Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άρα αν χρειαστεί να καλέσεις πχ την ΔΕΗ που έχει 5ψηφιο αριθμό η τα ΕΛΤΑ που έχουν 800 και σε έχει 10-15 λεπτά στην αναμονή, θα το πληρώσεις χρυσό ;;;;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Δυστυχώς αυτό πλέον είναι μεγάλο προβλήμα και πλέον όλο και περισσότερες εταιρείες δίνουν τέτοιους αριθμούς που ναι μεν χρεώνουν αστικά αλλά εκτός δωρεάν χρόνου. Παλιότερα όλες έδιναν και εναλλακτικο αριθμό από κινητό που το καλουσες free και από σταθερο τώρα πλέον πολλές δε δίνουν. Και αυτό το έχουν αντιληφθεί οι πάροχοι για αυτό αυξάνουν συνεχώς το κόστος της αστικής μονάδας που από τα 0,03€/ λεπτό έχει πολλαπλασιαστεί πλέον παντού γιατί όλοι παίρνουν τέτοια νούμερα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Άρα αν χρειαστεί να καλέσεις πχ την ΔΕΗ που έχει 5ψηφιο αριθμό η τα ΕΛΤΑ που έχουν 800 και σε έχει 10-15 λεπτά στην αναμονή, θα το πληρώσεις χρυσό ;;;;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Όχι ακριβώς γιατί τα 800 είναι εντελώς δωρεάν , ενώ τα 801 χρεώνονται.

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακριβώς γιατί τα 800 είναι εντελώς δωρεάν , ενώ τα 801 χρεώνονται.

 

Αυτό ακριβώς ήθελα να γράψω και εγώ. Κάποια παρανόηση έχει γίνει.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακριβώς γιατί τα 800 είναι εντελώς δωρεάν , ενώ τα 801 χρεώνονται.

 

 

 

Α οκ.

801 ήταν αυτό που χρεώθηκε.

Απλά νόμιζα ότι είτε 800 η 801, 802, κτλ ήταν το ίδιο πράγμα.

Άρα τα 801 και τα 5ψηφια χρεώνονται.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο αυτο Vodafone Home double play έπαψε να ισχυει ( 23,95€ 24mbps ,απεριοριστα σταθερα + 300 κινητα) ;; :p Εψαχνα για φορητοτητα απο WIND μια και το παραξήλωσε με τις αυξησεις και βρεθηκα σε αδιεξοδο ,μονη επιλογη η CYTA με ρισκο να μην εχω τηλεφωνο μεσα στις γιορτές ξερω γω ,τι ακριβώς γινεται ;; :O:O Τέλος εποχής !
Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο αυτο Vodafone Home double play έπαψε να ισχυει ( 23,95€ 24mbps ,απεριοριστα σταθερα + 300 κινητα) ;; :p Εψαχνα για φορητοτητα απο WIND μια και το παραξήλωσε με τις αυξησεις και βρεθηκα σε αδιεξοδο ,μονη επιλογη η CYTA με ρισκο να μην εχω τηλεφωνο μεσα στις γιορτές ξερω γω ,τι ακριβώς γινεται ;; :O:O Τέλος εποχής !

 

Εδώ βλέπω υπάρχει κανονικά, πρώτο στη λίστα : https://statheri.vodafone.gr/services/home/vodafone-home-double-play

Τους πήρες τηλέφωνο και σου είπαν ότι έχει καταργηθεί ;

Link to comment
Share on other sites

Α οκ.

801 ήταν αυτό που χρεώθηκε.

Απλά νόμιζα ότι είτε 800 η 801, 802, κτλ ήταν το ίδιο πράγμα.

Άρα τα 801 και τα 5ψηφια χρεώνονται.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δεν χρεώνονται αριθμοί που ξεκινούν από 2 6 και 800

Δεκαψήφια από 7 9 801 825 850 875 5ψηφια και αρκετά τριψήφια χρεώνονται .

Link to comment
Share on other sites

Εδώ βλέπω υπάρχει κανονικά, πρώτο στη λίστα : https://statheri.vodafone.gr/services/home/vodafone-home-double-play

Τους πήρες τηλέφωνο και σου είπαν ότι έχει καταργηθεί ;

Από το PC μου μπαίνω τώρα μόλις και δε βλέπω παρά μόνο το 3play...να κάνω λάθος ? να κάνω clear cache ...

 

Στάλθηκε από το Redmi 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Από το PC μου μπαίνω τώρα μόλις και δε βλέπω παρά μόνο το 3play...να κάνω λάθος ? να κάνω clear cache ...

 

Στάλθηκε από το Redmi 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παράξενο. Στο λινκ που έβαλα είναι το 2play και όχι όλα, μόνο με 24αρα ταχύτητα. Δοκίμασε να μπεις με ανώνυμη περιήγηση μήπως μπορέσεις να τα δεις.

Link to comment
Share on other sites

Παράξενο. Στο λινκ που έβαλα είναι το 2play και όχι όλα, μόνο με 24αρα ταχύτητα. Δοκίμασε να μπεις με ανώνυμη περιήγηση μήπως μπορέσεις να τα δεις.

ok ευχαριστω, γνωριζεις αν χρεωνει φορητοτητα και η Vodafone πλέον γιατι μας εχουν τρελανει :lol:

Edited by tpapo
Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα σε καταστημα voda να ρωτησω περι φορητότητας ,χρεωνουν λοιπον 36,20€ τελος μεταφοράς-ενεργοποιησης για σταθερη γραμμη και 30€ για κινητο :O

Ενιωσα τουλάχιστον βλάκας !

 

Y.Γ απ΄την αλλη η απαραδεκτη wind αφου εχει ληξει το συμβολαιο μου για double play με 27,96

( απεριοριστα σταθερα+300κινητα + εως 24Mbps) και αφου μου εκανε προσφορα ανανεωσης στα 25€ ! + τελος ανανεωσης λέει 5ευρω ,μου εστειλε λογαριασμό 35,61€ ,προχθές ...,

"μπρος γκρεμός και πισω ρεμα " δηλαδή...

Edited by tpapo
Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο καιρό έκανε συγγενής μου αίτηση φορητότητας από hol σε wind (οι κλασικές προσφορές για φορητότητα). Η hol της κάνει αντιπρόταση για να μείνει (ως πελάτης της τα 6 τελευταία χρόνια) και τελικά υπαναχωρεί και ζητά να μείνει hol. Για 1 μέρα ήταν στο δίκτυο της wind και πλήρωσε ένα λογαριασμό και μετά υποτίθεται γύρισε hol (αφού και τηελφωνικά αλλά και με mail και sms την ενημέρωσαν ότι ξαναγύρισε στην κόκκινη) Πριν 3 μέρες έρχεται μηνιαίος λογαριασμός wind. Πάει σε κατάστημα wind και της λένε ότι είναι πλέον πελάτης wind. Πάει voda και αφού μίλαγε(και έβριζε :lol:) 2 ώρες με το τηλεφωνικό κέντρο, την ενημέρωσαν ότι ακόμα και να υπαναχωρήσεις, εάν θέλει η μια εταιρεία μεταφέρει τη γραμμή στην άλλη. Και εγώ λέω τώρα: έχεις ενημερώσει τον πελάτη σου γραπτά και προφορικά ότι ανήκεις στη voda και μαθαίνεις ότι είσαι σε άλλη εταιρεία και με πολύ πιο ακριβό πάγιο, αξίζεις να τους κάνεις μια μύνηση για παραπλάνηση και για οικονομικές (λόγω ακριβότερου παγίου) απώλειες?
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν αξίζει. Το παράβολο της μήνυσης είναι 100 ευρώ χώρια τα χρήματα του δικηγόρου.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν αξίζει. Το παράβολο της μήνυσης είναι 100 ευρώ χώρια τα χρήματα του δικηγόρου.

 

Έχεις δίκιο αλλά να σου λένε είσαι πελάτης μας και τελικά να είσαι πελάτης άλλου? Πρώτη φορά στη ζωή μου.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο αλλά να σου λένε είσαι πελάτης μας και τελικά να είσαι πελάτης άλλου? Πρώτη φορά στη ζωή μου.

 

 

 

Μα πως γίνεται αυτό ;

Ήρθαν 2 λογαριασμοί και από τους 2 παρόχους ;

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο καιρό έκανε συγγενής μου αίτηση φορητότητας από hol σε wind (οι κλασικές προσφορές για φορητότητα). Η hol της κάνει αντιπρόταση για να μείνει (ως πελάτης της τα 6 τελευταία χρόνια) και τελικά υπαναχωρεί και ζητά να μείνει hol. Για 1 μέρα ήταν στο δίκτυο της wind και πλήρωσε ένα λογαριασμό και μετά υποτίθεται γύρισε hol (αφού και τηελφωνικά αλλά και με mail και sms την ενημέρωσαν ότι ξαναγύρισε στην κόκκινη) Πριν 3 μέρες έρχεται μηνιαίος λογαριασμός wind. Πάει σε κατάστημα wind και της λένε ότι είναι πλέον πελάτης wind. Πάει voda και αφού μίλαγε(και έβριζε :lol:) 2 ώρες με το τηλεφωνικό κέντρο, την ενημέρωσαν ότι ακόμα και να υπαναχωρήσεις, εάν θέλει η μια εταιρεία μεταφέρει τη γραμμή στην άλλη. Και εγώ λέω τώρα: έχεις ενημερώσει τον πελάτη σου γραπτά και προφορικά ότι ανήκεις στη voda και μαθαίνεις ότι είσαι σε άλλη εταιρεία και με πολύ πιο ακριβό πάγιο, αξίζεις να τους κάνεις μια μύνηση για παραπλάνηση και για οικονομικές (λόγω ακριβότερου παγίου) απώλειες?
Καταγγελία στην ΕΕΤΤ και στον συνήγορο .
Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Θυμηστε μου ποιο νούμερο καλούμε χωρίς χρέωση για εξυπηρέτηση πελατών/τεχνικούς.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Θυμηστε μου ποιο νούμερο καλούμε χωρίς χρέωση για εξυπηρέτηση πελατών/τεχνικούς.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

2130013830

Link to comment
Share on other sites

2130013830

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ αλλά σε αυτό 2130013844μου βγάζει ότι ο αριθμός δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή.

Ο 2106702000 απαντά με αυτοματοποιημένο αλλά μετά από 15 λεπτά αναμονής κανείς δεν απαντούσε.

Αναγκάστηκα τελικά και κάλεσα το 13830 με χρέωση φυσικά.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by skiace
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και χρονια πολλα, εληξε προσφατα το συμβολαιο μου απο wind και ψαχνομαι για να βαλω vodafone το θεμα ειναι πως η προσφορα που μου δινουν στα καταστηματα ειναι double play 24 ari 300 λεπτα προς κινητα kai vodafone tv (το απλο πακετο ) στα 33,50 τα οπου τα βλεπω καπως υπερβολικα σε σχεση με τα 23 που δινω στην wind... υπαρχει κανενα τηλεφωνο οπως υπηρχε παλαιοτερα απο εξωτερικους συνεργατες που εκαναν ειδικες προσφορες?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ αλλά σε αυτό 2130013844μου βγάζει ότι ο αριθμός δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή.

Ο 2106702000 απαντά με αυτοματοποιημένο αλλά μετά από 15 λεπτά αναμονής κανείς δεν απαντούσε.

Αναγκάστηκα τελικά και κάλεσα το 13830 με χρέωση φυσικά.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

80040013844 είναι ο δωρεάν αριθμός για τεχνικά προβλήματα. Ο αριθμός που σου προτάθηκε (2130013830) βγάζει όντως "δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή", αυτός ο άλλος που απαντάς εσύ σε παράθεση (2130013844) μια χαρά δουλεύει απλά -λέει- ότι έχει χρέωση αν και 99% δεν πρόκειται να έχει εφόσον είναι σταθερό 10ψήφιο και αν έχεις δωρεάν κλήσεις προς σταθερά στο πακέτο σου.

Edited by theo1973
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ αλλά σε αυτό 2130013844μου βγάζει ότι ο αριθμός δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή.

Ο 2106702000 απαντά με αυτοματοποιημένο αλλά μετά από 15 λεπτά αναμονής κανείς δεν απαντούσε.

Αναγκάστηκα τελικά και κάλεσα το 13830 με χρέωση φυσικά.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Το 2106702000 είναι το τηλεφωνικό κέντρο των διοικητικών υπηρεσιών της Vodafone.

Το 2130013844 μια χαρά λειτουργεί εδώ και τόσα χρόνια που το χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Η γιαγια μου εχει double play συνδεση αλλα το ρουτερ το χρεωνανε και δεν πηραμε γιατι δεν χρειαζεται.Εχω adsl router pirelli απο cyta και zyxel απο Wind για να συνδεσω.Θα δουλεψουν ή να δωσω 20-30€ και να αγορασω απο την vodafone ή αλλου;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Η γιαγια μου εχει double play συνδεση αλλα το ρουτερ το χρεωνανε και δεν πηραμε γιατι δεν χρειαζεται.Εχω adsl router pirelli απο cyta και zyxel απο Wind για να συνδεσω.Θα δουλεψουν ή να δωσω 20-30€ και να αγορασω απο την vodafone ή αλλου;

 

Μια χαρά θα δουλέψουν αυτά που έχεις. Ίσως απλά να χρειαστεί να πειράξεις τις ρυθμίσεις τους λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...