Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχουμε αυξηση και στα παγια σταθερης,

και στις χρεωσεις κλησεων

και στις υπηρεσιες.

και εσεις μου κανετε παραθεση μονο ενα μικρο κειμενο της ανακοινωσης..

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όπως το καταλαβαίνω οι double play ενα 2,5€ μέσα στο νερό αύξηση το έχουμε με αναγνώριση και αναμονή μέσα. Μπράβο wind. Θα περιμένω λογαριασμό και με βλέπω πίσω στον οτε ξανά

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Για να σου κάνει αύξηση 2,5€ πρέπει να πληρώνεις το double play 43€, δηλαδή χωρίς έκπτωση. Ισχύει κάτι τέτοιο;

Εγώ που έχω μεγάλη έκπτωση μετά από προσφορά, και πληρώνω 15 και κάτι, υπολόγισα πως θα πάει 20 λεπτά παραπάνω. Οκ, δεν είναι ότι καλύτερο να ακριβαίνει κάτι, αλλά δεν υπάρχει λόγος για φορητότητα, προσωπικά μιλώντας τουλάχιστον.

 

Sent from my BLN-L21

Link to comment
Share on other sites

Για να σου κάνει αύξηση 2,5€ πρέπει να πληρώνεις το double play 43€, δηλαδή χωρίς έκπτωση. Ισχύει κάτι τέτοιο;

Εγώ που έχω μεγάλη έκπτωση μετά από προσφορά, και πληρώνω 15 και κάτι, υπολόγισα πως θα πάει 20 λεπτά παραπάνω. Οκ, δεν είναι ότι καλύτερο να ακριβαίνει κάτι, αλλά δεν υπάρχει λόγος για φορητότητα, προσωπικά μιλώντας τουλάχιστον.

 

Sent from my BLN-L21

 

όχι εξαρτάται την έκπτωση εμένα πχ λέει το λογαριασμο έκπτωση 50% και από 40,99 πληρώνω 20,5, τώρα η έκπτωση θα μείνει η ίδια αλλά στα 43€ οπότε θα βγαίνει 1€ εξτρα συν 0,50 η αναγνωριση συν 0,27€ η αναμονή κλήσης οπότε συν το φόρο σταθερής οπότε στο 2€ εξτρα χαρατσι το μήνα όταν υπεγραψα πεντε μήνες πριν για άλλη τιμή. Εσυ καλά είσαι μια χαρα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά από τη στιγμή που έχεις 50% έκπτωση, κάθε αύξηση που ανακοινώθηκε θα σου προστεθεί κατά το ήμισυ. Π.χ. 0,25€ η αναγνώριση, 0,14€ η αναμονή κλπ. Έτσι είναι το λογικό.

 

Sent from my BLN-L21

Link to comment
Share on other sites

δεν παει ετσι,η εκπτωση μονο μενει σταθερη σαν ποσο,το αρχικο παγιο ανεβαινει και οι ψηφιακες ευκολιες χρεωνονται ολοκληρες κανονικα.Πιο αναλυτικα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7317456#post7317456

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω πως όχι.

Θα το δούμε στον επόμενο λογαριασμό. Μόλις τον πάρω θα σας ενημερώσω.

 

 

Sent from my BLN-L21

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που γράφω είναι από 2 προσωπικές εμπειρίες στο παρελθόν με τις αυξήσεις αλλά και τη χρέωση των ευκολιών στα τότε προγράμματα. Οι προσφορές αφορούν έκπτωση επί του παγίου,δεν περιλαμβάνει τις ευκολίες,αυτές χρεώνονται εξτρά. Για το θέμα του παγίου είχα κάνει αίτημα διόρθωσης τότε αλλά δεν θεώρησαν οτι υπήρχε λάθος. Συγκεκριμένα τους ελεγα οτι αφου λαμβάνω ποσοστό έκπτωσης 20% π.χ.,πρέπει να αυξηθεί και το ποσό της έκπτωσης ανάλογα,οταν αυξάνεται το αρχικό πάγιο. Αλλά δεν πέρασε...τότε κατάλαβα οτι στις προσφορές αυτό που δίνουν είναι συγκεκριμένη έκπτωση σε € και όχι ποσοστό έκπτωσης. Η τελική τιμή της συμφωνίας είναι "της στιγμής" και αλλάζει όταν ανακοινώνονται αυξήσεις. Επι της ουσίας η τελική τιμή που δίνεται είναι η απάντηση στη γνωστή ερώτηση "πόσο θα πληρώνω". Η προσφορά όμως είναι πάντα το ποσό της έκπτωσης και όχι η τελική τιμή. Ελπίζω αυτή τη φορά να το εφαρμόσουν διαφορετικά προς ώφελος των πελατών. Θα το δούμε στην πράξη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πιστεύω πως όχι.

Θα το δούμε στον επόμενο λογαριασμό. Μόλις τον πάρω θα σας ενημερώσω.

 

 

Sent from my BLN-L21

 

Μάλλον στο μεθεπόμενο. 14/11 εφαρμόζονται οι αυξήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω μήπως λέμε το ίδιο πράγμα. Δεν λέω πως δεν θα αλλάξει η τελική τιμή, και ότι η έκπτωση δεν μένει σταθερή σε ποσοστό. Απλά πιστεύω πως οι χρεώσεις των υπηρεσιών θα προστεθούν στο πάγιο και επί του συνόλου (χωρίς το φπα πιο σωστά) θα γίνει η έκπτωση και πάνω σε αυτό το μειωμένο ποσό θα υπολογιστεί το τέλος και το φπα. Όπως και να έχει, νομίζω πως δεν μπορείς να κρίνεις με ασφάλεια με βάση προηγούμενες ενέργειες, μιας και οι χρεώσεις για τις υπηρεσίες ήταν 0 έως τώρα.

 

Sent from my BLN-L21

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη φορά (στο wind dp S) είχε γίνει το ίδιο. Ξεκίνησαν να χρεώνουν από το 0 τις ευκολίες. Στο λογαριασμό τις χρέωναν ξεχωριστά από το πάγιο. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι από τότε στο ebill για να το επιβεβαιώσω,θυμάμαι όμως οτι χρέωναν ξεχωριστά 0,50 για την αναγνώριση. Τις ευκολίες είχα ζητήσει να τις σταματήσουν. Σταμάτησαν τη χρέωση,όμως εμειναν ενεργές κανονικά ως την επόμενη αλλαγή προγράμματος σε wind broadband και μένουν ως σήμερα χωρίς να χρεώνονται ως τις 14/11 πλέον.
Link to comment
Share on other sites

Το θεωρώ καραγκιοζιλίκι το 2017 να χρεώνεται η αναγνώριση! Το 1997 μπορεί να φαίνονταν λογικό, σήμερα όχι. Ας αύξαναν το πάγιο θα ήταν πιο τίμιο παρά να λένε 0,5Ε στην αναγνώριση.. Προφανώς το έκαναν για να πούνε δεν αλλάξαμε τα πάγια κάτι άλλο χρεώνουμε.

 

"Το πόσο θα πληρώνω τελικό το μήνα" που συμφώνησες μαζί τους όταν έκλεισες το "συμβόλαιο" και σου είπαν Α ποσό, δεν το τηρούν και δεν το σέβονται. :mad: Δεν είναι για το μισό ευρώ, είναι για την κίνηση.

 

Δεν τους τιμά καθόλου και αυτό θα έπρεπε να ακολουθείται από μαζικές προσβολές συμβολαίων και αποχωρίσεις. Δυστυχώς οι περισσότεροι δε θα ασχοληθούν για 1€ το μήνα παραπάνω και θα περάσει των μανατζαραίων. Αυτό που δεν μετρούν όμως οι τύποι είναι η ζημιά που γίνεται στην εταιρική εικόνα και πως τους βλέπει ο καταναλωτής..

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε 1 μήνα από τη στιγμή της έκδοσης του λογαριασμού που αναφέρει τις αυξήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Θέλω τη βοήθεια σας για το μπ.....λο που λέγεται wind. Εδώ και χρόνια έχω double play, και πριν από 2-3 μήνες έκανα ανανέωση για 2 ακόμα έτη με τελική τιμή 20 ευρώ. Πολύ καλή προσφορά αλλά η εταιρεία στα δύσκολα (ζημιές-προβλήματα) φαίνεται. 8/9/2017 μένω χωρίς σταθερό και ιντερνετ και τους καλώ 11.30 και κλασικά μου λένε θα σε καλέσουμε για να κλείσουμε ραντεβού αυθημερόν. Στέλνουν μύνημα(σιγά μην καλούσαν) στο κινητό το βράδυ ότι θα έρθουν Δευτέρα 11/9/2017. 11/9/2017 αφού τους κάλεσα 3-4 φορές μου λένε 15.00-18.00 θα έρθει τεχνικός και ως δια μαγείας στις 22.00 δεν ήρθε κανένας και αφού τους κάλεσα για 6 φόρα μου λένε αύριο 12/9 θα έρθουν σίγουρα. Με καλούν πριν από λίγο ότι θα κανονίσουν από αύριο 13/9 και επειδή είναι large θα μου δώσουν καρτοκινητό για να κάνω δουλειά μου (λες και έχουν σήμα για να κάνω τη δουλειά μου). Επειδή σας ζάλισα :p ξέρετε εάν μπορώ λόγω ασυνέπειας-αφερεγγυότητας τους να σπάσω το 2ετές συμβόλαιο χωρίς αποζημίωση? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Ευκαιρία να το σπάσεις χωρίς αποζημίωση έχεις λόγω των αυξήσεων που ανακοινώθηκαν. Διάβασε τα προηγούμενα μηνύματα.

Όσον αφορά τη βλάβη αυτό που δικαιούσαι αυτόματα είναι αναλογική επιστροφή των παγίων για τις μέρες της βλάβης. Διακοπή χωρίς ποινή δεν δικαιολογείται,τουλάχιστον στη φάση που είσαι τώρα. Αν διαπιστωθεί οτι υπάρχει πρόβλημα που δεν οφείλεται στην εγκατάσταση σου και η εταιρεία αδυνατεί να το διορθώσει τότε το συζητάμε.

Link to comment
Share on other sites

Ευκαιρία να το σπάσεις χωρίς αποζημίωση έχεις λόγω των αυξήσεων που ανακοινώθηκαν. Διάβασε τα προηγούμενα μηνύματα.

Όσον αφορά τη βλάβη αυτό που δικαιούσαι αυτόματα είναι αναλογική επιστροφή των παγίων για τις μέρες της βλάβης. Διακοπή χωρίς ποινή δεν δικαιολογείται,τουλάχιστον στη φάση που είσαι τώρα. Αν διαπιστωθεί οτι υπάρχει πρόβλημα που δεν οφείλεται στην εγκατάσταση σου και η εταιρεία αδυνατεί να το διορθώσει τότε το συζητάμε.

 

Καλημέρα, σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση. Πρακτικά εγώ που έχω wind double play και έκανα ανανέωση τηλεφωνικά για 2 έτη πως σπάω το συμβόλαιο λόγω αύξησης αυτών των χρεώσεων? Πάω από κατάστημα wind και στέλνουμε fax στα κεντρικά ή κάνω απευθείας φορητότητα και εκεί αναφέρω κάπου ότι φεύγω λόγω αυξήσεων?

Link to comment
Share on other sites

τι χρεωση υπαρχει για εξαψηφια 182838 (Τράπεζα Πειραιώς) και 181818 (Εθνική Τράπεζα);

δε βρηκα στον τιμοκαταλογο τις χρεωσεις.

Link to comment
Share on other sites

τι χρεωση υπαρχει για εξαψηφια 182838 (Τράπεζα Πειραιώς) και 181818 (Εθνική Τράπεζα);

δε βρηκα στον τιμοκαταλογο τις χρεωσεις.

Μπορείς να καλέσεις στα δεκαψήφια που έχουν για κλήσεις από κινητό.

Link to comment
Share on other sites

τι χρεωση υπαρχει για εξαψηφια 182838 (Τράπεζα Πειραιώς) και 181818 (Εθνική Τράπεζα);

δε βρηκα στον τιμοκαταλογο τις χρεωσεις.

 

Έτυχε να μιλήσω με τράπεζα πριν λίγο καιρό:

ΑΠΟΔΕΚΤΗΣ	ΔΙΑΡΚΕΙΑ		ΤΙΜ/ΣΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑ	ΟΓΚΟΣ	ΠΟΣΟ (€)
182838		00:05:07		00:06:00	0,00	0,6774

 

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πότε έχουμε τη ν δυνατότητα να σπάσουμε το συμβόλαιο λογω αυξησεων?

Υπαρχει περίπτωση να κανουν προσφορα για να μείνουμε?

 

Στάλθηκε από το COLORTAB 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πότε έχουμε τη ν δυνατότητα να σπάσουμε το συμβόλαιο λογω αυξησεων?

Υπαρχει περίπτωση να κανουν προσφορα για να μείνουμε?

 

Στάλθηκε από το COLORTAB 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα, όπως θα δεις και στις 2 προηγούμενες σελίδες ναι γίνεται. Απλά όπως λένε και οι συμφορουμίτες, πρέπει (στον λογαριασμό που θα αναφέρει τις αυξήσεις για πρώτη φορά) εντός ενός μήνα να δηλώσεις (αζημίως φυσικά) ότι σπας το συμβόλαιο λόγω αυξήσεων. Απλά και εγώ ψάχνω το πως, μάλλον πρέπει να πας και να στείλεις από κατάστημα wind, ένα fax στα κεντρικά . ΠΡΟΣΟΧΗ όμως γιατί δεν είμαι σίγουρος για το πως γίνεται ψάξτο καλά και εγώ αυτό θα ψάξω εντός ημερών.

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν απο wind για να ανανεώσω το συμβόλαιο μου που λήγει στις 23 Σεπ 17.... ηταν 2ετες και έδινα τον πρώτο χρόνο περίπου 23€ και το δεύτερο είχε φτάσει τα 28€... ιντερνετ 24αρι, απεριόριστα σταθερά και 300 πρός κινητά...επίσης μου έβαζε 120' προς όλους σε καρτοκινητό Q... η προσφορά τους ήταν 27,5€ για διετές και τους είπα δεν θέλω να ανανεώσω... μου είπαν να το σκεφτώ και θα με ξαναπάρουν.. δεν συζήτησα κάτι παραπάνω γιατί είχα μια δουλειά εκείνη τη στιγμή.. τι προτείνετε ρε παιδιά να κάνω ? να πάω σε άλλη εταιρεία ? παίζει καμια καλή προσφορα ? :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αίτηση φορητότητας από ΟΤΕ στη wind. Υποτίθεται το ποσό για διετές συμβόλαιο είναι 22 ευρώ (double play), χωρίς το τέλος συνδρομητικής. Εχω μπερδευτεί.. Θα υπάρξει αύξηση ή όχι; Επίπλεον, διάβασα ότι βασικές υπηρεσίες όπως αναμονή και αναγνώριση κλήσης χρεώνονται έξτρα (αν είναι δυνατόν). Ποια τιμή θα πληρώνω τελικά;

 

Στάλθηκε από το XT1650 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1.5 ευρώ θα πάει παραπάνω το πάγιο από 14/11. Αναγνώριση θα χρεώνεται 0.50 και η ψηφιακές ευκολίες (αναμονή κλπ) αν τις θες άλλα 0.50. Το σύνολο 2.5 επιπλέον. Αν βέβαια μπορείς και θες να πας σε vdsl,για μια περίοδο τα τέλη ενεργοποίησης είναι δωρεάν.
Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...