αλλά δυστυχώς τίποτα. Ακούγα μόνο εμένα. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η καλύτερη λύση είναι αλλαγή CSC σε κάποια χώρα που να υποστηρίζει ηχογράφηση.

Edited by petpapoy
Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, petpapoy said:

Παιδιά, η καλύτερη λύση είναι αλλαγή CSC σε κάποια χώρα που να υποστηρίζει ηχογράφηση.

Πώς αλλάζεις το CSC?  Χάνεις όμως κάποια άλλα πράγματα.?πριν είχα το Galaxy note 10 plus 5g αγορασμένο από Κορέα και είχε ηχογράφηση. Τώρα με το S22 ultra δεν έχω και εδώ ξενερώσει 

Μια ερώτηση ακόμα. Σήμερα αγόρασα ένα αντάπτορα από usb-c σε RJ-45 για να έχω ίντερνετ μέσω ρουτερ χωρίς wifi. Το σύνδεσα αλλά δεν λειτουργεί. Σε φίλους με άλλα τηλέφωνα δουλεύει μια χαρά. Πρέπει να κάνω κάποια άλλη αλλαγή στις ρυθμίσεις? 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, avgouleo2 said:

Μια ερώτηση ακόμα. Σήμερα αγόρασα ένα αντάπτορα από usb-c σε RJ-45 για να έχω ίντερνετ μέσω ρουτερ χωρίς wifi. Το σύνδεσα αλλά δεν λειτουργεί. Σε φίλους με άλλα τηλέφωνα δουλεύει μια χαρά. Πρέπει να κάνω κάποια άλλη αλλαγή στις ρυθμίσεις? 

Στα άλλα τηλέφωνα που δουλεύει είναι κάποιο από αυτά  Samsung (τελευταίας γενιάς); Η Sammy όσο αφορά στην type-c έχει μια "κωδικοποίηση" με την οποία δεν είναι συμβατοί όλοι οι αντάπτορες. Το είχα συναντήσει και σε αντάπτορα για 3.5 jack. ϊσως να επηρεάζει και σε αυτή την περίπτωση

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Απο μεμβρανες πλεον για μενα ειναι διαπιστωμενο οτι του irepair μου κραταει 2 μηνες και μετα αρχιζει να ξεκολλαει στις ακρες. Υπαρχει καποια σιγουρα πιο ανθεκτικη?

Εδω κ 2μηνο δεν χρησιμοποιω αλλα συντομα θα αρχισουν τα μπανια και ειναι χρησιμη στις παραλιες με την αμμο νο 1 κινδυνο για αραχνιες...

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Ζητάς case friendly;
Όσες φορές εχω βάλει, δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα.
Βάζω τη zagg βέβαια. Όχι τη δική τους που είναι πιο οικονομική.

Εγώ θα σου πρότεινα spigen neo flex. Και στο δικό μου αυτή φοράω τώρα.
Και στο Ρ7Ρ που είχα και σε ένα S21U παλιότερα, τέτοια είχα βάλει.
Τη θεωρώ εξαιρετική. Γίνεται ένα με την οθόνη, σαν εργοστασιακή.

Sent from my Samsung S22 Ultra

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ναι case friendly εχω βαλει. Δεν ακουμπαει στη θηκη.

Spigen βαζω καθε χρονο αλλα στο S22 δεν δοκιμασα.

Link to comment
Share on other sites

On 31/3/2023 at 6:37 ΠΜ, thabull said:

Στα άλλα τηλέφωνα που δουλεύει είναι κάποιο από αυτά  Samsung (τελευταίας γενιάς); Η Sammy όσο αφορά στην type-c έχει μια "κωδικοποίηση" με την οποία δεν είναι συμβατοί όλοι οι αντάπτορες. Το είχα συναντήσει και σε αντάπτορα για 3.5 jack. ϊσως να επηρεάζει και σε αυτή την περίπτωση

Βρήκα αντάπτορα και το έφτιαξα. Φυσικά καμία σχέση η ταχύτητα ίντερνετ με πριν.. Πολύ καλύτερο με το καλώδιο 

Link to comment
Share on other sites

Σε οτι αφορα θηκη να προτεινω την Spigen Ultra Hybrid Back Cover με διαφανες πισω μερος!!

https://www.skroutz.gr/s/34041564/Spigen-Ultra-Hybrid-Back-Cover-Πλαστικό-Σιλικόνης-Frost-Black-Galaxy-S22-Ultra-5G.html?from=account_favorites

 

Edited by spinemm

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Σε οτι αφορα θηκη να προτεινω την Spigen Ultra Hybrid Back Cover με διαφανες πισω μερος!!
https://www.skroutz.gr/s/34041564/Spigen-Ultra-Hybrid-Back-Cover-Πλαστικό-Σιλικόνης-Frost-Black-Galaxy-S22-Ultra-5G.html?from=account_favorites
 

Την πήρα για το S 23 ultra Και για να βγει συσκευή από κει μέσα μετά πρέπει να κάνεις τάμα….

Και επειδή έχω περάσει και ένα Whitestone dome Προσωπικά δεν την προτείνω με τίποτα…. Πήγε να μου κάνει ζημιά το γυαλάκι το οποίο μου κόστισε πανάκριβα…

Ανταυτου λοιπόν πήρα την Spigen Liquid Crystal back Η οποία και καλό κράτημα έχει και καλή προστασία και αναδεικνύει όλη την ομορφιά του τηλεφώνου καθώς δεν του προσθέτει επιπλέον όγκο…


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Konstantine73 said:


Την πήρα για το S 23 ultra Και για να βγει συσκευή από κει μέσα μετά πρέπει να κάνεις τάμα….

Και επειδή έχω περάσει και ένα Whitestone dome Προσωπικά δεν την προτείνω με τίποτα…. Πήγε να μου κάνει ζημιά το γυαλάκι το οποίο μου κόστισε πανάκριβα…

Ανταυτου λοιπόν πήρα την Spigen Liquid Crystal back Η οποία και καλό κράτημα έχει και καλή προστασία και αναδεικνύει όλη την ομορφιά του τηλεφώνου καθώς δεν του προσθέτει επιπλέον όγκο…


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk

Και στο S22U βγαινει με λιγο δυσκολια αλλα το προστατευει μια χαρα....ογκο ουτε αυτη του προσθετει, απο την αλλη η  Spigen Liquid Crystal back δεν προσφερει και την καλυτερη ασφαλεια σε σχεση με την Spigen Ultra Hybrid Back Cover.... καθως η Liquid προσφερει αυτα:

  • Κρυστάλλινα διάφανη ανθεκτική κατασκευή από εύκαμπτο και ελαφρύ TPU.
  • Μοτίβο κουκκίδων (dot pattern) που εμποδίζει τις φυσαλίδες και τους λεκέδες.
  • Υπερυψωμένο πλαίσιο παρέχει επιπλέον προστασία στην οθόνη και την κάμερα.

ενω η Ultra Hubrid αυτα:

  • Πιστοποίηση MIL-STD-810G-516.6 [USA]: αντοχή σε 26 πτώσεις από διαφορετικά ύψη και γωνίες.
  • Air Cushion® Technology– τεχνολογία απορρόφησης κραδασμών από πτώσεις.
  • Κρυστάλλινα διάφανη υβριδική κατασκευή από διπλή επίστρωση (PC + TPU).
  • Ανθεκτικό premium πολυανθρακικό εξωτερικά και TPU αντικραδασμική επένδυση στο εσωτερικό.
  • Υπερυψωμένο πλαίσιο για προστασία οθόνης και κάμερας.

τωρα οσον αφορα στο γυαλακι δεν μπορω να εκφερω αποψη καθως στο δικο μου δεν του "φοραω".

Edited by spinemm

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

On 31/3/2023 at 7:53 ΠΜ, GMF80 said:

Απο μεμβρανες πλεον για μενα ειναι διαπιστωμενο οτι του irepair μου κραταει 2 μηνες και μετα αρχιζει να ξεκολλαει στις ακρες. Υπαρχει καποια σιγουρα πιο ανθεκτικη?

Εδω κ 2μηνο δεν χρησιμοποιω αλλα συντομα θα αρχισουν τα μπανια και ειναι χρησιμη στις παραλιες με την αμμο νο 1 κινδυνο για αραχνιες...

Βάλε την επίσημη μεμβράνη της Samsung!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Και στο S22U βγαινει με λιγο δυσκολια αλλα το προστατευει μια χαρα....ογκο ουτε αυτη του προσθετει, απο την αλλη η  Spigen Liquid Crystal back δεν προσφερει και την καλυτερη ασφαλεια σε σχεση με την Spigen Ultra Hybrid Back Cover.... καθως η Liquid προσφερει αυτα:
  • Κρυστάλλινα διάφανη ανθεκτική κατασκευή από εύκαμπτο και ελαφρύ TPU.
  • Μοτίβο κουκκίδων (dot pattern) που εμποδίζει τις φυσαλίδες και τους λεκέδες.
  • Υπερυψωμένο πλαίσιο παρέχει επιπλέον προστασία στην οθόνη και την κάμερα.
ενω η Ultra Hubrid αυτα:
  • Πιστοποίηση MIL-STD-810G-516.6 [uSA]: αντοχή σε 26 πτώσεις από διαφορετικά ύψη και γωνίες.
  • Air Cushion Technology– τεχνολογία απορρόφησης κραδασμών από πτώσεις.
  • Κρυστάλλινα διάφανη υβριδική κατασκευή από διπλή επίστρωση (PC + TPU).
  • Ανθεκτικό premium πολυανθρακικό εξωτερικά και TPU αντικραδασμική επένδυση στο εσωτερικό.
  • Υπερυψωμένο πλαίσιο για προστασία οθόνης και κάμερας.
τωρα οσον αφορα στο γυαλακι δεν μπορω να εκφερω αποψη καθως στο δικο μου δεν του "φοραω".
Για εμένα του προσθέτει αρκετό όγκο... επίσης δεν ρισκάρω 1300€ για να αφήσω την οθόνη χωρίς σοβαρή προστασία...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alex61 said:

Πουουου την βρίσκουμε???? 

Samsung EF-US908 Screen Protector for Galaxy S22 Ultra Thin Transparent https://amzn.eu/d/9eGGopI

Ή στην Smartec!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, megatr0n said:

Samsung EF-US908 Screen Protector for Galaxy S22 Ultra Thin Transparent https://amzn.eu/d/9eGGopI

Ή στην Smartec!

η και εδω: https://www.skroutz.gr/s/40568988/Samsung-Screen-Protector-2τμχ-Galaxy-S23-Ultra.html

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

On 31/3/2023 at 7:53 ΠΜ, GMF80 said:

Απο μεμβρανες πλεον για μενα ειναι διαπιστωμενο οτι του irepair μου κραταει 2 μηνες και μετα αρχιζει να ξεκολλαει στις ακρες. Υπαρχει καποια σιγουρα πιο ανθεκτικη?

Εδω κ 2μηνο δεν χρησιμοποιω αλλα συντομα θα αρχισουν τα μπανια και ειναι χρησιμη στις παραλιες με την αμμο νο 1 κινδυνο για αραχνιες...

Και γω του irepair έχω βάλει. Έχω παρατηρήσει ότι με τις κινήσεις του δακτύλου για τις "χειρονομίες σάρωσης" αντί για κουμπιά στην γραμμή πλοήγησης αρχίζει να τσουλαει σιγά σιγά προς τα πάνω ή και προς τα αριστερά. Κάποια στιγμή βρησκει στο πλαισιο του κινητού και χαζοανασηκωνεται. Οπότε την σπρώχνω ανά διαστήματα βεβιασμένα για να ψιλοερθει στην θέση της. Μετά όμως από κάνα 3 μηνό άρχισε στις άκρες να ανασηκώνεται λιγο

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, gthebest said:

Και γω του irepair έχω βάλει. Έχω παρατηρήσει ότι με τις κινήσεις του δακτύλου για τις "χειρονομίες σάρωσης" αντί για κουμπιά στην γραμμή πλοήγησης αρχίζει να τσουλαει σιγά σιγά προς τα πάνω ή και προς τα αριστερά. Κάποια στιγμή βρησκει στο πλαισιο του κινητού και χαζοανασηκωνεται. Οπότε την σπρώχνω ανά διαστήματα βεβιασμένα για να ψιλοερθει στην θέση της. Μετά όμως από κάνα 3 μηνό άρχισε στις άκρες να ανασηκώνεται λιγο

Εδώ και 1 χρόνο έχω αυτές! Έχει 3 μέσα κι εγώ είμαι στην 1η ακόμα.... Ευχαριστημένος 100%

Συν ότι έχει και για τις κάμερες, τις οποίες δεν χρησιμοποιώ...

Screen Protector.jpg

Edited by Kostas_Ts_86
προσθήκη σχολίου
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Εδώ και 1 χρόνο έχω αυτές! Έχει 3 μέσα κι εγώ είμαι στην 1η ακόμα.... Ευχαριστημένος 100%

Συν ότι έχει και για τις κάμερες, τις οποίες δεν χρησιμοποιώ...

Screen Protector.jpg

Για στείλε κάνα link. Πόσο έχουν ;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, gthebest said:

Για στείλε κάνα link. Πόσο έχουν ;

https://www.amazon.de/dp/B09NL5BTR8/ref=pe_27091401_487027711_TE_SCE_dp_1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...