Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχω από το καλοκαίρι του 15.

Όχι, σε καμπίνα είμαι, η οποία είναι και πάρα πολύ κοντά. Αν ήμουν από αστικό κέντρο, θα ήταν πολύ χειρότερα. Αφού με απόσταση άνω των 2,5-3 χλμ έπιανε σε adsl 5mbps το μάξιμουμ, vdsl ούτε για πλάκα δεν θα μου έδιναν..

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αν κουμπώσω πάνω σε γραμμή της wind ένα μοντεμ της cosmote που είχα μιας κ τεσταρισμενα το μοντεμ που αναφέρω (technicolor) είναι καλύτερο από αυτό της wind (zyXel), θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα; ρωτάω επειδή αυτό της cosmote έχει ακόμα και μέσα στο interface σημάδια της εταιρίας. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω vdsl50 και με χρεώνει κανονικά αναγνώριση.

Άσχετο, πριν από μερικούς μήνες μου είχαν στείλει επιστολή (ανυπόγραφη, σε χαρτί της Wind), ότι μέχρι τον Αύγουστο θα κόψει ο ΟΤΕ την σύνδεση που περνάει από ένα ρέμα εδώ κοντά μου, και ο μόνος τρόπος να συνεχίσω να έχω τηλέφωνο είναι να πάω σε fiber. Και είχα ρωτήσει τεχνικό του ΟΤΕ, και μου είχε πει ότι δεν ισχύει κάτι τέτοιο, και δεν πρόκειται ο ΟΤΕ να καταργήσει τίποτα.

Σήμερα με πήρε μία από Wind για προσφορά. Αφού της είπα ότι δεν ενδιαφέρομαι, συμφώνησε μόλις είδε ότι με χρεώνουν ~19€ για την 50άρα, και μου είπε μετά : "ναι, αλλά σε ένα χρόνο που λήγει η δέσμευσή σας θα πρέπει να πάτε σε fiber, γιατί θα έχουν καταργηθεί όλα τα υπόλοιπα". Ούτε κουβέντα για ΟΤΕ και φετινό Αύγουστο...

19€ τελική για 50αρα? Πως γίνεται αυτό. Εγώ έχω double με 24, είμαι βέβαια μακριά και πιάνω 9 και δίνω 20.50€. Και στο app μου δίνει να αναβαθμιστεί μέχρι 50, αν και δεν ξέρω πόσο θα πιάνω , με 28€

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

32,5 έδινα αρχικά, και μόλις τελείωσε το συμβόλαιο στα 2 χρόνια πήγα να φύγω για άλλο πάροχο, και τότε με πήραν και μου έκαναν προσφορά με 15€ για 2 χρόνια. Με κάτι ψιλοαυξήσεις έχει γίνει γύρω στα 18,5 σταδιακά. Στο τέλος της διετίας μου το ανανέωσαν για άλλα 2 χρόνια στην ίδια τιμή. Χωρίς να ασχοληθώ εγώ, αυτοί με πήραν τηλέφωνο. Τώρα δε νομίζω να γίνεται αυτή η διαδικασία. Πάντως δεν με συμφέρει να το κουνήσω προς το παρόν. Πληρώνω 28,5 μαζί με vision full pack.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Στις 9 Ιουλίου λήγει το συμβόλαιο σταθερού, να κάνω από 14 ημέρες πριν δηλαδή αύριο την αίτηση φορητότητας ή να περιμένω τότε? Αν κάνω εξ αποστάσεως αίτηση υπάρχει περιθώριο 14 ημερών υπαναχώρησης, γι'αυτό ρωτάω!

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε περίπτωση , ό τωρινός πάροχος σου δεν θα ενημερωθεί πριν τις 14 ημέρες.

Οπότε ή τώρα για 14 ημέρες ή τότε με άμεση επιλογή είναι ακριβώς το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Στις 9 Ιουλίου λήγει το συμβόλαιο σταθερού, να κάνω από 14 ημέρες πριν δηλαδή αύριο την αίτηση φορητότητας ή να περιμένω τότε? Αν κάνω εξ αποστάσεως αίτηση υπάρχει περιθώριο 14 ημερών υπαναχώρησης, γι'αυτό ρωτάω!

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Γιατί να κανεις αιτηση φορητότητας; Για να σου κάνουν αντιπροσφορα απο τη Wind?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να κανεις αιτηση φορητότητας; Για να σου κάνουν αντιπροσφορα απο τη Wind?
Όχι θέλω να φύγω έχω προβλήματα με το wind vision.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σχεδόν 9 μήνες από την αλλαγή από adsl σε vdsl στην περιοχή μου στην δυτική Θεσσαλονίκη, μόνο θετικά έχω να γράψω για την WIND . Μου είχαν προσφέρει το fiber100+ για 2ετη συμβόλαιο στα 29 ευρώ. Η ταχύτητα δεν πέφτει ΠΟΤΕ κάτω από 98 mbps . Δεν έχω ΠΟΤΕ αποσυνδέσεις ή αυξομειώσεις στην ταχύτητα. Πολλοί μου λένε ότι όσο θα αυξάνονται οι συνδέσεις vdsl στην γειτονιά μου τόσο θα πέφτει και η ταχύτητά μου . Ισχύει αυτό ή είναι σαχλαμάρες ?
Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν 9 μήνες από την αλλαγή από adsl σε vdsl στην περιοχή μου στην δυτική Θεσσαλονίκη, μόνο θετικά έχω να γράψω για την WIND . Μου είχαν προσφέρει το fiber100+ για 2ετη συμβόλαιο στα 29 ευρώ. Η ταχύτητα δεν πέφτει ΠΟΤΕ κάτω από 98 mbps . Δεν έχω ΠΟΤΕ αποσυνδέσεις ή αυξομειώσεις στην ταχύτητα. Πολλοί μου λένε ότι όσο θα αυξάνονται οι συνδέσεις vdsl στην γειτονιά μου τόσο θα πέφτει και η ταχύτητά μου . Ισχύει αυτό ή είναι σαχλαμάρες ?

 

Σε απλή adsl ισχύει αυτό. Στο πατρικό μου ενω ξεκίνησα στα 20 Mbit περίπου, μετά έπεσα στα 14 και τώρα είμαι στα 16.

Σε Vdsl δεν νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο. Τουλάχιστον απο την εμπειρία μου 3+ χρόνια με Vdsl πάντα κλείδωνα στο μέγιστο της ταχύτητας. Στην αρχή με 50αρα και τους τελευταίους 30 μήνες σε 100αρα Vdsl.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Έχω vdsl στην Τούμπα που έχουμε πάνω από 200 χιλιάδες κατοίκους, όλα πάνε τέλεια κανένα θέμα.

Αυτό με τους πολλούς χρήστες ήταν πολύ παλιά πριν 10 χρόνια.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εξακολουθούν να με παίρνουν από τη wind για να μου πουλήσουν fiber, γιατί και καλά ο ΟΤΕ 31/8 θα κόψει τη σύνδεση. Στη σημερινή συνομιλία που είχαμε με μια, της λέω κοιτάξτε, δίνω 19€ για την 50αρα και έχω συμβόλαιο μέχρι το καλοκαίρι του 21. Δεν κάνω καμιά αλλαγή για να πάω σε πρόγραμμα που θα δίνω 30-35€. "Μα, μου λέει, θα έχετε και 100mbps". Δεν μου κάνει διάφορα, της απαντώ. Δεν κατεβάζω ιδιαίτερα, και με την 50αρα καλύπτομαι απόλυτα. Και ούτε το πιστεύω ότι θα κοπεί 31/8. "Μα το έχει ανακοινώσει ο ΟΤΕ, θα κόψει το δίκτυο χαλκού και θα χάσετε τον αριθμό αν δεν κάνετε αυτό που σας λέω". Κοίτα να δεις, της απαντάω, ξέρω ότι έχω vdsl από KV του οτε που συνδέεται με οπτική ίνα με το ΑΚ. Ότι και να μου λες, δεν το πιστεύω πως θα κόψει ο ΟΤΕ τη σύνδεση με όλα τα KV της περιοχής. Αυτό που δίνω πιθανότητες να συμβεί, είναι να κοπεί μόνο το τηλέφωνο. Σε αυτήν την περίπτωση, το μόνο που είμαι διατεθειμένος να δεχτώ είναι να μου αλλάξετε το τηλέφωνο σε voip. Αλλά νέο συμβόλαιο για αυτό που μου λες δεν κάνω. Αν δεν μπορείτε να μου παρέχετε σύνδεση μετά τον Αύγουστο όπως ισχυρίζεστε, παρακαλώ να μου το στείλετε γραπτώς με ένα email για να δω σε ποιον πάροχο θα πάω. "Καλώς, θα μεταφέρω το αίτημα σας, να δούμε τι μπορεί να γίνει"...

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δυνατότητα να μιλήσεις με γείτονες κλπ για να δούμε αν υπάρχουν άλλες περιπτώσεις? Μήπως δηλαδή έχει κάτι γίνει και ο ΟΤΕ πετάει έξω τη wind από τις συνεγκαταστάσεις της περιοχής? Η αντίστροφα μήπως η wind για κάποιο λόγο θέλει να φύγει από τις συνεγκαταστάσεις με τον ΟΤΕ?
Link to comment
Share on other sites

Μπα, δεν ξέρω προσωπικά άλλον που έχει σίγουρα wind. Μόνο τη θεία μου που μένει στο ίδιο κτίριο, που δεν ξέρει κάτι παραπάνω. Αλλά πιστεύω πως είναι προφανές τι γίνεται. Και να γίνει κάποια τέτοια αλλαγή από τον ΟΤΕ, αν εγώ δεχτώ το μόνο που θα αλλάξει είναι ότι θα μου γίνει voip το τηλέφωνο και θα πληρώνω παραπάνω. Δεν το χαύω με την καμία ότι θα έρθει να σκάψει η wind για fiber to the home.

Δες τι λένε εδώ.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια περιοχή εισαι αν επιτρέπεις; εγω στο ρέμα της Πικροδαφνης, Παλαιό Φάληρο ανάλογη περίπτωση με forthnet. Τηλέφωνο εδω και αρκετό καιρό με έχουν πάρει. Στην αρχή απο 32 που πληρώνω τώρα μου έλεγαν 36 κάτι για μεταφορά σε καφαο με 100 mbps. Τους λεω εχω συμβόλαιο μέχρι του χρόνου καλοκαίρι σαν και σενα. Μα μου σου ξου δεν το προχώρησα. Μου έλεγε και τσάμπα τέλη σύνδεσης και τσαμπα ρουτερ (λογικα voip τηλεφωνία). Μετά απο καιρό πάλι τα ίδια αλλα αυτή τη φορά δεχόταν να γίνει η αλλαγή (μεταφορά στο καφαο) κρατώντας την ταχυτητα6στα 50 με την ιδια τιμή και θα πλήρωμα μονο το ρουτερ. Δεν το προχώρησα και πάλι γτ εκείνη την ωρα δεν μπορούσα να μιλήσω παραπάνω. Τηλέφωνο δεν ειδα πάλι. Ίσως και να έχει θέμα όντως η περιοχή σε μενα. Έχουν αναφερθεί αλλου περιστατικά; και γτ καταργείται ο χαλκός; τόσα χρόνια πληρώνουμε οτε και τωρα δεν μπορούν να συντηρησουν;

 

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοντά σου είμαι, σύνορα αγ. Δημητρίου με Π. Φάληρο.

Στην αρχή ρώτησα γνωστό που δούλευε τότε στον ΟΤΕ. Μου είπε ότι δεν έχει ακούσει τέτοιο πράγμα για διακοπή της σύνδεσης από την πικροδάφνη. Μάλιστα επέμενε πως δεν έχουν πρόβλημα τα καλώδια και πως τα είχε φτιάξει πρόσφατα εκείνος. Αυτό ήταν το Μάρτη περίπου, και πλέον δεν εργάζεται εκεί ο συγκεκριμένος.

Πριν 3 βδομάδες πήρα τηλέφωνο στον ΟΤΕ και ζήτησα αν μπορούν να μου πουν αν ισχύει κάτι τέτοιο. Τόνισα ότι δεν είμαι πελάτης στο σταθερό, αλλά θέλω να μιλήσω με κάποιον τεχνικό για να ρωτήσω σχετικά με αυτό το θέμα γιατί ο πάροχος που έχω χρησιμοποιεί το δίκτυο του ΟΤΕ. Αφού με είχαν στην αναμονή και ρωτούσαν, στο τέλος μου είπαν ότι δεν μπορούν να μου πουν κάτι και να απευθυνθώ στον πάροχό μου.

Μετά λοιπόν άρχισα να ρωτάω οπότε έβλεπα τεχνικούς του ΟΤΕ να έρχονται στην καμπίνα για να φτιάξουν κάτι. Την πρώτη φορά πέτυχα 2 που μου είπαν "δυστυχώς δεν ξέρουμε, ηλεκτρολόγοι είμαστε και δεν ασχολούμαστε με αυτά". Την επόμενη φορά που είδα έναν στο φορτηγάκι που έγραφε cosmote, μου είπε πως ναι, κάποια στιγμή θα κοπεί η σύνδεση χαλκού.

Αλλά εγώ δεν έχω σύνδεση χαλκού, τουλάχιστον για το Internet. Αφού έχω συμβόλαιο για ένα χρόνο ακόμη, θα κοιτάξω να το εκμεταλλευτώ όσο μπορώ.

Κάπου είχα διαβάσει, αλλά δεν μπορώ να το βρω τώρα, ότι το κάνουν αυτό κυρίως για να υπογράψουν νέα συμβόλαια. Όσοι λέει δεν φοβηθούν και δεν κάνουν τίποτα, ακόμα και απλό 24αρι να έχουν θα αναγκαστούν να τους πάνε σε καμπίνα που θα πιάνουν 26,5/2,5 . Αν το βρω θα το ποστάρω.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθούν να με παίρνουν από τη wind για να μου πουλήσουν fiber, γιατί και καλά ο ΟΤΕ 31/8 θα κόψει τη σύνδεση. Στη σημερινή συνομιλία που είχαμε με μια, της λέω κοιτάξτε, δίνω 19€ για την 50αρα και έχω συμβόλαιο μέχρι το καλοκαίρι του 21. Δεν κάνω καμιά αλλαγή για να πάω σε πρόγραμμα που θα δίνω 30-35€. "Μα, μου λέει, θα έχετε και 100mbps". Δεν μου κάνει διάφορα, της απαντώ. Δεν κατεβάζω ιδιαίτερα, και με την 50αρα καλύπτομαι απόλυτα. Και ούτε το πιστεύω ότι θα κοπεί 31/8. "Μα το έχει ανακοινώσει ο ΟΤΕ, θα κόψει το δίκτυο χαλκού και θα χάσετε τον αριθμό αν δεν κάνετε αυτό που σας λέω". Κοίτα να δεις, της απαντάω, ξέρω ότι έχω vdsl από KV του οτε που συνδέεται με οπτική ίνα με το ΑΚ. Ότι και να μου λες, δεν το πιστεύω πως θα κόψει ο ΟΤΕ τη σύνδεση με όλα τα KV της περιοχής. Αυτό που δίνω πιθανότητες να συμβεί, είναι να κοπεί μόνο το τηλέφωνο. Σε αυτήν την περίπτωση, το μόνο που είμαι διατεθειμένος να δεχτώ είναι να μου αλλάξετε το τηλέφωνο σε voip. Αλλά νέο συμβόλαιο για αυτό που μου λες δεν κάνω. Αν δεν μπορείτε να μου παρέχετε σύνδεση μετά τον Αύγουστο όπως ισχυρίζεστε, παρακαλώ να μου το στείλετε γραπτώς με ένα email για να δω σε ποιον πάροχο θα πάω. "Καλώς, θα μεταφέρω το αίτημα σας, να δούμε τι μπορεί να γίνει"...

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Καλά, οποιοδήποτε παραμύθι θα σου πουλήσουν προκειμένου να πας σε ακριβότερο πάγιο. Λες και ο ΟΤΕ θα σου κόψει τα 50, αλλά αν βάλεις 100άρα από το ίδιο KV δεν θα στο κόψει. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κλασικη Wind, τα ιδια εκανε στην περιοχη μου πριν λιγα χρονι α με τους πλασιε door to door που ελεγαν οτι να' ναι για να πουλησουν.

Το πιο πιθανο ειναι να σταματανε την POTS τηλεφωνια και να πρεπει να αλλαξεις το router για VoIP τηλεφωνια.

Βασικα και οι 2 σας εχετε POTS απ'οτι καταλαβα.

Σε καμια περιπτωση μην κανετε ανανεωση σε ακριβοτερο συμβολαιο και οποτε/αν καταργηθει η συνδεση σας πατε σε αλλη εταιρια χωρις προστιμο διακοπης συμβολαιου.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Είχα μιλήσει παλιότερα, όταν μου είχαν στείλει και επιστολή, με κάποιον από το τεχνικό τμήμα. Ρώτησα, τι εννοεί fiber, θα μου φέρετε εδώ οπτική ίνα; Και μου είπε ότι θα γίνει μελέτη και αν χρειαστεί ίσως γίνει και αυτό. Σιγά μην το κάνουν έτσι, όταν στο kv που συνδέομαι λέει attainable speed πάνω από 130000.

 

Ξέχασα να αναφέρω κάτι άλλο. Όπως με ζαλίζουν για αυτό συχνά, μου λένε και για το 2ο νούμερο που έχω στο εξοχικό στην Τήνο. Είναι ένα σταθερό που έχει μόνο internet(χωρίς δωρεάν κλήσεις ούτε προς σταθερά)και δίνω 20€ το μήνα. Ξέρω ότι δε συμφέρει για 2 μήνες χρήση να το έχω, αλλά υπάρχει η ανάγκη ύπαρξης σταθερού που δεχόμαστε κλήσεις από δορυφορικό τηλέφωνο από τον αδερφό μου που είναι ναυτικός. Μου έκαναν προσφορά για αυτό στα 28€ με 50αρι που υπάρχει λέει πλέον εδώ, μαζί με απεριόριστα σταθερά, και κάποιες ώρες σε κινητά κλπ. Δέχτηκα γιατί υπάρχει προοπτική να χρησιμοποιηθεί πιο μόνιμα το σπίτι, και θα χρειαστεί ενώ η διαφορά δεν είναι πολύ μεγάλη στο κόστος. Στο συμβόλαιο έχει τσεκαρισμένο το fttc. Έχει επιλογή fttb/ftth από ότι βλέπω. Αλλά αφού μου κάνουν νέο συμβόλαιο με vdsl από την καμπίνα, τι τους εμποδίζει να μου διατηρήσουν στο άλλο σπίτι αυτό που έχω που είναι ήδη από καμπίνα;

Δεν πιστεύω με την καμία ότι είναι τεχνικός ο λόγος, και για κάτι άλλο. Πραγματικά με έχουν τρελάνει στις κλήσεις σχεδόν κάθε μέρα για να με πείσουν. 2 φορές μόλις κατάλαβαν τι έχω και τι πληρώνω, μου είπαν όντως δεν συμφέρει. Αλλά του χρόνου που θα λήξει πρέπει να πάτε σε fiber. Άρα γιατί με πρήζουν οι περισσότεροι ότι τέλος Αυγούστου θα κοπεί η σύνδεσή μου; Πιστεύω λοιπόν πως είναι κάποιο call center που συνεργάζεται με τη wind, και πιθανώς και με άλλους, που βασιζόμενοι πάνω σε κάτι που μπορεί να γίνει στο μέλλον λένε ένα μικρό παραμύθι για να κάνουν νέα συμβόλαια.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανενας τι chipset χρησιμοποιεί η WIND στα dslam της σε adsl και vdsl....? Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

στα adsl αλλά και στην κινητή παλιά (μετά το 2012 που είχα κάνει την σύνδεση της σταθερής) είχε κάνει αλλαγή σε huawei.Δεν ξέρω σήμερα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω σύνδεση 24άρα και τους τελευταίους μήνες υπάρχουν συνεχείς αποσυνδέσεις και οι ταχύτητες είναι 1 με 2 mbps.

Σε κάθε συνομιλία με το τμήμα τεχνικού ελέγχου της wind μου λένε ότι κάτι φταίει από τη δική μου πλευρά. Την πρώτη φορά είπαν ότι έφταιγε το σπλίτερ και μου είπαν να το αλλάξω. Την επόμενη φορά μου είπαν να το βγάλω τελείως. Την τελευταία φορά μου είπαν ότι φταίει το καλώδιο.

Τους έκανα τη χάρη όλες τις φορές μέχρι τώρα και τους άκουγα. Το θέμα είναι ότι κάθε φορά με την όποια αλλαγή έκανα η ταχύτητα επανέρχονταν στα 10mbps και μετά από 2-3 εβδομάδες ξαναείχα προβλήματα. Όταν τους το ανέφερα προχθές μου είπαν ότι από τους ελέγχους που έκαναν είδαν ότι η γραμμή που στέλνουν είναι καθαρή με την ταχύτητα που πρέπει.

Πως προτείνετε να το αντιμετωπίσω?

Μήπως το κάνουν ώστε να με αναγκάσουν να βάλω 50άρα ή και 100άρα?

Link to comment
Share on other sites

@Mark_K

Θα σου πρότεινα να καταργήσεις την γραμμή στην Τήνο. Internet με το νέο φτηνό πρόγραμμα που κυκλοφορεί στην αγορά.

Και Εκτροπή του σταθερού της Αθήνας στο κινητό κάθε φορά που πας στην Τήνο.

Link to comment
Share on other sites

Μπα, δεν λέει. Το έχω και αυτό. Από προχθές το βράδυ που το ενεργοποίησα έχω φάει μόνος μου 9gb. Αν υπολογίσω πως θα συνδεθούν άλλοι 4 τουλάχιστον σε λίγες μέρες, 1 άτομο εκ των οποίων θα δουλεύει μέσω δικτύου, δεν φτάνει ούτε για πλάκα.

Εκτροπή έχω κάνει ήδη, αλλά έχω μόλις 5 ώρες σε κινητά στο σταθερό της Αθήνας. Πάλι δεν είναι λύση.

Ευχαριστώ πάντως.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Μπα, δεν λέει. Το έχω και αυτό. Από προχθές το βράδυ που το ενεργοποίησα έχω φάει μόνος μου 9gb. Αν υπολογίσω πως θα συνδεθούν άλλοι 4 τουλάχιστον σε λίγες μέρες, 1 άτομο εκ των οποίων θα δουλεύει μέσω δικτύου, δεν φτάνει ούτε για πλάκα.

Εκτροπή έχω κάνει ήδη, αλλά έχω μόλις 5 ώρες σε κινητά στο σταθερό της Αθήνας. Πάλι δεν είναι λύση.

Ευχαριστώ πάντως.

 

Sent from my Galaxy S10e

Το μόνο που μπορούσε να γίνει δουλειά ήταν τα απεριόριστα της πράσινης αν βέβαια ήταν σε κάποια λογική τιμή

 

Μόνο και μόνο ότι είναι τα διπλά λεφτά +σε σχέση με αυτά που θα πληρώνεις για vdsl είναι απαγορευτικό από μόνο του

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...