Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το H367 δεν είναι για VDSL; Το NetFaster δεν είναι για ADSL; Μία από τις λύσεις είναι να τους το αλλάζεις μέχρι να σου κάτσει ένα σωστό που να λειτουργεί καλά. Η άλλη λύση είναι να αγοράσεις ένα δικό σου και να καθαρίσεις...

 

Η δικιά μου απορία. Θέλω να κάνω μεταφορά τηλεφωνικής γραμμής από HOL. Εκεί που θα πάει, υπάρχει μεν αριθμός οτε αλλά δεν καλύπτει το δίκτυο της HOL (κατσάβραχα που δεν υπάρχει καν ιντερνετ). Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση με τέλη διακοπής και ποινές λόγω διακοπής συμβολαίου; Ευχαριστώ

Εσύ κάνεις απλά αίτηση μεταφοράς. Εάν σου ανακοινώσουν ότι δεν έχει διαθεσιμότητα, μετά έχεις δικαίωμα φορητότητας ή διακοπής χωρίς άλλη δέσμευση.

 

Mobile

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το H367 δεν είναι για VDSL; Το NetFaster δεν είναι για ADSL; Μία από τις λύσεις είναι να τους το αλλάζεις μέχρι να σου κάτσει ένα σωστό που να λειτουργεί καλά. Η άλλη λύση είναι να αγοράσεις ένα δικό σου και να καθαρίσεις...

 

Ευχαριστώ για την απάντηση !

Αυτό για το VDSL σε σχέση με το H367, δεν το ήξερα. Αλλά , απ'ότι κατάλαβα αυτά που σου δίνουν είναι τελικά λαχείο, δηλαδή αν σου κάτσει και δεν σου βγάλει πρόβλημα , καλώς , αλλιώς αλλαγή στην αλλαγή...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά !

Μέσα σε ένα μήνα και με αλλαγή-αντικατάσταση από τη vodafone δύο φορές στο ρούτερ ZTE Hol ZXHN H367N, συνέχεια διακοπές στο ιντερνετ κ σταθερό , με συνεχείς επανακκινήσεις καθημερινά.

Δοκίμασα πάνω στη γραμμή, ένα παλιό NETFaster IAD , από τα πρώτα που ειχε η hol , και "τρέχει" χωρίς προβλήματα.

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος παρόμοιο θέμα , και πώς το έλυσε ;

 

 

Δυστυχώς έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα από τον Φεβρουάριο και άκρη δεν έχω βγάλει έχω αλλάξει 2 router, έχει έρθει 3 φορές τεχνικός από την Vodafone(HOL) και πριν 1 εβδομάδα δήλωσαν βλάβη στον ΟΤΕ. Το μόνο που έγινε είναι να ελαττωθούν οι επανεκκινήσεις αλλά και πάλι μου κάνει τουλάχιστον 2 φορές την μέρα με αποτέλεσμα τις περισσότερες να μην έχω σταθερό. Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να φύγω από την Vodafone και να πάω στην Cosmote και βέβαια δεν πρόκειται να τους πληρώσω τα τέλη .

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να παω σε βοντα, στο Γκύζη.

μενει κανεις γκυζη να μου πει πως τρεχει η συνδεση του? εχει προβλήματα? ταχύτητα?

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Είμαι χρόνια πελάτης της wind και σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος . Όμως μέχρι στιγμής δεν με έχουν ενοχλήσει για ανανέωση της σύνδεσης μου μιας και τέλος του μήνα λήγει .Εκτός αυτού μιάς και όλες οι εταιρείες έχουν ίδιο κοστολόγιο η vodafone μου έρχεται 7 ευρώ φθηνότερη με την χρήση της alpha bank και τους bonus πόντους . Είμαι όμως σε δίλημμα διότι ενώ εγώ κλειδώνω στα 14,4 με snr 9 ( σχετικά καλά θα έλεγα ) ο από κάτω από εμένα που έχει vodafone και τον ρώτησα δεν το είδα και πολύ ενθουσιασμένο και μου είπε ότι κλειδώνει 8-9 . Να προχωρήσω λέτε στην μεταφορά ;
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω. Η vodafone στις νεες συνδέσεις χρησιμοποιεί pstn ή voip? Θυμάμαι οτι επι hol επέλεγε voip ανάλογα το κέντρο. Τι ισχύει πλέον,γιατί εχω χάσει επεισόδια...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω. Η vodafone στις νεες συνδέσεις χρησιμοποιεί pstn ή voip? Θυμάμαι οτι επι hol επέλεγε voip ανάλογα το κέντρο. Τι ισχύει πλέον,γιατί εχω χάσει επεισόδια...

Βάσει των όσων είχαμε πει με το help-desk τους σχετικά πρόσφατα, περίπου το ίδιο ισχύει και τώρα.

Η προτίμηση από κοινού είναι για PSTN αλλά, αν δεν βολεύει (τεχνικά), παρέχεται και το VOIP.

..."So, so you think you can tell, Heaven from Hell"...:whistle:

Link to comment
Share on other sites

Για 12 μηνη αναναεωση 2 γραμμων στο ευελικτο 300 μου προτειναν να παραμεινω στις ιδιες εκπτωσεις 35 και 40%. Δηλαδη 14,50 (λογω και συνδυαστικης βοντα) και 16,2.

Τι λετε να παραμεινω η να ψαχτω με φορητοτητα για κατι καλυτερο;

 

 

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Για 12 μηνη αναναεωση 2 γραμμων στο ευελικτο 300 μου προτειναν να παραμεινω στις ιδιες εκπτωσεις 35 και 40%. Δηλαδη 14,50 (λογω και συνδυαστικης βοντα) και 16,2.

Τι λετε να παραμεινω η να ψαχτω με φορητοτητα για κατι καλυτερο;

 

 

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

 

Νομίζω δεν υπάρχει κάτι καλύτερο με έστω και λίγα δωρεάν λεπτά. Προχώρα να το κλείσεις. Η καλύτερη τιμή που έχω πάρει σε αυτό το πρόγραμμα χωρίς συνδυαστικό είναι 15€ για μία γραμμή.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν υπάρχει κάτι καλύτερο με έστω και λίγα δωρεάν λεπτά. Προχώρα να το κλείσεις. Η καλύτερη τιμή που έχω πάρει σε αυτό το πρόγραμμα χωρίς συνδυαστικό είναι 15€ για μία γραμμή.

 

 

 

Τελικα ανανεωσα για 2 χρονια (με δικη μου πρωτοβουλια) στις παραπανω τιμες.

Το μονο που μου εκανε εντυπωση ειναι πως σε περιπτωση διακοπης του ετησιου η διετους συμβολαιου υπαρχει πεναλτυ 70 η 120€ αντιστοιχα.

Μου ειπε πως αυτο ειναι κατι που ισχυει χρονια τωρα.

 

 

Sent from my iPad Air using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να μάθω/δω πότε εκανα το συμβολαιο και ποτέ λήγει? νομιζω έχω ηδη κλείσει 2 χρόνια αλλά δεν είμαι σίγουρος

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να μάθω/δω πότε εκανα το συμβολαιο και ποτέ λήγει? νομιζω έχω ηδη κλείσει 2 χρόνια αλλά δεν είμαι σίγουρος

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Είτε μπορείς να πάρεις τηλέφωνο, είτε από το HOL.gr αν έχεις κάνει εγγραφή τα λέει όλα εκει μέσα :)

Link to comment
Share on other sites

Μια σχετικά απλή ερώτηση έχω ..

Υπάρχει περίπτωση η hol (vodafone) να έχει βάλει "κόφτη" στη γραμμή όταν κάποιος κατεβάζει torrent?

Αντιμετωπίζω διάφορα προβλήματα και προσπαθώ να απομονώσω το πρόβλημα ώστε να δω τι φταίει (φταίει ο υπολογιστής ή φταίει το ρούτερ π.χ.) αλλά άκρη δεν έχω βγάλει!

Μετράω με speedtest και βγάζει γρήγορη ταχύτητα (10-15 download), αν όμως πω να μπω στο ιντερνετ μπορεί ακόμα και να σέρνεται ή και να μην ανοίγει, όσο για torrent ενώ με είχε συνηθίσει στο 1.5M τώρα με τα ζόρια να πιάνει 150 άντε 300Kb.

(Εννοείται έχω δοκιμάσει ethernet, ασύρματο, κτλ.)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδες ζωγραφου ξερετε πως τα παει;για να το κανω το βημα.....με τον οτε δεν εχω προβλημα αλλα 40 ευρω για 30vdsl ειναι πολλα...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν η Hol προσφέρει καμία έκπτωση, έστω και 1 ευρώ, αν πληρώνουμε τον λογαριασμό με κάρτα από το My Account;
i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

18€ τελικη τιμή για 2play με δωρεάν αστικα υπεραστικα και 5 ωρες προς κινητά ειναι καλη τιμη?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κάποια εμπειρία απο νεο ψυχικό ;

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

μάλλον αυτό το ποστ ήθελες να παραθεσεις αλλα μαλλον φταιει η ώρα που προσπάθησες να το κανεις :rolleyes:

18€ τελικη τιμή για 2play με δωρεάν αστικα υπεραστικα και 5 ωρες προς κινητά ειναι καλη τιμη?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

προφανως ειναι πολυ καλη τιμη,δεν νομιζω με τετοιες παροχες να πηγαινει παρακατω. Είναι προσφορα ανανεωσης για υπάρχουσα γραμμη της vodafone ή προσφορά για νέα σύνδεση και για πόσο? Για 2 χρόνια? Αν ειναι νέα σύνδεση,το τέλος ενεργοποίησης το κανουν δώρο ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
18€ τελικη τιμή για 2play με δωρεάν αστικα υπεραστικα και 5 ωρες προς κινητά ειναι καλη τιμη?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

την ιδια μου εκαναν και εμενα....απλα δεν ειμαι σιγουρος για το δικτυο τους πως παει...ειμουνα στον οτε και ολα τζαμι...ο οτε μου εκανε προσφορα στα 21 και μια δωροεπιταγη 50 ευρω στον γερμανο,ειλικρινα δεν ξερω τι να κανω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...