Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να έχεις στο νου σου ότι υπάρχει περίπτωση να μην σου κάνει αντιπρόταση η κοσμοτέ. 
Μπορεί να μην προλάβει να σου κάνει αντιπρόταση -που αυτό συμβαίνει περισσότερο στην κινητή γιατί είναι όλα ηλεκτρονικά. Στην σταθερή, και απο τις δύο εμπειρίες που είχα με κάλεσαν. Ωστόσο, εάν σε καλέσουν μετά την ολοκλήρωση της φορητότητας σου δίνουν (αν διαπραγματευτείς σωστά, μετά που θα ακούσεις την πρόταση τους) 3 πάγια δώρο για να ελαχιστοποιήσεις την χασούρα του πέναλτι της νέας εταιρίας!
Δε με νοιάζει και τόσο να μου κάνει πρόταση η κοσμοτε εκτός αν είναι πολύ συμφέρουσα.
Στη vodafone για 50αρα γραμμή θα δίνω 21 ευρώ με απεριόριστα σταθερά, 400 κινητά και μου κάνει δώρο 2 πάγια και ένα συρματο τηλεφωνο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

3 ώρες πριν, takpanos said:

Δε με νοιάζει και τόσο να μου κάνει πρόταση η κοσμοτε εκτός αν είναι πολύ συμφέρουσα.
Στη vodafone για 50αρα γραμμή θα δίνω 21 ευρώ με απεριόριστα σταθερά, 400 κινητά και μου κάνει δώρο 2 πάγια και ένα συρματο τηλεφωνο

Παιξ τους και στη Vodafone. Εγώ στην vodafone για 100αρα με απεριόριστα σταθερά και 360 κινητά, με την αύξηση του ενός ευρώ που πλέον έκαναν πληρώνω 23,75 ευρώ. 

Link to comment
Share on other sites

Βρε παλικάρια λύστε μου μια απορία..έκανα ανανέωση-αλλαγή προγράμματος την προηγούμενη Τετάρτη. Μου ήρθε μήνυμα, το αποδέχτηκα και μου ήρθε το συμβόλαιο. Αλλά από τότε μέχρι τώρα δεν έχει γίνει η ανανέωση και η αλλαγή προγράμματος. Στην εξυπηρέτηση που πήρα μου είπαν οτι κάνει από 5 εώς 15 μέρες. Ισχύει κάτι τέτοιο; Πρώτη φορά μου συμβαίνει...

Edited by kiriakos_tjet
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, kiriakos_tjet said:

Βρε παλικάρια λύστε μου μια απορία..έκανα ανανέωση-αλλαγή προγράμματος την προηγούμενη Τετάρτη. Μου ήρθε μήνυμα, το αποδέχτηκα και μου ήρθε το συμβόλαιο. Αλλά από τότε μέχρι τώρα δεν έχει γίνει η ανανέωση και η αλλαγή προγράμματος. Στην εξυπηρέτηση που πήρα μου είπαν οτι κάνει από 5 εώς 15 μέρες. Ισχύει κάτι τέτοιο; Πρώτη φορά μου συμβαίνει...

Στη σταθερή, ναι. Δεν είναι ανησυχητικός χρόνος.

Link to comment
Share on other sites

On 12/11/2023 at 6:36 ΜΜ, _NikitaS_ said:

Παιξ τους και στη Vodafone. Εγώ στην vodafone για 100αρα με απεριόριστα σταθερά και 360 κινητά, με την αύξηση του ενός ευρώ που πλέον έκαναν πληρώνω 23,75 ευρώ. 

Και εγω επωφελήθηκα απο την αυξηση του ενός ευρώ. Τώρα για απεριοριστα σταθερά ,600 λεπτα σε κινητά, με 100Mbps Internet θα πληρώνω 20.77

Ισως να πέσει και λιγότερο γιατι εχω και Vodafone Cu. Ετσι τουλάχιστον ήταν μέχρι τώρα με μείωση 1 ευρώ στο συμφωνημένο πάγιο.Θα γνωρίζω σίγουρα οταν εκδοθεί ο νεος λογαριασμός.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ηρθε η ωρα να διακοψω. Τα φωτα σας... Έβαλε η Nova οπτικη ινα και εκανε και την εγκατασταση μεσα στην οικοδομη στους οροφους. Μου δινει 300αρα με 26€. Η vodafone 100αρα με 28.5 και μαλλον οχι την plus. Με αφορμη και την αυξηση του e-bill λεω να διακοψω. Θα απαλλαγω ποινης προωρης διακοπης 77€ περιπου που ειναι τώρα ή οχι; 

Διακοπη μπορω να κανω και στo συμβολαιο κινητου με την ιδια αφορμη αυξησης του e-bill; 

Σε καταστηματα γινεται ή μονο διαδικτυακα;

Τα εχω συνδυαστικά για εκπτωσεις αλλα λογω οπτικης ινας θελω να τα διακοψω.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, r31134 said:

Διακοπη μπορω να κανω και στo συμβολαιο κινητου με την ιδια αφορμη αυξησης του e-bill; 

Όχι, εκεί μπορείς λόγω της αύξησης σε διεθνείς κλήσεις από 22/11 αν θυμάμαι σωστά 

Γινεται και διαδικτυακά μέσω τσατ και μετά απλά κάνεις αίτηση στην νέα εταιρία 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να το ξέρω. 

Δε θέλω να χάσω τον αριθμό του σταθερού. 

Πρώτα διακόπτεις (δηλαδή πως διακόπτεις) και μετά πας σε άλλη εταιρία για σύνδεση; Ο αριθμός δε θα χαθεί; Ή πας άμεσα στη νέα εταιρία και αν σε χρεώσουν τέλος απενεργοποιησης τους λες να το ακυρώσουν γιατί αυξησατε το ebill; 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, _NikitaS_ said:

Δηλαδή για να το ξέρω. 

Δε θέλω να χάσω τον αριθμό του σταθερού. 

Πρώτα διακόπτεις (δηλαδή πως διακόπτεις) και μετά πας σε άλλη εταιρία για σύνδεση; Ο αριθμός δε θα χαθεί; Ή πας άμεσα στη νέα εταιρία και αν σε χρεώσουν τέλος απενεργοποιησης τους λες να το ακυρώσουν γιατί αυξησατε το ebill; 

Κάνεις αίτηση φορητότητας απ'ευθείας σε άλλη εταιρία και αν τυχόν σε χρεώσουν από λάθος τους ενημερώνεις ότι λόγω διακοπής της έκπτωσης του ebill μπορούσες να φύγεις αζημίως και δεν ισχύει η χρέωση.

Edited by kiriakos_tjet
Link to comment
Share on other sites

Εκανα αιτηση φορητοτητας απο vodafone σε nova μετα απο μια τελευταια αποπειρα (αιτηση) για να παραμεινω στην κοκκινη με 100αρα απο 24 αρα. Εφαγα ακομα ενα ακυρο και κατευθειαν τηλεφωνο στη nova για 300 FTTH απεριοριστα σταθερα κινητα στα 26 ευρω τελικη τιμη. 

Θα μιλησω καλου κακου με το τμημα συμβολαιων να τους προλαβω να μην βαλουν ποινη διακοπης λογω κυριως του e-bill, κατι το οποιο με συμβουλευσαν και σε καταστημα vodafone.

Για το κινητο το σκεφτομαι ακομα αν και θα εχω αυξηση 5-6 ευρω λογω σπασιματος συνδυαστικου προγραμματος που ειχα.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, r31134 said:

Εκανα αιτηση φορητοτητας απο vodafone σε nova μετα απο μια τελευταια αποπειρα (αιτηση) για να παραμεινω στην κοκκινη με 100αρα απο 24 αρα. Εφαγα ακομα ενα ακυρο και κατευθειαν τηλεφωνο στη nova για 300 FTTH απεριοριστα σταθερα κινητα στα 26 ευρω τελικη τιμη. 

Θα μιλησω καλου κακου με το τμημα συμβολαιων να τους προλαβω να μην βαλουν ποινη διακοπης λογω κυριως του e-bill, κατι το οποιο με συμβουλευσαν και σε καταστημα vodafone.

Για το κινητο το σκεφτομαι ακομα αν και θα εχω αυξηση 5-6 ευρω λογω σπασιματος συνδυαστικου προγραμματος που ειχα.

 

Καλή τύχη με την Nova γιατί άμα έχεις θέματα με την γραμμή υπάρχει χαλιά τεχνική εξυπηρέτηση 

Link to comment
Share on other sites

On 15/11/2023 at 8:04 ΠΜ, kiriakos_tjet said:

Κάνεις αίτηση φορητότητας απ'ευθείας σε άλλη εταιρία και αν τυχόν σε χρεώσουν από λάθος τους ενημερώνεις ότι λόγω διακοπής της έκπτωσης του ebill μπορούσες να φύγεις αζημίως και δεν ισχύει η χρέωση.

Το περιθώριο να φύγει κάποιος, μέχρι πότε είναι?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, thanos1989 said:

Καλή τύχη με την Nova γιατί άμα έχεις θέματα με την γραμμή υπάρχει χαλιά τεχνική εξυπηρέτηση 

Ειμαι χρονια πελατης της σε αλλη διευθυνση με 50αρι vdsl και δουλευει αψογα.

Για το μελλον δεν ξερω στη νεα διευθυνση και με FTTH αλλα ειναι μονοδρομος γιατι κανεις δε μου δινει πανω απο 24αρι τωρα και η vodafone αρχισε τα σκαμπανεβασματα σε ταχυτητες εδω και κανενα 2μηνο

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, GREGORYMO said:

Το περιθώριο να φύγει κάποιος, μέχρι πότε είναι?

Αν δεν κάνω λάθος 2 μήνες από την ημέρα εφαρμογής των αλλαγών. 22/10 εφαρμόστηκαν οι αλλαγές και 22/11 θα γίνουν κι άλλες αλλαγές στις χρεώσεις εκτός παγίου.

Edited by kiriakos_tjet
Link to comment
Share on other sites

Έκανα φορητότητα με συμβόλαιο εξ αποστάσεως για να έρθω vodafone από κοσμοτε τη τρίτη πρωί.
Τρίτη μεσημέρι έκανα ακύρωση φορητότητας για να μείνω cosmote.
Χτες το βράδυ Πέμπτη ενεργοποιήθηκα στη vodafone και χωρίς να έχουν στείλει ρούτερ.
Πότε πρόλαβαν και έκαναν τη μεταφορά?
Την ακύρωση δε την είδαν?
Τώρα μπορώ να φύγω αζημιως?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα φορητότητα με συμβόλαιο εξ αποστάσεως για να έρθω vodafone από κοσμοτε τη τρίτη πρωί.
Τρίτη μεσημέρι έκανα ακύρωση φορητότητας για να μείνω cosmote.
Χτες το βράδυ Πέμπτη ενεργοποιήθηκα στη vodafone και χωρίς να έχουν στείλει ρούτερ.
Πότε πρόλαβαν και έκαναν τη μεταφορά?
Την ακύρωση δε την είδαν?
Τώρα μπορώ να φύγω αζημιως?

Ναί βεβαίως.


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Να ρωτήσω για τη διαδικασία που αναφέρθηκε με το αίτημα στο τμήμα διακοπής συμβολαίων μέσω του chat, λόγω της κατάργησης της έκπτωσης του e-bill.
Έχει κάνει κάποιος την διαδικασία που έχει χαμηλό πάγιο (16,8€) και του έχουν κάνει κάποια αντιπρόταση που να αντισταθμίζει την αύξηση ή το κάνουν μόνο σε όσους έχουν μεγαλύτερο μηνιαίο λογαριασμό ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνεις τίποτα να κάνεις την διαδικασία. Στην χειρότερη να γλυτώσεις το ένα ευρώ της αύξησης στην καλύτερη περίπτωση να κερδίσεις κάτι καλύτερο. Εγώ παίρνω τη 100αρα στα 20.77
Αυτή η τιμή δεν ξέρω αν υπάρχει και σαν κίνητρο για νέους συνδρομητές. Άρα κερδισμένος είμαι.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, ffc said:

Δεν χάνεις τίποτα να κάνεις την διαδικασία. Στην χειρότερη να γλυτώσεις το ένα ευρώ της αύξησης στην καλύτερη περίπτωση να κερδίσεις κάτι καλύτερο. Εγώ παίρνω τη 100αρα στα 20.77
Αυτή η τιμή δεν ξέρω αν υπάρχει και σαν κίνητρο για νέους συνδρομητές. Άρα κερδισμένος είμαι.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

Τι ακριβώς κάνεις?

Φορητότητα σε άλλο πάροχο και περιμένεις αντιπροσφορα?

Και αν δεν σου κάνουν?

 

Link to comment
Share on other sites

On 18/11/2023 at 5:01 ΠΜ, GREGORYMO said:

Τι ακριβώς κάνεις?

Φορητότητα σε άλλο πάροχο και περιμένεις αντιπροσφορα?

Και αν δεν σου κάνουν?

 

πρώτα κάνε αίτημα διακοπής με χρήση του δικαιώματος της αζήμιας αποχώρησης λόγω e-bill. Θα σε καλέσουν αυτοί και θα σου αντιπροτείνουν χαμηλότερη τιμή για να παραμείνεις. Εγώ έτσι μείωσα το πάγιο από 26,5 σε 21,5 και γλιτωσα και την αύξηση λόγω ebill

Link to comment
Share on other sites

On 16/11/2023 at 9:06 ΜΜ, r31134 said:

Εκανα αιτηση φορητοτητας απο vodafone σε nova μετα απο μια τελευταια αποπειρα (αιτηση) για να παραμεινω στην κοκκινη με 100αρα απο 24 αρα. Εφαγα ακομα ενα ακυρο και κατευθειαν τηλεφωνο στη nova για 300 FTTH απεριοριστα σταθερα κινητα στα 26 ευρω τελικη τιμη. 

Θα μιλησω καλου κακου με το τμημα συμβολαιων να τους προλαβω να μην βαλουν ποινη διακοπης λογω κυριως του e-bill, κατι το οποιο με συμβουλευσαν και σε καταστημα vodafone.

Για το κινητο το σκεφτομαι ακομα αν και θα εχω αυξηση 5-6 ευρω λογω σπασιματος συνδυαστικου προγραμματος που ειχα.

 

Παραλληλα με την αιτηση φορητοτητας στη NOVA,σημερα μιλησα και με το τμημα συμβολαιων της vodafone και ζητησα να διακοπει το συμβολαιο μου χωρις ποινη προωρης διακοπης λογω αυξησης e-bill και ταυτοχρονα να μη μεινω χωρις ιντερνετ μεχρι να ολοκληρωθει η φορητοτητα. Μου ειπαν οκ αλλα θα με καλεσουν ξανα και απο αλλο τμημα.

Tα 2 ρουτερ που εχω απο την αρχικη μου αιτηση και μια μεταγενεστρη για αναβαθμιση,μπορω να τα επιστρεψω σε οποιοδηποτε καταστημα ή θελει να τα στειλω με κουριερ?

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, r31134 said:

Παραλληλα με την αιτηση φορητοτητας στη NOVA,σημερα μιλησα και με το τμημα συμβολαιων της vodafone και ζητησα να διακοπει το συμβολαιο μου χωρις ποινη προωρης διακοπης λογω αυξησης e-bill και ταυτοχρονα να μη μεινω χωρις ιντερνετ μεχρι να ολοκληρωθει η φορητοτητα. Μου ειπαν οκ αλλα θα με καλεσουν ξανα και απο αλλο τμημα.

Tα 2 ρουτερ που εχω απο την αρχικη μου αιτηση και μια μεταγενεστρη για αναβαθμιση,μπορω να τα επιστρεψω σε οποιοδηποτε καταστημα ή θελει να τα στειλω με κουριερ?

Εγώ που ρώτησα για τον εξοπλισμό, μου είπαν ότι δεν επιστρέφεται. Έχω κρατήσει και το screenshoot της συνομιλίας για καλό και για κακό. 

Link to comment
Share on other sites

https://techmaniacs.gr/vodafone-super-wifi/

Η Vodafone ανακοινώνει σήμερα επισήμως τη νέα υπηρεσία Super – Wi-Fi ανεβάζοντας τις σχετικές πληροφορίες στην ιστοσελίδα της.

Ο εξοπλισμός των extenders με τεχνολογία Mesh μαζί με το router Vodafone Power Station τεχνολογίας Wi-Fi 6 σχηματίζουν ένα έξυπνο Wi-Fi δίκτυο, ώστε να μπορούν όλοι να απολαμβάνουν από κάθε συσκευή, τη μέγιστη δυνατή ταχύτητα Wi-Fi σε κάθε χώρο του σπιτιού.

Υπάρχει η δυνατότητα ενεργοποίησης μέχρι 2 extenders ανά τηλεφωνικό αριθμό.

Το μηνιαίο πάγιο της υπηρεσίας είναι 3€/μήνα για κάθε extender και ισχύει για 24 μήνες. Σε περίπτωση διακοπής της υπηρεσίας εντός της περιόδου δέσμευσης εφαρμόζεται τέλος αποσύνδεσης 20€ εφάπαξ.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι καταφέρατε να πάρετε την προσφορά 100αρα για 20,77ευρ, η 100άρα είναι FTTH ή VDSL;

Πόσα λεπτά προς κινητά;; 360, 1000 ή απεριόριστα;

 

Εμένα  μου δίνουν 100αρα FTTH και απεριόριστα κινητά για 25,65ευρ (και 28,50 για 200αρα), αλλά δεν πέφτουν παρακάτω. Αυτή η προσφορά από την Εξυπηρέτηση Πελατών, όχι από κάποιο αρμόδιο τμήμα αποσυνδέσεων/διατήρησης πελατών.

To biting the bullet point για μένα είναι στα ~23ευρ (τώρα δίνω 19,30 για VDSL 50αρα και 360' προ κινητά)

Edited by chemeng

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Όσοι καταφέρατε να πάρετε την προσφορά 100αρα για 20,77ευρ, η 100άρα είναι FTTH ή VDSL;
Πόσα λεπτά προς κινητά;; 360, 1000 ή απεριόριστα;
 
Εμένα  μου δίνουν 100αρα FTTH και απεριόριστα κινητά για 25,65ευρ (και 28,50 για 200αρα), αλλά δεν πέφτουν παρακάτω. Αυτή η προσφορά από την Εξυπηρέτηση Πελατών, όχι από κάποιο αρμόδιο τμήμα αποσυνδέσεων/διατήρησης πελατών.
To biting the bullet point για μένα είναι στα ~23ευρ (τώρα δίνω 19,30 για VDSL 50αρα και 360' προ κινητά)

Το 28.50 έχει και vodafone tv?


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...