Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

14 ώρες πριν, evris2013 said:

Κλείνει. Πατώντας το power button σου βγάζει στην οθόνη απενεργοποίηση ή επανεκκίνηση. Μετά πατάς ανάλογα τι θες να κάνεις. Εγώ εννοώ ότι δεν κλείνει απευθείας με μία κίνηση από το power button ούτε soft reset κάνει. Τόσο δύσκολο είναι να καταλάβετε τι εννοώ; Να γίνονται όλα από το power button αποκλειστικά!

 Ειναι λες και εχω αλλο κινητο. :classic_tongue: Σε εμένα δεν το κάνει. Πατωντας παρατεταμενα το power button ανοιγει την Bixby και επειδη δεν εχω κανει εγγραφη, δεν κανει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 hour ago, Mat10 said:

Κάτοχος του κινητού 3 μέρες και σήμερα μου κάνει ένα περίεργο. Στα ξαφνικά ενώ έχω ίντερνετ με δεδομένα με σήμα 5g ή 4g μετά από καμιά ώρα πάει E και δεν έχει καθόλου. Μετά πρέπει να κάνω επανεκκίνηση για να δουλέψει. Έχει τύχει σε κανέναν το ίδιο πρόβλημα? 

Αν δεν κάνω λάθος το είχε αντιμετωπίσει Κ  ένα άλλο  παλικάρι με cosmote ο όποιος έκανε επαναφορά δυκτιου Κ έστρωσε απλά είχε απαντηθεί ότι λόγο ότι έχει καταργηθεί Κ το 3g της cosmote υπήρχαν κάποια θέματα τα οποία έστρωσαν. Δες ότι έχεις κάνει όλες τις ενημερώσεις  στο playstore των δυκτιων Κ μετά κάνε Κ αυτό που σου είπα μια επαναφορά δυχτιου ασχετος τι σύνδεση έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση που ενδεχομένως δεν αφορα τη συσκευη , αλλά το δίκτυο. Εχω στο Α52s Cosmote whatsup , κ 1 στις 3 κλήσεις που κάνω ,  δεν εχω Internet ?

Εχει κανεις , άποψη περί αυτού?

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, filip001 said:

Ερωτηση που ενδεχομένως δεν αφορα τη συσκευη , αλλά το δίκτυο. Εχω στο Α52s Cosmote whatsup , κ 1 στις 3 κλήσεις που κάνω ,  δεν εχω Internet ?

Εχει κανεις , άποψη περί αυτού?

Έχεις ενεργοποιημένο το VoLTE;

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, filip001 said:

Ερωτηση που ενδεχομένως δεν αφορα τη συσκευη , αλλά το δίκτυο. Εχω στο Α52s Cosmote whatsup , κ 1 στις 3 κλήσεις που κάνω ,  δεν εχω Internet ?

Εχει κανεις , άποψη περί αυτού?

Και εγώ είμαι με το ίδιο πακέτο. 

Κινούμαι Λάρισα,  και αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα με εσένα. 

Έχω και ενεργοποιημενο το Volte. 

Σε πολλά σημεία δεν έχω καν σήμα ούτε για τηλέφωνο. 

Νομίζω ότι φταίει κάτι με το δίκτυο της Cosmote 

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, filip001 said:

Ερωτηση που ενδεχομένως δεν αφορα τη συσκευη , αλλά το δίκτυο. Εχω στο Α52s Cosmote whatsup , κ 1 στις 3 κλήσεις που κάνω ,  δεν εχω Internet ?

Εχει κανεις , άποψη περί αυτού?

Μήπως να ρωτήσεις στο κατάλληλο νήμα τότε;

https://myphone.gr/forum/forum/25-cosmote/

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, challenge143 said:

Αν δεν κάνω λάθος το είχε αντιμετωπίσει Κ  ένα άλλο  παλικάρι με cosmote ο όποιος έκανε επαναφορά δυκτιου Κ έστρωσε απλά είχε απαντηθεί ότι λόγο ότι έχει καταργηθεί Κ το 3g της cosmote υπήρχαν κάποια θέματα τα οποία έστρωσαν. Δες ότι έχεις κάνει όλες τις ενημερώσεις  στο playstore των δυκτιων Κ μετά κάνε Κ αυτό που σου είπα μια επαναφορά δυχτιου ασχετος τι σύνδεση έχεις.

Ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή. Το έκανα αλλά δυστυχώς μετά από 2 ώρες το ξαναέκανε. Έκλεισα και άνοιξα δεδομένα αλλά τπτ. Δοκίμασα και airplane mode και μετά είχα δεδομένα, αντί για επανεκκίνηση αυτή τη φορά, αλλά δεν το θεωρώ λύση. Λέτε να είναι θέμα συσκευής?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή. Το έκανα αλλά δυστυχώς μετά από 2 ώρες το ξαναέκανε. Έκλεισα και άνοιξα δεδομένα αλλά τπτ. Δοκίμασα και airplane mode και μετά είχα δεδομένα, αντί για επανεκκίνηση αυτή τη φορά, αλλά δεν το θεωρώ λύση. Λέτε να είναι θέμα συσκευής?
Και εγώ εδώ τριγύρω(Λάρισα)είμαι δεν έχω θέμα......

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν εχει δωσει Security Update Νοεμβριου..Ξερει κανεις τιποτα?

Μηπως το δωσει με μεγαλο update?

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Mat10 said:

 

Περίεργο.  Μια κάρτα έχεις; για να κάνεις καμιά δοκιμή με άλλο παροχο να δεις τι γίνεται. ;

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, billmes1981 said:

Παιδια δεν εχει δωσει Security Update Νοεμβριου..Ξερει κανεις τιποτα?

Μηπως το δωσει με μεγαλο update?

Πριν λίγο δοκίμασα κι εγώ. Δεν ήρθε τίποτα. Το Android 13 μαζί με το UI 5 τον Ιανουάριο θα έρθει στη συσκευή μας.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, challenge143 said:

Περίεργο.  Μια κάρτα έχεις; για να κάνεις καμιά δοκιμή με άλλο παροχο να δεις τι γίνεται. ;

Έχω κι άλλη κάρτα αλλά είναι κι αυτή coamote και δεν έχω δεδομένα σε αυτήν δυστυχώς για να το δοκιμάσω. Είμαι και σε μέρος που δεν έχει καλό σήμα σήμερα αλλά με το mate 20 που είχα δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα. Θα το παρακολουθήσω μερικές μέρες ακόμα και θα γράψω αν λύθηκε ή όχι μην τύχει και σε κανέναν άλλο. Αν συνεχίσει θα το πάω πίσω στον κωτσοβολο. 

Edited by Mat10
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nplatis said:

Ετοιμάζεται το Android 13, μια και καλή εκεί θα πάμε μάλλον.

Θες να πεις ότι δεν θα έρθει το update Νοεμβρίου; Ξεροσφύρι κατευθείαν στο Android 13;;; 😂

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Mat10 said:

Έχω κι άλλη κάρτα αλλά είναι κι αυτή coamote και δεν έχω δεδομένα σε αυτήν δυστυχώς για να το δοκιμάσω. Είμαι και σε μέρος που δεν έχει καλό σήμα σήμερα αλλά με το mate 20 που είχα δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα. Θα το παρακολουθήσω μερικές μέρες ακόμα και θα γράψω αν λύθηκε ή όχι μην τύχει και σε κανέναν άλλο. Αν συνεχίσει θα το πάω πίσω στον κωτσοβολο. 

Την έχεις δοκιμάσει και στην δεύτερη θέση sim να δείς άν λειτουργεί εκεί;

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Mat10 said:

Δυστυχώς το έκανε κι εκεί. 

1) Οταν εχεις θεματακια με σημα δεν χρειαζεται ολη την ωρα reboot  , κατεβαζεις κουρτινα πατας λειτουργια πτησης περιμενεις να φωτισει το εικονιδιο τοτε την βγαζεις και επανερχεται. 

Εαν στην περιοχη που εισαι κανουν εργασιες στο δικτυο στην αρχη θα σε βαλει σε 4G-5G αλλα μετα γρηγορα θα σε ριξει σε 'E.  Οι εργασιες σε ενα δικτυο κρατανε απο 2 εως 20 μερες.

Αυτο θα συμβει εαν εισαι συνεχεια στην ιδια κυψελη κινητης.

Βγες καμια βολτα παρατηρησε εαν πας σε καποια αλλη συνοικια και στο κανει η ειναι πλεον σταθερο.

2) Αλλαξε απο τις ρυθμισεις /συνδεσεις/ δικτυα κιν.τηλεφωνιας/λειτουργια δικτυου σε αυτοματη συνδεση 4G και οχι 5G γιατι στην περιοχη που εισαι μπορει το 5G να εχει καποια θεματα σταθεροτητας ακομα.

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, evris2013 said:

Θες να πεις ότι δεν θα έρθει το update Νοεμβρίου; Ξεροσφύρι κατευθείαν στο Android 13;;; 😂

Δεν ξέρω αλλά νομίζω ότι δοκιμάζεται ήδη σε άλλες χώρες στη δική μας συσκευή. Αν και κάπου είχα δει για Ιανουάριο...

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, nplatis said:

Δεν ξέρω αλλά νομίζω ότι δοκιμάζεται ήδη σε άλλες χώρες στη δική μας συσκευή. Αν και κάπου είχα δει για Ιανουάριο...

Εγώ το είδα στην εφαρμογή Samsung Members τυχαία. Μάλιστα είχε και ημερομηνία 01/11. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το Α52 πήρε την 13... Κάπου εδώ γύρω είναι και η δικιά μας. Έρχεται.

Edited by tassosmer
Link to comment
Share on other sites

Δεκέμβριο 2022 βλέπω εγώ: https://www.xda-developers.com/samsung-one-ui-5-android-13-release-timeline/

 

Και μια ερώτηση γενικότερου ανδροιδ ενδιαφέροντος. Επειδή θέλω να κάνω factory reset στη συσκευή, αλλά βαριέμαι την εγκατάσταση των εφαρμογών. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο με το Ninite? ή κάποιος εύκολος τρόπος να διαλέξω τις 30-40 εφαρμογές που θέλω με κάποιο checkbox, και να περαστούν;

Link to comment
Share on other sites

On 16/11/2022 at 2:20 ΜΜ, runner70 said:

 Ειναι λες και εχω αλλο κινητο. :classic_tongue: Σε εμένα δεν το κάνει. Πατωντας παρατεταμενα το power button ανοιγει την Bixby και επειδη δεν εχω κανει εγγραφη, δεν κανει τιποτα.

Αλλαζεις τη συμπεριφορα του Power Button απο τις Ρυθμισεις -> Συνθετες Λειτουργιες -> Πλαϊνο πληκτρο

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ilka71 said:
2 ώρες πριν, tassosmer said:
Το Α52 πήρε την 13... Κάπου εδώ γύρω είναι και η δικιά μας. Έρχεται.

A52 πήρε την 13;

Το δικό μου απλό Α52 δέν έχει πάρει καμία 13.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...