Jump to content

iPhone 13 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
7 minutes ago, xabos said:

Έφυγε για Καβάλα...

Η αγορά έγινε από Γερμανία τον Σεπτέμβριο με προ παραγγελία  .. 

Αν δεν απατώμαι το γερμανικό Apple store δε στέλνει εκτός Γερμανίας. Να φανταστώ ότι μεσολάβησε κάποιος δικός σου εκεί για να το στείλει Ελλάδα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

34 minutes ago, athanaso77 said:

Αν δεν απατώμαι το γερμανικό Apple store δε στέλνει εκτός Γερμανίας. Να φανταστώ ότι μεσολάβησε κάποιος δικός σου εκεί για να το στείλει Ελλάδα;

Σωστά μάντεψες ...

Η αγορά τησ συσκευής ξεκίνησε πιο μπροστά σε κάποιες χώρες.

Link to comment
Share on other sites

Καμια ενημερωση και απο istorm.

Προπαραγγελια 8/10 κι αναφερομαι  στο pro max.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, aenaos15 said:

Καμια ενημερωση και απο istorm.

Προπαραγγελια 8/10 κι αναφερομαι  στο pro max.

Μια από τα ίδια

Εγώ τους πλήρωσα κιόλας την ημέρα της προπαραγγελιας

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, maxximilian said:

Καλησπερα, ειχα κανει προπαραγγελια απο Πλαισιο στις 8/10 το iPhone Pro Max. Την Τριτη με καλεσαν απο Πλαισιο λεγοντας οτι ειμαι απο τους πρωτους που εκανα προπαραγγελια και αν πληρωσω την ιδια ημερα θα το παραλαβω Παρασκευη 15/10. Σημερα, μετα απο πολλα δικα μου τηλεφωνα, και αφου προφασιστηκαν φορτο εργασιας στις παραδωσεις, μου ειπαν οτι αφου δεν ελαβα μηνυμα για την παραδοση, θα παραλαβω με τη δευτερη φουρνια. Οπως καταλαβαινετε εγινε χαμος, με τη σχετικη απειλη ακυρωσης της παραγγελιας, με αποτελεσμα να δεσμευτουν (ηρθε και αντιστοιχο μηνυμα) οτι θα παραλαβω αυριο το πρωι…ειδωμεν…

Καλημέρα! Ήρθε σήμερα πρωί-πρωί! Τωρα το σετάρω!

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε !! Μόνο εσυ βλέπω να το έχεις, δεν υπάρχει τουλάχιστον από κωτσοβολο καμία ενημέρωση δεν έχουν ιδέα 

By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, maxximilian said:

Καλημέρα! Ήρθε σήμερα πρωί-πρωί! Τωρα το σετάρω!

Αρχικά καλοριζικο και να το χαρείς!

Θα ήθελα να σχολιάσω όμως το εξής όσο αφορά το πλαίσιο σε αυτό που περιέγραψες ότι σου συνέβη. Αρχικά σου είπανε ότι θα παραλάβεις με την επόμενη φουρνιά και μετα από μπινελικια που τους έριξες σου στείλανε τελικά συσκευή σήμερα. Αυτό σημαίνει ότι είχανε εξαρχής συσκευή διαθέσιμη αλλά δεν θέλαμε να σου στείλουνε, δεν την γεννήσανε μετα τα μπινελικια την συσκευή. Αν εχουν συσκευές όπως καλή ώρα συνέβη στην περίπτωση σου γιατί δεν τις στέλνουνε; Τα κρατάνε για πιο λόγο;

Εγω προσπάθησα μα επικοινωνήσω μήπως μάθω ποτέ θα έρθει αυτή η περιβόητη δεύτερη φουρνιά για να παραλάβουμε και οι υπόλοιποι που έχουμε προπαραγγειλει και δεν μου είπανε τίποτα, μου είπανε ότι το τμήμα με τα iphone13 έχει πολύ φόρτο εργασίας και ότι δεν γίνετε να με συνδέσουν με αυτούς και οτι αν υπάρξει κάτι νεότερο  σχετικά με την παραγγελία θα επικοινωνήσουνε αυτοί μαζί μου.

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Pwpwpw said:

Αρχικά καλοριζικο και να το χαρείς!

Θα ήθελα να σχολιάσω όμως το εξής όσο αφορά το πλαίσιο σε αυτό που περιέγραψες ότι σου συνέβη. Αρχικά σου είπανε ότι θα παραλάβεις με την επόμενη φουρνιά και μετα από μπινελικια που τους έριξες σου στείλανε τελικά συσκευή σήμερα. Αυτό σημαίνει ότι είχανε εξαρχής συσκευή διαθέσιμη αλλά δεν θέλαμε να σου στείλουνε, δεν την γεννήσανε μετα τα μπινελικια την συσκευή. Αν εχουν συσκευές όπως καλή ώρα συνέβη στην περίπτωση σου γιατί δεν τις στέλνουνε; Τα κρατάνε για πιο λόγο;

Εγω προσπάθησα μα επικοινωνήσω μήπως μάθω ποτέ θα έρθει αυτή η περιβόητη δεύτερη φουρνιά για να παραλάβουμε και οι υπόλοιποι που έχουμε προπαραγγειλει και δεν μου είπανε τίποτα, μου είπανε ότι το τμήμα με τα iphone13 έχει πολύ φόρτο εργασίας και ότι δεν γίνετε να με συνδέσουν με αυτούς και οτι αν υπάρχει νέο σχετικά με την παραγγελία θα επικοινωνήσουνε αυτοί μαζί μου.

Συμφωνώ, κι εγώ ετσι νομίζω έγινε. Στην αρχή ο υπάλληλος που έκανα την παραγγελία+πληρωμή μου είπε ότι θα παραλάβω σίγουρα την Παρασκευή 15/10. Οταν όμως την Παρασκευή δεν είχα νέα τους και επικοινώνησα με το τμήμα διακίνησης, αυτοί μου είπαν ότι θα παραλάβω με τη δεύτερη φουρνιά. Μετά έπεσαν τα μπινελίκια.....Περισσότερο μου ακούστηκε σαν ασυννενοησία μεταξύ των τμημάτων, και μετά τα μπινελίκια μάλλον "συννενοηθήκανε"...

Edited by maxximilian
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, maxximilian said:

Συμφωνώ, κι εγώ ετσι νομίζω έγινε. Περισσότερο μου ακούστηκε σαν ασυννενοησία μεταξύ των τμημάτων, και μετά τα μπινελίκια μάλλον "συννενοηθήκανε"...

Εγω απορώ πως κατάφερες και μίλησες τηλεφωνικά με το αρμόδιο τμήμα, εμένα αρνήθηκαν να με συνδέσουν με το τμήμα που ασχολείτε με τις προπαραγγελίες του iPhone 13 ισχυριζόμενοι φόρτο εργασίας του συγκεκριμένου τμήματος.

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

τελευταία έχω παρατηρήσει οτι το πλαίσιο κάπου το έχει χάσει.

Καλοριζικο το νέο σου απόκτημα!

Να το χαρείς!!!

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Pwpwpw said:

Εγω απορώ πως κατάφερες και μίλησες τηλεφωνικά με το αρμόδιο τμήμα, εμένα αρνήθηκαν να με συνδέσουν με το τμήμα που ασχολείτε με τις προπαραγγελίες του iPhone 13 ισχυριζόμενοι φόρτο εργασίας του συγκεκριμένου τμήματος.

Τους καλουσα ανα 1 ωρα, καθε φορα το ιδιο παραμυθι οτι υπαρχει φορτος εργασιας και θα κρατησουμε τα στοιχεια σας ωστε να σας καλεσουμε εμεις (εννοειται οτι δεν καλεσαν ποτε), και τελικα μαλλον κουραστηκαν να λενε το ιδιο και με περασαν στο αρμοδιο τμημα.

Κακως, θα πω εγω, διοτι με δικη μου επιμονη εβγαλα ακρη. Σιγουρα ειναι το αντιθετο απο εξυπηρετηση πελατων…

2 ώρες πριν, guy_fawkes said:

τελευταία έχω παρατηρήσει οτι το πλαίσιο κάπου το έχει χάσει.

Καλοριζικο το νέο σου απόκτημα!

Να το χαρείς!!!

Σ´ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα προπαραγγελία από Κώτσοβολο 07-10 παρέλαβα κανονικά χθες το μέσημερι ,επαρχία , 13 pro max sb,ακόμα δεν το πιστεύω


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν κάνω λάθος αλλά μου έχει δημιουργηθεί η αίσθηση ότι ο κωτσοβολος έκανε ίσως την καλύτερης διαχείρηση αυτή την φορά στο κομματι των προπαραγγελιων από αυτά που διαβάζω από δω και από εκεί σε διαφορά φόρουμ. Αντίστοιχα μου έχει δημιουργηθει επίσης η αισθηση ότι το πλαίσιο μάλλον ήτανε ότι να ναι σε αυτό το κομματι.

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

Στο πλαίσιο και όλα καλά να πάνε, πάλι μπινελίκια θέλουνε για να μη ξεχνιούνται


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Και να θες να σκεφτείς για λίγο το pro αυτή η εικόνα δεν σε αφήνει.

Θα φάω μεγάλη ήττα στο πιάσιμο και στο βάρος προερχόμενος από xs max ;

Ενώ ζαχαρωνω το Sierra blue βρηκα διαθεσιμο το silver και δεν ξερω τι να κανω.

Θα φέρουνε συσκευές ή θα φάμε κάνα μήνα στο περίμενε ;

πολύ άγχος αυτά τα τηλέφωνα ... 😄

124623.png

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 minutes ago, Fotis7_75 said:

Παντος απο μπαταρια ακουγεται οτι ειναι ΒΡΑΧΟΣ!!! Ισως εχει κ την καλυτερη αυτονομια που εχουμε δει σε smartphone..

Αυτό είναι το μόνο σίγουρο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, jonos said:

Και να θες να σκεφτείς για λίγο το pro αυτή η εικόνα δεν σε αφήνει.

Θα φάω μεγάλη ήττα στο πιάσιμο και στο βάρος προερχόμενος από xs max ;

Ενώ ζαχαρωνω το Sierra blue βρηκα διαθεσιμο το silver και δεν ξερω τι να κανω.

Θα φέρουνε συσκευές ή θα φάμε κάνα μήνα στο περίμενε ;

πολύ άγχος αυτά τα τηλέφωνα ... 😄

124623.png

Εμένα το silver μου αρέσει παραπάνω από το καινούργιο γαλαζιο. Βέβαια είναι γούστα αυτα. Έχω ήδη προπαραγγελει από πλαίσιο ασημί αλλά δεν έχω ιδέα τι γίνετε και ποτέ θα παραλάβουμε, αναμονη.

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, με το 5G έχετε θέμα; (εδώ Ελλάδα)
Με τη wind εμένα δεν δουλεύει και λίγο που το έψαξα είδα ότι δεν το έχει στις πιστοποιημένες 5G συσκευές (παρέλαβα χθες το 13mini από Γερμανό)
(Στο 12Mini μου δούλευε κανονικά)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
14 minutes ago, JohnDoe954 said:

Παιδιά, με το 5G έχετε θέμα; (εδώ Ελλάδα)
Με τη wind εμένα δεν δουλεύει και λίγο που το έψαξα είδα ότι δεν το έχει στις πιστοποιημένες 5G συσκευές (παρέλαβα χθες το 13mini από Γερμανό)
(Στο 12Mini μου δούλευε κανονικά)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Επαναλαμβάνω, εδώ συζητάμε για το 13 Pro Max και μόνο για αυτό. Η συζήτηση για το mini να συνεχιστεί στο θέμα της συσκευής για να μην οδηγηθούμε σε διαγραφές post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβάνω, εδώ συζητάμε για το 13 Pro Max και μόνο για αυτό. Η συζήτηση για το mini να συνεχιστεί στο θέμα της συσκευής για να μην οδηγηθούμε σε διαγραφές post.

Ναι σύμφωνοι. Συγνώμη. Απλά η ερώτηση είναι για το 5G και ρωτώ και τους κατόχους-χρήστες του 13 Pro Max μήπως έχει κάποιος το ίδιο θέμα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες στον κωτσοβολο μου είπαν ότι οι αποθήκη είναι κλειστή λόγω απογραφής 😂 εικόνα δεν έχουν 

By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, dimdark13 said:

Καλημέρα παίδες στον κωτσοβολο μου είπαν ότι οι αποθήκη είναι κλειστή λόγω απογραφής 😂 εικόνα δεν έχουν 

Ο Κωτσόβολος έχει απογραφή αποθηκών  και το πλαίσιο δεν σε συνδέει με το αρμόδιο τμήμα των παραγγελιών του iphone13 γιατί το τμήμα αυτό έχει μεγάλο φόρτο εργασίας και δεν προλαβαίνουν να μιλήσουν.

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, dimdark13 said:

Ένας θεός ξέρει ποτε θα παραλάβουμε..

Δεν θέλω να είναι απαισιόδοξος αλλά βλέπω οτι αρχιζει και διαμορφώνεται σιγά σιγά μια κατάσταση αντίστοιχη με αυτή που είχε γίνει με τα ps5. Μακάρι να κάνω λάθος.

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...