Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

23 minutes ago, CaptainChris said:

Black Friday προσφορά €299 το 6/128, €349 το 8/256 σε Plaisio, Kotsovolo και Public

Εγώ δεν είχα την ευχέρεια να το πάρω Black Friday δυστυχώς. 370€ το 6/128 από Γερμανό προς τα τέλη Σεπτεμβρίου αναγκαστικά. 480€ υποτίθεται ότι το είχαν τότε και είχε έκπτωση 22% περίπου. Το ίδιο και σε κάποια άλλα κινητά μεταξύ αυτών και το S21 FE. Αν και ήμουν μεταξύ των 2 πήρα το A52s τελικά. Το άλλο ήταν αρκετά πιο ακριβό.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπερα σε ολους ξερερε πως βαζουμε πιν για να απενεργοποιησουμε το κινητο?Καπου το πηρε το ματι μου αλλα δεν μπορεσα να το κανω...Δηλαδη αν παει καποιος να μας το κλεψει να μην μπορει να να το απενεργοποιησει χωρις το πιν μας...

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, stef31nos said:

Καλησπερα σε ολους ξερερε πως βαζουμε πιν για να απενεργοποιησουμε το κινητο?Καπου το πηρε το ματι μου αλλα δεν μπορεσα να το κανω...Δηλαδη αν παει καποιος να μας το κλεψει να μην μπορει να να το απενεργοποιησει χωρις το πιν μας...

Δεν ήξερα ότι υπήρχε και τέτοιο pin!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, evris2013 said:

Δεν ήξερα ότι υπήρχε και τέτοιο pin!!!

Εφόσον βάλεις κλείδωμα οθόνης είτε  το ενεργοποιήσεις ή το απενεργοποιήσεις χρειάζεται να βάλεις τον κωδικό-μοτίβο αλλιώς δεν ανοίγει ή κλείνει.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, makouin said:

Εφόσον βάλεις κλείδωμα οθόνης είτε  το ενεργοποιήσεις ή το απενεργοποιήσεις χρειάζεται να βάλεις τον κωδικό-μοτίβο αλλιώς δεν ανοίγει ή κλείνει.

Α στο μοτίβο γίνεται αυτό μόνο. Εγώ έχω κωδικό με νούμερα και το αποτύπωμα. Εκεί δεν έχει για το κλείδωμα...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, evris2013 said:

Α στο μοτίβο γίνεται αυτό μόνο. Εγώ έχω κωδικό με νούμερα και το αποτύπωμα. Εκεί δεν έχει για το κλείδωμα...

Οχι δεν γινεται μονο στο μοτιβο, βλεπω και με τον κωδικό το ίδιο ισχυει. Με κλειστή οθόνη πατησε το power button > κατεβασε την μπαρα και πατα στο κουμπακι για απενεργοποιηση. Θα σου βγαλει να βαλεις κωδικό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια sos στην προσπαθεια να στησουμε ενα καινουριο τηλ οταν πηγαμε να κανουμε το wipe data εβγαλε αυτο κι κολλησε.ξερουμε τι κανουμε;20221114_194252.thumb.jpg.8acabe041cb5a77be329e28476f0b338.jpg

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησε να βαλεις την ρομ παλι με odin μπαινοντας σε downloade mode..

πρεπει να κατεβαζεις την ρομ σου και να την περασεις μεσω odin.

 

 

Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, runner70 said:

Οχι δεν γινεται μονο στο μοτιβο, βλεπω και με τον κωδικό το ίδιο ισχυει. Με κλειστή οθόνη πατησε το power button > κατεβασε την μπαρα και πατα στο κουμπακι για απενεργοποιηση. Θα σου βγαλει να βαλεις κωδικό.

Ευχαριστώ πολύ. Το έκανα. Δεν ήξερα ότι γινόταν και αντίστροφα το κλείδωμα. Πάντως παρατήρησα ότι αυτό δεν κάνει επανεκκίνηση απλά πατώντας το power button συνεχόμενα! Δηλαδή soft reset... Είναι η πρώτη συσκευή που δεν κάνει soft reset με μη αφαιρούμενη μπαταρία που έχω!

Edit: Τον κωδικό για κλείδωμα τον έβαλα, αλλά όταν το κλείδωσα έκλεισε χωρίς κωδικό! 😯

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, runner70 said:

Οχι δεν γινεται μονο στο μοτιβο, βλεπω και με τον κωδικό το ίδιο ισχυει. Με κλειστή οθόνη πατησε το power button > κατεβασε την μπαρα και πατα στο κουμπακι για απενεργοποιηση. Θα σου βγαλει να βαλεις κωδικό.

https://www.youtube.com/watch?v=L2PyBS6BSKQ

Αυτο ειχα δει αλλα δεν καταλαβαινω πως γινεται...

Edited by stef31nos
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stef31nos said:

https://www.youtube.com/watch?v=L2PyBS6BSKQ

Αυτο ειχα δει αλλα δεν καταλαβαινω πως γινεται...

Εμένα κλείδωσε χωρίς να τα βγάλει όλα αυτά που δείχνει στο βίντεο. Τα δείχνει και πολύ γρήγορα. Αγγλικά δεν καταλαβαίνω, οπότε όλα δύσκολα για μένα. Κανένα βίντεο για αυτό το θέμα με ελληνικά υπάρχει;;;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 14/11/2022 at 3:20 ΜΜ, runner70 said:

Οχι δεν γινεται μονο στο μοτιβο, βλεπω και με τον κωδικό το ίδιο ισχυει. Με κλειστή οθόνη πατησε το power button > κατεβασε την μπαρα και πατα στο κουμπακι για απενεργοποιηση. Θα σου βγαλει να βαλεις κωδικό.

Δηλαδή με παρατεταμένο πάτημα του power button πάλι ζητάει κωδικό για να κλείσει?????

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, mol said:

Δηλαδή με παρατεταμένο πάτημα του power button πάλι ζητάει κωδικό για να κλείσει?????

Δεν κλείνει με παρατεταμένο πάτημα του power button όντως περιέργως!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, tsiou55 said:

μιά χαρα κλείνει χωρίς κωδικό

Μόνο με το παρατεταμένο πάτημα δεν κλείνει. Πρέπει να πατήσεις και απενεργοποίηση ή επανεκκίνηση που βγάζει. Πως κλείνει δηλαδή, με ποιόν τρόπο;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοώ  και εγώ πρέπει  να πατήσεις απενεργοποιηση!δηλαδή το θεωρείτε πρόβλημα ή μια κίνηση  παραπάνω? Χάνω κάτι  από την κουβέντα?

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, tsiou55 said:

Αυτό εννοώ  και εγώ πρέπει  να πατήσεις απενεργοποιηση!δηλαδή το θεωρείτε πρόβλημα ή μια κίνηση  παραπάνω? Χάνω κάτι  από την κουβέντα?

Το Xiaomi που είχα έσβηνε με το power button μόνο και έκανε επανεκκίνηση (soft reset) πατώντας το παρατεταμένα. Το ίδιο και το Nokia 8 που είχα πιο πριν. Στα Samsung γιατί δεν γίνεται; Ναι με μία κίνηση το θέλουμε. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το Xiaomi που είχα έσβηνε με το power button μόνο και έκανε επανεκκίνηση (soft reset) πατώντας το παρατεταμένα. Το ίδιο και το Nokia 8 που είχα πιο πριν. Στα Samsung γιατί δεν γίνεται; Ναι με μία κίνηση το θέλουμε. 
Με power + volume down δεν κάνει soft reset ;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, tsiou55 said:

μιά χαρα κλείνει χωρίς κωδικό

πως κλεινει; Τι κουμπια πατας; Αφου το power δεν κανει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, runner70 said:

πως κλεινει; Τι κουμπια πατας; Αφου το power δεν κανει τιποτα.

Κλείνει. Πατώντας το power button σου βγάζει στην οθόνη απενεργοποίηση ή επανεκκίνηση. Μετά πατάς ανάλογα τι θες να κάνεις. Εγώ εννοώ ότι δεν κλείνει απευθείας με μία κίνηση από το power button ούτε soft reset κάνει. Τόσο δύσκολο είναι να καταλάβετε τι εννοώ; Να γίνονται όλα από το power button αποκλειστικά!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πόσο κουραστικός είσαι, ρε αδερφέ...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του κινητού 3 μέρες και σήμερα μου κάνει ένα περίεργο. Στα ξαφνικά ενώ έχω ίντερνετ με δεδομένα με σήμα 5g ή 4g μετά από καμιά ώρα πάει E και δεν έχει καθόλου. Μετά πρέπει να κάνω επανεκκίνηση για να δουλέψει. Έχει τύχει σε κανέναν το ίδιο πρόβλημα? 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, seranata said:

Πόσο κουραστικός είσαι, ρε αδερφέ...

Άμα δεν καταλαβαίνει ο άλλος τι θέλω να πω... κι αυτό κουράζει! 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...