Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στον παροχο σου δηλ στη vodafone θα απευθυνθείς. Αν τυχον εμπλέκεται τρίτος δεν μιλάς εσυ μαζι του, είναι θέμα της Vodafone να βγάλει άκρη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Είμαστε σε λάθος θέμα, αλλά εν συντομία:

Δεν θα μείνει έτσι, ανάλόγα με τον αριθμό των ενοίκων ή θα μπει απλά ένα κουτί σε κάθε όροφο, ή και επιπλέον ένας κεντρικός κατανεμητής κοντά στην είσοδο. Από αυτά θα διαμοιραστεί σε όλα τα διαμερίσματα. Η υλοποίηση εξαρτάται από τον εργολάβο που υλοποιεί την εγκατάσταση για λογαριασμό όποιου παρόχου ανήκει η υποδομή.

Link to comment
Share on other sites

Λήγει το συμβόλαιο του σταθερού μου (24Mbps, απεριόριστα σταθερά+300' κινητά).

Πληρώνω τώρα €16 με την έκπτωση €1 (λογαριασμό σε email).

Η προσφορά που μου κάνουν τώρα είναι €20. Τι μπορώ να κάνω για να κρατήσω την παλιά προσφορά. Τα €20 δεν θα ήταν πολλά αν το internet ήταν αξιοπρεπές, αλλά κλειδώνω στα 13Mbps και στην περιοχή μου δεν υπάρχει κάτι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, minast said:

Είμαστε σε λάθος θέμα, αλλά εν συντομία:

Δεν θα μείνει έτσι, ανάλόγα με τον αριθμό των ενοίκων ή θα μπει απλά ένα κουτί σε κάθε όροφο, ή και επιπλέον ένας κεντρικός κατανεμητής κοντά στην είσοδο. Από αυτά θα διαμοιραστεί σε όλα τα διαμερίσματα. Η υλοποίηση εξαρτάται από τον εργολάβο που υλοποιεί την εγκατάσταση για λογαριασμό όποιου παρόχου ανήκει η υποδομή.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση ! Δεν ήξερα οτι ήμουν σε λαθος θεμα sorry ! Αυτό ειναι λογικα για 100αρα ταχύτητα έτσι ? ρωτάω γιατι στο πρόγραμμά μου πακέτο που εχω κανονικα με την ιδια τιμη δικαιούμαι 100αρα (με ειχαν πει μολις αναβαθμιστεί η περιοχη θα μου τη δώσουν "δωρεάν") 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, freddaras said:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση ! Δεν ήξερα οτι ήμουν σε λαθος θεμα sorry ! Αυτό ειναι λογικα για 100αρα ταχύτητα έτσι ? ρωτάω γιατι στο πρόγραμμά μου πακέτο που εχω κανονικα με την ιδια τιμη δικαιούμαι 100αρα (με ειχαν πει μολις αναβαθμιστεί η περιοχη θα μου τη δώσουν "δωρεάν") 

Από τη φωτογραφία σου, φαίνεται ότι γίνεται εγκατάσταση FTTH (εκτός εάν κάποιος παρήγγειλε μισθωμένη οπτική ίνα).
Δεν γίνεται αυτόματα καμία μεταφορά από χαλκό σε FTTH, πρέπει να ολοκληρωθούν τα έργα, να φανεί διαθεσιμότητα στα πληροφοριακά συστήματα των παρόχων, και να κάνεις αίτηση. Μετά θα έρθει συνεργείο για να περάσει την ίνα στον χώρο σου, και μετά θα γίνει η ενεργοποίηση της γραμμής.

Link to comment
Share on other sites

Από τη φωτογραφία σου, φαίνεται ότι γίνεται εγκατάσταση FTTH (εκτός εάν κάποιος παρήγγειλε μισθωμένη οπτική ίνα).
Δεν γίνεται αυτόματα καμία μεταφορά από χαλκό σε FTTH, πρέπει να ολοκληρωθούν τα έργα, να φανεί διαθεσιμότητα στα πληροφοριακά συστήματα των παρόχων, και να κάνεις αίτηση. Μετά θα έρθει συνεργείο για να περάσει την ίνα στον χώρο σου, και μετά θα γίνει η ενεργοποίηση της γραμμής.
Τώρα είναι συνεργείο κάτω που μας λένε θα τελειώσουν τις εργασίες σήμερα και μετά μπορείτε να μιλήσετε με τον πάροχο σας. Οπότε τέλος καλό όλα καλά. Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις

Στάλθηκε από το 22101320G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ξαναρωτήσω. Αν τελικά αποφασίσω να σπάσω το συμβόλαιο (με πρόφαση την αύξηση λόγω της μη έκπτωσης του ebill) αυτό πρέπει να γίνει μετά τις 20/10 ή πρέπει πρώτα να εκδοθεί ο λογαριασμός αρα να έχει γίνει πράξη η αύξηση και μετά το σπάω; 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, _NikitaS_ said:

Να ξαναρωτήσω. Αν τελικά αποφασίσω να σπάσω το συμβόλαιο (με πρόφαση την αύξηση λόγω της μη έκπτωσης του ebill) αυτό πρέπει να γίνει μετά τις 20/10 ή πρέπει πρώτα να εκδοθεί ο λογαριασμός αρα να έχει γίνει πράξη η αύξηση και μετά το σπάω; 

Είσαι καλυμμένος την ημέρα της αύξησης (τυπικά και μία μέρα πριν). Δεν εξαρτάται από τον κύκλο τιμολόγησης.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, minast said:

Είσαι καλυμμένος την ημέρα της αύξησης (τυπικά και μία μέρα πριν). Δεν εξαρτάται από τον κύκλο τιμολόγησης.

Οκ άρα ότι λέει η τιμολόγηση. Καλύτερα μετά τις 20/10. Ευχαριστώ! 

Απλά κάνω αίτηση αλλού ή ενημερώνω πρώτα; 

Link to comment
Share on other sites

Έχει μια γνωστή με 100αρα απεριόριστα σταθερά και 360 κινητά και δίνει 15€ τελική τιμή. Παιζη τέτοια τιμή? 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω περιπτώσεις που διναν τόσα με adsl και όταν ήρθε η αναβάθμιση δωρεάν, πήγαν στην ίδια τιμή σε 50αρα. Αν ζήτησε να πάει στα 100 και της άφησαν την ίδια τιμή δεν ξέρω, λίγο περίεργο μου φαίνεται. Για τιμή αναβαθμισμένης 50άρας λογική θα ήταν.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Just now, kmpatra said:

Ξέρω περιπτώσεις που διναν τόσα με adsl και όταν ήρθε η αναβάθμιση δωρεάν, πήγαν στην ίδια τιμή σε 50αρα. Αν ζήτησε να πάει στα 100 και τις άφησαν την ίδια τιμή δεν ξέρω, λίγο περίεργο μου φαίνεται. Για τιμή αναβαθμισμένης 50άρας λογική θα ήταν.

Πολύ καλά τα λες ... θα έχει κάνει τον δωρεάν διπλασιασμό ταχύτητας που είχαμε πριν κάτι μήνες από 50 σε 100 και έμεινε η ίδια τιμή. 

Τώρα ποια δεν παίζουν αυτές οι τιμές, οποίος τις έχεις τις κρατάει όσο πάει.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kmpatra said:

Ξέρω περιπτώσεις που διναν τόσα με adsl και όταν ήρθε η αναβάθμιση δωρεάν, πήγαν στην ίδια τιμή σε 50αρα. Αν ζήτησε να πάει στα 100 και της άφησαν την ίδια τιμή δεν ξέρω, λίγο περίεργο μου φαίνεται. Για τιμή αναβαθμισμένης 50άρας λογική θα ήταν.

Προφανώς, θα έκανε αίτηση φορητότητας η προέρχεται από την παλιά cyta 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, GREGORYMO said:

Προφανώς, θα έκανε αίτηση φορητότητας η προέρχεται από την παλιά cyta 

Μάλλον ναι. Πρώην cyta

Link to comment
Share on other sites

15,22 δίνουν ακόμα πάντως για 50αρα γραμμή. Ήταν Vodafone 24αρα, με τον δωρεάν διπλασιασμό έγινε 50 και τώρα στην ανανέωση το άφησαν ίδιο. Φυσικά πλέον χωρίς ebill πάει 16,22 και τον δεύτερο χρόνο θα έχει αύξηση μέχρι 1,5€.

Σε αυτή τη γραμμή δεν κατάφερα ξανά δωρεαν διπλασιασμό. Σε άλλη 50αρα με πάγιο 25€ πριν πολλά χρόνια (αισχρό αλλά τότε δεν είχαμε καταφέρει τίποτα καλύτερο) επέτρεψαν δωρεάν διπλασιασμό στα 100 και πριν 1 μήνα έκανα ξανά δωρεάν διπλασιασμό στα 200. Η τιμή πάλι χωρίς ebill αυξήθηκε κατά 1€ και κάτι ψιλά + την αύξηση το 2ο έτος. 
Τα έχουν χάσει με την τιμολογιακή πολιτική πάντως. Εκεί που φάνηκε πως σταματάνε να δίνουν προσφορές κράχτες, γύρισαν πίσω σε αυτό για μερικούς.. 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

On 12/10/2023 at 9:46 ΜΜ, minast said:

Είσαι καλυμμένος την ημέρα της αύξησης (τυπικά και μία μέρα πριν). Δεν εξαρτάται από τον κύκλο τιμολόγησης.

Μπορώ να αιτηθώ λόγω της αύξησης  διακοπή της γραμμής; 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, paanos said:

15,22 δίνουν ακόμα πάντως για 50αρα γραμμή. Ήταν Vodafone 24αρα, με τον δωρεάν διπλασιασμό έγινε 50 και τώρα στην ανανέωση το άφησαν ίδιο. Φυσικά πλέον χωρίς ebill πάει 16,22 και τον δεύτερο χρόνο θα έχει αύξηση μέχρι 1,5€.

Σε αυτή τη γραμμή δεν κατάφερα ξανά δωρεαν διπλασιασμό. Σε άλλη 50αρα με πάγιο 25€ πριν πολλά χρόνια (αισχρό αλλά τότε δεν είχαμε καταφέρει τίποτα καλύτερο) επέτρεψαν δωρεάν διπλασιασμό στα 100 και πριν 1 μήνα έκανα ξανά δωρεάν διπλασιασμό στα 200. Η τιμή πάλι χωρίς ebill αυξήθηκε κατά 1€ και κάτι ψιλά + την αύξηση το 2ο έτος. 
Τα έχουν χάσει με την τιμολογιακή πολιτική πάντως. Εκεί που φάνηκε πως σταματάνε να δίνουν προσφορές κράχτες, γύρισαν πίσω σε αυτό για μερικούς.. 

Έκανες δωρεάν διπλασιασμό της ίδιας γραμμής μέσα σε έναν χρόνο;

Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε σχεδον 2 χρονια. Ανανέωσα αρκετά νωρίτερα τώρα, περίπου 6 μήνες πριν την λήξη 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, kostas123464 said:

Έχει μια γνωστή με 100αρα απεριόριστα σταθερά και 360 κινητά και δίνει 15€ τελική τιμή. Παιζη τέτοια τιμή? 

Εγώ σε 100αρα δίνω 22,75 μετά από τον δωρεάν διπλασιασμό που είχα ζητήσει από την 50αρα που είχα. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, _NikitaS_ said:

Εγώ σε 100αρα δίνω 22,75 μετά από τον δωρεάν διπλασιασμό που είχα ζητήσει από την 50αρα που είχα. 

Ζήτησες ο ίδιος τον δωρεάν διπλασιασμό?

Γιατί εγώ ακόμα περιμένω 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Ζήτησες ο ίδιος τον δωρεάν διπλασιασμό?

Γιατί εγώ ακόμα περιμένω 

Εννοείται. Πριν περίπου ένα χρόνο. Με το που είχα διαβάσει ότι η vodafone θα διπλασιάσει δωρεάν τις ταχύτητες ως απάντηση στην cosmote, τους μίλησα στο chat και τους ρώτησα αν το δικαιούμαι και με το κόστος. Μου είπαν. Απλά ήταν σαν ανανέωση συμβολαίου στην τιμή της 50αρας. 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, _NikitaS_ said:

Εννοείται. Πριν περίπου ένα χρόνο. Με το που είχα διαβάσει ότι η vodafone θα διπλασιάσει δωρεάν τις ταχύτητες ως απάντηση στην cosmote, τους μίλησα στο chat και τους ρώτησα αν το δικαιούμαι και με το κόστος. Μου είπαν. Απλά ήταν σαν ανανέωση συμβολαίου στην τιμή της 50αρας. 

Περιοχή?

Και εγώ τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι και καλά δεν έχει έρθει η 'σειρά' για την περιοχή σας ενώ είμαι κέντρο πόλης.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πότε μπορώ να αιτηθώ διακοπή χωρίς ποινή λόγω της κατάργησης της έκπτωσης e-bill; Ο λογαριασμός μου εκδίδεται στις 14 του κάθε μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...