Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, Shinig said:

Απ όσο ξέρω η smartec είναι ο,τι καλύτερο  υπάρχει σε service  αν δεν σου κάνει κόπο  περνα  και απ εκει.Εμεις για ένα s7 edge που έχε ο αδερφός  μου παλια και ήθελε οθονη ανεβαίναμε  από Κορινθο .Τέλεια και γρήγορη  εξυπηρέτηση!(αυτό το πληκτρολόγιο της Sammy σπάει  μπαλες μέχρι να το φτιάξουν!)

Δεν το δοκίμασα μετά την αναβάθμιση. Μάλλον η εφαρμογή πρέπει να ενημερωθεί. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 hour ago, siberiantiger said:


 

 


Δοκίμασε να βγάλεις την μέθοδο κλειδώματος με τα αποτυπώματα και να την ξαναβάλεις.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση αλλά  όπως είπα, ΔΕΝ δουλεύει ο αισθητήρας οπότε δεν μπορείς να ενεργοποιηθεί όταν απενεργοποιηθεί. Χρησιμοποιώ προσωρινά το face id .Μάλλον μονόδρομος η επαναφορά...

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, parlapipas25 said:

το πήγα στην Καλλιθέα και το παιδί το έβαλε στο διαγνωστικό αλλά δεν έδειξε κάποια βλάβη. μου είπε πως αν είχε κάτι 99% θα το έδειχνε. 

Στο παιδί στο Χαϊδάρι να το πας smartec, κατά 99% παρλαπιπες σου είπε το παιδί από την Καλλιθέα 

Edited by sotosok
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, apogee said:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση αλλά  όπως είπα, ΔΕΝ δουλεύει ο αισθητήρας οπότε δεν μπορείς να ενεργοποιηθεί όταν απενεργοποιηθεί. Χρησιμοποιώ προσωρινά το face id .Μάλλον μονόδρομος η επαναφορά...

Συγνωμη που ρωταω κατι εντελως ασχετο με το θεμα σου,αλλα εχω ψαξει παντου και δεν βρισκω εκεινο το wallpaper που εχεις στην οθονη κλειδωματος.

Που το βρισκω;

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, granazias said:

Συγνωμη που ρωταω κατι εντελως ασχετο με το θεμα σου,αλλα εχω ψαξει παντου και δεν βρισκω εκεινο το wallpaper που εχεις στην οθονη κλειδωματος.

Που το βρισκω;

Ευχαριστω!

Γράψε iOS 16 wallpapers και θα το βρεις. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, WPerty said:

Γράψε iOS 16 wallpapers και θα το βρεις. 

Σε ευχαριστω πολυ..εφαρμοστηκε κιολας.

Link to comment
Share on other sites

On 16/12/2022 at 6:38 ΜΜ, maira12 said:

Kαλησπέρα. εγω το έκανα αλλα δεν βγάζει επιλογή phone/cam, μόνο module info ver check και άλλες που δεν εχουν σχεση.. το αγορασα πριν 10 μερες περιπου..

Παρομοιες επιδοσεις εχουν και οι 3 φακοι. Δεν καταλαβαινεις διαφορα. Λογικα τα εχουν "ισοφαρισει" με διαφορες στο λογισμικο. 

Link to comment
Share on other sites

On 8/12/2022 at 9:14 ΜΜ, ran_tan_plan said:

ολες οι gcam θέλουν πείραγμα για να παίξουν , σε μερικές θα γράφει session id και σε μερικές stream configiration , βάζουμε 61444 η 61448 σε κάθε κάμερα ξεχωριστά ( μόνο για φωτογραφία , τις ρυθμίσεις για video τις αφήνουμε στο default ) και hardware lever επιλέγουμε  lever 3
οι υπόλοιπες ρυθμίσεις είναι και λίγο θέμα προσωπικού γούστου 

Εγω χρησιμοποιώ την LMC8.4_R15 , μου αρέσει γιατί εχει λιγο πιο κορεσμένα χρώματα και αρκετές ρυθμίσεις
Στις νυχτερινές φωτος η διαφορά με την στοκ είναι μεγάλη
 

2022-12-08_07-42-46

 

Μήπως ξέρεις ή κάποιος, γιατί όταν την βάζω, είτε αυτήν που χρησιμοποιείς είτε την άλλη που ανέφεραν οι προηγούμενοι, παγώνει η εικόνα της κάμερας?έχω δοκιμάσει και τις ρυθμίσεις κ τα xml . Κ του Antretng τις κάμερες που χρησιμοποιούσα, πλέον δεν μπορώ γιατι παγώνει η εικόνα στα πρώτα δευτερόλεπτα. Τι μπορεί να φταίει? 

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι sd card να παρω για το κινητο? τη καλητερη μαρκα και τη μεγαλητερη χωρητικοτητα που μπορω να βαλω,χωρις να κολλαει. το εχω αγαπησει ρε παιδια 🙂

Edited by RAVEN_
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, dubio said:

Μήπως ξέρεις ή κάποιος, γιατί όταν την βάζω, είτε αυτήν που χρησιμοποιείς είτε την άλλη που ανέφεραν οι προηγούμενοι, παγώνει η εικόνα της κάμερας?έχω δοκιμάσει και τις ρυθμίσεις κ τα xml . Κ του Antretng τις κάμερες που χρησιμοποιούσα, πλέον δεν μπορώ γιατι παγώνει η εικόνα στα πρώτα δευτερόλεπτα. Τι μπορεί να φταίει? 

Μάλλον δεν έχεις φορτώσει σωστά το xml ή έχεις βάλει νεότερη gcam που διαφέρει λίγο σε ρυθμίσεις (οπότε το xml δεν κάνει τις αναγκαίες αλλαγές για να παίξει). 

Αν είσαι νέος στο "άθλημα" 😛, ακολούθησε αυστηρά τον οδηγό 🙂

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους. Τελικά έχουμε πρόβλημα υλικού. Δεν επανήλθε ο fingerprint scanner στην οθόνη ποτέ. Τσάμπα τα hard reset. 

Μίλησα με τεχνική υποστήριξη και με κατευθύνουν στην omnitech. 

Έχουμε εμπειρία από το συγκεκριμένο seevice; 

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, apogee said:

Καλησπερα σε όλους. Τελικά έχουμε πρόβλημα υλικού. Δεν επανήλθε ο fingerprint scanner στην οθόνη ποτέ. Τσάμπα τα hard reset. 

Μίλησα με τεχνική υποστήριξη και με κατευθύνουν στην omnitech. 

Έχουμε εμπειρία από το συγκεκριμένο seevice; 

Αν είσαι κοντά Χαϊδάρι πας smartec να έχεις υπομονή μόνο, το άλλο που σου είπαν στο Γέρακα δεν έχω άποψη 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, sotosok said:

Αν είσαι κοντά Χαϊδάρι πας smartec να έχεις υπομονή μόνο, το άλλο που σου είπαν στο Γέρακα δεν έχω άποψη 

Ευχαριστώ για την απαντηση. Δυστυχώς είναι διαμετρικά αντίθετα από σπίτι και δουλειά.

Επίσης δεν ξέρω αν δίνουν συσκευή αντικατάστασης για όσο θα βρίσκεται στο σέρβις. Από Samsung  μου είπαν ότι οι ίδιοι (Samsung) δεν δίνουν άλλα πιθανά οι συνεργάτες να δίνουν αν έχουν διαθέσιμη συσκευή. 

 

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

Το έχει η σύζυγος και το τελευταίο διάστημα παραπονιέται ότι η οθονη τρεμοπαίζει.
Απ ότι είδα λίγο που κοίταξα,υπάρχει σαν πρόβλημα το flickering.
Τι κάνω;Πάει για σερβις;Προτείνεται κάποιο ;
Παλιά θυμάμαι που είχα Samsung ,ότι η smartec είχε επισκευή εντός μιας ώρας;;»
Ισχύει;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, hotcarver1 said:

Το έχει η σύζυγος και το τελευταίο διάστημα παραπονιέται ότι η οθονη τρεμοπαίζει.
Απ ότι είδα λίγο που κοίταξα,υπάρχει σαν πρόβλημα το flickering.
Τι κάνω;Πάει για σερβις;Προτείνεται κάποιο ;
Παλιά θυμάμαι που είχα Samsung ,ότι η smartec είχε επισκευή εντός μιας ώρας;;»
Ισχύει;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σωστά τα απάντησες😀μόνος σου...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, hotcarver1 said:

Το έχει η σύζυγος και το τελευταίο διάστημα παραπονιέται ότι η οθονη τρεμοπαίζει.
Απ ότι είδα λίγο που κοίταξα,υπάρχει σαν πρόβλημα το flickering.
Τι κάνω;Πάει για σερβις;Προτείνεται κάποιο ;
Παλιά θυμάμαι που είχα Samsung ,ότι η smartec είχε επισκευή εντός μιας ώρας;;»
Ισχύει;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αυτό με το flickering  το είχα και εγώ από την αρχή (πρώτο μήνα). Παρότι όλοι λέγανε για σέρβις και η Samsung ότι θα φτιάξει με update, ποτέ δεν έφτιαξε.

Δεν το πήγαινα για σέρβις γιατί δεν είχα το χρόνο και άλλη συσκευή για να χρησιμοποιηθεί στη θέση του όσο δεν θα το είχα.

Πριν τρεις ημέρες σταμάτησε ο αισθητήρας δακτυλικών στην οθόνη όπως αναφέρω σε προηγούμενο ποστ. Πιστεύω ότι σχετίζονται και τα δύο με πρόβλημα οθόνης και σου προτείνω να μη κάνεις το ίδιο λάθος με εμένα. 

 

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας. 

το πήρα και εγω πριν 15 μερες περίπου. δεν εκανα δυστυχως αυτό που είχε προτεινει ο s_wind για την καθαρη εκκίνηση και θα ληθελα να το κάνω τωρα. προσπαθησα να διαβασω όλο το post αλλα οπως καταλαβαινετε 156 σελιδες ειναι πολλές και χαθηκα καπου. 

εαν το κανω τωρα θα πρεπει να κανω hard reset σωστα; και πως γίνεται αυτο;

ή μπορω να το κανω και με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμίσεων;

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, hotcarver1 said:


Ευχαριστώ!
Μένει εκεί για επισκευή;Η το παίρνω μέσα στην ημέρα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Λογικά το παίρνεις.αλλα πάντα η ποιο σωστή ενημέρωση θα σου γίνει μέσα από την Samsung κατά πόσο θα διαπιστωθεί το πρόβλημα κ η διαθεσιμότητα του ανταλλακτικού.

Link to comment
Share on other sites

το θέμα flickering είναι το γνωστό  με τις κλήσεις όταν γυρίζει  σε 2g η όταν  γίνεται  πχ τυχαία  σε κάποια σελίδα?δεν είμαι πολύ  σίγουρος  αλλά με την αλλαγή  οθόνης  πάει σετ και η μπαταρία. 

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Shinig said:

το θέμα flickering είναι το γνωστό  με τις κλήσεις όταν γυρίζει  σε 2g η όταν  γίνεται  πχ τυχαία  σε κάποια σελίδα?δεν είμαι πολύ  σίγουρος  αλλά με την αλλαγή  οθόνης  πάει σετ και η μπαταρία. 

Αυτό έχω διαβάσει και εγώ. Θα το παλέψω όταν το δώσω να μου αλλάξουν και μπαταρία. 

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

 

η εφαρμογή που έχετε για τα sms ποια είναι;

εμένα μου βγάζει μια που την λέει messages και λειτουργει περίπου σαν το messenger και ότι έχε κατέβει από το Play store της google.

το τηλέφωνο μεσα δεν εχει εφαρμογή για τα μηνύματα; μικρα γραμματα θα μου πειτε αλλά εγω το χρησιμοποιω ακομη περισσοτερο για την δουλειά.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, maira12 said:

καλησπέρα.

 

η εφαρμογή που έχετε για τα sms ποια είναι;

εμένα μου βγάζει μια που την λέει messages και λειτουργει περίπου σαν το messenger και ότι έχε κατέβει από το Play store της google.

το τηλέφωνο μεσα δεν εχει εφαρμογή για τα μηνύματα; μικρα γραμματα θα μου πειτε αλλά εγω το χρησιμοποιω ακομη περισσοτερο για την δουλειά.

ευχαριστω

Δοκίμασε chomp και Textra. Πολύ καλές εφαρμογές και 160 χαρακτήρες 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, geotzia said:

Δοκίμασε chomp και Textra. Πολύ καλές εφαρμογές και 160 χαρακτήρες 

ευχαριστώ!

δηλαδή αλήθεια δεν έχει προεγκατεστημένη;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...