Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακούστε παιδιά και το δικό μου , ίσως εχει τυχει και σε αλλον παραπάνω: Έκανα αίτηση αποσύνδεσης( εκλεισα χρονο ) και τι μου είπαν??? Να τους επιστρέψω τον εξοπλισμό (το Φρίτζ δηλαδη) !!!!! Δεν μου χει ξανατύχει αυτό να επιστέφεται ο εξοπλισμός!!

Ας ΜΗΝ το χαλασει ! (μην γινεστε ''κακοι'')

απλα κρατα την μεσα πλακετα και δωστους μονο το εξωτερικο πλαστικο

:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

KSESKISETO KAI DWSTOUS TO.h kalutera kane anapodh sundesh stin paroxh reumatws wste na tous skasei sta xeria.tetoioi pou einai gia kapsimo einai.mas zalizoun olous mas.egw trexw mai evdomada panw katw ston ote epeidi aftoi einai asxetoi kai den mporoun na vroun pou einai sundemenh h grammh mou.9 spitia einai ekei pou menw ola-ola kai mou leei den sou exoun sundesh to kouti sou apo ton ote.oi axristoi!!!

Μα δεν ειναι αλητεία 1 χρονο μετά να ζητάνε τον εξοπλισμο?

Ειναι γελοιο!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο καθεστε και ασχολεισται με βλακειες τωρα ρε παιδια?!?!

Τυπικα το ρουτερ ειναι μισθωμενο, δεν ειναι αγορασμενο... Ο νομιμος ιδιοκτητης παραμενει η HOL! Επομενως μετα την ληξη της συνδεσης πρεπει να επιστρεφεται!!

 

Αλλα και παλι ποιο το προβλημα?!?! Ουτως η αλλως η καινουρια εταιρια που θα σας παρασχει Ιντερνετ και σας παραχωρησει καινουριο... Ουτως η αλλως το Fritz δεν ειναι δα και τιποτα το φοβερο!!

 

Παρε τηλεφωνο την Γεν. Ταχυδρομικη, πες τους να σου στειλουν ενα παιδι και στειλε το με χρεωση φυσικα του παραληπτη... Αφου το θελουν τοσο, τουλαχιστον βαλε τους να πληρωσουν τα μεταφορικα!

Link to comment
Share on other sites

Όντως,είναι γελοίο αλλά είναι κάτι που αναφέρεται ρητά στο συμβόλαιο και χωρίς μικρά γράμματα.Και θα σας συμβούλευα όσοι μπείτε στην διαδικασία επιστροφής να κρατήσετε κάποιο αποδεικτικό στοιχείο στα χέρια σας ότι το έχετε στείλει.Ακόμα καλύτερα να πάτε οι ίδιοι να το παραδώσετε στα γραφεία τους και να πάρετε επιτόπου το χαρτί...

Link to comment
Share on other sites

Όντως,είναι γελοίο αλλά είναι κάτι που αναφέρεται ρητά στο συμβόλαιο και χωρίς μικρά γράμματα.Και θα σας συμβούλευα όσοι μπείτε στην διαδικασία επιστροφής να κρατήσετε κάποιο αποδεικτικό στοιχείο στα χέρια σας ότι το έχετε στείλει.Ακόμα καλύτερα να πάτε οι ίδιοι να το παραδώσετε στα γραφεία τους και να πάρετε επιτόπου το χαρτί...

Αν δεν το επιστρέψουμε, πόσο μας το χρεώνουν;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα χρεωσουν την αρχικη του αξια -οπως εκανε και ο ΟΤΕ με το Νετμοντ-...

Παντως για οποιον θελει οπωσδηποτε το Fritz!Box Fon Annex B (οχι το ασυρματο!) ας μου στειλει ενα Pm! Εχω ενα εδω και καθεται μιας και τωρα μου εστειλαν το Wireless... Το εχω βαλει και στις αγγελιες!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το επιστρέψουμε, πόσο μας το χρεώνουν;

 

Δεν γνωρίζω,αλλά θέλω να πιστεύω όπως και ο amelidis ότι θα το χρεώσουν όσο έκανε αρχικά...

 

Λογικα θα χρεωσουν την αρχικη του αξια -οπως εκανε και ο ΟΤΕ με το Νετμοντ-...

Παντως για οποιον θελει οπωσδηποτε το Fritz!Box Fon Annex B (οχι το ασυρματο!) ας μου στειλει ενα Pm! Εχω ενα εδω και καθεται μιας και τωρα μου εστειλαν το Wireless... Το εχω βαλει και στις αγγελιες!

 

Επιστρέφονται και τα ενσύρματα κανονικά ε :p εκτός και αν αυτό το έχεις αγοράσει εσύ.Και μιας και είπες για netmod και αυτό πρέπει να το επιστρέψουμε στον αγαπητό ΟΤΕ μας.. (να δω τι θα τα κάνει τώρα τόσα netmod..)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου το ζητησαν το ενσυρματο παντως...

Αν το ζητουσαν θα το επεστρεφα! (ισως εδω μετραει το οτι εκανα Ηολ 2Πλευ) Δοξα τω Θεω παντως τα ρουτερς δεν ηταν ποτε ουσιαστικο προβλημα...

 

Οσο για τον ΟΤΕ πραγματικα δεν καταλαβα για ποιο λογο τα ζητανε πισω... Να τα ξαναδωσουν δεν παιζει (το δικο μας ηταν καμια 7-8ετιας παλιο!) Με μια βολτα που εκανα στον Οτε στο σπιτι μου διπλα ειχαν ενα μικρο δωματιο το οποιο ηταν γεματο με δαυτα το ενα πανω στο αλλο!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου το ζητησαν το ενσυρματο παντως...

Αν το ζητουσαν θα το επεστρεφα! (ισως εδω μετραει το οτι εκανα Ηολ 2Πλευ) Δοξα τω Θεω παντως τα ρουτερς δεν ηταν ποτε ουσιαστικο προβλημα...

 

Οσο για τον ΟΤΕ πραγματικα δεν καταλαβα για ποιο λογο τα ζητανε πισω... Να τα ξαναδωσουν δεν παιζει (το δικο μας ηταν καμια 7-8ετιας παλιο!) Με μια βολτα που εκανα στον Οτε στο σπιτι μου διπλα ειχαν ενα μικρο δωματιο το οποιο ηταν γεματο με δαυτα το ενα πανω στο αλλο!!

 

Που να στο ζητήσουν τώρα αυτοί που έχουν χάσει τον μπούσουλα με τόσες νέες συνδέσεις;;Λογικά μετά από κανά χρόνο θα έρθει η λυπητερή,οπότε για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο τους το επιστρέφεις από μόνος σου ζητώντας παράλληλα χαρτί ότι το παρέλαβαν.Και γω αυτό που θέλω να επιστρέψω είναι από την σύνδεση που είχα πριν μετατραπεί σε double play..

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο το ασυρματο παντως που μου εστειλαν και δεν εκανε για την συνδεση μου (λαθος Annex) μια χαρα το ζητησαν πισω παντως... Για το παλιο ουτε λογος!
Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο το ασυρματο παντως που μου εστειλαν και δεν εκανε για την συνδεση μου (λαθος Annex) μια χαρα το ζητησαν πισω παντως... Για το παλιο ουτε λογος!

 

dhladi eisai apo tous tuxerous pou ekopsan ti sundesh.egw akoma perimenw na sundeyhw apo prwth tou minos ti na pw.

Link to comment
Share on other sites

Οχι ακριβως... Εδω και περιπου 1 μηνα δουλευω το 2play χωρις πολλα πολλα προβληματα, εχω να πω (χτυπαω και ξυλο!!)

Απλα στην αρχη ενω με ειχαν σε καρτα Annex B μου εστειλαν ρουτερ Annex A και ετσι δεν συγχρονιζε! Αποτελεσμα αναμονη χωρις ιντερνετ και τηλεφωνο για τουλαχιστον 2 μηνες!

Τελος καλο, ολα καλα...

Link to comment
Share on other sites

ntropi stin hol na mas koroideuei sinexos. perimenoume na mpoume sto idioktito diktio tis apo to dekembri kai sinexos metabalete i imerominia. ftasame na perimenoume stis 30-06.eleos.mipos den thelei na mpoume? i eleusina exei apo to dekembri kai ta megara to kalokairi kai an...exei xarei pou den mporo na kano diakopi sindesis adsl giati den exo kleisei xrono..
Link to comment
Share on other sites

ηρθε ο τεχνικος αφου για κακη του τυχη με πειρε τηλεφωνο χωρις αποκρυψη και μου λεει θα ερθω στις 1.περιμενα και δεν ηρθε.τον παιρνω τηλεφωνω την επομενη μερα και μου λεει εχω πολυ δουλεια δεν γινεται και τετοια.του λεω ωραια θα δωσω το τηλεφωνο σου στην hol για να δουμε αν θα ερθεις η οχι.μου λεει μη με απειληται εχω πολυ δουλεια θα ερθω αλλα μπορει να αργησω.και τελικα ηρθε μεσα σε 20 λεπτα.

η ταχυτητα ειναι 8002kbps ενω εχω κανει 24 αιτηση.πρωτοφανες?Μποτσαρη Θεσ/νικη

Link to comment
Share on other sites

metakomizw salonika se ligo kairo k lew na valw HOL epeidh sto spiti 8a exw 2 laptop k thelw asyrmato. To spiti einai sto kentro ( aristotelous ) Lete na pianei kalh taxythta ekei??? Na valw HOL 24mbps???
:ninja: SiL
Link to comment
Share on other sites

metakomizw salonika se ligo kairo k lew na valw HOL epeidh sto spiti 8a exw 2 laptop k thelw asyrmato. To spiti einai sto kentro ( aristotelous ) Lete na pianei kalh taxythta ekei??? Na valw HOL 24mbps???

Είσαι σίγουρος γι' αυτή την κίνηση; Σε περίπτωση που θα έχεις κάποιο πρόβλημα (90% η πιθανότητα να έχεις πρόβλημα) θα πρέπει να περιμένεις πάνω παό ώρα για να απαντήσει κάποιος από το 13844 :down: Τη θεωρώ τη χειρότερη εταιρία παρόχής ίντερνετ ίσως επειδή 5 μήνες προσπαθούσα να επικοινωνήσω με κάποιον για να δω τι συμβαίνει με τις τραγικές ταχύτητες που είχα από τη στιγμή που μπήκα στο... ιδιόκτητο (και πάλι :down: ) δίκτυο τους. Θα σου πρότεινα Forthnet. Τη δουλεύω δύο μήνες στο κέντρο χωρίς κανένα πρόβλημα και η εξυπηρέτηση πελατών απαντάει αν τη χρειαστείς... Επίσης υπάρχει και κατάστημα στην πόλη για να πας και να τα σπάσεις ώστε να ξεδώσεις αν χρειαστεί :p

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος γι' αυτή την κίνηση; Σε περίπτωση που θα έχεις κάποιο πρόβλημα (90% η πιθανότητα να έχεις πρόβλημα) θα πρέπει να περιμένεις πάνω παό ώρα για να απαντήσει κάποιος από το 13844 :down: Τη θεωρώ τη χειρότερη εταιρία παρόχής ίντερνετ ίσως επειδή 5 μήνες προσπαθούσα να επικοινωνήσω με κάποιον για να δω τι συμβαίνει με τις τραγικές ταχύτητες που είχα από τη στιγμή που μπήκα στο... ιδιόκτητο (και πάλι :down: ) δίκτυο τους. Θα σου πρότεινα Forthnet. Τη δουλεύω δύο μήνες στο κέντρο χωρίς κανένα πρόβλημα και η εξυπηρέτηση πελατών απαντάει αν τη χρειαστείς... Επίσης υπάρχει και κατάστημα στην πόλη για να πας και να τα σπάσεις ώστε να ξεδώσεις αν χρειαστεί :p

 

thx man.... forthnet tlk... :happy:

:ninja: SiL
Link to comment
Share on other sites

kai ego eimai sto hol 2play apo ton noemvrio.i eksipiretisi xalia.ean exeis kapoio provlima theli ipomoni.

mallon kai ego gia forthnet pao kai ean kai ekei einai mia apo ta idia,epistrefo piso ston ote.

pistevo oti ston ote eixame oli to kefali mas isixo.toulaxiston apantousan sta til.

akoma eksakoloutho na exo provlima me tis taxitites.

otan katevazo ena arxeio kateveni to poli me 150 kb

otan katevaso 5 arxeia mazi piani to kathena apo 150 kb.

einai fisiologiko afto?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες να ρωτήσω κάτι?Εχω ΗοL Double play sta 6mpps.ΟΙ απεριόριστες κλήσεις στο τηλέφωνο είναι για όλα τα σταθέρα ή μόνο μεταξύ Hol???Το εχώ ψηλοξεσκίσει το τηλέφωνο και θέλω να ξέρω αν θα πάθω κανα έμφραγμα οταν έρθει ο λογαριασμός..Αν γνωρίζει κάποιος ας απαντήσει!THANKSSSS
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες να ρωτήσω κάτι?Εχω ΗοL Double play sta 6mpps.ΟΙ απεριόριστες κλήσεις στο τηλέφωνο είναι για όλα τα σταθέρα ή μόνο μεταξύ Hol???Το εχώ ψηλοξεσκίσει το τηλέφωνο και θέλω να ξέρω αν θα πάθω κανα έμφραγμα οταν έρθει ο λογαριασμός..Αν γνωρίζει κάποιος ας απαντήσει!THANKSSSS

 

σε όλα τα σταθερά.:)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό καιρό (2 μήνες) και διάφορα άλλα που έγιναν, επιτέλους σήμερα συνδέθηκα. Το παράδοξο είναι ότι ενώ η πρώτη σύνδεση μου το μεσημέρι ήταν 16789/976 kbit/s ξαφνικά το απόγευμα έγινε 2271/124 kbit/s. Τι συμβαίνει ξέρει κανείς κάτι επ'αυτού ή ν'αρχίσω να τηλεφωνώ και ν'αρχίσω Χριστοπαναγίες;;;;

Κάτι άλλο, κανονικά θα έπρεπε να έχω αναγνώριση στην συσκευή του τηλεφώνου μου ή όχι; Η μόνη αναγνώριση που έχω είναι στον υπολογιστή που μου δείχνει ποιοι με κάλεσαν...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τι συμβαίνει ξέρει κανείς κάτι επ'αυτού ή ν'αρχίσω να τηλεφωνώ και ν'αρχίσω Χριστοπαναγίες;;;;

 

Και να τηλεφωνήσεις νομίζεις θα απαντήσει κανείς; :worry: Σχετικά με το χαμηλό συγχρονισμό, δοκίμασε να κάνεις μια επανεκκίνηση στο ρούτερ. Τα έχει η HOL αυτά. Είσαι με 16 mbps κάνει αποσύνδεση και σε ξανασυνδέει στα 2 και μετά στα 12 κλπ

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...