Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aν πας στις 28 του μηνα, δηλαδη 2 μερες μετα την εκδοση του λογαριασμου σου, η συνδεση σου θα διακοπει 26 Ιανουαριου, αφου πρεπει να περασει 1 μηνας απο την επομενη εκδοση του λογαριαμου που ΘΑ γινει. Για να διακοπει 26 Δεκεμβριου θα πρεπει να πας 1 ή 2 μερες ΠΡΙΝ εκδοθει ο λογαριασμος.
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε mail από τη WIND, για ειδική προσφορά στο 3Play:

 

https://www.wind.gr/gr/wind/upostirixi/upostirixi-statheri-internet/connected-home/wind-triple-play-offer/

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε mail από τη WIND, για ειδική προσφορά στο 3Play:

 

https://www.wind.gr/gr/wind/upostirixi/upostirixi-statheri-internet/connected-home/wind-triple-play-offer/

 

σούπερ είναι! και με τα 35€ ακόμα έχεις πολύ καλές παροχές :)

Link to comment
Share on other sites

Πάνε και τα 120' λεπτά που έδιναν σε κινητά f2g και q καθώς και η καρτούλα για ιντερνετ που έδιναν για φορητότητα;
Link to comment
Share on other sites

Είναι κρυμμένα τα δώρα σε κάποιο dropdown menu.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για νεα γραμμη στη Wind πηρα μια προσφορα μεχρι το σαββατο σε καταστημα για 24αρι με απεριοριστα αστικα υπεραστικα και τα 120 λεπτα + 1GB στο κινητο και δωρο τα τελη νεας συνδεσης με 18 ευρω για ολους τους μηνες 24μηνο....τι λεει? πρωτη φορα παω wind υπαρχει κατι καλυτερο στα ιδια και χαμηλοτερα χρηματα?
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για νεα γραμμη στη Wind πηρα μια προσφορα μεχρι το σαββατο σε καταστημα για 24αρι με απεριοριστα αστικα υπεραστικα και τα 120 λεπτα + 1GB στο κινητο και δωρο τα τελη νεας συνδεσης με 18 ευρω για ολους τους μηνες 24μηνο....τι λεει? πρωτη φορα παω wind υπαρχει κατι καλυτερο στα ιδια και χαμηλοτερα χρηματα?

 

Φίλε και το σκέφτεσαι τζάμπα είναι, μια χαρά είναι η Wind

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για νεα γραμμη στη Wind πηρα μια προσφορα μεχρι το σαββατο σε καταστημα για 24αρι με απεριοριστα αστικα υπεραστικα και τα 120 λεπτα + 1GB στο κινητο και δωρο τα τελη νεας συνδεσης με 18 ευρω για ολους τους μηνες 24μηνο....τι λεει? πρωτη φορα παω wind υπαρχει κατι καλυτερο στα ιδια και χαμηλοτερα χρηματα?

 

18e για 24 μηνες ??Ξανατσεκαριστο στο καταστημα που στο ειπαν...Χλωμο το κοβω..Για τους πρωτους 6 μηνες ναι παιζει

 

 

Opto

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για νεα γραμμη στη Wind πηρα μια προσφορα μεχρι το σαββατο σε καταστημα για 24αρι με απεριοριστα αστικα υπεραστικα και τα 120 λεπτα + 1GB στο κινητο και δωρο τα τελη νεας συνδεσης με 18 ευρω για ολους τους μηνες 24μηνο....τι λεει? πρωτη φορα παω wind υπαρχει κατι καλυτερο στα ιδια και χαμηλοτερα χρηματα?

 

Την ίδια προσφορά πήρα από κατάστημα, για τον αδερφό μου στη Μυτιλήνη (φοιτητής). Αλλά η προσφορά είναι για όλους. Μας έκαναν όντως δώρο τα Τέλη Νέου Αριθμού (αξίας 75€). Η φορητότητα κοστίζει μόνο 35€, οπότε αν κάνεις αυτό, θα είναι σίγουρα δωρεάν.

 

Βγήκε ο πρώτος λογαριασμός κοντά στα 20€ (προπληρωμή για 30 μέρες συν αυτές που είχαμε ήδη υπηρεσία). Ωστόσο δε μας είπαν τίποτα για το 1GB και τα 120', θα ρωτήσω αν υπάρχουν στο πρόγραμμα, μην τα χάσουμε... :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να τις πάρετε από κατάστημα κανονικά τις κάρτες. Κάποιες φορές τα καταστήματα δεν έχουν κάρτες για το broadband. Επειδή αν θυμάμαι καλά από προηγούμενα μηνύματα, είσαι σε νησί, αν δεν μπορείς να εξυπηρετηθείς από άλλο μαγαζί (ή απλά δεν υπάρχει) να επιμείνεις και στην ανάγκη λύστο με μια επικοινωνία με τα κεντρικά.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

18e για 24 μηνες ??Ξανατσεκαριστο στο καταστημα που στο ειπαν...Χλωμο το κοβω..Για τους πρωτους 6 μηνες ναι παιζει

 

Opto

το ρωτησα αυτο γιατι το ειχα διαβασει και μου ειπε οχι αυτη η προσφορα τωρα που δινουμε ειναι για ολους τους μηνες του συμβολαιου με 18 ευρω

 

Την ίδια προσφορά πήρα από κατάστημα, για τον αδερφό μου στη Μυτιλήνη (φοιτητής). Αλλά η προσφορά είναι για όλους. Μας έκαναν όντως δώρο τα Τέλη Νέου Αριθμού (αξίας 75€). Η φορητότητα κοστίζει μόνο 35€, οπότε αν κάνεις αυτό, θα είναι σίγουρα δωρεάν.

 

Βγήκε ο πρώτος λογαριασμός κοντά στα 20€ (προπληρωμή για 30 μέρες συν αυτές που είχαμε ήδη υπηρεσία). Ωστόσο δε μας είπαν τίποτα για το 1GB και τα 120', θα ρωτήσω αν υπάρχουν στο πρόγραμμα, μην τα χάσουμε... :)

η προσφορα αυτη που μου εδωσε την δινει το καταστημα αυτο της wind και μονο μεχρι το σαββατο, διοτι πηγα και σε αλλο καταστημα και δεν την εδιναν αυτη την προσφορα.

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

το ρωτησα αυτο γιατι το ειχα διαβασει και μου ειπε οχι αυτη η προσφορα τωρα που δινουμε ειναι για ολους τους μηνες του συμβολαιου με 18 ευρω

 

 

η προσφορα αυτη που μου εδωσε την δινει το καταστημα αυτο της wind και μονο μεχρι το σαββατο, διοτι πηγα και σε αλλο καταστημα και δεν την εδιναν αυτη την προσφορα.

 

Δεν ξέρω. Αυτά τα "deadlines" λογικά είναι μούφες, γιατί η προσφορά ισχύει εδώ και μήνες. Ίσως το κατάστημα WIND που σου έδωσε την προσφορά, να είναι αντιπρόσωπος/συνεργάτης. Το άλλο που στην αρνήθηκε, ίσως να είναι εταιρικό (το άνοιξε η WIND). Έτσι υποθέτω... ;)

Link to comment
Share on other sites

Τιμολογιακές Αλλαγές στα Εταιρικά Προγράμματα Συμβολαίου Κινητής και Σταθερής Τηλεφωνίας & Internet

 

15/11/2016

 

Η WIND Ελλάς Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει την παρακάτω τιμολογιακή αλλαγή τιμών για εταιρικούς συνδρομητές με ισχύ από 15 Δεκεμβρίου 2016.

 

H χρέωση για εθνικές κλήσεις ομιλίας μετά την κατανάλωση του δωρεάν χρόνου ομιλίας στα προγράμματα XS Business, Business to All 150, 300, 500, 1000, 1500, W Business, Business to All Unlimited, Benefit 60, 100, 200, 300, 400, 600, 1000, BBest Benefit-60, 70, 90,150,180,250,280,550, S, M,L,XL,XXL,3XL,3XXL Business, XS, S, M, L, XL Business Control Packs, Bbest Flexy 60,100, 200, 300, 400, 600,1000 διαμορφώνεται από 0,00605€/δευτ. σε 0,00634€/δευτ. Επίσης τα μηνιαία πάγια για τις παρακάτω υπηρεσίες διαμορφώνονται ως εξής: Wind Unlimited από 8,02€ σε 10€, Fixed Unlimited από 5,12€ σε 8,00€, SMS 70 από 5,38€ σε 7€ και SMS 130 από 10,17€ σε 13€. Επίσης από 15 Δεκεμβρίου 2016 για κάθε μετατροπή από εταιρική σύνδεση συμβολαίου σε καρτοκινητό θα επιβάλλεται «τέλος μετατροπής από συμβόλαιο σε καρτοκινητό» ποσού 20€.

 

Από 01/01/2017 στα εταιρικά προγράμματα σταθερής τηλεφωνίας & Internet τα μηνιαία ονομαστικά πάγια διαμορφώνονται ως εξής: Business Double Play από 50,41€ σε 51,50€, Business Telephony από 33,27€ σε 34,30€, Business Add On από 20,16€ σε 21€, Business Double Play Basic από 30,24€ σε 31,30€, WIND Business Double Play από 61,38€ σε 62,50€, WIND Business Telephony από 38,82 σε 39,90€ και WIND Business Add On από 20,48€ σε 21,50€. Επίσης η χρέωση προς εθνικά κινητά μετά την παρέλευση του ενσωματωμένου χρόνου ομιλίας διαμορφώνεται από 0,144€/λεπτό στα 0,173€/λεπτό, προς Διεθνή σταθερά Ζώνης 1 και Ζώνης 1Α από 0,151€/λεπτό στα 0,181€/λεπτό, προς Διεθνή κινητά Ζώνης 1 από 0,292€/λεπτό στα 0,350€/λεπτό, προς Διεθνή σταθερά Ζώνης 2 από 0,246€/λεπτό στα 0,295€/λεπτό, προς Διεθνή κινητά Ζώνης 2 από 0,333€/λεπτό στα 0,399€/λεπτό, προς Διεθνή σταθερά και κινητά Ζώνης 3 από 0,608€/λεπτό στα 0,729€/λεπτό, προς Διεθνή σταθερά και κινητά Ζώνης 4 από 0,670€/λεπτό στα 0,804€/λεπτό, προς Διεθνή σταθερά και κινητά Ζώνης 5 από 0,992€/λεπτό στα 1,190€/λεπτό και προς Διεθνή σταθερά και κινητά Ζώνης 6 από 1,426€/λεπτό στα 1,711€/λεπτό.

 

Όλες οι υπόλοιπες χρεώσεις παραμένουν αμετάβλητες. Οι συνδρομητές των προγραμμάτων που αναφέρονται ανωτέρω έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασης τους αζημίως (εξαιρείται τυχόν επιδότηση συσκευής) εντός ενός μηνός από την κοινοποίηση της παρούσας ανακοίνωσης, σύμφωνα με τα προβλεπόμενα στην σύμβαση και στην κείμενη νομοθεσία.

 

Σε όλες τις τιμές περιλαμβάνεται ΦΠΑ 24%. Αναλυτικός τιμοκατάλογος προγραμμάτων και υπηρεσιών στοhttp://www.wind.gr.

 

Για περισσότερες πληροφορίες ενημερωθείτε από*την ιστοσελίδα της WIND*ή επικοινωνήστε με το Τμήμα Εξυπηρέτησης καλώντας το 1277 από κινητό WIND ή το 800 500 1277 από σταθερό.

 

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=443

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

H WIND άλλαξε εμφάνιση και τα "δωράκια" με το 1GB και τα 120' προς όλους δεν υπάρχουν μπροστά, αλλά τα έχει κρυμμένα στα Περισσότερα > Επιπλέον Προνόμια. Μάλλον δε θέλουν πελάτες. :down:

 

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

παντως στα επιπλεον προνομια εχουν προστεθει

Δωρεάν

300’/μήνα προς κινητά WIND & Q

Link to comment
Share on other sites

παντως στα επιπλεον προνομια εχουν προστεθει

Δωρεάν

300’/μήνα προς κινητά WIND & Q

 

Tο έχω κι εγώ αυτό, που έκανα συμβόλαιο τον Ιούλιο. :)

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε επιλέξει Ηλεκτρονικό Λογαριασμό από τη WIND, συνήθως πότε βγαίνει; Εγώ το επέλεξα πριν 2 εβδομάδες. Οιι λογαριασμοί σε 2 γραμμές μου, που έρχονταν στο σπίτι, έβγαιναν κάθε 26 του μήνα. Δηλαδή έπρεπε να βγουν το Σάββατο.

 

Σήμερα Δευτέρα μεσημέρι και ακόμα τίποτα! Ανυπομονώ να δω αν θα γίνουν αυξήσεις στη Σταθερή στο σπίτι, για να πάρω έκπτωση για αναβάθμιση σε VDSL. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε επιλέξει Ηλεκτρονικό Λογαριασμό από τη WIND, συνήθως πότε βγαίνει; Εγώ το επέλεξα πριν 2 εβδομάδες. Οιι λογαριασμοί σε 2 γραμμές μου, που έρχονταν στο σπίτι, έβγαιναν κάθε 26 του μήνα. Δηλαδή έπρεπε να βγουν το Σάββατο.

 

Σήμερα Δευτέρα μεσημέρι και ακόμα τίποτα! Ανυπομονώ να δω αν θα γίνουν αυξήσεις στη Σταθερή στο σπίτι, για να πάρω έκπτωση για αναβάθμιση σε VDSL. :rolleyes:

Και στην κινητή στο ebill έπρεπε να έχουν βγει ήδη αλλά δεν μου ήρθε ενημέρωση λογαριασμού ακόμα.

 

Send by Lenovo Phab Plus 6.8" (PB1-770M) using Tapatalk.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

παντως στα επιπλεον προνομια εχουν προστεθει

Δωρεάν

300’/μήνα προς κινητά WIND & Q

Είναι πολύ καλή η τιμή του για αυτές τις παροχές.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το ebill ίσως η αρχική ενεργοποίηση να αργεί αλλά γενικά είναι πολύ καλύτερα ηλεκτρονικά παρά να περιμένεις λογαριασμό
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το ebill ίσως η αρχική ενεργοποίηση να αργεί αλλά γενικά είναι πολύ καλύτερα ηλεκτρονικά παρά να περιμένεις λογαριασμό

 

3 εργάσιμες σήμερα και ακόμα περιμένω να βγουν 2 λογαριασμοί της WIND...

 

Εγώ ενεργοποίησα το e-bill, μόνο και μόνο για να πληρώσω γρήγορα και να πάω να ακυρώσω δωρεάν τη σύνδεση, με τις αυξήσεις που θα γίνουν και να πάρω προσφορά.

 

Υπάρχει δυνατότητα VDSL και στη δεύτερη γραμμή, αλλά ο αδερφός μου βολεύεται με τα 6 Mbps που πιάνει. :p

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Την ίδια προσφορά πήρα από κατάστημα, για τον αδερφό μου στη Μυτιλήνη (φοιτητής). Αλλά η προσφορά είναι για όλους. Μας έκαναν όντως δώρο τα Τέλη Νέου Αριθμού (αξίας 75€). Η φορητότητα κοστίζει μόνο 35€, οπότε αν κάνεις αυτό, θα είναι σίγουρα δωρεάν.

 

Βγήκε ο πρώτος λογαριασμός κοντά στα 20€ (προπληρωμή για 30 μέρες συν αυτές που είχαμε ήδη υπηρεσία). Ωστόσο δε μας είπαν τίποτα για το 1GB και τα 120', θα ρωτήσω αν υπάρχουν στο πρόγραμμα, μην τα χάσουμε... :)

 

Επειδή ενδιαφέρομαι για σύνδεση σε νέα τηλεφωνική γραμμή , γνωρίζουμε κάποιο κατάστημα στην Αθήνα που να τρέχει αυτή η προσφορά ;

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...