Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Αν γνωρίζει κάποιος να βοηθήσει, εχω αγορασει τον φορτιστή αυτοκινήτου τον διπλο με τα 45+15watt για να κουμπωσω πανω την βαση ασύρματης φορτισης 15w της baseus. Το θεμα είναι οτι δεν κάνει γρήγορη ασύρματη φορτιση και φορτιζει κ εξαιρετικά αργα. Ενω το s9+ που ειχα το φορτιζε αρκετα γρηγορα. Υποθέτω υπάρχει ασυμβατότητα με το s22 ultra. Τι θα πρέπει να κοιταξω για να παρω έναν αλλο ασύρματο φορτιστη?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν γνωρίζει κάποιος να βοηθήσει, εχω αγορασει τον φορτιστή αυτοκινήτου τον διπλο με τα 45+15watt για να κουμπωσω πανω την βαση ασύρματης φορτισης 15w της baseus. Το θεμα είναι οτι δεν κάνει γρήγορη ασύρματη φορτιση και φορτιζει κ εξαιρετικά αργα. Ενω το s9+ που ειχα το φορτιζε αρκετα γρηγορα. Υποθέτω υπάρχει ασυμβατότητα με το s22 ultra. Τι θα πρέπει να κοιταξω για να παρω έναν αλλο ασύρματο φορτιστη?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Τίποτα απολύτως! Ακόμα και με φορτιστή Samsung ασύρματο φορτίζει πολύ αργά. Αν θέλεις γρήγορη φόρτιση μόνο με το καλώδιο του.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Sofos_5 said:

Αν επιτρέπεται ποιας χώρας CSC;

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
 

Ουκρανιας(SEK).

Δεν σου παίρνει τις κάρτες η τις παίρνει αλλά δεν λειτουργούν;

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, v@gelis said:

Παιδια, παλι τα ιδια συζητατε?

Οι ναυαρχιδες ειναι δυο στο παγκοσμιο στερεωμα. S22 ultra και iphone 13 pro max.

Τα υπολοιπα δεν υπαρχουν στο χαρτη, απλα συμπληρωνουν την προϊοντικη κατηγορια...

Η samsung την επομενη τριετια θα κανει mass market και τα foldables...

Συμφωνώ. Τολμώ όμως να προβλέψω εκρηκτική άνοδο της vivo τα προσεχή έτη. Αν δεν πέσει στην παγίδα της υπερτιμολόγησης και λαμβάνοντας υπόψη το πολύ καλό x80 pro, θα χτυπήσει και τα 2 οικοσυστήματα..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Η ασυρματη φορτιση στο αργο ανεβαζει θερμοκρασιες σχεδον ιδιες με τη γρηγορη ενσυρματη φορτιση...

Link to comment
Share on other sites

Η ασυρματη φορτιση στο αργο ανεβαζει θερμοκρασιες σχεδον ιδιες με τη γρηγορη ενσυρματη φορτιση...
Έτσι είναι και στη γρήγορη ασύρματη το ίδιο σχεδόν είναι . Πάντως, γενικά, δεν ανεβάζει θερμοκρασία! Στο σπίτι δεν ξεπερνάει τους 34 με 36 και στην παραλία με 5g φτάνει τους 39 το πολύ. Και φυσικά κάποιος.... γνώστης είχε γράψει ότι καίει με 5g που φυσικά δεν έχει το τηλέφωνο. Με την προϋπόθεση ότι το battery temperature λέει την αλήθεια, αν και το νιώθεις. Πάντως τι παραπληροφόρηση έχει πέσει για το τηλέφωνο δε λέγεται και δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, Sofos_5 said:

Όσοι έχετε αλλάξει το CSC σας δουλεύει το Google Pay με κάρτες Ελληνικών Τραπεζών;

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
 

καλά κάνεις και ρωτάς φίλε γιατί με κάποιες χώρες  δεν δουλεύει και αν το ψάξεις στο google λέει με ποιες δουλεύει και ποιες όχι εγώ δεν σου απάντησα γιατί δεν χρησιμοποιώ google pay και γενικά κάρτες για αυτό καλύτερα να σιγουρευτείς με κάποιον που το έχει κάνει από εδώ πέρα

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια βδομαδα συμβιωσης με το κινητο εχω μια πιο ολοκληρωμενη αποψη.

Παντα με βαση τη ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ μου χρηση. Το βαζω με κεφαλαια μην δεχθω καμια επιθεση παλι.

 

Σε ταχυτητα σε σχεση με το S20+ δεν εχω δει διαφορα σε αυτα που κανω και δεν χρειαζεται βεβαια...

Η οθονη ειδικα στην παραλια ειναι αλλη εμπειρια. Φωτεινοτητα τετοια που νομιζεις οτι εισαι σε κλειστο χωρο...

Μπαταρια: Οτι κ να πω... Με υπερκαλυπτει. Δεν λεω παραπανω γιατι θα αρχισει η γκρινια.

Καμερα: Τη μεγαλη διαφορα απο το προηγουμενο κινητο την εχω δει στο ζουμ. Νυχτερινες ακομα δεν εχω βγαλει πολλες για ασφαλη συμπερασματα.

Επισης τρομερη βελτιωση το ποσο ευκολα πληρωνω σε POS. Με το S20+ καποιες φορες ηθελα και 2 και 3 προσπαθειες ενω με το S22 U ειναι ακαριαια η πληρωμη. Πληρωνω 9 στις 10 με το κινητο οποτε ειναι σημαντικο για μενα.

Με πωληση του προηγουμενου κινητου και αγορα σε κατασταση σφαγισμενου απο αδερφο site που φιλοξενει αγγελιες μου κοστισε καπου 550 ευρω. Για τετοιο ποσο το θεωρω το απολυτο VFM.

1200+ που το εχουν οι αλυσιδες  δεν θα εδινα εννοειται για ενα κινητο...

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, GMF80 said:

Μετα απο μια βδομαδα συμβιωσης με το κινητο εχω μια πιο ολοκληρωμενη αποψη.

Παντα με βαση τη ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ μου χρηση. Το βαζω με κεφαλαια μην δεχθω καμια επιθεση παλι.

 

Σε ταχυτητα σε σχεση με το S20+ δεν εχω δει διαφορα σε αυτα που κανω και δεν χρειαζεται βεβαια...

Η οθονη ειδικα στην παραλια ειναι αλλη εμπειρια. Φωτεινοτητα τετοια που νομιζεις οτι εισαι σε κλειστο χωρο...

Μπαταρια: Οτι κ να πω... Με υπερκαλυπτει. Δεν λεω παραπανω γιατι θα αρχισει η γκρινια.

Καμερα: Τη μεγαλη διαφορα απο το προηγουμενο κινητο την εχω δει στο ζουμ. Νυχτερινες ακομα δεν εχω βγαλει πολλες για ασφαλη συμπερασματα.

Επισης τρομερη βελτιωση το ποσο ευκολα πληρωνω σε POS. Με το S20+ καποιες φορες ηθελα και 2 και 3 προσπαθειες ενω με το S22 U ειναι ακαριαια η πληρωμη. Πληρωνω 9 στις 10 με το κινητο οποτε ειναι σημαντικο για μενα.

Με πωληση του προηγουμενου κινητου και αγορα σε κατασταση σφαγισμενου απο αδερφο site που φιλοξενει αγγελιες μου κοστισε καπου 550 ευρω. Για τετοιο ποσο το θεωρω το απολυτο VFM.

1200+ που το εχουν οι αλυσιδες  δεν θα εδινα εννοειται για ενα κινητο...

Ούτε εγώ θα τα έδινα ευτυχώς το πήρε ένα φιλαράκι το s20 ultra και έτσι με 550 και εγώ από έναν φίλο εδώ μέσα το πήρα σφραγισμένο! Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος από την αγορά μου πολύ ανώτερο από το προηγούμενο.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites



Ουκρανιας(SEK).
Δεν σου παίρνει τις κάρτες η τις παίρνει αλλά δεν λειτουργούν;


Τις παίρνει στο Google Pay αλλά δεν μου ενεργοποιεί την πληρωμή μέσω NFC, ενώ στο A50 της γυναίκας μου ενεργοποιήθηκε κανονικά. Γι'αυτό πιστεύω οφείλεται στην αλλαγή CSC!

καλά κάνεις και ρωτάς φίλε γιατί με κάποιες χώρες  δεν δουλεύει και αν το ψάξεις στο google λέει με ποιες δουλεύει και ποιες όχι εγώ δεν σου απάντησα γιατί δεν χρησιμοποιώ google pay και γενικά κάρτες για αυτό καλύτερα να σιγουρευτείς με κάποιον που το έχει κάνει από εδώ πέρα


Ευχαριστώ πολύ, έχω βάλει αν θυμάμαι καλά Ταϊλάνδης για να έχω και το spam protection και την ηχογράφηση κλήσης, είδα πως υποστηρίζει πληρωμές κανονικά και η αλήθεια είναι πως πέρασαν και οι κάρτες, έχει μουλαρώσει ωστόσο η δυνατότητα πληρωμής μέσω NFC. Θα το ψάξω και με την Τράπεζα (παράλληλα εντωμεταξύ κάτι Edenred, UpHellas δουλεύουν κανονικά).

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω αρχικα δεν μπορουσα να χρησιμοποιησω google pay γιατι για καποιο λογο το google account μου εχει region UK. Δεν μπορεσα να το αλλαξω οποτε προσθεσα 2ο λογαριασμο.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, GMF80 said:

Μετα απο μια βδομαδα συμβιωσης με το κινητο εχω μια πιο ολοκληρωμενη αποψη.

Παντα με βαση τη ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ μου χρηση. Το βαζω με κεφαλαια μην δεχθω καμια επιθεση παλι.

 

Σε ταχυτητα σε σχεση με το S20+ δεν εχω δει διαφορα σε αυτα που κανω και δεν χρειαζεται βεβαια...

Η οθονη ειδικα στην παραλια ειναι αλλη εμπειρια. Φωτεινοτητα τετοια που νομιζεις οτι εισαι σε κλειστο χωρο...

Μπαταρια: Οτι κ να πω... Με υπερκαλυπτει. Δεν λεω παραπανω γιατι θα αρχισει η γκρινια.

Καμερα: Τη μεγαλη διαφορα απο το προηγουμενο κινητο την εχω δει στο ζουμ. Νυχτερινες ακομα δεν εχω βγαλει πολλες για ασφαλη συμπερασματα.

Επισης τρομερη βελτιωση το ποσο ευκολα πληρωνω σε POS. Με το S20+ καποιες φορες ηθελα και 2 και 3 προσπαθειες ενω με το S22 U ειναι ακαριαια η πληρωμη. Πληρωνω 9 στις 10 με το κινητο οποτε ειναι σημαντικο για μενα.

Με πωληση του προηγουμενου κινητου και αγορα σε κατασταση σφαγισμενου απο αδερφο site που φιλοξενει αγγελιες μου κοστισε καπου 550 ευρω. Για τετοιο ποσο το θεωρω το απολυτο VFM.

1200+ που το εχουν οι αλυσιδες  δεν θα εδινα εννοειται για ενα κινητο...

Μιας και ειχες s20+ στην κάμερα είχες ενεργοποιημένο το scene optimizer;που ειναι δεξια απο το ζουμ που ανάλογα τιε φωτογραφίες βαζει κ αυτόματο φίλτρο; έχεις προσέξει ότι στο s22u είναι σαν να μην υπάρχει παρα πολλές φορές!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα απολύτως! Ακόμα και με φορτιστή Samsung ασύρματο φορτίζει πολύ αργά. Αν θέλεις γρήγορη φόρτιση μόνο με το καλώδιο του.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κριμα πραγματικά αν είναι ετσι.. Τι να πω.. Αρα μοναχα βαση απλη να κραταει το κινητο και το καλώδιο απευθείας σύνδεση..

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 16/7/2022 at 6:38 ΜΜ, Nikos_Mpl said:

εχεις να προτεινεις καμια καλη μεμβρανη που να ειναι οσο πιο καθαρη γινεται σε θεμα διαυγειας ωστε να μην χανεις απο θεαση? με τα τζαμακια αυτο μαρεσει οτι ειναι σα να μην φορας τιποτα. θα το κρατουσα χωρις προστασια αλλα ειδικα καλοκαιρι ειναι ρισκο

Εγώ φοράω της spigen. Πολύ εύκολη και καλη εφαρμογή και δεν καταλαβαινεις ότι φοράει κάτι. Βέβαια προστασία μόνο από γρατζουνιές έχεις αλλά με μια καλη θήκη εισαι ΟΚ. 

Link to comment
Share on other sites

Εχει αλλαξει υλικο η μεμβρανη της Spigen? Μεχρι και το S20+ δεν ηταν λεια αλλα με μικρες κουκιδες και ηταν μαγνητης δαχτυλιων...

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

On 17/7/2022 at 10:23 ΜΜ, spyros_mad_doc said:

Εγώ φοράω της spigen. Πολύ εύκολη και καλη εφαρμογή και δεν καταλαβαινεις ότι φοράει κάτι. Βέβαια προστασία μόνο από γρατζουνιές έχεις αλλά με μια καλη θήκη εισαι ΟΚ. 

Την μεμβρανη εννοεις? αυτη με την υγρη τοποθετηση? την ειχα χρονια αλλα χαλαγε την ποιοτητα θεασης. 

Πηρα αλλη μια φορα το whitestone να του δωσω μια ευκαιρια, απο τη στιγμη που εχει 2 τζαμια μεσα παλευεται το 40αρι. 

Απλα στο πρωτο πακετο ειχα σπασει το ενα γυαλι βγαζοντας του την μεμβρανη προστασιας (μου εκανε εντυπωση κι ολας ποσο ευκολα εσπασε). 

Τελος παντων, αλλη μια φορα θα βαλω τζαμι αλλιως μεμβρανη την επομενη. 

Εν τω μεταξυ εβαζα και της samsung τις γνησιες περισυ στα s21 αλλα γεμιζαν γρατζουνιες αμεσως.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ναι τη μεμβρανη...

Σε τζαμακι δεν ξαναπαω. Εχω τωρα μια για να βγαλει το καλοκαιρι με τα μπανια και απο Σεπτεμβρη ψαχνω να βαλω κατι πιο ποιοτικο. Η κορη με παει συνεχεια σε αμμουδιες που ειναι οτι χειροτερο για κινητα...

Τη γεμισα και σημαδια με το spen την 1η μερα που το δοκιμασα σαν ατζαμης με spen. Δεν ειχα ποτε μου Note...

Whitestone οποτε εβαλα (σε μαγαζι η τοποθετηση) δεν πηγε καλα.. Και κοστιζει το ατιμο.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Όταν έχουμε ενεργοποιημένο το κλήσεις wifi  στην προτίμηση κλήσης ποιο πρέπει να επιλέξουμε;

Edited by Strofigkas

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Strofigkas said:

Όταν έχουμε ενεργοποιημένο το κλήσεις wifi  στην προτίμηση κλήσης ποιο πρέπει να επιλέξουμε;

Προτίμηση σε δίκτυα wifi....

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

Την μεμβρανη εννοεις? αυτη με την υγρη τοποθετηση? την ειχα χρονια αλλα χαλαγε την ποιοτητα θεασης. 

Πηρα αλλη μια φορα το whitestone να του δωσω μια ευκαιρια, απο τη στιγμη που εχει 2 τζαμια μεσα παλευεται το 40αρι. 

Απλα στο πρωτο πακετο ειχα σπασει το ενα γυαλι βγαζοντας του την μεμβρανη προστασιας (μου εκανε εντυπωση κι ολας ποσο ευκολα εσπασε). 

Τελος παντων, αλλη μια φορα θα βαλω τζαμι αλλιως μεμβρανη την επομενη. 

Εν τω μεταξυ εβαζα και της samsung τις γνησιες περισυ στα s21 αλλα γεμιζαν γρατζουνιες αμεσως.

Νίκο δώσε άλλη μια ευκαιρία στο τζάμι Κ μετά πήγαινε Κ βάλε από το irepair με 10 ευρώ μεμβράνη. Την έχω τώρα πάνω από 2 μήνες στο s21u Κ ούτε μια αραχνια δεν έχει πιάσει.. Ενώ με την μαμά μεμβράνη αμέσως έκανε. Έχει Κ νανοτεχνολογία που με μια αμηχη να γίνει επανέρχεται. Θα τι δεις ότι είναι τούμπανο. Αλλά να ξέρεις ότι κάνει εύκολα δακτυλιες Κ θέλει το πανάκι του...

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να ρωτησω τι ειναι αυτο το σημα του wifi που βγηκε στον dialer στις τελευταιες κλησεις αλλα δεν υοηρχε πιο πριν;

Screenshot_20220719-180640_Phone.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιημένο wifi calling ;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, chios said:

Έχεις ενεργοποιημένο wifi calling ;

Εγω μαλλον ναι (απο τις ρυθμισεις μου). Η wind λεει οχι...

Edited by nikosdoc
Link to comment
Share on other sites

Έχεις wind? Ο dialer δείχνει ότι κανεις/ δέχεσαι κλήσεις μέσω WiFi. Ευχάριστα νέα. Στο μεταξύ έχει ενεργοποιηθεί και εμένα ο διακόπτης αλλά στις περιοχές που κινούμαι έχω καλό σήμα και δεν ενεργοποιειται.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...