Jump to content

Google pixel: Γενική συζήτηση


kai50000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

9 minutes ago, stapd_21 said:

Ναι αυτό είναι το πρώτο που ψάχνω. Υπάρχει ρύθμιση και δεν την έχω βρει;

Το βρήκα. Είμαι βλάκας! Το άλλο που ζητάω γίνεται;

δεν το χρησιμοποιώ το δεύτερο αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος οτι υπάρχει το adaptive charging και ρυθμίζεις σε ποιο ποσοστό θα σταματάει η φόρτιση!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, guy_fawkes said:

δεν το χρησιμοποιώ το δεύτερο αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος οτι υπάρχει το adaptive charging και ρυθμίζεις σε ποιο ποσοστό θα σταματάει η φόρτιση!

Δυστυχώς δεν αναφέρει ποσοστό. Based your routines λεει...

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, stapd_21 said:

Δυστυχώς δεν αναφέρει ποσοστό. Based your routines λεει...

Το adaptive charging αυτή τη στιγμή λειτουργεί ως εξής. Πέφτεις για ύπνο και βάζεις ξυπνητήρι μια ώρα, οπότε για να μην φτάσει στο 100% νωρίς και μετά φορτίζει σταθερά, το πηγαίνει πολύ πολύ αργά και υπολογίζει πότε θα χτυπήσει το ξυπνητήρι ώστε τότε να φτάσει στο 100%.

Υποτίθεται ότι θα αλλάξει (εκτός αν άλλαξε ήδη) και δεν θα χρειάζεται να βάζεις ξυπνητήρι, αλλά με βάση τη χρήση σου θα προσαρμόζει τη φόρτιση. Και εμένα γράφει routines, ίσως έγινε "στα κρυφά" η αλλαγή; νομίζω ήταν σε κάποια Beta.

Με λίγα λόγια αυτό που θέλεις, δεν το κάνει. Τώρα δεν γνωρίζω γιατί θέλεις να το κάνεις έτσι. Αν είναι για να προστατέψεις την μπαταρία, να σου πω ότι στα Pixel δεν χρειάζεται ιδιαίτερα. Μπορεί να έχουν το μειονέκτημα ότι φορτίζουν αργά γενικά, αλλά παραδοσιακά προσέχουν αρκετά την υγεία της μπαταρίας, δεν έχουν aggressive φόρτιση και δεν βλέπεις μεγάλη πτώση σε βάθος χρόνου. Αν το θες για άλλον λόγο, τότε ίσως κάποια εφαρμογή να μπορεί να το κάνει; Δεν το γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sotnem said:

Το adaptive charging αυτή τη στιγμή λειτουργεί ως εξής. Πέφτεις για ύπνο και βάζεις ξυπνητήρι μια ώρα, οπότε για να μην φτάσει στο 100% νωρίς και μετά φορτίζει σταθερά, το πηγαίνει πολύ πολύ αργά και υπολογίζει πότε θα χτυπήσει το ξυπνητήρι ώστε τότε να φτάσει στο 100%.

Υποτίθεται ότι θα αλλάξει (εκτός αν άλλαξε ήδη) και δεν θα χρειάζεται να βάζεις ξυπνητήρι, αλλά με βάση τη χρήση σου θα προσαρμόζει τη φόρτιση. Και εμένα γράφει routines, ίσως έγινε "στα κρυφά" η αλλαγή; νομίζω ήταν σε κάποια Beta.

Με λίγα λόγια αυτό που θέλεις, δεν το κάνει. Τώρα δεν γνωρίζω γιατί θέλεις να το κάνεις έτσι. Αν είναι για να προστατέψεις την μπαταρία, να σου πω ότι στα Pixel δεν χρειάζεται ιδιαίτερα. Μπορεί να έχουν το μειονέκτημα ότι φορτίζουν αργά γενικά, αλλά παραδοσιακά προσέχουν αρκετά την υγεία της μπαταρίας, δεν έχουν aggressive φόρτιση και δεν βλέπεις μεγάλη πτώση σε βάθος χρόνου. Αν το θες για άλλον λόγο, τότε ίσως κάποια εφαρμογή να μπορεί να το κάνει; Δεν το γνωρίζω.

Πάντως αυτό με τον ύπνο εγώ το έχω απενεργοποιησει. Λόγω δουλειάς είχε τύχει να ξυπνήσω νωρίτερα και να φύγω απ Ότο σπίτι και το κινητό δεν είχε φορτίσει. 

Άρα προτιμώ να φορτίζω ή απόγευμα ή όλο το βράδυ και ας καταστρέφει την μπαταρία. Πολλές φορές το βγάζω από την φόρτιση μες στον ύπνο μου αν έχει φορτίσει. 

Link to comment
Share on other sites

Το adaptive charging και νωρίτερα να φύγεις από το σπίτι πριν χτυπήσει δηλαδή το ξυπνητήρι, φτάνει το βράδυ τη φόρτιση στο 80% και ποσοστιαία ανεβαίνει μέχρι την προκαθορισμένη ώρα. Οπότε δύσκολα να μην έχεις μπαταρία, ότι και να γίνει θα είναι πάνω από 80% . Εγώ πχ που έχω ξυπνητήρι στις 7.30 και ξυπνάω συνήθως πριν από αυτό, η μπαταρία είναι κοντά στο 95%

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, geofak said:

Το adaptive charging και νωρίτερα να φύγεις από το σπίτι πριν χτυπήσει δηλαδή το ξυπνητήρι, φτάνει το βράδυ τη φόρτιση στο 80% και ποσοστιαία ανεβαίνει μέχρι την προκαθορισμένη ώρα. Οπότε δύσκολα να μην έχεις μπαταρία, ότι και να γίνει θα είναι πάνω από 80% . Εγώ πχ που έχω ξυπνητήρι στις 7.30 και ξυπνάω συνήθως πριν από αυτό, η μπαταρία είναι κοντά στο 95%

Δε διαφωνώ. Εγώ ήταν να ξυπνήσω στις 7 αλλά ξύπνησα στις 4 ξέροντας ότι θα γυρίσω σπίτι μετά τις 4 το μεσημέρι και έφυγα με 60%. Οκ ευτυχώς υπάρχουν power banks, αλλά τεσπα, εγώ το έκλεισα. Ασ το να φορτίζει ή απόγευμα ή στο γραφείο ή έστω και στον ύπνο και στην αλλαγή πλευρού βάλτο. Έτσι κάνω 😉😂

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, _NikitaS_ said:

Δε διαφωνώ. Εγώ ήταν να ξυπνήσω στις 7 αλλά ξύπνησα στις 4 ξέροντας ότι θα γυρίσω σπίτι μετά τις 4 το μεσημέρι και έφυγα με 60%. Οκ ευτυχώς υπάρχουν power banks, αλλά τεσπα, εγώ το έκλεισα. Ασ το να φορτίζει ή απόγευμα ή στο γραφείο ή έστω και στον ύπνο και στην αλλαγή πλευρού βάλτο. Έτσι κάνω 😉😂

Προφανώς, αλλά μιλάμε τώρα για ανθυποπεριπτώσεις. Κάποιος με σταθερό πρόγραμμα δεν θα έχει το θέμα. Αν είσαι π.χ. γιατρός on call τότε ναι, δεν θα σε βολεύει. Απλώς το πρόβλημα είναι ότι μέχρι τώρα γίνεται μόνο με ξυπνητήρι και μέχρι συγκεκριμένη ώρα μάλιστα. Αν για παράδειγμα είσαι φοιτητής και δεν θες βρε αδερφέ να ξυπνήσεις πριν τις 9, τότε δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις. Γι' αυτό υποτίθεται ότι θα το αλλάξουν ώστε να μην σχετίζεται με το ξυπνητήρι. Δηλαδή να έχεις το μειονέκτημα της αργής φόρτισης σε σχέση με άλλες εταιρείες, αλλά τουλάχιστον να ξέρεις ότι η μπαταρία δεν θα θερμαίνεται και δεν θα δεις μεγάλη πτώση.

Άσχετο 1: Το Pixel IMS έχει βάλει και ορισμένες άλλες επιλογές, όπως π.χ. να σου εμφανίζει WiFi Calling δίπλα στο όνομα του provider. Χθες που ήμουν σε υπόγειο χώρο με κακό σήμα, αλλά συνδεδεμένος σε ασύρματο μου εμφάνισε πάνω αριστερά COSMOTE Wifi Calling.

Άσχετο 2: Πλησιάζουμε στην παρουσίαση του 7α. Φαίνεται εξαιρετική συσκευή, αλλά μάλλον θα τσιμπήσει λίγο σε τιμή προς τα πάνω. Κάτι που μάλλον δείχνει ότι παίζει να δούμε το ίδιο και για τα 8 και 8 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό είναι το πρώτο που ψάχνω. Υπάρχει ρύθμιση και δεν την έχω βρει;
Το βρήκα. Είμαι βλάκας! Το άλλο που ζητάω γίνεται;
Και "βάσει ρουτίνας" να επιλέξεις, πάλι θα ενεργοποιείται στο 20%.
Εγώ έτσι το έχω.

Sent from my Pixel 7 Pro

Το adaptive charging αυτή τη στιγμή λειτουργεί ως εξής. Πέφτεις για ύπνο και βάζεις ξυπνητήρι μια ώρα, οπότε για να μην φτάσει στο 100% νωρίς και μετά φορτίζει σταθερά, το πηγαίνει πολύ πολύ αργά και υπολογίζει πότε θα χτυπήσει το ξυπνητήρι ώστε τότε να φτάσει στο 100%.
Υποτίθεται ότι θα αλλάξει (εκτός αν άλλαξε ήδη) και δεν θα χρειάζεται να βάζεις ξυπνητήρι, αλλά με βάση τη χρήση σου θα προσαρμόζει τη φόρτιση. Και εμένα γράφει routines, ίσως έγινε "στα κρυφά" η αλλαγή; νομίζω ήταν σε κάποια Beta.
Με λίγα λόγια αυτό που θέλεις, δεν το κάνει. Τώρα δεν γνωρίζω γιατί θέλεις να το κάνεις έτσι. Αν είναι για να προστατέψεις την μπαταρία, να σου πω ότι στα Pixel δεν χρειάζεται ιδιαίτερα. Μπορεί να έχουν το μειονέκτημα ότι φορτίζουν αργά γενικά, αλλά παραδοσιακά προσέχουν αρκετά την υγεία της μπαταρίας, δεν έχουν aggressive φόρτιση και δεν βλέπεις μεγάλη πτώση σε βάθος χρόνου. Αν το θες για άλλον λόγο, τότε ίσως κάποια εφαρμογή να μπορεί να το κάνει; Δεν το γνωρίζω.
Το adaptive charging αυτή τη στιγμή λειτουργεί ως εξής. Πέφτεις για ύπνο και βάζεις ξυπνητήρι μια ώρα, οπότε για να μην φτάσει στο 100% νωρίς και μετά φορτίζει σταθερά, το πηγαίνει πολύ πολύ αργά και υπολογίζει πότε θα χτυπήσει το ξυπνητήρι ώστε τότε να φτάσει στο 100%.
Υποτίθεται ότι θα αλλάξει (εκτός αν άλλαξε ήδη) και δεν θα χρειάζεται να βάζεις ξυπνητήρι, αλλά με βάση τη χρήση σου θα προσαρμόζει τη φόρτιση. Και εμένα γράφει routines, ίσως έγινε "στα κρυφά" η αλλαγή; νομίζω ήταν σε κάποια Beta.

Αυτό δεν το γνώριζα για να είμαι ειλικρινής.
Πρώτη φορά το διαβάζω ότι η προσαρμοστική φόρτιση δουλεύει βάσει του αλαρμ που βάζεις.
Θυμαμαι ότι στην επιλογή αυτή πάντα έγραφε ότι ενεργοποιείται βάσει του κύκλου φόρτισης.

Sent from my Pixel 7 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, jimteo said:


Αυτό δεν το γνώριζα για να είμαι ειλικρινής.
Πρώτη φορά το διαβάζω ότι η προσαρμοστική φόρτιση δουλεύει βάσει του αλαρμ που βάζεις.
Θυμαμαι ότι στην επιλογή αυτή πάντα έγραφε ότι ενεργοποιείται βάσει του κύκλου φόρτισης.

Sent from my Pixel 7 Pro
 

Ναι, αυτό είναι το μεγαλύτερο μειονέκτημα. Και μάλιστα όχι με όλα τα ξυπνητήρια. Πρέπει να το βάλεις για φόρτιση μετά τις 21.00 και να έχεις το ξυπνητήρι από τις 3 τα χαράματα ως τις 10 το πρωί. Αλλιώς δεν λειτουργεί. Μάλιστα νομίζω αρχικά ήταν από τις 5 ως τις 10 και στη συνέχεια το έκαναν 3 ως τις 10. Τώρα επίσημα λειτουργεί έτσι:

Quote

Important: When you charge your phone between 9 PM and 4 AM with an active alarm set for 3–10 AM, your phone may use Adaptive charging. This feature must be turned on for your phone to use it.

Απλώς ανακάλυψαν ότι αυτό μάλλον επιτέλους θα αλλάξει στο προσεχές μέλλον, με βάση τη «ρουτίνα» του καθενός:

https://mobilesyrup.com/2023/03/27/google-pixel-adaptive-charging-no-alarm/

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Sotnem said:

 

Άσχετο 2: Πλησιάζουμε στην παρουσίαση του 7α. Φαίνεται εξαιρετική συσκευή, αλλά μάλλον θα τσιμπήσει λίγο σε τιμή προς τα πάνω. Κάτι που μάλλον δείχνει ότι παίζει να δούμε το ίδιο και για τα 8 και 8 Pro.

στο 8 και 8 προ ακούγεται οτι θα αλλάξει και ο main αισθητήρας, θα πάνε σε 1/1.12 , νομίζω οτι σίγουρα θα υπάρχει αύξηση.

BTW χθες μου έστειλε η google ( γιατί απο εκεί αγόρασα το 7 pro , οτι μου κάνει έκπτωση 125 λίρες σε αγορά pixel 7 pro.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Η σειρά 8 λογικά θα σπέρνει.
Κι εγώ ήμουν σε φάση να τσιμπήσω το 7a και να το έχω ως δεύτερο παράλληλα με το 7Ρ, αλλά με αυτά που διαβάζω για το 8, μάλλον θα περιμένω να πάρω μια και καλή το 8Ρ.

Sent from my Pixel 7 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, jimteo said:

Η σειρά 8 λογικά θα σπέρνει.
Κι εγώ ήμουν σε φάση να τσιμπήσω το 7a και να το έχω ως δεύτερο παράλληλα με το 7Ρ, αλλά με αυτά που διαβάζω για το 8, μάλλον θα περιμένω να πάρω μια και καλή το 8Ρ.

Sent from my Pixel 7 Pro
 

Το κακό για μένα είναι ότι συνήθισα το μέγεθος του 6 και το 8 θα έχει μικρότερη οθόνη, οπότε ίσως θα πρέπει να πάω στο Pro.

Link to comment
Share on other sites

Απλώς ανακάλυψαν ότι αυτό μάλλον επιτέλους θα αλλάξει στο προσεχές μέλλον, με βάση τη «ρουτίνα» του καθενός:
https://mobilesyrup.com/2023/03/27/google-pixel-adaptive-charging-no-alarm/

Το λοιπόν, το δοκίμασα χθες το βράδυ και έχεις απόλυτο δίκιο. Παίζει μια χαρά με το αλαρμ.
Εξαιρετική λειτουργία δεδομένου ότι πολλές φορές πέφτοντας για ύπνο σκεφτόμουν να βάλω το κινητό για φόρτιση, αλλά το απέφευγα επειδή δεν ήθελα να καταπονησω την μπαταρία.
Νομίζω θα το καθιερωσω.

Μέχρι σήμερα δεν το τολμούσα γιατί είχα τις επιφυλάξεις μου κατά πόσο θα έκανε προσαρμοστική φόρτιση βάσει ρουτίνας.

Sent from my Pixel 7 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Διερρευσε κι ακομη ενα χρωματακι, καρπουζί θα το ελεγα για το pixel 7a.

Και τιμη καπου στα 499 δολαρια

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

@Sotnem σήμερα έτυχε να ξυπνήσω 20' νωρίτερα και είδα ότι ήταν ήδη στο 100%.
Λεπτομέρεια θα μου πεις, αλλά μήπως τελικά λειτουργεί στο περίπου το adaptive;
Θέλω να πω ότι ποιος ξέρει πόση ώρα ήταν ήδη πλήρως φορτισμένο;
Εγώ είχα βάλει το αλαρμ στις 07:00.
Αν αυτό είχε ολοκληρώσει τη φόρτιση π.χ. από τις 06:00, τότε δεν κανουμε δουλειά.
Υποτίθεται ότι σκοπός του adaptive charging, είναι να μη μένει το κινητό με τις ώρες στην πρίζα όντας πλήρως φορτισμένο. Έτσι δεν είναι;



Sent from my Pixel 7 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

@Sotnem σήμερα έτυχε να ξυπνήσω 20' νωρίτερα και είδα ότι ήταν ήδη στο 100%.
Λεπτομέρεια θα μου πεις, αλλά μήπως τελικά λειτουργεί στο περίπου το adaptive;
Θέλω να πω ότι ποιος ξέρει πόση ώρα ήταν ήδη πλήρως φορτισμένο;
Εγώ είχα βάλει το αλαρμ στις 07:00.
Αν αυτό είχε ολοκληρώσει τη φόρτιση π.χ. από τις 06:00, τότε δεν κανουμε δουλειά.
Υποτίθεται ότι σκοπός του adaptive charging, είναι να μη μένει το κινητό με τις ώρες στην πρίζα όντας πλήρως φορτισμένο. Έτσι δεν είναι;



Sent from my Pixel 7 Pro


Δεν νομίζω! Ο σκοπός του είναι να διατηρήσει την φόρτιση αργή και σταθερή χωρίς να χρησιμοποιήσει την γρήγορη που ανεβάζει μοιραία θερμοκρασίες και στα κυκλώματα και στην ίδια την μπαταρία.

Μπορεί να είχε τελειώσει στις 4 ή στις 5! Σε ενημερώνει ότι σίγουρα θα έχεις 100% όταν ξυπνήσεις.

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβώς έτσι.
Αν είναι να πιανει το 100% από τις 04:00 ενω έχω βάλει αλαρμ στις 07:00, τότε τα πιάσαμε τα λεφτά μας.
Υποτίθεται ότι το adaptive charging φορτίζει πολύ αργά το κινητό, φρενάρει κάπου στο 80% και ολοκληρώνει τη φόρτιση στο 100% την ώρα που είναι να ξυπνήσεις.
Διαφορετικά τι σκατα adaptive είναι;

3d1fc4ced33d340c7f3ede0185cffaa1.jpg

Sent from my Pixel 7 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

@jimteo δεν νομίζω. Δεν το χρησιμοποιώ συχνά (γιατί συνήθως φορτίζω άλλες ώρες), αλλά κάποιες φορές που το χρησιμοποίησα και ξύπνησα νωρίτερα (σε ταξίδια κυρίως στο εξωτερικό) δεν είχε φορτίσει πλήρως τόσο νωρίς. Δηλαδή το 4 για 7 δεν παίζει σίγουρα. Αν σε βολεύει στη "ρουτίνα" σου δεν νομίζω να υπάρχει λόγος ανησυχίας.

 

Update Μαΐου.

https://support.google.com/pixelphone/thread/213627684/google-pixel-update-may-2023

Τίποτα το ιδιαίτερο. Tα Shizuku κτλ δουλεύουν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ευτυχώς όλα καλά με το νέο update.
Δεν είχαμε δυσάρεστες εκπλήξεις.

Σε ότι αφορά το adaptive, ναι, δε φόρτισε από τις 04:00 με το αλαρμ προγραμματισμένο να χτυπήσει στις 07:00. Το τσεκαρα.
Φόρτισε πλήρως όμως μεταξύ 05:30-06:00 που και πάλι το θεωρώ κάπως νωρίς.
Το είδα από το διάγραμμα φόρτισης που μου εμφανίζει το battery guru.

Θα το ξαναδοκιμάσω απόψε να δω.

Sent from my Pixel 7 Pro



Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να ρωτήσω αν το πρόβλημα με τις χαμένες κλήσεις που παρατηρείται πλέον ανεξαρτήτως παρόχου αφού και οι τρεις έχουν καταργήσει το 3g, συμβαίνει μόνο σε pixel με tensor ή και στα παλαιότερα με snapdragon. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vagzard said:

Καλησπέρα, θέλω να ρωτήσω αν το πρόβλημα με τις χαμένες κλήσεις που παρατηρείται πλέον ανεξαρτήτως παρόχου αφού και οι τρεις έχουν καταργήσει το 3g, συμβαίνει μόνο σε pixel με tensor ή και στα παλαιότερα με snapdragon. 

 

Νομίζω έχιε λυθεί το θέμα με χαμένες κλήσεις εκτός μεμονωμένων περιπτώσεων!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, guy_fawkes said:

Νομίζω έχιε λυθεί το θέμα με χαμένες κλήσεις εκτός μεμονωμένων περιπτώσεων!

Πως έχει λυθεί το θέμα; Αφού δεν έχουν όλες volte. Και αν αργήσει να κάνει η κεραία pink ponk στη συσκευή φαίνεσαι κλειστός. Άλλαξε κάτι από τους πάροχους; Ανέβασαν το χρόνο αναμονής; 

Link to comment
Share on other sites

Προβλήματα με χαμένες κλήσεις δεν είχαν όλοι έτσι κι αλλιώς εξ αρχής.
Από αυτούς που είχαν οι περισσότεροι πλέον δεν αντιμετωπίζουν θέματα με Cosmote λόγω ενεργοποίησης επίσημα του VoLTE.

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Sotnem said:

Προβλήματα με χαμένες κλήσεις δεν είχαν όλοι έτσι κι αλλιώς εξ αρχής.
Από αυτούς που είχαν οι περισσότεροι πλέον δεν αντιμετωπίζουν θέματα με Cosmote λόγω ενεργοποίησης επίσημα του VoLTE.

 

Το VoLTE είναι διαθέσιμο μόνο από την cosmote και αν δεν κάνω λάθος μόνο σε pixel με tensor. Εγώ ρώτησα συγκεκριμένα αν έχουν παρατηρηθεί χαμένες κλήσεις σε παλιότερα pixel με snapdragon χωρίς root εννοείται, ανεξαρτήτως παρόχου, 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, vagzard said:

Το VoLTE είναι διαθέσιμο μόνο από την cosmote και αν δεν κάνω λάθος μόνο σε pixel με tensor. Εγώ ρώτησα συγκεκριμένα αν έχουν παρατηρηθεί χαμένες κλήσεις σε παλιότερα pixel με snapdragon χωρίς root εννοείται, ανεξαρτήτως παρόχου, 

Ναι την είδα την ερώτησή σού κι εγώ σου απάντησα συγκεκριμένα ότι δεν είχαν όλοι χαμένες κλήσεις. Ανεξάρτητα από το VoLTE. Από προσωπική εμπειρία σε P4-P6 δεν συναντώ χαμένες κλήσεις με Cosmote. Δεν είμαι ο κανόνας, απλά μεταφέρω την εμπειρία μου. Υπήρχαν παιδιά εδώ που είχαν θέματα, νομίζω οι περισσότεροι δεν αντιμετωπίζουν.

Όσον αφορά στο VoLTE λειτουργεί κανονικά σε Cosmote, αλλά και στους άλλους παρόχους με χρήση μιας εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...