Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Πέρα από τη δουλειά μου με βολεύει τρομερά σε επικοινωνία με φίλους ειδικά σε crop,  σε σημείωση να δουν κάτι με βέλος σε αποστολή μέρους οθόνης.

Αλλά πάρα πολύ στη δουλειά μου. Διορθώνω ασκήσεις μαθητών μου τους στέλνω σελίδες σημειώνοντας σε σημεία που πρέπει να προσέξουν. Και πολλά άλλα,  αλλά είναι εξειδικευμένο στην εργασία μου. 

 

Γιαυτό σου έγραψα στην αρχή γενικά τη χρήση του.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

για πες λιγο το πενακι που το χρησιμοποιεις συνηθως?
Και εγώ το χρησιμοποιώ πολύ το πενάκι στη δουλειά μου! Μου στέλνουν σε φωτογραφία κάποιους πίνακες, και τους διορθώνω γράφοντας κάποια στοιχεία τα οποία εννοείται δεν μπορείς να τα γράψεις χωρίς το πενάκι!
Αλλιώς έπρεπε να τα γράψω σε excel ή word!
Κερδίζω πολύ χρόνο!

Όπως επίσης και η επεξεργασία excel αρχείου από το κινητό είναι παιχνιδάκι με το pen. Με το χέρι δεν βολεύει καθόλου! Αλλιώς πρέπει να είσαι σε pc.
Link to comment
Share on other sites

Κανένας δεν ζωγραφίζει με το κινητό; Εγώ θα το ελιωνα . Το πρώτο με πενάκι που είχα κάποτε, μια παλιάτζουρα , sony Ericsson p800, nokia 7710, είχαν ωραία πρόγραμματα ζωγραφικής. 

Μόνο εργαλείο δουλειάς δεν είναι για κάποιους τέτοια κινητά. .. 

Αν ήταν στο χέρι κάποιων, θα έβαζαν ακόμα και αυτοκολητακι της apple στο πίσω μέρος.  😛

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμο το πενακι... για μπατονετα...🤣

Περα απο την πλακα προσωπικα με αφηνει αδιαφορο. Ειναι too much nerdy για τα γουστα μου...

 

Εχω να ζωγραφισω απο το δηματικο (ευτυχως για τη ζωγραφικη) και η δουλεια μου ειναι να φαινομαι ευγενικα αυστηρος 🤣 οποτε ουτε εκει χρειαζεται...

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος εδώ και 1 μήνα.

 

Προερχόμενος από Note 8 --> Note 9 --> Note 10 Plus περίμενα να δω κάτι αντίστοιχο.

Αντιθέτως, το λογισμικό του με απογοήτευσε. Ζεσταίνεται πολύ εύκολα με αποτέλεσμα αρκετές φορές να σταματάει η φόρτιση, κάνει τυχαίες επανεκκινήσεις και έχει ΠΟΛΥ λαγκάρισμα στην κάμερα, τόσο στην εναλλαγή modes, όσο και κατά το βίντεο, όπου κάποιες φορές σε 4K 60 fps κάνει σπασίματα, τα οποία είναι ορατά κατά την αναπαραγωγή. To bluetooth επίσης αποσυνδέεται πολλές φορές τυχαία τόσο με το Galaxy Watch 4 όσο και με τα Galaxy Buds Pro καθώς και με το bluetooth του αυτοκινήτου.

Είναι όλα θέματα τα οποία δεν είχα με κανένα από το προαναφερθέντα Notes. Μέχρι στιγμής ανάμεικτα συναισθήματα. Είναι δυνατή συσκευή, είμαι γενικά ικανοποιημένος, αλλά τα πάραπάνω ζητήματα είναι υπαρκτά και δεν θα έπρεπε. Συγκρινόμενο με τα Notes (που ουσιαστικά είναι το ίδιο) το λογισμικό του μέχρι στιγμής μου φαίνεται buggy.

Να σημειωθεί ότι έχει το τελευταίο update και έγινε καθαρή εγκατάσταση με νέο google account.

Link to comment
Share on other sites

Αν προλαβαίνεις να το πας πίσω καλώς! Αλλιώς είναι αστοχία συσκευής με όλα αυτά. Γρήγορα σέρβις ούτε να το σκεφτείς.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με ταλαιπωρεί αφάνταστα. Πρωτον στις κλήσεις, τις οποίες τις πραγματοποιεί με μεγάλη καθυστέρηση και δεύτερο στο άνοιγμα σελίδων με οποιονδήποτε browser. Αναγκάζομαι και κάνω συχνά restart για να συνέλθει. Θα διορθωθεί ποτέ; Έφυγα από το fold 3 για καλύτερη χρηστικότητα στην καθημερινότητα και δυστυχώς είμαι πολύ χειρότερα.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα πράγματα που περιγράφεται δεν είναι φυσιολογικά.. Επαναφορά εργοστασιακων και εάν δεν συνέλθει, service..

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kotsianis7 said:

Είμαι κάτοχος εδώ και 1 μήνα.

 

Προερχόμενος από Note 8 --> Note 9 --> Note 10 Plus περίμενα να δω κάτι αντίστοιχο.

Αντιθέτως, το λογισμικό του με απογοήτευσε. Ζεσταίνεται πολύ εύκολα με αποτέλεσμα αρκετές φορές να σταματάει η φόρτιση, κάνει τυχαίες επανεκκινήσεις και έχει ΠΟΛΥ λαγκάρισμα στην κάμερα, τόσο στην εναλλαγή modes, όσο και κατά το βίντεο, όπου κάποιες φορές σε 4K 60 fps κάνει σπασίματα, τα οποία είναι ορατά κατά την αναπαραγωγή. To bluetooth επίσης αποσυνδέεται πολλές φορές τυχαία τόσο με το Galaxy Watch 4 όσο και με τα Galaxy Buds Pro καθώς και με το bluetooth του αυτοκινήτου.

Είναι όλα θέματα τα οποία δεν είχα με κανένα από το προαναφερθέντα Notes. Μέχρι στιγμής ανάμεικτα συναισθήματα. Είναι δυνατή συσκευή, είμαι γενικά ικανοποιημένος, αλλά τα πάραπάνω ζητήματα είναι υπαρκτά και δεν θα έπρεπε. Συγκρινόμενο με τα Notes (που ουσιαστικά είναι το ίδιο) το λογισμικό του μέχρι στιγμής μου φαίνεται buggy.

Να σημειωθεί ότι έχει το τελευταίο update και έγινε καθαρή εγκατάσταση με νέο google account.

Οπως εισαι, φευγεις για σερβις αμεσως. Η συσκευη σου ειναι προβληματικη γιατι αυτα που περιγραφεις δεν τα βλεπουμε στις δικες μας συσκευες ουτε κατα διανοια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να το έδινες στα πλαίσια doa, αλλά τώρα πέρασε η προθεσμία.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει πρόβλημα η συσκευή επειδή λαγκάρει η κάμερα; Σοβαρά τώρα; ξεκάθαρα θέμα λογισμικού μου μυρίζει! Αν φάει την επανεκκίνησή του στρώνει. 

Την υπερθέρμανση λίγες φορές τη δέχομαι, εάν η θερμοκρασία του περιβάλλοντος χώρου είναι υψηλή. Αλλά για την κάμερα δύσκολο να είναι hardware issue. Άλλωστε και τα Notes που προανέφερα είχαν κάποιες φορές τέτοιο θέμα, αλλά σαφώς λιγότερες από το S22 Ultra. Να ήταν χαλασμένα και όλα τα προηγούμενα; Δύσκολο!!

Εν πάσει περίπτωση, στο σύνολό της η συσκευή με καλύπτει και δεν υπάρχει κάποια άλλη που να με καλύπτει περισσότερο σαν πακέτο. Σε κάθε περίπτωση όμως, θα ήθελα κάποια μικρά lags που υπήρχαν και σε προηγούμενα μοντέλα και οφείλονται καθαρά και μόνο στο software να επιλυθούν κάποια στιγμή, γιατί χαλάνε τη συνολική εικόνα μιας πολύ ικανής συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, kotsianis7 said:

Είμαι κάτοχος εδώ και 1 μήνα.

 

Προερχόμενος από Note 8 --> Note 9 --> Note 10 Plus περίμενα να δω κάτι αντίστοιχο.

Αντιθέτως, το λογισμικό του με απογοήτευσε. Ζεσταίνεται πολύ εύκολα με αποτέλεσμα αρκετές φορές να σταματάει η φόρτιση, κάνει τυχαίες επανεκκινήσεις και έχει ΠΟΛΥ λαγκάρισμα στην κάμερα, τόσο στην εναλλαγή modes, όσο και κατά το βίντεο, όπου κάποιες φορές σε 4K 60 fps κάνει σπασίματα, τα οποία είναι ορατά κατά την αναπαραγωγή. To bluetooth επίσης αποσυνδέεται πολλές φορές τυχαία τόσο με το Galaxy Watch 4 όσο και με τα Galaxy Buds Pro καθώς και με το bluetooth του αυτοκινήτου.

Είναι όλα θέματα τα οποία δεν είχα με κανένα από το προαναφερθέντα Notes. Μέχρι στιγμής ανάμεικτα συναισθήματα. Είναι δυνατή συσκευή, είμαι γενικά ικανοποιημένος, αλλά τα πάραπάνω ζητήματα είναι υπαρκτά και δεν θα έπρεπε. Συγκρινόμενο με τα Notes (που ουσιαστικά είναι το ίδιο) το λογισμικό του μέχρι στιγμής μου φαίνεται buggy.

Να σημειωθεί ότι έχει το τελευταίο update και έγινε καθαρή εγκατάσταση με νέο google account.

 

2 ώρες πριν, Cadfael said:

Κι εμένα με ταλαιπωρεί αφάνταστα. Πρωτον στις κλήσεις, τις οποίες τις πραγματοποιεί με μεγάλη καθυστέρηση και δεύτερο στο άνοιγμα σελίδων με οποιονδήποτε browser. Αναγκάζομαι και κάνω συχνά restart για να συνέλθει. Θα διορθωθεί ποτέ; Έφυγα από το fold 3 για καλύτερη χρηστικότητα στην καθημερινότητα και δυστυχώς είμαι πολύ χειρότερα.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 

Καλά εσείς μπορεί και να κοροϊδεύετε τώρα, να γράψετε μόνο για να πείτε και εσείς μια κακία για τη συσκευή. 

Αν ισχύει πραγματικά,  λυπάμαι, ελπίζω να βρείτε λύση η σε επόμενη αναβάθμιση να φτιαξουν πολλα. Αλλά όντως το άτιμο έχει το πιο ολοκληρωμένο πακέτο εκεί έξω, δεν υπάρχει άλλο, αν ρίξετε τις ρυθμίσεις στα χαμηλά, ίσως να μην κολλάει τόσο. Έτσι φαντάζομαι. Η ανάλυση της οθόνης στα χαμηλά πχ.  

Δυστυχώς είναι ρίσκο να την αγοράσει κάποιος. Είναι ρίσκο να δώσεις ένα χιλιάρικο και να έχεις 50% πιθανοτητες να το στείλεις για σέρβις, λόγω ελαττώματικη παρτίδα , η άλλο. Και δεν είμαι τζογαδόρος. Θα περιμένω και άλλο. 

Ήμουν τυχερός ανα τα χρόνια, ποτέ μου δεν μου έτυχε προβληματικό μοντέλο, και έχω αλλάξει αρκετά, και τα περισσότερα μεταχειρισμένα ,από δευτερα και τρίτα χέρια. Και κυρίως φθηνά κινητά στα 400€ το πολυ, όπου εκεί τα κινητά δεν είναι τόσο ποιοτικά όπως οι ναυαρχίδες φαντάζομαι. Μόνο ένα lenovo θυμάμαι έιχα που δεν συνδεόταν στο wifi αλλά βρήκα λύση μόνος μου και δούλευε με μη ορθολογικο τρόπο. Ε , δεν θα σκάσω 1000 ευρώ με πιθανότητα να πάω στο service. Θα μου πείτε όλα τα κινητά μπορεί να βγάζουν προβλήματα. To s22 plus/σκέτο έχει άραγε παρόμοια; Δεν χρειάζεται απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητό είναι αυτό που πραγματικά θέλεις, πηγαίνεις και το παίρνεις. Ελαττωματικό κομμάτι μπορεί να τύχει σε οποιοδήποτε προϊόν.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπαν και οι προηγούμενοι εγώ δεν περιμένω καμία αναβάθμιση και δεν θέλω κιόλας. Μόνο ενημερώσεις ασφαλείας. Το τηλέφωνο είναι σφαίρα σε όλα του. Για όποια προβλήματα δείτε εφαρμογές ρυθμίσεις κάντε επαναφορά ή να το πάτε στο σέρβις.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά ότι υπάρχουν άτομα τα οποία έχουν προβλήματα με το κινητό, lagaρουν , ζεστένονται πολύ, κάνουν επανεκκινήσεις και αντί να το το γυρίσουν στο service κάθονται και τα υπομένουν και γράφουν σε φόρουμ, αυτό με ξεπερνάει!!!!
Πρέπει να το κοιτάξουν το θέμα, οι εταιρίες τέτοια θύματα θέλουν για πελάτες!!!
Η χαρά των εταιριών!!!! Χάχα!

Link to comment
Share on other sites

On 17/8/2022 at 8:50 ΜΜ, Nikos_Mpl said:

Υπαρχει τετοια εκδοση για DJI FLY? η τελευταια ειναι η 1.6.12 που βρηκα. εχεις λινκ?

αυτη που βρηκα ειναι για το mimo!!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tsiou55 said:

αυτη που βρηκα ειναι για το mimo!!

Καλημερα, οσο αφορα την DJI FLY και την πρασινη γραμμη που βγαζει δεξια, εχουν ετοιμη την εκδοση 1.7.0 η οποια το διορθωνει, θα ανεβει αμεσα μου ειπαν. Να κοιταμε στη σελιδα τους καλυτερα καθως στο store ισως αργησει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, kotsianis7 said:

Είμαι κάτοχος εδώ και 1 μήνα.

 

Προερχόμενος από Note 8 --> Note 9 --> Note 10 Plus περίμενα να δω κάτι αντίστοιχο.

Αντιθέτως, το λογισμικό του με απογοήτευσε. Ζεσταίνεται πολύ εύκολα με αποτέλεσμα αρκετές φορές να σταματάει η φόρτιση, κάνει τυχαίες επανεκκινήσεις και έχει ΠΟΛΥ λαγκάρισμα στην κάμερα, τόσο στην εναλλαγή modes, όσο και κατά το βίντεο, όπου κάποιες φορές σε 4K 60 fps κάνει σπασίματα, τα οποία είναι ορατά κατά την αναπαραγωγή.

Είναι όλα θέματα τα οποία δεν είχα με κανένα από το προαναφερθέντα Notes. Μέχρι στιγμής ανάμεικτα συναισθήματα. Είναι δυνατή συσκευή, είμαι γενικά ικανοποιημένος, αλλά τα πάραπάνω ζητήματα είναι υπαρκτά και δεν θα έπρεπε. Συγκρινόμενο με τα Notes (που ουσιαστικά είναι το ίδιο) το λογισμικό του μέχρι στιγμής μου φαίνεται buggy.

Φίλε μου, εγώ είμαι κάτοχος του s22 plus και τα έχω αναφέρει αρκετές φορές. Πλέον η samsung έχει ενσωματώσει το λαγκ, τον λόξιγκα και το stuttering στο One UI και δεν τους καίγετε καρφί. Εγώ είχα μία τυχαία επανεκκίνηση κατά τη διάρκεια κλήσης, όπου πήγα να σηκώσω το τηλέφωνο, πάγωσε και έκανε επανεκκίνηση (με την αναβάθμιση Ιουνίου). Από τότε ποτέ καμία επανεκκίνηση. ΝΑΙ η συσκευή ζεσταίνεται με ήπια χρήση, ακόμα και μέσα στο σπίτι (με το s10 plus δεν το είχα αυτό). Η εφαρμογή της κάμερας μου κάνει και μένα το ίδιο, λαγκ διαρκώς λες και ζορίζεται να ανοίξει και να τερματίσει την εφαρμογή η συσκευή, μετά έρχεται και το shutter lag και λέω ναι σίγουρα έχω κινητό ναυαρχίδα των 1000€ και ηρεμώ. Αρκετές φορές νομίζω ότι δεν είναι στα 120hz και το λογισμικό όλο τρέχει στα 30hz με τόσα frame drops. Ειδικά αυτά τα gestures σε swipe to main screen απλά για κλάματα, που είναι τέρμα κακή υλοποίηση της εταιρείας, ενώ τα pixel δεν το έχουν, όπως και άλλες ναυαρχίδες android άλλων εταιρειών.

Επειδή παρακολουθώ συχνά το νήμα να δω μήπως μπορώ να λάβω βοήθεια, έστω και μικρή, υπάρχουν ορισμένοι που δεν τους αρέσει η αρνητική κριτική στη συσκευή ή στο super software One UI και αναφέρονται σε τρολς κτλ. Ναι, έδωσα τόσα χρήματα και θα φοβηθώ να εκφραστώ ελεύθερα, έχοντας 11 ολόκληρα χρόνια μόνο ναυαρχίδες της samsung, αλλά 5-6 μήνες μετά την κυκλοφορία της η σειρά galaxy S22 και δεν έχει διορθωθεί κάτι από τα λαγκς στη συσκευή που κρατάω στα χέρια μου σχεδόν 3 μήνες. Εδώ ο άνθρωπος τα λέει όλα ξεκάθαρα, κι ας είναι σε beta version. Στο 8:00 και στο 8:30 δείχνει ακριβώς ότι έχει η συσκευή μου συνέχεια και παρ' όλα αυτά δεν τα διόρθωσε καν στο android 13, συνεχίζει ακάθεκτη σαν να μη συμβαίνει τίποτα. 

https://youtu.be/siaDwU7UteQ

Edited by Theo_Pech
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει η συσκευή υποφέρει από thermal throttling μην κάνουμε το άσπρο μαύρο, απλά και άλλες συσκευές με 8 gen 1 έχουν αντίστοιχα θέματα, πχ vivo 80 Pro απλά οι περισσότεροι κάτοχοι κινητών βρίσκονται σε άρνηση με τις συσκευές τους όταν έχουν κάποια ελαττώματα και δεν τα αναφέρουν.
Επίσης αυτό που αναφέρει ο φίλος παραπάνω με το shutter lag της κάμερας είναι χαρακτηριστικό της μαμάς εφαρμογής της κάμερας στα περισσότερα κινητά τής, εγώ απορώ που ισχυρίζονται κάποια παιδιά ότι το 8 και το 9 δεν είχαν τέτοια θέματα, και εκεί πήγαινε το λαγκαρισμα σύννεφο με τους exynos.


Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω μαλλον ειμαι τυφλος αλλα δεν θυμαμαι να εχω δει ενα λαγκαρισμα τοσα χρονια... Απο J5 2015, A5 2016, S6 Edge +, S7 Edge, S8, S10e, S20+ και τωρα S22 U. 

Προφανως και θα εχει υπαρξει αλλα δεν εδωσα ποτε σημασια σε κατι στιγμιαιο που δεν επηρεαζει στην καθημερινη χρηση μου με το καθε κινητο...

Link to comment
Share on other sites

Εγω μαλλον ειμαι τυφλος αλλα δεν θυμαμαι να εχω δει ενα λαγκαρισμα τοσα χρονια... Απο J5 2015, A5 2016, S6 Edge +, S7 Edge, S8, S10e, S20+ και τωρα S22 U. 
Προφανως και θα εχει υπαρξει αλλα δεν εδωσα ποτε σημασια σε κατι στιγμιαιο που δεν επηρεαζει στην καθημερινη χρηση μου με το καθε κινητο...
Μα ούτε εμένα με ενοχλεί το lag στο κινητο μου τώρα, σε νορμάλ χρήση γιατί αν ανεβάσει θερμοκρασία λαγκαρει αρκετά άλλα έτσι γίνεται στις περισσότερες συσκευές, αλλά δεν είναι παράλογο να θες να δουλεύουν όλα στην εντέλεια όταν έχεις δώσει τόσα λεφτά, προσωπικά τα ελαττώματα της συσκευής τα θεωρω αμελητέα αλλά δεν θα κατηγορησω κάποιον που έδωσε 1000€ και τον ενοχλεί και το παραμικρό.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπαμε ότι το lag είναι τέτοιο ώστε να εμποδίζει την καθημερινή χρήση, αλλά ότι δεν θα έπρεπε να υπάρχει σε ένα από τα big selling points της συσκευής που είναι η κάμερα.

Το μόνο που δέχομαι είναι η πολύ υψηλή θερμοκρασία του περιβάλλοντος χώρου, όπου αναγκαστικά η συσκευή ρίχνει ταχύτητες. Θα δω αν θα τα πάει καλύτερα όσο περνάει το καλοκαίρι.

Απλά θεωρώ πως δεν θα έπρεπε να συζητάμε για αυτά τα θέματα, ιδίως όταν οι προηγούμενες ναυαρχίδες δεν τα είχαν σε τόσο μεγάλο βαθμό.

Λάβετε υπόψη, επίσης, πως η διαμόρφωση του καθενός είναι διαφορετική. Όταν βλέπω λοιπόν πως με την ίδια διαμόρφωση στα Notes που είχα αυτά τα θέματα υπήρχαν σε μικρότερο βαθμό, ε δεν θα πω μπράβο στην κάθε Samsung που όχι απλά δεν τα έλυσε, αλλά τα μεγέθυνε ελαφρώς.

Τη φράση "ελαττωματική συσκευή" δεν μπορώ να την ακούω, ειλικρινά. Όλως τυχαίως, το "ελαττωματικό" hardware επανέρχεται μετά από reboot...

Θέματα software είναι, που υπήρχαν και στα προηγούμενα Notes (στον ελάχιστο δυνατό βαθμό, βέβαια) και που απλά εδώ εξακολουθούν να υπάρχουν σε ελαφρώς μεγαλύτερο βαθμό σε κάποιους από εμάς.

Εκτός και εάν όλα τα προηγούμενα Notes που είχα όλως τυχαίως ήταν και αυτά ελαττωματικά και η υλοποίηση του software ήταν τέλεια.

Συνοψίζοντας, λοιπόν, επειδή αυτά τα θέματα συμβαίνουν αραιά και που και δεν επηρεάζουν τη χρήση σε μεγάλο βαθμό και επειδή δεν υπάρχει άλλη συσκευή που να με καλύπτει περισσότερο, αναγκαστικά τα υπομένω και ευελπιστώ σε βελτίωση. Αλλά δεν θα κάνω το μαύρο - άσπρο ρίχνοντας την ευθύνη σε ελαττωματικές συσκευές και στον ανάδρομο Ερμή. Απλά ο βαθμός ικανοποίησής μου είναι χαμηλότερος από του Note 9 και του Note 10 Plus (που για μένα είναι η καλύτερη συσκευή που έχω πάρει ποτέ)

Edited by kotsianis7
Link to comment
Share on other sites

Ως επί το πλείστον θα συμφωνήσω με όσα ανέφερε ο προλαλήσας!

Έχοντας παρακολουθήσει το thread εντωμεταξύ από τη δημιουργία του, οφείλω να ομολογήσω πως έχουν όντως γραφτεί αρκετά παράπονα και από διαφορετικούς χρήστες. Τόσα θέματα δεν είχαν αναφερθεί πχ στο θέμα του S21 Ultra. Το ίδιο και στα υπόλοιπα forum Ελληνικά και ξένα.

Σίγουρα θα υπάρχουν και κάποιες υπερβολές για stuttering και lags εδώ κι εκεί που όντως λογικά θα διορθωθούν στο επόμενο big oneui/android upgrade, αλλά προσωπικά πιστεύω έχουν βγει και ελαττωματικές παρτίδες. Γιατί είναι και πολλοί που χαίρονται τις συσκευές τους.

Δεν είναι παράλογο να διορθώνεται προσωρινά η κατάσταση μετά από επανεκκίνηση παρεμπιπτόντως, απεναντίας είναι συνηθισμένο και στους υπολογιστές!

Πάντως μια επίσκεψη σε ένα service εγώ θα την έκανα αν μου κολλούσε, στην τελική και χέρι να μπει αν είναι να έρθει σένιο τι πειράζει, μόνο το ψυχολογικό είναι!

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites


Δεν μπορώ καν να διανοηθώ ότι ο 990 είχε καλύτερη απόδοση από αυτόν . Να πει κάποιος ότι υπάρχουν κάποιες παρτίδες με αστοχία ναι. Αλλά οι υπερβολές είναι υπερβολές.
Όποιος έχει πρόβλημα και κολλήματα, μιας και δεν υπάρχει πια το αρχικό λειτουργικό, όπως στο βίντεο που αναρτήθηκε, να επιστρέψει το τηλέφωνο ή να επισκευτεί το service. Το τηλέφωνο δεν έχει κανένα απολύτως software θέμα. Είναι σφαίρα και στην κάμερα και παντού . Και κυρίως δεν έχει πρόβλημα με θερμοκρασίες!! Αλλά φυσικά με ότι έχει γραφτεί εδώ που να μείνουν τα ποστ που έχουν αναρτηθεί θερμοκρασίες από χρήστες και από YouTube. Περισσότερο ζεστό ήταν το 21 παρά αυτό ειδικά όταν κάποιος χρησιμοποιεί την κάμερα για αρκετή ώρα.


Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, Theo_Pech said:

Φίλε μου, εγώ είμαι κάτοχος του s22 plus και τα έχω αναφέρει αρκετές φορές. Πλέον η samsung έχει ενσωματώσει το λαγκ, τον λόξιγκα και το stuttering στο One UI και δεν τους καίγετε καρφί. Εγώ είχα μία τυχαία επανεκκίνηση κατά τη διάρκεια κλήσης, όπου πήγα να σηκώσω το τηλέφωνο, πάγωσε και έκανε επανεκκίνηση (με την αναβάθμιση Ιουνίου). Από τότε ποτέ καμία επανεκκίνηση. ΝΑΙ η συσκευή ζεσταίνεται με ήπια χρήση, ακόμα και μέσα στο σπίτι (με το s10 plus δεν το είχα αυτό). Η εφαρμογή της κάμερας μου κάνει και μένα το ίδιο, λαγκ διαρκώς λες και ζορίζεται να ανοίξει και να τερματίσει την εφαρμογή η συσκευή, μετά έρχεται και το shutter lag και λέω ναι σίγουρα έχω κινητό ναυαρχίδα των 1000€ και ηρεμώ. Αρκετές φορές νομίζω ότι δεν είναι στα 120hz και το λογισμικό όλο τρέχει στα 30hz με τόσα frame drops. Ειδικά αυτά τα gestures σε swipe to main screen απλά για κλάματα, που είναι τέρμα κακή υλοποίηση της εταιρείας, ενώ τα pixel δεν το έχουν, όπως και άλλες ναυαρχίδες android άλλων εταιρειών.

Επειδή παρακολουθώ συχνά το νήμα να δω μήπως μπορώ να λάβω βοήθεια, έστω και μικρή, υπάρχουν ορισμένοι που δεν τους αρέσει η αρνητική κριτική στη συσκευή ή στο super software One UI και αναφέρονται σε τρολς κτλ. Ναι, έδωσα τόσα χρήματα και θα φοβηθώ να εκφραστώ ελεύθερα, έχοντας 11 ολόκληρα χρόνια μόνο ναυαρχίδες της samsung, αλλά 5-6 μήνες μετά την κυκλοφορία της η σειρά galaxy S22 και δεν έχει διορθωθεί κάτι από τα λαγκς στη συσκευή που κρατάω στα χέρια μου σχεδόν 3 μήνες. Εδώ ο άνθρωπος τα λέει όλα ξεκάθαρα, κι ας είναι σε beta version. Στο 8:00 και στο 8:30 δείχνει ακριβώς ότι έχει η συσκευή μου συνέχεια και παρ' όλα αυτά δεν τα διόρθωσε καν στο android 13, συνεχίζει ακάθεκτη σαν να μη συμβαίνει τίποτα. 

https://youtu.be/siaDwU7UteQ

Στο συγκεκριμένο βίντεο συγκρίνει νομίζω μια όχι τελική έκδοση του android 13 για το s22 ultra (εκτός αν έχει βγει επίσημα και εχω χάσει την μπάλα) απέναντι στο iOS 16 που βγαίνει σε λίγες ημέρες. Εννοείται ότι έχει περιθώριο βελτίωσης και ναι, εννοειται ότι το iOS θα είναι πάντα πιο smooth

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...