Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 minutes ago, rebelos2019 said:

alphagadgets.

Σε τι αναφέρεσαι "΄τιποτα δεν είχε μέσα";

Μόνο χατς φρί ειπα

Τι σημαίνει αυτό που μου είπες; Να ανησυχώ;

Εννοώ τα hands free και τα δύο αυτοκόλλητα της Samsung.  

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Just now, evris2013 said:

Εννοώ τα hands free και τα δύο αυτοκόλλητα της Samsung.  

Στην συσκευασία ενοώ είχε δύο αυτοκόλλητα.

Πρέπει να ανησυχώ;

 

Για τα υπόλοιπα που είπα;

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε νομίζω ότι στη Γαλλία ήταν υποχρεωμένοι να βάζουν handsfree στις συσκευασίες των κινητών. Δεν ξέρω όμως πώς μπορείς να δεις αν τυχόν είναι από Γαλλία το κινητό (ή από άλλη χώρα γενικότερα).

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, s_wind said:

Μολις παραλαβεις δεν την αναβεις την βαζεις σβηστη στη φορτιση για 6 ωρες κατα προτιμηση με παλιο ανταπτορα.

Θηκη παρε σκληρη γιατι διαλυεται ευκολα εαν πεσει κατω μια και ειναι λεπτες πλεον οι συσκευες κατα προτιμηση παρε μια camshield pro .---->>>   https://www.skroutz.gr/s/28209361/Nillkin-Camshield-Back-Cover-Πλαστικό-Μαύρο-Galaxy-A52.html

Τζαμακια στο συνολο παρουσιαζουν προβληματα υπαρχουν καποια noname που ειναι καλα στο δακτυλικο αλλα μια μεμβρανη ειναι ακομα καλυτερη σε αποκριση εαν το εχεις βαλει σε καλη θηκη.

Αυτα.

Σε ευχαριστώ πολύ. Για τζαμάκι και θηκη πήρα της spigen

 

Επειδή έχω δει τα ποστς σου και γνωρίζω πως έχεις βοηθήσει την κοινότητα αφάνταστα, θα ήθελα και εγώ τα φώτα σου

Καλησπέρα, μόλις το πήρα στα χέρια μου.

Παρατήρηση πρώτη. Η συσκευασία έχει μέσα hands free. Έχει τύχει σε κανέναν;

Δεύτερη. Η μπαταρία του ήταν 28%. Σημαίνει κάτι αυτό;

Ότι πχ δεν είναι εργοστασιακό;

Είχε δύο αυτοκόλλητα της samsung η συσκευασία.

Και ζελατίνα.

Όσον αφορά το imei πως το τσεκάρω;

 

Τέλος, τώρα για πρώτη φόρτιση, πότε να το βάλω να φορτίζει; Και μέχρι πότε;

 

Τέλος, κάνω τα updates και ύστερα επαναφορά σε εργοστασιακές;

Ευχαριστώ πολύ παιδιά

 

Υ.Γ Δεν μου εμφανίζει το wifi 5ghz. Τι πρέπει να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Δούλεψε  το κινητό κανονικά και μην ασχολείσαι με λεπτομέρειες, το ότι έχει ακουστικά μόνο καλό είναι.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, s_wind said:

Μολις παραλαβεις δεν την αναβεις την βαζεις σβηστη στη φορτιση για 6 ωρες κατα προτιμηση με παλιο ανταπτορα.

Θηκη παρε σκληρη γιατι διαλυεται ευκολα εαν πεσει κατω μια και ειναι λεπτες πλεον οι συσκευες κατα προτιμηση παρε μια camshield pro .---->>>   https://www.skroutz.gr/s/28209361/Nillkin-Camshield-Back-Cover-Πλαστικό-Μαύρο-Galaxy-A52.html

Τζαμακια στο συνολο παρουσιαζουν προβληματα υπαρχουν καποια noname που ειναι καλα στο δακτυλικο αλλα μια μεμβρανη ειναι ακομα καλυτερη σε αποκριση εαν το εχεις βαλει σε καλη θηκη.

Αυτα.

Αυτό με τη μπαταρία γιατί το λες; Λογικό είναι να θέλουμε να την γεμίσουμε μία φορά για καλύτερη βαθμονόμηση της χωρητικότητας, αλλά ειδικά οι 6 ώρες είναι υπερβολή...

Η συνήθης πρακτική είναι μια πλήρης φόρτιση και εκφόρτιση για καλιμπράρισμα, και κατά τα άλλα φροντίδα να μην φτάνει ή μένει παρατεταμένα σε ακραίες καταστάσεις φορτίου.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, rebelos2019 said:

 Έκανα τα updates και ύστερα επαναφορά σε εργοστασιακές.

Έκανα καλά;

Στην χειρότερη περίπτωση, δεν κέρδισες κάτι. Στην καλύτερη, γλίτωσες από δυνητικά προβλήματα που ενίοτε εμφανίζονται μετά από ενημέρωση.
Κακά πάντως δεν έκανες 🙂.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, minast said:

Στην χειρότερη περίπτωση, δεν κέρδισες κάτι. Στην καλύτερη, γλίτωσες από δυνητικά προβλήματα που ενίοτε εμφανίζονται μετά από ενημέρωση.
Κακά πάντως δεν έκανες 🙂.

Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

το τσιμπησα και εγω ως δευτερη συσκευη σε μαυρο..ολη την δουλεια την κανει ο snapdragon 778G..tempered glass προτεινμεται nillkin H+ η spiegen??

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Λέτε να είναι αυθεντικός ο 25άρις φορτιστής που έβαλε το eshop;

https://www.e-shop.gr/samsung-travel-charger-ep-ta800nw-25watt-usb-no-cable-white-bulk-p-TEL.201766

Ξέρω θα χρειαστεί και καλώδιο. 

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, tassosmer said:

Αυθεντικός είναι.  Τον έχω. Απλά εγώ είχα πάρει με καλώδιο μαζί. 

Έχεις λινκ για το καλώδιο;

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Shinig said:

Έχεις λινκ για το καλώδιο;

https://www.e-shop.gr/samsung-travel-charger-ep-ta800xw-25watt-usb-type-c-1m-white-p-TEL.063712

 

Αυτό το σετ είχα παραγγείλει.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, esertas said:

Λέτε να είναι αυθεντικός ο 25άρις φορτιστής που έβαλε το eshop;

https://www.e-shop.gr/samsung-travel-charger-ep-ta800nw-25watt-usb-no-cable-white-bulk-p-TEL.201766

Ξέρω θα χρειαστεί και καλώδιο. 

Λογικά αυθεντικό πρέπει να είναι. Εγώ από media mark σε μαύρο ήταν σε σφραγισμένο κουτί κ ο φορτιστής ήταν με ζελατίνα κ τα βιβλιαράκια τού μέσα. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, tassosmer said:

Αυθεντικός είναι.  Τον έχω. Απλά εγώ είχα πάρει με καλώδιο μαζί. 

Πρέπει να πάρεις και το καλώδιο για να φορτίζει στα 25 Watt; Δεν αρκεί ο φορτιστής των 25 Watt με το καλώδιο που είχε η συσκευασία μεσα; 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, evris2013 said:

Πρέπει να πάρεις και το καλώδιο για να φορτίζει στα 25 Watt; Δεν αρκεί ο φορτιστής των 25 Watt με το καλώδιο που είχε η συσκευασία μεσα; 

Στο α52 έχεις καλωδιο usb σε type c . Ο φορτιστής αυτός έχει έξοδο μόνο type c .

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, challenge143 said:

Στο α52 έχεις καλωδιο usb σε type c . Ο φορτιστής αυτός έχει έξοδο μόνο type c .

Γιατί, δεν έχει 25άρι φορτιστή με USB εξοδο; Πως θα βάλεις το καλώδιο τοτε; Δεν μπορώ να καταλάβω...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, evris2013 said:

Γιατί, δεν έχει 25άρι φορτιστή με USB εξοδο; Πως θα βάλεις το καλώδιο τοτε; Δεν μπορώ να καταλάβω...

Οι γρήγοροι φορτιστές έχουν type-c. Ο κλασικός που έχει στο κουτί του είναι 15άρης. Αν κάποιος έχει καλώδιο από type-c σε type-c μπορεί να τον χρησιμοποιήσει άνετα. Καλό είναι βέβαια το καλώδιο να είναι επώνυμο. Γι' αυτό και εγώ πήρα το σετ της μαμάς εταιρείας.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, tassosmer said:

Οι γρήγοροι φορτιστές έχουν type-c. Ο κλασικός που έχει στο κουτί του είναι 15άρης. Αν κάποιος έχει καλώδιο από type-c σε type-c μπορεί να τον χρησιμοποιήσει άνετα. Καλό είναι βέβαια το καλώδιο να είναι επώνυμο. Γι' αυτό και εγώ πήρα το σετ της μαμάς εταιρείας.

Δηλαδή αν πάρω μόνο τον φορτιστή των 25 Watt θα μου είναι άχρηστος χωρίς το καλώδιο; Πρέπει και το καλώδιο να πάρω;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, evris2013 said:

Δηλαδή αν πάρω μόνο τον φορτιστή των 25 Watt θα μου είναι άχρηστος χωρίς το καλώδιο; Πρέπει και το καλώδιο να πάρω;

Αν έχεις ήδη καλώδιο από type-c σε type-c τότε ναι μόνο με τον φορτιστή θα κάνεις τη δουλειά σου!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, tassosmer said:

Αν έχεις ήδη καλώδιο από type-c σε type-c τότε ναι μόνο με τον φορτιστή θα κάνεις τη δουλειά σου!

Όχι, USB σε type c είχε μέσα. Αλλά πρώτη φορά ακούω να έχει ένας φορτιστής μόνο type c έξοδο και όχι κανονικό USB. Σε αναγκάζουν να αγοράζεις και καλώδιο μαζί, ενώ θα αρκούσε αυτό της συσκευασίας μόνο! Απίστευτα πράγματα...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, evris2013 said:

Όχι, USB σε type c είχε μέσα. Αλλά πρώτη φορά ακούω να έχει ένας φορτιστής μόνο type c έξοδο και όχι κανονικό USB. Σε αναγκάζουν να αγοράζεις και καλώδιο μαζί, ενώ θα αρκούσε αυτό της συσκευασίας μόνο! Απίστευτα πράγματα...

Δέν είναι αυτό..το κινητό όταν βγήκε παρ'όλο που υποστηρίζει 25w φόρτιση η Samsung έβαζε φορτιστή των 15watt και οι περισσότεροι βγαίνανε με usb έξοδο. Απο ένα σημείο και μετά και απο 25watt και πάνω τωρα θα βάζουν φορτιστές απο type C σε type C οπου η τεχνολογία αυτή μπορεί να υποστηρίξει πολυ μεγάλες φορτίσεις. Γιατί δεν παίρνεις το 25άρι μέ το καλώδιο μαζί απο το eshop που τον έχει 20€; σχετικά καλή τιμή.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Nikos_96 said:

Δέν είναι αυτό..το κινητό όταν βγήκε παρ'όλο που υποστηρίζει 25w φόρτιση η Samsung έβαζε φορτιστή των 15watt και οι περισσότεροι βγαίνανε με usb έξοδο. Απο ένα σημείο και μετά και απο 25watt και πάνω τωρα θα βάζουν φορτιστές απο type C σε type C οπου η τεχνολογία αυτή μπορεί να υποστηρίξει πολυ μεγάλες φορτίσεις. Γιατί δεν παίρνεις το 25άρι μέ το καλώδιο μαζί απο το eshop που τον έχει 20€; σχετικά καλή τιμή.

Λες να πάω στο ίδιο το κατάστημα; Έχει ένα κοντά μου eshop εδώ στη Θεσσαλονίκη. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...