Jump to content

Ιοί, αντιβιοτικά, Νέοι Ιοί - Προσοχή όχι Hoaxes


vampyre
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ιος στο msn:

ειναι site ΠΟΥ ΛΕΕΙ: hmm:S

και εγω ειδα youtube στην αρχη και μπηκα!! μετα καταλαβα οτι ηταν ιος, και το στελνω κι εγω σε ολους!!

 

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΔΙΩΞΩ ΜΕ ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

 

Ζηταω βοηθεια!!

δεν αντεχω αλλη μερα.. στελνει συνεχως αυτο το πραγμα σε ολους, και οταν ανοιγω τον υπολογιστη μου πεταει ενα μηνυμα που λεει εκτελεσε αρχειο : service.exe !!

δεν το εχω εγκαταστησει γτ υποψιαζομαι!!

 

θελω βοηθεια!!!!πως αντιμετωπιζεται???

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ζηταω βοηθεια!!

δεν αντεχω αλλη μερα.. στελνει συνεχως αυτο το πραγμα σε ολους, και οταν ανοιγω τον υπολογιστη μου πεταει ενα μηνυμα που λεει εκτελεσε αρχειο : service.exe !!

δεν το εχω εγκαταστησει γτ υποψιαζομαι!!

 

θελω βοηθεια!!!!πως αντιμετωπιζεται???

Ηijackthis ειναι η λυση! το εχω πει 100δες φορες.:!: :!: :!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ηijackthis ειναι η λυση! το εχω πει 100δες φορες.:!: :!: :!:

 

ρε συ, το εχω πολυ καιρο αυτο το προγραμμα γιατι εσυ μου το συστισες, αλλα δεν ξερω να το δουλευω, και προπαντων δεν καταλαβαινω την λειτουργια του!!!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

ρε συ, το εχω πολυ καιρο αυτο το προγραμμα γιατι εσυ μου το συστισες, αλλα δεν ξερω να το δουλευω, και προπαντων δεν καταλαβαινω την λειτουργια του!!!

 

Μια από τα ίδια!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Το AVG και το Spyware terminator.

 

βαλε kapresky η panta...δεν παρεχουν σωστη ασφαλεια τα συγκεκριμενα :D

Link to comment
Share on other sites

βαλε kapresky η panta...δεν παρεχουν σωστη ασφαλεια τα συγκεκριμενα :D

 

Ιδιος το πρώτο δουλεύει αρκετά καλά (Σωστός)

Μην διαβάσεις αυτό το μήνυμα περίεργε γάτε :nagger:
Link to comment
Share on other sites

Ο υπολογιστής μου δεν ξέρω κ εγώ πόσους ιους έχει πιάσει. Αγόρασα το PANDA INTERNET SECURITY 2008 αλλά μόλις ανοιγω τον υπολογιστή πετάγονται διάφορα παραθυράκια κ δεν μπορώ να εγκαταστήσω το προγραμμα.. Τι να κάνω? Έχω αγανακτίσει...:(
Link to comment
Share on other sites

Ο υπολογιστής μου δεν ξέρω κ εγώ πόσους ιους έχει πιάσει. Αγόρασα το PANDA INTERNET SECURITY 2008 αλλά μόλις ανοιγω τον υπολογιστή πετάγονται διάφορα παραθυράκια κ δεν μπορώ να εγκαταστήσω το προγραμμα.. Τι να κάνω? Έχω αγανακτίσει...:(

Κανε Install απο safe mode. Εναλλακτικα δημιουργησε ενα καινουργιο administrator user και κανε Install απο εκει. Αν δε δουλεψουν τα παραπανω..................., κανε μια προσευχη και μετα ενα ωραιο format:p

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή όσοι έχετε αυτή τη βλακεία κάτω δεξιά, που σε ειδοποιεί οτι έχετε spyware και είναι παραπλανητικό βρείτε κατεβάστε και τρέξτε τα αρχεία αυτά σε safe mode μόνο(εγω το έκανα και απαλάχθηκα απο αυτό):SDFix.exe+windows-kb890830-v2.2.exe καλή επιτυχία θέλει τρελή υπομονή
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σε όλους

Έχω έναν ίο στο pc και δεν μπορώ να ανοίξω το My computer ή τους σκηρούς μου με διπλό κλικ.

Μου λέει ότι δεν μπορεί να τους ανοίξει και μου ζητάει να διαλέξω κάποιο από τα υπάρχοντα προγράμματα. Τελικά ανοίγουν και έχω πρόσβαση στα αρχεία μου μέσω του Internet Explorer

Με διάφορα antivirous δοκίμασα αλλά δεν λύθηκε το πρόβλημα

Εχει συναντήσει κανείς κάτι παρόμοιο?

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εδώ και ένα χρόνο κάθε εργάσιμη μέρα δέχομαι την ίδια περίπου ώρα ιο με e-mail αλλά ευτυχώς το Nod32 το μπλοκάρει επιτυχώς.

Γνωρίζω πολύ καλά ποιο άτομο μου στέλνει αυτούς τους ιους. Έχω δεχτεί εμαιλ από το ίδιο του το εμαιλ αλλά και από αυτά συνεργατών του. Επίσης και από πολλά άλλα άγνωστα. Δεν είναι οτι έχει προσβληθεί ο υπολογιστής του και οτι στέλνει μηνύματα από μόνο του. Είχαμε τσακωθεί στο παρελθόν με αυτόν τον τύπο και εδώ και ένα χρόνο ΚΑΘΕ μέρα με το καλημέρα μου στέλνει ιους για να συνεχίσει την ημέρα του. Φαίνεται οτι είναι το πρώτο πράγμα που κάνει μόλις ανοίξει τον υπολογιστή του για να φτιαχτεί και να συνεχίσει την ημέρα του.

 

Με δεδομένο οτι μπορώ να αποδείξω οτι είναι αυτός, μπορώ να κάνω κάτι με νομικό τρόπο για να τον βάλω στην θέση του;

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Νομικα ασχολειται η διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος αλλα εδω δεν ασχολουνται με σοβαροτερα θεματα και θα ασχοληθουν με εσενα που απλα καποιος σου στελνει e-mail με ιους???Αληθεια αφου ξερεις τι ειναι και λογικα δεν το ανοιγεις υπαρχει δημιουργηται καποιο προβλημα στον υπολογιστη σου????
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι πρόβλημα δεν δημιουργήται μιας και με ενημερώνει το Nod32. Απλά είναι σπαστικό κάθε μέρα να δέχομαι τέτοια email.
Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Όχι πρόβλημα δεν δημιουργήται μιας και με ενημερώνει το Nod32. Απλά είναι σπαστικό κάθε μέρα να δέχομαι τέτοια email.

Μην τα ανοιγεις, η ρυθμισε το εμαιλ σου να μην δεχετε εμαιλ απο αυτο που σου στελνει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν και off topic το θέμα... κάνε αυτό που λέει ο RAVER. Μπλόκαρε την συγκεκριμένη επαφή για να μην δέχεσε mails!
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται γιατί κάθε μέρα στέλνει από διαφορετικό εμαιλ. Απλά μερικές φόρες στέλνει και από κάποια γνωστά και έτσι κατάλαβα ότι είναι αυτός. Κάθε μέρα ίδια ώρα με το που πάει στο γραφείο.

Τέλος πάντων ελπίζω να βαρεθεί κάποια στιγμή.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται γιατί κάθε μέρα στέλνει από διαφορετικό εμαιλ. Απλά μερικές φόρες στέλνει και από κάποια γνωστά και έτσι κατάλαβα ότι είναι αυτός. Κάθε μέρα ίδια ώρα με το που πάει στο γραφείο.

Τέλος πάντων ελπίζω να βαρεθεί κάποια στιγμή.

Αλλαζεις εμαιλ! τι ποιο απλο :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Έχω έναν ίο στο pc και δεν μπορώ να ανοίξω το My computer ή τους σκηρούς μου με διπλό κλικ.

Μου λέει ότι δεν μπορεί να τους ανοίξει και μου ζητάει να διαλέξω κάποιο από τα υπάρχοντα προγράμματα. Τελικά ανοίγουν και έχω πρόσβαση στα αρχεία μου μέσω του Internet Explorer

Με διάφορα antivirous δοκίμασα αλλά δεν λύθηκε το πρόβλημα

Εχει συναντήσει κανείς κάτι παρόμοιο?

Ευχαριστώ πολύ

 

Και γω το έχω αυτό το πρόβλημα στον έναν από τους δύο σκληρούς και δεν μπορώ να το λύσω ακόμα.Τουλάχιστον είναι μικρό το κακό..

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε το regsvr32 /i shell32.dll στο Run.
Link to comment
Share on other sites

Και γω το έχω αυτό το πρόβλημα στον έναν από τους δύο σκληρούς και δεν μπορώ να το λύσω ακόμα.Τουλάχιστον είναι μικρό το κακό..

Υπαρχει ενα προγραμμα γι'αυτην την περιπτωση!

εγω με'αυτο ελυσα τα προβληματα που ειχα στα usb stick,δεν ειχα προσβαση αλλα μετα που ετρεξα το προγραμμα,ολα μια χαρα.

Το προγραμμα ειναι το Flash_Disinfector

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από 3 μέρες ενασχόλησης με λίνουξ άνοιξα σήμερα για πρώτη φορά τα XP και εμφανίστηκε το ακόλουθο πρόβλημα: Το eset smart security εμφανίζει διαδοχικά popups με μηνύματα σχετικά με διαγραφή και quarantine για variant of W32 kryptik.BB trojian και Autorun worm τα οποία συνεχώς δημιουργούν τον κατάλογο recycled και το αρχείο autorun.inf στο root directory όλων των διαμερισμάτων και των δίσκων μου. Το scan δε βρίσκει τίποτα(προφανώς αφού τα συγκεκριμένα αρχεία διαγράφονται), αλλά μάλλον πρόκειται για κάποιον άλλο ιο που τα δημιουργεί, ο οποίος δεν εντοπίζεται. Υπάρχει τρόπος να απαλλαγώ?

 

EDIT:

Έτρεξα το Hijackthis, αφαίρεσα κάποιες καταχωρήσεις που φαίνονταν περίεργες και φαίνεται ότι

όλα είναι ενταξει τώρα εκτός από ένα πρόβλημα που δημιουργήθηκε. Τρια διαμερίσματα ανοίγουν μόνο μέσω της εξερεύνησης, μιας και έχει δημιουργηθεί σ'αυτά η επιλογή "αυτόματη εκτέλεση" αντί για "ανοιγμα" η οποία ψάχνει για το boot.ini το οποίο προσπαθούσε να δημιουργήσει ο ιός. Φαντάζομαι αυτό λύνεται μεσω επέμβασης στη registry.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε το regsvr32 /i shell32.dll στο Run.

 

Βρήκα το παρακάτω από αυτό το site http://www.pcworld.com/article/121211/windows_tips_a_simple_fix_for_windows_misbehaving_folders.html το οποίο λέει:

 

The wacky right-click behavior occurs because opening the Edit File Type dialog box can corrupt a section of the Windows Registry. Before you enter the Registry to effect repairs on this complex repository of Windows settings, create a backup. With your Registry backup in place, click Start, Run, type regedit, and press Enter to open the Registry Editor. In the tree pane on the left, scroll all the way down to HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell (if the problem occurs when you double-click folder icons) or to HKEY_CLASSES_ROOT\Drive\shell (if it happens when you double-click drive icons). With the shell icon selected in the left pane, double-click the Default icon in the right pane. In the Value data box, type none and click OK ; then exit the Registry Editor. The next time you double-click a folder or drive icon, it should behave properly.

 

Στο δικό μου HKEY_CLASSES_ROOT\Drive\shell έχω ήδη None ως τιμή.Οπότε μήπως είναι άλλο το πρόβλημα;Αυτό που προτείνεις εσύ χρειάζεται από την στιγμή που είναι στο None η τιμή;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρέθεσες εσύ μοιάζει να κάνει την ίδια δουλειά με την εντολή που έδωσα εγώ, οπότε μάλλον είσαι οκ.

Επειδή δεν είμαι και σίγουρος όμως, δοκιμάσε και την εντολή για καλό και για κακό. Δεν πρόκειται να πάθει τίποτα το μηχάνημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!παω να βαλω το κασπερ κ μ λεει οτι πρεπει να απενεγκαταστισω το avg8 ενω δν υπαρχει καν!!! τι να κανω?
Perpato sto dasos k akouw fidia..les na apoli8o......? AR@@@@A!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...