Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, granazias said:

Χτύπα το άφοβα.

Το έχω σχεδόν ένα χρόνο και γενικά είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Μπαταρία δύναμη,κάμερες αξιοπρεπέστατες μέρα και νύχτα,σήμα πολύ καλό ακόμα και σε σημεία που με άλλη συσκευή που έχω παράλληλα εκεινη δυσκολευεται,το Samsung υπερέχει.

Υποστήριξη ενημερώσεων σχεδόν κάθε μήνα και δυνατά ηχεία με πολύ καλές επιδόσεις λόγω Dolby Atmos.

Προσωπικά εγώ το μόνο θέμα που έχω αλλά το μετριασα κάπως,είναι ότι επειδή το έχω μόνιμα στην πίσω τσέπη,και παρόλο που έχω ενεργη την αποφυγή τυχαίων αγγιγματων,δυστυχώς μου ξεκλειδώνει και κάνει διάφορα..από ακούσιες κλήσεις μέχρι λήψεις σκοτεινών φωτογραφιων και τέτοια.

Επίσης η πλάτη με το πλαστικό που έχει μοιάζει λίγο φτηνιαρικη και ίσως να γρατζουνιεται εύκολα αλλά κι αυτό το έλυσα με την προσθήκη ζελατίνας και γίνεται λίγο πιο όμορφη και ταυτόχρονα χωρίς γρατζουνιες.

Κατά τα άλλα όμως είναι πολύ αξιόπιστη συσκευή και την συστήνω χωρίς δισταγμό.

Αυτο με τα τυχαια αγγιγματα ναι ειναι ενα μειον γιατι και μενα οταν κανω ποδηλασια και το βαζω πισω στις τσεπες της μπλουζας μου αλλαζει τραγουδια και ξεκλειδωνει μονο του.Αλλα πηρα μια θηκη wallet και τελος

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

31 minutes ago, billmes1981 said:

Αυτο με τα τυχαια αγγιγματα ναι ειναι ενα μειον γιατι και μενα οταν κανω ποδηλασια και το βαζω πισω στις τσεπες της μπλουζας μου αλλαζει τραγουδια και ξεκλειδωνει μονο του.Αλλα πηρα μια θηκη wallet και τελος

Στην ίδια λύση κατέφυγα κι εγώ αναγκαστικά και λέω αναγκαστικά γιατί γίνεται αρκετά ογκώδης η συσκευή,αλλά από το να έχω συνέχεια θέματα,ας είναι κι έτσι.

Σπίτι την αλλάζω με μια απλή σιλικόνης και κάνω τη δουλειά μου.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, billmes1981 said:

Αυτο με τα τυχαια αγγιγματα ναι ειναι ενα μειον γιατι και μενα οταν κανω ποδηλασια και το βαζω πισω στις τσεπες της μπλουζας μου αλλαζει τραγουδια και ξεκλειδωνει μονο του.Αλλα πηρα μια θηκη wallet και τελος

Σε μια θήκη στο τιμόνι του ποδηλάτου θα μπορούσες κι εκεί να το βάλεις. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, ernesto1983 said:

δοκιμασε να αλλαξεις θυρα usb,αφαιρεσε ολα τα account σου που εχεις ειδικα τις google απο λογαριασμους.γινεται μπλε πανω αριστερα οτι ειναι συνδεδεμενο πριν ξεκινησεις την διαδικασια??

Αυτο ηταν αλλα δυστυχως μεχρι να το βρω καταφερα και το μπρικαρα για τα καλα (αγορασμενο 1 ημερας)...

Ξεκινουσε να περναει την ρομ και σε 2-3sec μου πεταγε fail,του πατησα 2-3 φορες και μαγκωσε στο update.το εσβησα και μετα νεκρωσε δεν επερνε καν μπροστα.

Ευτυχως παρα τον κρυο ιδρωτα επι αρκετη ωρα ημουν ψυχραιμος και το εβαλα μπροστα κατα τυχη,εκει θυμηθηκα να δοκιμασω αλλη θυρα (το ειχα παθει παλια σε αλλο κινητο) και περασε την ρομ μια χαρα και ξεμπρικαρε..

Μετα που κατα τυχη το εβαλα μπροστα (κρατησα το volume down και power για λιγη ωρα) βρηκα και το βιντεο πως γινεται.

 

Edited by mastorantza
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.απο σημερα κατοχος εγωωκαι ο γιος μου δυο a52s 8/256.εννοειται πως εχω διαβασει και τις 132 σελιδες αλλα εχω μια ερωτηση.εχω κανει το στησιμο απο την αρχη με της συμβουλες της ομαδας.ομως με ενδιαφερουν καποια βοηθηματα της σαμσουνγκ.να φτιαξω samsoung account η να το αποφυγω;

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, pdrima said:

Καλησπερα.απο σημερα κατοχος εγωωκαι ο γιος μου δυο a52s 8/256.εννοειται πως εχω διαβασει και τις 132 σελιδες αλλα εχω μια ερωτηση.εχω κανει το στησιμο απο την αρχη με της συμβουλες της ομαδας.ομως με ενδιαφερουν καποια βοηθηματα της σαμσουνγκ.να φτιαξω samsoung account η να το αποφυγω;

Καλοριζικα και καλοδουλευτα.Samsung Εφαρμογες εννοεις μεσα απο το store της εταιριας?Αν ναι εγω κανω μονο τις απαραιτητες οχι ολες γιατι μια φορα τις πηρε επειδη ειχε τικαρισμενο το αυτοματη ενημερωση μεσω WiFi και μετα κολλαγε ολο το τηλεφωνο

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, billmes1981 said:

Καλοριζικα και καλοδουλευτα.Samsung Εφαρμογες εννοεις μεσα απο το store της εταιριας?Αν ναι εγω κανω μονο τις απαραιτητες οχι ολες γιατι μια φορα τις πηρε επειδη ειχε τικαρισμενο το αυτοματη ενημερωση μεσω WiFi και μετα κολλαγε ολο το τηλεφωνο

Ευχαριστω να σαι καλα.θελω πχ να αλλαξω φοντα και ταπετσαριες.επισης θελω τον ασφαλη φακελο και δεν με αφηνει αν δεν φτιαξω σαμσουνγκ account

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, pdrima said:

Ευχαριστω να σαι καλα.θελω πχ να αλλαξω φοντα και ταπετσαριες.επισης θελω τον ασφαλη φακελο και δεν με αφηνει αν δεν φτιαξω σαμσουνγκ account

Κανε Samsung account βασικα ναι και μετα θελει update το store της Samsung και κατεβαζεις μετα οτι θελεις αρκει να ξετσεκαρεις το autoapdate του store.

Υ.Γ θα σε παει μονο του βασικα

Edited by billmes1981

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, billmes1981 said:

Κανε Samsung account βασικα ναι και μετα θελει update το store της Samsung και κατεβαζεις μετα οτι θελεις αρκει να ξετσεκαρεις το autoapdate του store.

Υ.Γ θα σε παει μονο του βασικα

Ωραια.ευχαριστω 😉

Link to comment
Share on other sites

Με το Samsung account σε περίπτωση που το επόμενο κινητό σου θα είναι πάλι Samsung, δεν μεταφέρονται αυτούσια τα δεδομένα σου στην καινούργια σου συσκευή χωρίς προβλήματα ή κάνω λάθος;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ηρθε ο 25βατος φορτιστης μαζι με τα 5km καλωδιο 🤣

κοντα 2 μετρα το καλωδιο Type C σε Type C

Οταν το βαζεις για φορτιση μου λεει εξαιρετικα γρηγορη φορτιση

Οποτε σε περιπτωση αν υποστηριζε 200Watt θα εσκαγε ο Φλας στο σπιτι σου και θα στο φορτιζε

Edited by billmes1981

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, billmes1981 said:

Σημερα ηρθε ο 25βατος φορτιστης μαζι με τα 5km καλωδιο 🤣

κοντα 2 μετρα το καλωδιο Type C σε Type C

Οταν το βαζεις για φορτιση μου λεει εξαιρετικα γρηγορη φορτιση

Οποτε σε περιπτωση αν υποστηριζε 200Watt θα εσκαγε ο Φλας στο σπιτι σου και θα στο φορτιζε

Τόσο μεγάλο καλώδιο έχει το type-c σε type-c; Πες μας και πόση ώρα κάνει να φορτίσει;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, evris2013 said:

Τόσο μεγάλο καλώδιο έχει το type-c σε type-c; Πες μας και πόση ώρα κάνει να φορτίσει;

Ναι 1.8 μετρα..Με βολευει βασικα οταν τρωω στην κουζινα το μεσημερι να το φορτιζω απο το δωματιο μου 🤣

Κατσε να τελειωσει η μπαταρια και μολις το φορτισω θα ποσταρω παλι

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια απο 11%-100% 60 λεπτα κοντα..διολου ασχημα νομιζω

5:48 μπηκε και βγηκε 6:46

 

Edited by billmes1981

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, billmes1981 said:

Λοιπον παιδια απο 11%-100% 60 λεπτα κοντα..διολου ασχημα νομιζω

5:48 μπηκε και βγηκε 6:46

 

58 λεπτά δηλαδή. Μια χαρά. Συνήθως με 15-20% αρχίζω και το φορτίζω εγώ, οπότε θα κάνει λιγότερα λεπτά. Από που το πήρες και πόσο σου βγήκε μαζί με το καλώδιο;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, billmes1981 said:

Α ξεχωριστά πωλούνται; Έχω κοντά μου ένα e-shop στη Θεσσαλονίκη. Λες να πάω να τα πάρω από κει απευθείας;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αν το εχουν διαθεσιμο στο καταστημα ναι εννοειται..αν και νομιζω παραγγελια θα σου κανουν

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, billmes1981 said:

 

 

Τα παρήγγειλα on line τελικά. Να δω πόσο θα κάνουν να έρθουν. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, billmes1981 said:

Αν το εχουν διαθεσιμο στο καταστημα ναι εννοειται..αν και νομιζω παραγγελια θα σου κανουν

1,8 μέτρα είναι γράφει στο δελτίο παραγγελίας το καλώδιο. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, evris2013 said:

1,8 μέτρα είναι γράφει στο δελτίο παραγγελίας το καλώδιο. 

Αυτο εγραψα ποιο πανω οτι θα τρωω το μεσημερι στο τραπεζι και θα το φορτιζω απο το δωματιο 🤣

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εγραψα ποιο πανω οτι θα τρωω το μεσημερι στο τραπεζι και θα το φορτιζω απο το δωματιο
Το παρήγγειλα κι εγώ, ενώ έχω 25w φορτιστή από το A70 το καλώδιο ήταν κοντό, μόλις 1 μέτρο.
Τώρα θα κάνουμε και βόλτες στο σπίτι

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, siberiantiger said:

Το παρήγγειλα κι εγώ, ενώ έχω 25w φορτιστή από το A70 το καλώδιο ήταν κοντό, μόλις 1 μέτρο.
Τώρα θα κάνουμε και βόλτες στο σπίτι emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

Ανετα λεμε στο υπογραφω..να φανταστεις το μαζεψα με 2 tire up

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, billmes1981 said:

Ανετα λεμε στο υπογραφω..να φανταστεις το μαζεψα με 2 tire up

Από βδομάδα θα μου τα φέρουν μαζί και τα δύο. Μόνο τον φορτιστή έχουν εδώ στο μαγαζί τους. Το καλώδιο θα έρθει από Αθήνα. Με πήραν σήμερα τηλέφωνο. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...